Ако сте неуверени в себе си, прочетете това!
Самата аз съм такава - без особено самочувствие, не особено вървежна...дори бих казала невзрачна, срамежлива...
Интересното е, че съм контактна и забавна с приятелки, но невероятно много се панирам в присъствието на мъже.
И като за капак...падам си по подобни на мен, неуверени в себе си и с нищо не отличаващи се мъже, колко нелепо само!
Как да достигнем един до друг като и двамата не можем да отлепим погледите си от върха на обувките си?
Мъже, ако нямате необходимата увереност в себе си, как изобщо подхождате към неуверена като вас жена?
Как да разберем, че сме ви харесали?
Какви сигнали бихте ни пратили та да се отпуснем във ваше присъствие и да отвърнем малко по-смело на интереса ви?
Имах интерес към мъж, който нямаше особен успех с жените...
Когато му намекнах за интереса ми към него, така вероломно, жестоко и агресивно ме отряза, че буквално загубих ума и дума?!
И ми мина всичкото желание да правя 1та крачка към мъж, по-добре сама отколкото захвърлена на произвола на съдбата като последната натрапница!
Затова ви питам, мъже, какви знаци давате на жена, която харесвате ако сте от по-затворените, срамежливите и ви липсва самочувствие?
Не мога да понасям директни и груби свалки, при които не зачитат мнението ми, а ми се бутат и ме притискат вместо да регулират преливащия отвсякъде тестостерон...
Не съм виновна, че умирам за романтични, нежни, скромни и ненатрапчиви мъже...мъжката самонадеяност ме отблъсква!
Очаквам мненията на изтънчени и ненатрапчиви като мен, мъжки души!

Коментари

1.   Неуверените хора са неуверени именно, защото не вярват. В конкретния случай - не вярват, че някой може да ги обича. Именно заради това онзи те е отрязал така безцеремонно. Най-вероятно просто не е можел да повярва, че действително някой го харесва (особено ако си по-привлекателна), може би дори си е помислил, че нещо го занасяш. Възможно е и да е смятал, че не е способен да изгради връзка с теб и поради това е сложил недвусмислен край на отношенията ви, дори и да е имал симпатии към теб.

Според мен, ако искаш връзка с такива мъже не бива да избързваш. Първо се опознайте като хора, станете приятели.

2.   Не даваме знаци на жената, която харесваме или поне аз не давам.
До някъде съм съгласен с номер 1:
От къде мислиш че идва тая шибана самоувереност по която всички жени си падат - ами от успехи с жените, от къде другаде!
Когато знаеш че не си вървежен плейбой, няма смисъл да пращаш каквито и да е сигнали, защото единственото което можеш да направиш е да станеш за смях.
Ти не можеш да понасяш груби свалки, но 99% от жените не понасят различни от грубите.
А като действаш грубо има два варианта: Ако си красив, получаваш секс, а ако си грозен - шамар.
Сама разбираш че грозните просто се отказват от играта в един момент.

3.   Аз съм момче на 24г.
Също съм неуверен в себе си.
В женско присъствие още повече.
Не се имам за грозен, нито пък за хубав.
Имам доста хубава и интересна работа, пари не ми липсват, имам кола, абе каквото съм си поискал съм го имал, освен момиче до себе си.
Поне с 4 момичета съм си писал, които са ми казвали, че ме харесват(Винаги те са ми писали първи, аз никога не съм започвал първи).
Но понеже съм неуверен и аз започвам да увъртам, дори момичето да ми е харесвало на този етап.
Водя доста затворен живот, ама какво да правя, че не ми се ходи по тъпи селски кръчми, да слушам чалга, пък и да гледам побоища...
Нямам си на идея, как бих постъпил, ако момичето е също неуверено и трябва аз да правя първата крачка, но лично аз никога не бих се държал грубо.

4.   " Как да разберем, че сме ви харесали". Тук е проблема, както при мъжете, така и при жените. Желанието да се харесаш на хората и да се държиш нагаждайки се според тяхните изисквания е най-голямата простотия. Ще ти дам нова тактика, бъди себе си в цялата си прелест. Заобичай това, което си. Всичко, което правиш, говориш каквото и да е то и никога не се питай, дали някой харесва това, което си. Когато някой те хареса, той ще види именно твоята независимост и самодостатъчност. Ти не можеш да контролираш кой, кога и как да те хареса. Това е природа и се случва от себе си. Разбира се трябва да се грижиш за външният си вид, да спортуваш и да се развиваш интелектуално, това развива самочувствието, но дори и вмомента да не си съвършенна трябва да премеш своето несъвършенство и да го харесаш. Когато Жана дарк напада крепостните стени, генералите и казват, че няма да я последват ако го направи и тя им отговаря, че няма да се обръща да гледа дали някой я следва или не. Всичко е до характер и опитността на времето, вярвам че ще се справиш и ще успееш.

5.   Аз съм същата - и по тази логика бягам от мъжете, както и те бягат от мен, пак поради същата причина. Затова не се учудвай, че младежът е реагирал така. Незнам какво ще правя... Какво ще правим ние, неуверените и срамежливите... Това са психологически бариери, с които се чудя как да се справя... Кой е виновен? Аз, съвременното общество, възпитанието ми? Какво виждам? Все по-неуверени, нещастни и самотни жени и мъже, страхуващи се от другия пол. Едно време мигар е било така? Съвсем не. Просто защото сега нещата са сбъркани, извратени, и ненормални.

6.   "Когато му намекнах за интереса ми към него, така вероломно, жестоко и агресивно ме отряза, че буквално загубих ума и дума?!" - Мъжете също се сблъскваме с подобно грубо отношение а пък после има жени които обвиняват мъже, че се били озлобили. Чудно защо? Както и да е. Трябва да преодолееш свитостта си и да се отвориш навън. Тази прекалена свитост и предпазливост ти отрязва всички възможности, просто няма как някой да дойде и да се опитва търпеливо да пробива защитата за да достигне до теб. В повечето случаи един мъж който е привлечен от една жена отива и и дава умерен сигнал, че му харесва и ако тя не даде също такъв знак той зарязва нещата и си тръгва а какво остава да се опитва и да настоява със свито момиче което е неуверено и се дърпа?

7.   Ми... забавлявайте се. Сериозно, не се ебавам. Погледнете на ситуацията от друга гледна точка и без да го вземате много лично и навътре.. просто се опитвайте да се забавлявате, докато флиртувате. Без да е фикс идея, че трябва на всяка цена да стане с определения човек.

8.   Хм, значи неуверените мъже просто се отказват от играта, така ли? ! Много жалко... Защото самонадеяните пуяци дето се надуват и печелят лесен секс изобщо не ме вълнуват!
Иска ми се скромните момчета поне с поглед да опитат да разбият леда... не става, мамка му!
Момичетата се свиват и чакат първи знак от мъжа, момчетата пък буквално зарязват играта щото ги е страх от провал... еми то къде ще му излезе края тогава? !
Ще бягаме едни от други... това е историята на живота ми..
Пък после "бъди себе си"... Ми като съм себе си ме подминават като малка гара, а друга няма как да бъда? !
Ето, уча езици, спортувам, развивам се...
И пак съм незабележима? !
Не мога да се забавлявам от цялата ситуация, защото никак не ми е весело мъжете цял живот буквално да гледат през мен... или да си гледат обувките!

Някакви други съвети да имате? !
Ей-така, грам надежда да ми дадете, че сама няма да остана...? !

авторката

9.   Номер 6 съм. Авторке надежда винаги има, но тя минава през личностната ти промяна. Да се държиш по един и същи начин а да очакваш различни резултати - няма смисъл. Освен това ако не получат взаимност веднага се отказват не неуверените мъже а уверените, неуверените дори не опитват :-) Та да се върнем на надеждата :-) Казах ти как да се промениш в предишния си коментар. Трябва да привличаш внимание и интерес, тогава ще имаш повече шансове а повече шансове значи, че вероятността да се поучат нещата при теб става по-голяма. Освен това не мисли, че увереността и неувереността са свързани с желанието за еднократни изживявания или пък за многократни изживявания, няма такава връзка. И за финал - не бъди предубедена и не чакай нещата да се наредят от само себе си а свърши своята част.

10.   "И като за капак... падам си по подобни на мен, неуверени в себе си и с нищо не отличаващи се мъже, колко нелепо само! "

Мислех, че в днешно време не съществува жена, коята да си пада по нас неуверените - уви, съществувала :) Колкото и трудно да ти звучи - не губи вяра в себе си и в това, че ще се намери някой, който да те цени и обича такава, каквато си. На фона на цялата тази "Кифления", която е завладяла младите момичета и жени, ами... какво да кажа - предпочитам точно такава УМНА, СКРОМНА, ЧОВЕЧНА, МИЛА ЖЕНА.

М25