Красива жена - умен мъж??? Как функционира???
Работя в голяма международна компаня в София. Хубави условия, високо заплащане за страната, високо квалифициран персонал.
Понякога излизаче с половинките си и колеги на по питие вечер. Страшно ме изненадва, това че повечето ми колеги имат доста интересни партньорки. От онзи тип добре поддържани жени с различни подобрения, а всичсите са около 25 г., за мен лично и естествени все още са красиви, не им трябват коси, усти, татуси и подобни. Не е и външния вид чак такъв проблем, а че момичетата са меко казано глупавички. Никаква обща култура, не учили нагоре, интересуват се и говорят предимно за нокти, коси, фитнес, ваканции и какво искат и ще направят с живота си, но от този тип големи приказки. Често се изказват по някоя тема напълно не подготвени и не компетентно и някак си настава едно конфузно мълчание и ние се споглеждаме само.
Та въпроса ми е как един мъж, който е учил и е постигнал вече нещо в живота си се хваща с такава жена? Какво му носи това? Какво си говорят двамата, като реално има стъпала разлика в нивото? И просъществуват ли във времето подобни връзки, семейство, деца? Не го ли дразни примерно, че тя се изказва като супер веща по всеки въпрос, а ръси глупост след глупост и говори с накакви шаблони?

Коментари

51-58 от 58

60.   Номер 58 - един свестен коментар, но на някои и да им го обясняваш... пропагандата ако е вилняла в мозъка му...

62.   Ами не занм как функционира, но знам, че хубави жени се люпят всяка година, а ум, познание и опит много трудно и бавно се събират...
Та правете си изводите кое е по-ценно и кое е "за еднократна употреба"...

63.   58 - разбираме, че искаш тук да си чешеш егото.

Почти ти повярвах, че си най-умния, най-успешния, с най-хубавия апартамент. Забрави май само да споменеш колко млади и покорни жени имаш около себе си, но това, предполагам, се подразбира от само себе си.

64.   Хайде да не бъркаме само интелект с образование и кариерно развитие.

Иначе тази тема си намирисва отвсякъде на женска злоба и комплекси.
Не знам защо някои женици смятат, че като са постигнали някакви успехи в живота, това непременно трябва ги прави желани от силния пол. Ами не, не е така. Освен ако не си отчаян материалист, няма как да си избираш жена спрямо постижения и развитие в кариерата. Това е по-скоро женската гледна точка. Жената търси успял мъж, който да се грижи за семейството. Мъжът търси жена, която да му осигури комфорт, щастие и подкрепа.
Явно има защо тези красиви и глупави (според авторката) жени да бъдат предпочитани.

65.   Функционира без проблем.
Мъжете не търсят интелектуален събеседник / опонент в жените. Единият да се грижи за финансите, другият за битовизмите работи много добре. Специализация. На Айнщайн първата любов е сръбска физичка, но в крайна сметка се жени за братовчедка-домакиня.

66.   Номер 65 се изказа много правилно: Красивата жена се грижи за финансите, а умният мъж се справя с битовизмите много добре. :)

67.   Аз пък да ви кажа такива интелигенти мъже тип зубърче не харесвам. Важно е да изкарва пари, но и да е социално активен, да може да общува с хората е най-важно според мен. Какво като вместо 7000 печели по 2500 само. Аз желание да раждам и без това нямам. Според мен най прав е номер17, даже и от опит мога да потвърдя, защото мен не ме смятат за особено умна, не че и ми е цел или желание някакво. А някои мъжки коментари тука са някакви яко озлобени, дето искат всички жени да сме потиснати послушни домакини, тука в много теми за жените го наблюдавам това. Еми няма да стане. Преглъщайте.
Ж22

68.   От 58 до Но. 63,

Ти си пореден пример от темата на автора. И както казах в 47, принизявате хората от интелектуална завист. Не си разбрала същината. Типично. Сигурно си красива, защото май няма какво друго да сложиш на масата.
Не забравяй, че красотата е с давност, после ще ти остане само ченето, с което хапеш толкова.

51-58 от 58