Споделена история от Други

Не се чувствам добре в това училище!
Здравейте, момиче на 14 съм и уча в професионална гимназия по туризъм, няма да споменавам град. Там е работата, че не се чувствам комфортно в това училище, преподавателите не ми харесват и не мога да си намеря приятели. Аз винаги съм искала да се занимавам нещо свързано с изкуство. Исках да уча в музикалното, но баща ми не бе съгласен. А и там имам много приятели. В иконома учат двете ми най-добри приятелки. Но за там не мога да се класирам, защото съм слаба по математика. Майка ми е на идеята да се преместя в друго училище, за да съм щастлива. Но баща ми не е съгласен. Направо не знам как ще издържа още 4 години. Какво да правя?

Коментари

1.   Жалко, че не познавам баща ти да му кажа 2 приказки. Това, за което се сещам е да се обърнеш към някой, който е авторитет в неговите очи. Например, ако са живи неговите родители /баба ти и дядо ти/ и да им кажеш да поговорят с него да му налеят акъл, че ако не те прави щастлива това, с което се занимаваш, ще си много нещастен човек, когато пораснеш. Но на баба ти и дядо ти им обясни така подробно и спокойно както си ни писала тук.

2.   Мила не се притеснявай!
Веднага разбрах, че си от Русе! :)
Виж тази година как ще ти е! И после решавай каквото душа ти иска!
Успех!!!

3.   Първият ви учебен ден беше на 17 септември. Грубо казано, понеже сега е 28 септември, са минали две учебни седмици. За толкова кратко време не можеш да прецениш дали ти харесва, или не. Изчакай малко, ще се опознаеш със съучениците, ще свикнеш с учителите, ще навлезете в избраната специалност. Нека поне минеш 8 клас, след това можеш да се преместиш. Не прави изборите си на база на изборите на приятелките ти. Ако цял живот гледаш да имаш познати на работа/училище, никога няма да намериш собствения си път. Аз си бях избрала гимназия, в която не познавах нито един съученик. В началото и учителите ми се струваха гадни и съучениците ми се групираха, а аз всяко междучасие стоях с различен човек, често и сама и се чудих къде ми е мястото. След месец всичко се беше подредило и бях щастлива. Намерих едни от най-добрите си приятели още в 8-9 клас. Не се притеснявай, а си дай време да решиш.

4.   Премести се!