Влюбена съм в любовника си
Здравейте, знам че тук много хора ще започнат да ме упрекват, но нямам с кой друг да споделя чувствата си. Историята ми е следната имам мъж и две деца, но мъжа ми е с 12 години по голям от мен, преди това нямаше значение за мен, но разликата вече се усеща сериозно. За мен той е много добър приятел и баща на децата ми и до там. Всичко е рутина и рядко правим секс. От 20 години не съм поглеждала и дори не съм помисляла за друг мъж, но преди два месеца и аз самата не знам как се случи, но на работа с един колега, който ми е набор с харесахме и след месец флиртуване накрая се узовавахме в леглото. Той е ерген и от самото начало се разбрахме, че не можем да имаме нищо повече от секс, защото нито той иска да ми разваля семейството, нито аз искам да го развалям и така, крием се и се срещаме когато може, а през останалото време постоянно си пишем, мъжа ми вечер си попийва и заспива, децата са големи вече и аз оставам сама и по цяла вечер си пишем. Проблема е, че започнах да се влюбвам в него, направо полудявам, непрекъснато мисля за него и се усещам как се усмихвам докато мисля за него, но мисля, че той не изпитва същото, дори днес като се видяхме и какво стана на въпрос незнам, но той ме пита -нали няма да ми се сърдиш ако си намеря нещо сериозно ще спрем да се виждаме защото аз не искам да развалям семейство то на някой друг а трябва да създам свое и деца да имам. Аз му казах -разбира се. Но вътрешно се разкъсва х и се питам защо, защо ни събра съдбата, би трябвало да има причина з А да ми се случи това, едва ли е само за да страдам... Аз наистина не мога да му дам това което той иска, късно ми е за деца и нов живот като че ли, но аз го обичам и много си пасваме във всяко отношение. Какво да правя, моля не ме нападайте, а ми дайте съвети, наистина много страдам.... незнам дали той изпитва каквото и аз, но немога и да го попитам, не мога и да споделя това което чувствам аз към него от страх да не го загубя.

Коментари

1-50 от 56

1.   Знаеш сама, чепкогато заживеешпс някой нещата се променят. Срещате се спбитовизми и проблеми, това което изживяваш в момента е магично, защото нямаш цялата картина, запълваш липсващи места с твоите мечти и представи заптова как в е той. А какъв е всъщност не знаеш. Нямаш идея как би де държал той ако живеете заедно, ако се прибирате всяка вечер уморени от работа. Ако го опознаеш по-добре може би ще съжаляваш горещо.
намери отговор на въпроса, какво ти дава той и когато си наясно може да говориш с мъжа как да разнообразите връзката ти.
Не те съдя и не мисля, 'че нещо кой знае какво си направила. Просто както е било в началото е по-лесно...

2.   Авторке, не те нападам, но не мога да не отбележа, че пишеш като тинейджерка, а не като зряла жена. Нека да обобщим:
За два месеца запознанство с любовника и див секс ти вече разбра, че си пасвате и си лудо влюбена в него. Само за два месеца! Това е емоционално - психологическо краткотрайно усещане и нищо друго, но не и любов. Има една мисъл: "Ако искаш да разделиш двама любовници събери ги заедно". Повярвай ми ще си омръзнете много бързо. Синдромът на "празното гнездо" ще те завладее много бързо и опротивялият ти мъж ще ти се струва бял принц.
Човекът ти е казал, че иска само секс и ти си наясно, че освен секс нищо повече не можеш да му дадеш. Следователно оставяш се да бъдеш използвана само за секс от човек, който не изпитва чувства към теб. И точно в това е проблема хем се чувстваш засегната, хем се чувстваш поласкана, че друг мъж те чука, абе искаш и вълкът да е сит и агнето цяло. Няма как да стане мила.
Няколко са вариантите:
1. Любовникът ти си намира друго момиче, жени се, има си деца, а ти продължаваш да си му любовница и да си на втори план. Той ще те чука по всяко време и така хем ти няма да го загубиш, а той винаги ще си има резервна женичка, която ще чука, когато на съпругата му я боли главата, или е в тежка бременост, или и е спаднало либидото и каквото още се сетиш. Всичко това ще продължи, докато не ви хванат и докато не си разбиете семействата, и тогава крокодилските сълзи няма да ти помогнат.
2. Зарязваш го да си търси жена и се концентрираш върху съпруга си и тази енергия, която я влагаш в отношенията си с любовника си я вложи в съпруга си. Повярвай ми чудо ще стане, защото да достигнете до това положение и ти имаш вина. Ние жените обикновено сме свикнали винаги отговорността в брачните ни взаимоотношения са я прехвърляме на мъжете, като изискаме от тях и да работят и пари да изкарват, и да ни помагат в къщи, и да са добри любовници, и да са добри бащи, и винаги да ни разбират и по възможност прощават, ако сгрешим, да не ни тормозят и какво ли още не.
Аз лично избрах вторият вариант, макар и късно, след 1 година безмислена любовна връзка, която освен секс ме натовари и психически, и емоционално. Криениците и непрекъснатите лъжи в къщи още повече ме изнервяха. Наясно бях, че с любовникът ми освен любовници нищо друго не можем да бъдем, осъзнавах, че тази ситуация не може вечно да продължава и затова сложих безвъзвратен край. Конентрирах усилията си върху съпруга ми, а той е с 15 години по - голям от мен и нещата се получиха. Излязох от цялата тази рутина. Започнах да му пиша sms - и, че го обичам и се гордея с него и това, което прави за мен и децата. Изненадвах го приятно с нещата, които обича - хубава книга, или с разни джунджурии по хобито му. Показвах му, че мисля за него, така както той мисли за мен и децата. Показах му още, че го желая физически. Купувах си еротично бельо и започнах да му правя леки масажи по тялото. Сутрин го събуждах с нежни целувки и прекрасна свирка. Няма мъж, който да не се събужда със сутрешна ерекция. Ами, накрая нещата станаха такива както трябва да бъдатфи повярвай възрастта няма значение, когато двама души се обичат. В момента съпругът ми прави секс с мен с огромна желание и охота, просто се преоткриваме отново. Всичко е в нашите ръце, но трудно го проумяваме, чакаме другия да се сети.
Преосмисли приоритетите си, ако искаш да запазиш семейството си работи върху това, ако не, върти любов и каквото излезе, но освен терзания друго не миждам. Изневярата не решава проблема, защото тя не може да продължава до безкрай, цял живот и тя винаги има край, а той в повечето случаи е фатален.
Успех

3.   Хлътнала си, но пътищата ви са различни :)
Не всеки, който срещаш ти го праща съдбата, за да си с него понякога са просто грешки или поуки, но не и бъдеще.
За мен твоя случай е точно такъв, а това хлътване бързо минава, породено е от липса на отношения с мъжа ти, а не виждам с другия, да имате шанс, за общо бъдеще заедно.
Ти имаш 2 деца, той иска семейство, ти нямаш желание, за още деца и т. н., не се привързвай - мимолетно е, и да иска нещо с теб пътищата ви са различни. Ти вече имаш живот не съсипвай живота на мъжа си, децата...
Като няма нищо по между ви, ще се учуждите и всичко ще мине, за мен потърси решение, за семейния си проблем.
Потърсете семеен консултант/психолог, по семейни проблеми, поговори с мъжа си, опитай да възобновите отношенията си, за да си щастлива, а ако нищо не се промени и връзката ви е изчерпана тогава мисли какво искаш, да запазиш семейството си или, да се впуснеш в нова връзка, което при 2 деца и т. н. ми се вижда глупаво. Не си на 20, и не ми е нормално, а това влюбване минава, породено е от липсата на чувства, емоции, любов и т. н. в отношенията с мъжа ти, за което е редно, да поговорите, да му обясниш нещата и, да възобновите вашите отношения, вместо, да търсиш нови на друго място.
Ако семейството ти разбере, знаеш какво ще стане, имаш деца - мисли, за тях на първо място :)

4.   Изневярата си има последствия така и не можете да го разберете прости и първични хорица.. в какви времена живеем.. Просто не мога да проумея до къде е стигнала липсата на морал, неуважението на собствения избор, прогнила ценностна система и т. н. Как сме достигнали до такова ниво да бъдем победения от най-първичното, а именно нагона? Еми бери си плодовете сега изневерявай още ето ти съвет поеми си отговорност и последствията от лекомислените и безотговорни действия. Какво искате да ви ебат до 70 годишна възраст ли не мога да разбера? Влизате в лайната и питате сега как да излезна.. еми стой си там там ти е мястото в лайната това макар и да не осъзнавате е избор!

5.   Поредната закъсала жена над 40.
Жено, защо страдаш толкова като човекът ти е казал, че си за временно ползване? Защо влизаш във връзка с колега въобще? Не си ли чувала за израза -„ не го вади там, където си вадиш хляба ”. И за жени важи.
Отрезви се навреме щото скоро ще те надуши съпруга или ще ти бият шута, а ти ще има да плачеш как може такова чудо да ти се случи.
Няма кармично чудо в това да си намериш любовник, но има кармична връзка между това словосъчетание -каквото посееш това ще пожънеш. За това стегни се, избърши сълзите и обърни внимание на мъжа си.

6.   Еми така е... като си мислите че любовта няма граници така става.

7.   Най доброто лекарство е друг мъж. Влюбила си се в този защото си имала нужда от това. Можеш да го откриеш и у друг мъж.

8.   Предлагам да попиташ мъжа си какво мисли по въпроса? Може да ти даде някой полезен съвет. Или някой шут в пространството?

9.   От авторката Благодаря за хубавите съвет и и мнения на 1, 2, 3 и най вече на 2. Един въпрос имам към 2 явно си преживяла нещо подобно като мен и за това искам да те попитам ти беше ли влюбена в любовника си и как го превъзмогна? Аз не мога да спра да мисля за него, как да си го избия от главата, пробвах какво ли не..

10.   Чудила се как ги е събрала съдбата, а в същото време са колеги!! Стига драма!

11.   До авторката. 2 съм. Не, не бях влюбена просто емоционално привлечена и знаех, че ако продължа ще затъвам все повече и повече и накрая не искам да си мисля какво ще се случи. Описала съм ти усилията, който положих. Концентрирах се върху съпруга си, защото наистина го обичам. Вгледай се и ти в твоя, пишеш, че е добър човек. За рутината в брака си и ти носиш вина, не прехвърляй отговорността само на него. Имай търпение и положи повече старание и нещата ще се получат.
Късмет

14.   Да колеги сме но мястото където работим е голямо и не се бяхме забелязали до сега, а и имаме няколко цеха и той ги обикаля а аз стоя на едно място по няколко месеца го няма докато обиколи.. В същност това няма никакво значение. Аз все още съм влюбена в него и си мисля понякога по скоро е мечта де, но дали ако се реша да му родя дете можем да имаме бъдеще или се заблуждавам, объркана съм...

17.   Авторке, пишеш, че любовникът ти обикаля много цехове. Повече от сигурна съм, че във всеки цех си има по една като теб. Недей и да помисляш да раждаш дете от него-той не иска дете от теб, просто иска да те ползва отвреме навреме за секс. Наясно съм как приключват тия връзки на работното място-винаги гадно. Той ще си намери коя да му роди дете-такава, дето няма да му доведе за чеиз две чужди. Да, съжалявам, малко грубо го написах, но не е лошо нещата да ти се кажат в прав текст, та овреме да си отвориш очите.

18.   От Авторката много благодаря на17за прямотата и мисля че за всичко си права, но не мога без него, полудявам направо, непрекъснато мисля за него, а и той всеки ден ми пише, а понякога и по няколко пъти и поне в момента съм почти сигурна че съм само аз, по принцип сме се разбрали че ако има друга ще ми каже и това между нас ще приключи. Един път ме попита ти нали няма да ми се разсърдиш ако си намеря нещо сериозно аз казах няма, но... Оня ден пък ме питаше дали го ревнувам, аз му казах може би, а той каза еее недей де... Незнам вече понякога си мисля че и той се влюбва в мен, а друг път че не му пука за мен... Колкото до децата си мисля, че те растат и един ден ще ни оставят и ако не си ок с човека до себе си то тогава какво? Големия ми син е на 19и вече си поема по пътя, скоро и с другия ще стане така, а с мъжа ми с тая голяма разлика не се разбираме имаме различни интереси...

19.   Явно любовта е сляпа! Не разбираш ли, че този човек те разиграва и когато те нарани на чие рамо ще плачеш?

20.   Да, той е улегнал мъж, а ти си проста кокошка - нормално е да не се разбирате. Разпоретина такава.

21.   Любовникът ти е хитър Казанова, който пердаши работничките на конвейра. Пък ти си пърхай с мигли.

22.   ААА, роди му дете, та после да се видиш във филм. Щото него вече няма да го видиш, мъжа ти и децата - също. Ще виеш като куче сама и безпарична.

23.   А бе стига сте писали глупости, че любовникът я бил ползвал за секс- двамата се ползват взаимно. Това е идеята на секса- да се ползвате взаимно. Проблемът е, че за нас жените сексът винаги е емоционален и съответно веднъж навием ли се да сме с някои, след това много бързо се влюбваме, докато мъжете могат и да не си загубят ума, а само така за спорта да практикуват.

24.   Такива сме жените-2 години цветя и рози докато родим. После деца, домакинска работа и хоп станали сме на 40, 45 и тъй като мъжете ни са заспали уморени на дивана а ние искаме внимание, се забъркваме в големи каши...
Само защото нещичко ни липсва-онова внимание като през първите 2 години...
Авторке, ако мъжа ти е бил верен през целият ви живот-не му го причинявай.
Но иначе-клин-клин избива. Намери си някой в твоето положение, не ерген или вдовец и умната

26.   Да очакваме ли следващата ти статия озаглавена: "Съпругът ми разбра за изневярата ми и животът ми се срути?!"

27.   Номер 23 много точно го е казал. Напълно съм съгласна.

28.   Добре де никаква възможност ли няма, абсолютно никакъв шанс ли няма и той да се влюби в нея...

29.   Аз пък имам една позната която беше женена с едно дете, намери си любовник без значение от причините, влюбиха се и тя и ТОЙ. После тя се разведе и се ожениха, роди му 2деца и си живеят щастливо вече доста години. И друг случай знам с една колежка беше женена с две деца, а той ерген колега залюбиха се и тя се разведе и заживяха заедно по късно си направиха и тяхно дете сега са с три и са щастливи.. Това не показва ли, че любовника може и да се влюби в любовницата си.

30.   Разведи се, авторке, и се омъжи за любовника си. Това ще те свали бързо на земята.

31.   Аз съм в подобна ситуация. Омъжена съм с деца. Мъжа ми е в чужбина, идва си на няколко месеца. От една година си пиша с друг, и той е в чужбина. Това лято ни се усмихна късмета, любовника се прибра по рано от мъжа ми, видях ме се 4-5 пъти за секс. И ние така сме се разбрали без чувства. И той е женен с деца. В момента само си пишем, незнаем дали ще можем пак да се видим, понеже аз като си е мъжът ми в къщи прекъсвам всякъв контакт с любовника. Не знам авторката на каква възраст е аз съм на 31г не мога да си позволя да говоря за любов, не мога да си позволя да си мисля, че мога да се влюбя. Само за два месеца не можеш да опознаеш човека достатъчно за да се влюбиш това е моето мнение. Съвета ми е да се опиташ да го забравиш Авторке. Представи си, че си намери момиче, влюби се и се ожени, даваш ли си сметка, че тя ще бъде най добрата, най праведната а ти ще бъдеш с едно ниво под нея само защото си изневярявала на мъжа си. Жените, който изневеряват винаги са второ качество. Така че не губи време и си събери ума да не съжаляваш от семейството по важно няма. Който си е на пътя си остава на пътя, така казват бабите в моя край. Както се казва"кой е*ал, е*ал". Хич не се чуди избии си го от главата, като е толкова сериозен пич защо се занимава с чужди жени, да си хване някоя да му отива. И аз малко по малко ще се отдалеча от любовника си. Хубаво ни беше за кратко и до там, с мъжа сме преживяли много не мога да захвърля всичко на вятъра. Каква любов тя е само илюзия, има я може би в началото, но с времето изчезва остават уважението, доверието и това да разчиташ на някого. А на един любовник освен за единия секс за друго не можеш да разчиташ. Това е от мен, Благодаря предварително за критиката която ще получа!!!

32.   До31 от авторката. Много ти благодаря за съветите и за разбирането. Само че вече са 4месеца и повярвай ми опитах да го забравя и да го оставя но не мога непрекъснато мисля за него. Как да заповядам на сърцето си... незнам. От друга страна с мъжа ми правих опит да говорим и да му споделя как се чувствам но все едно сме от различни планети, само се дразним един друг и едвам се понасяме. С любовника си пишем всяка вечер и си говорим и си споделяме, чувствам се разбрана и подкрепена. Виждаме се 1, 2 седмично за секс, но след това с часове си говорим и се смеем и се чувствам невероятно. Как да го оставя и как да го забравя като се превързват към него все повече...

33.   Аз лично съм от типа жени моралистки и не разбирам изневярата. Разведена съм по други причини не по малко тежки от изневярата. Изглеждам добре, но и трудно допускам човек до себе си вече, а и не мога да бъда с един мъж просто за секс.
Все пак те разбирам - просто ти липсва разбиране и обич и еднообразието в брака те съсипва. А защо не споделиш това с любовника? И още нещо според мен е твърде наивно да се говори за дете с човек, които познаваш от 4 месеца и не сте живели заедно. И се замисли върху въпроса защо човек вероятно около 40 години все още е ерген?
И друго не мога да разбера, защо хората когато не се чувстват добре в семействата си са все още заедно, а си изневеряват? Често срещан отговор е заради децата, но понякога развода е по-доброто решение за децата или поне беше в моя случай. Аз например никога не съм спирала дъщеря ми да вижда баща си, но тя сама не иска и наистина има основателни причини за това.

34.   А дали не те е питал само да те пробва. Може и да има чувства към теб. И без тия "мъжете не пробват такива женски номера"... Правят и още как. Вгледай се в поведението му. Личи си кога си просто секс и кога не. Ако не му дреме просто ще те зареже и няма да ти казва нали няма да се сърдиш ако си хвана друга. Ако на него не му дреме няма да го интересува дали ще се сърдиш. Според мен те иска. Но само ти можеш да си отговориш дали е така или не.

35.   Авторката В момента се чудя дали поне да споделя чувствата си с любовника си защото имам чувството че ще се пръсна и Трябва да му кажа. Така поне ще разбера той какво изпитва и по лесно ще взема решение как да постъпя от тук нататък. Вие как мислите все още приемам съвети. Коментара на 33много ми допадна и благодаря.

37.   Каквото си надробиш това ще си кусаш после.
Не те нападам даже е странно че жена може да си признае за походите си, признат грях - половин грях.
Гледай да не разбере мъжа ти за този любовник че ще става страшно, ще си съсипеш семейството.
Първо от единствената ще станеш една от всички в очите му, (Ще истине към тебе) след това ще направи същото като теб - ще си намери любовница и ще се разведе с теб.
Приключи всякакви отношения с този дон жуан, и си гледай семейството, иначе може да стане така "От двата стола се пада дирекно на земята"
Заради една "ЕВТИНА АВАНТЮРА"рискуваш да си скапеш семейството.
Мислете с главата преди да е станало лошото!
Р.

38.   В цялата история ме смущава едно-единствено нещо. Не изневярата; да, връзките се изчерпват в днешните изнервени времена, разбирам, че авторката е имала нужда от емоционална промяна. Не ме смущава и това, че е хлътнала до уши по любовника си, ние жените сме сантиментални същества. Онова, което ме тревожи обаче, е позицията на обекта на нейните чувства. Той ясно и категорично декларира, че няма никакви намерения, планове и желания, свързани с авторката. Секс, някоя и друга закачка, добре прекарана вечер - и толкоз. Защото когато един мъж обича, то той света ще обърне, но ще бъде с тази жена. Мъжете са ловци и никога не изпускат добра плячка. Но и не си хабят стрелите за дребен дивеч. Умната жена се учи от мъжете как да бъде добър ловец. Авторке, скъпа, слез на земята. Аз съм с втори брак. По време на първия имах последователно двама любовници, защото мъжът ми беше напълно импотентен. Те не ме обичаха и аз го усещах. Нямах никакви особени чувства към тях, просто защото съзнавах, че тези мъже си имат свои виждания за живота. Просто правехме секс, нещо като делово партньорство. Когато еротиката започваше да става вече скучна, прекратявах контакта и толкова. С третия ми любовник обаче нещата се оказаха други. Той се влюби безпаметно в мен, а аз в него. Беше взаимно. Беше като стихийно бедствие. Но! Имахме доблестта и двамата да се разведем, прекратихме без друго нещастните си бракове и започнахме начисто. Не ми се разказва тук през какво преминахме. Но нямахме - и двамата! - секунда колебание, секунда съмнение в това, което правим. Той смени местожителство, работа, среда, пое сериозни финансови задължения, рядко вижда детето си, остави къщата си на бившата си жена. Но не се отказа. Стигна докрай от любов към мен. Оженихме се, разбира се. От пет години сме семейство и любовта ни става по-голяма с всеки изминал ден, защото вече се опознаваме не само като любовници, но и като приятели, като хора. Разказвам това, авторке, за да погледнеш на ситуацията през очите на любовника ти и малко да се отрезвиш. Той в прав текст ти казва, че си търси друга връзка, а ти се изживяваш като мадам Бовари. Ами чукай го, ок. Имаш право да получиш своето удоволствие, щом съпругът ти не може да ти го даде. Но го прави както мъжете го правят. Наслаждаваш му се за час-два, обличаш си роклята, мяташ си шлифера и хайде, моето момче, довиждане. Не прави резки движения, ако не си сигурна в неговите чувства. А това "влюбване", да те успокоя, са просто хормони, които се отделят в по-големи количества от засилената сексуална активност. Три месеца, ако не го видиш твоя принц на бял кон, цялото влюбване ще изчезне.

39.   33 съм, според мен лично е добре да говориш с него и да разкриеш чувствата си. Аз съм го правила веднъж в живота си, но това беше след развода и бях доста емоционално нестабилна и нямаше успех, напротив човека се изплаши и избяга. Поне ще скъсиш агонията, ако го признаеш каквато и да е реакцията. Факта, че говори с теб с часове показва, че не е съвсем безразличен, но подкрепям и 38 не ми харесва тази реплика. Успех!

40.   Не мога да ти дам съвет как да го разлюбиш, но със сигурност мога да кажа, че той не изпитва нищо към теб. Мъж, който изпитва нещо повече от желание за секс с една жена, никога не казва "нали няма да ми се сърдиш ако си намеря нещо сериозно ще спрем да се виждаме защото аз не искам да развалям семейство то на някой друг а трябва да създам свое и деца да имам". Как приказно звучи това "ако си намеря нещо сериозно", та той в прав текст ти е казал, че за него си нещо несериозно. Допускам дори, че вече ти се е наситил и си открехва портата за да се чупи на момента, в който чуе признанието ти за влюбване. Така или иначе вече си почнала, изживей си тази тръпка, не обремеявай главата си с мисли за съвместен живот, общо дете и т. н. простотии. Предполагам си около и над 40, как се виждаш в ролята на млада майка, а как си го представяш него в ролята на баща, та той в досегашния си живот се е грижил единствено и само за двете си трибуквия! Допускам и нещо друго, той усеща, че си влюбена и затова те предупреждава, че си търси друга, за него ти си малка гара, ще пие водичка, ще изяде една вафла и ще продължи към мнимата голяма гара, казвам мнимата защото за такива хора няма истинска голяма гара, те са вечни пътници.

41.   Да той е на 39 аз също. Много ви благодаря за съветите особено на номер 40 струва ми се че си напълно прав/а за всичко. Все пак аз наистина за сега мисля да си изживея това което имаме и да не му признавам за моите чувства, но за сега. Днес като се разбирахме за утре да се видим и го попитах да купя ли нещо за хапване той ми каза че само аз му трябвам и това му стига. Незнам може би си въобразявам, но това ми се стори доста мило. А преди няколко дена му бях писала сутринта Добро утро просто така, но той не ми отговори. След около 3часа обаче ми писа че си бил забравил телефона в къщи и започна едни обяснения на дълго и широка къде е бил и какво е правил а аз не съм го питала, защо ми се обяснява ако не го интересувам. И друго съм забелязала, че винаги като ми пише ме пита как съм и как се чувствам. Имах един здравословен проблем и той сериозно се беше притеснил за мен как съм. Обяснявам ви тези неща и аз незнам защо исками се някак и той да ме обича и може би си въобразявам....

42.   41, ще се повторя "Така или иначе вече си почнала, изживей си тази тръпка, не обремеявай главата си с мисли за съвместен живот, общо дете и т. н. простотии. " - влюбена си и е нормално да искаш и в теб да са влюбени, но това изключително рядко се случва на такива мъже, че и на тази възраст. Няма как да ти препратя една кореспонденция, между един такъв мазен и хлъзгав като сапун и жената, която му е повярвала на приказките, в същност ти си имаш въпросната кореспонденция с всичката загриженост за състоянието ти, с дългите обяснения къде и как си забравил телефона, как бил с приятели, но през цялото време ти не си излизала от главата му. Ще се опитам да позная, а ти ме поправи - той се интересува и от децата ти, радва се на техните успехи, казва ти каква страхотна майка си, вероятно те увещава, че не е добре да разваляш семейството си, пак от загриженост за твоите деца. Всички хора поддават когато проявят загриженост за здравето им и когато се възхищават от децата им - това са евтини трикове на свалячите, които вече би трябвало да знаеш, но да не забравяме, че човек се учи докато е жив. Можеш да си направиш един експеримент, но едва когато си сигурна, че при вас нещата са изветрели - в този момент му признай, че си влюбена и ще видиш как ще отпраши с въртене на гумите. Такива гадове сме мъжете, не обичаме да ядем една и съща манджа два пъти, но любимото си уиски пием с години. Ако искаш да го задържиш за по-дълго спазвай правилото "На мъж не всичко се казва и не всичко се показва", ако настоява за свирки не се съгласявай на момента, но и не казвай, че това няма никога да се случи, същото важи и за гълтането и за аналния секс - дръж го в очакване, подклаждай любопитството му, изненадвай го всеки път с нещо, изцеди от него цялото удоволствие, което ти искаш да изпиташ.

43.   Всеки изхожда от ситуацията, в която е, или в която е бил. Общи решения няма и не може да има. Авторката нищо не споменава за съпругът си, единствено, че имат голяма разлика в годините и в интересите си. - пие ли, уморен от живота ли е, има си любовница... явно интересът към любовника е по-голям от колкото към съпруг!
Въпросът ми е кога се е появила разлика в интересите, нямат ли общи интереси... и защо!?
Не мога да разбера следното: Ако преди 40 години, създавахме семейства след... една целувка, то сега, можеш а живееш на свободни начала както си искаш. Господ ни дарил с говор и мисъл, седнете със съпруга си и поговорете за проблемите в семейството ви. Ако няма оправия се разведете!!! ... всеки има право на щастие. Пък като се разведете, различията ви са толкова големи, тога тръгнете да си търсите нов партньор. Щото сега какво излиза на практика, аз ще си живея със съпруга, които не понасям, пък като ми се отвори парашута с любовника ще се разведа. Задавала ли си си въпроса, като ме изгони съпруга и ме "отсвири" любовника какво ще правя... или мислиш само и единствено първосигнално, като кучето на Павлов!?

44.   Добре, а влюбения мъж не е ли и той загрижен за теб и за здравето ти и не обяснява ли и той защо не е отговорил по телефона в дадения момент.

45.   44, нямам идея кого питаш, но ще се опитам да ти отговоря според моята камбанария. Питането ти е равносилно на твърдението "за да има дъжд, трябва да има и облаци, но наличието на облаци не гарантира дъжда" - всеки един може да се интересува от състоянието ти, но едни са лицемери, други са наистина загрижени.
Истински загрижените са изключителна рядкост, обикновено зад всяка загриженост се крие интерес или както казваше един колега "каквото и да ти говорят - знай, че става дума за пари" (не приемай думите ми в буквалния им смисъл, замени пари с интерес)!

46.   На сърцето си не можеш да заповядаш, такива сме жените влюбваме се не можем като тях МЪЖЕТЕ само секс.

48.   Авторката съм за да не пускам нова тема искам отново съвета ви за това дали да споделя чувствата си. Вече шест месеца сме заедно и понякога съм на 100 процента сигурна че и той ме обича, а друг път отново ме обземат съмнения, но той не казва нищо, а аз не издържам вече и искам да му го кажа.

49.   Здравей, номер 33 съм и лично според мен е добре да споделиш това, което те терзае. Вероятно за него тази ситуация е добре за момента и не смята да предприема действия. Ще си позволя обаче да цитирам думите на един мой познат по повод едни мои терзания преди време : "Мъж, който харесва не разсъждава. Просто харесва и действа. "
Успех!

50.   До авторката. Проблемът е, че ти не си наясно със себе си. Теб преди всичко те е страх да му признаеш чувствата си. Ако му кажеш се страхуваш да не те отблъсне и да не го загубиш. Ако пък и той е влюбен в теб не знаеш как да продължиш нататък. Всеки развод е свързан с куп неприятности.. Много са неизвестностите, но ти трябва да вземеш окончателното решение. В момента си в разкрачено положение и не можеш да са си все така. Нито можеш вечно да изневеряваш, нито пък да се самоизмъчваш за чувствата си към него. Ако не му признаеш сега, рано или късно развръзката ще настъпи. Дали твоят любовник ще ти се насити и разкара, дали съпругът ти ще разбере или пък друго ще се случи развръзката идва...

51.   Авторке, не зная колко хора трябва да разсейваме съмненията ти. Прочети и вникни в твоя коментар 41- казаното от любовника те ще е много мило, когато сте се събрали само за секс. Ако ти се надяваш и на чувства и му предлагаш ДА СПОДЕЛИ С ТЕБ ЕДНО ХАПВАНЕ, думите му значат точно обратното на това, което си мислиш - той друго от теб не иска.

52.   Когато и където се появи любов, дайте и възможност тя да се случи.... или ще продължи в нещо голямо или просто ще си приключи и съвсем в реда на нещата е да бъде забравена. Няма нищо по-трайно и вечно от неизживяната любов. Тя остава до края в теб и те тормози и човърка до последните ти дни. А това е тежко бреме.

53.   Да прави сте объркана съм и съм лудо влюбена и за това се обръщам към вас за съвет. Ако обаче и той ме обича за което на моменти съм сигурна. Аз съм готова на всичко за него. Искам да уточня че все повече се привързваме един към друг според мен. Виждаме се повечко, а и понякога само си говорим дори не правим секс. Постоянно си пишем задължително всеки ден с часове и повечето пъти той ми пише. Споделяме си и аз го чувствам много близък. На работа понякога макар и скришно прави едни такива мили жестове, които ме разтапят.

54.   Значи първо 2 месеца връзка и се чудиш какво да правиш, после още 2 и още 2, а развръзка няма. Ти още се чудиш, но просто сегашното положение е най доброто възможно за теб. Ако ти се обясниш в любов на любовника си и му кажеш, че си готова да се разделиш с мъжа си и да заживеете заедно, знаеш че има опасност да те остави. Ако мъжът ти разбере, може да стане и по - лошо, двамата да те оставят. Точно това те притеснява най много. А дали любовникът ти има сериозни намерения? Ето ти отговор - сам ти е казал, че освен теб ще си търси нещо сериозно. Ти си му предложила храна, той е отказал, с мотив че иска само тялото ти, не теб, а да спи с теб. Друго от теб не иска. Така че, изживей си момента като емоция и прояви разум, за да не страдаш сама после.

55.   "Аз съм готова на всичко за него. " - дори да му родиш дете???

56.   Да и на това съм готова...

57.   Момиче, мисли с главата си! Само предполагам, но си вероятно към 40 - няма проблем да родиш (щом вече си раждала), но въпросът е дали ще имаш силите да отгледаш още едно дете. Замисли се - с патерици ли ще ходиш на абитуриентска, това дете няма ли да иска да продължи образованието си, няма ли да искаш да го видиш реализирано и задомено? Егото понякога ни заслепява, но отговорността за действията ни си остава - в никакъв случай не ти го пожелавам, но вчера погребахме комшийката, която беше на 66 години. Има и един друг аспект на нещата, дали ергенчето е готово да става баща или просто му се иска да си хвърли някъде семето, дали в един момент няма да се окажеш поредната самотна майка, но на една сериозна възраст - по тази логика е по-добре да му споделиш чувствата си, а от неговата реакция да си правиш изводите. До колкото разбирам шубето е голям страх - не си уверена, страх те е да му споделиш, опасяваш се да не те напусне, а в същото време си безстрашна да твориш глупости в името на любовта. Усещането ми е, че си се насадила на пачи яйца, приела си ролята на някаква заменка, на нещо временно, запушваща дупки - чукат те за кеф, но не си им приоритет. Сама си знаеш, не искам да съм лош пророк, но ще си избършат ръцете и оная работа в теб, а после ще стоиш наказана в ъгъла, ще смъркаш сополи, ще ти се насълзяват очите, но няма да смееш да кажеш и гък.
Знам, че каквото и да кажа ще постъпиш както сама си решила, но ми е жал за такива като теб, жал ми е за всички хубави жени, които са подведени от малоумници, които до 40 не са намерили смелостта да създадат семейство, да имат дете/ца, да поемат отговорност за още един човек. Шушумиги им викат на такива, знаят, че си омъжена, обвързана, каквато там се определиш, но чукат и се оглеждат за нови попълнения в листата.

1-50 от 56