Защо хората започнаха да изневеряват толкова много
Здравейте! Аз съм младо момче и в последно време започнах да се чудя има ли изобщо хора, които не биха изневерили на половинката си. Толкова често слушам и виждам хора, които изневеряват на половинката си и след това без никаква съвест се връщат вкъщи и казват колко много ги обичат и как не могат без тях. Това толкова ме отвръщава и се питам защо ли го правят. Проблемът е, че в един момент започнах да мисля, че това го правят абсолютно всички хора и дори започна да ми се отразява на моята връзка ( почти две години но за съжаление вмомента е от разстояние, скоро трябва да се съберем ) и започнах да търся под вола теле защото си мисля, че и на мен ще ми изневерят един ден. Загубих изцяло доверие към хората. Защо хората се превърнахме в животни и търсим само бързия и лесен секс?

Коментари

1.   А ти вярваш ли си във "връзката от разстояние"? Човекът изневерява по различни причини. За някои е невъзможно да бъдат моногамни, други отмъщават, трети го правят от неудовлетвореност и скука. Има къде къде по-драматични събития, всъщност. И не, изневярата не винаги е само секс.

2.   Защото манталитета ни стана консуматорски, няма я вече идеята за взаимност и общо благо. Всеки гледа да изкопчи нещо от другия и той да е добре и ако може, без да дава нещо в замяна.

Медии, маркетинг, реклами, всичко допринасят за това. Посланието винаги е, че това ще ни направи щастливи, затова трябва да го купим. Ако ни омръзне нещо, веднага да го сменим, дори и да ни върши работа и да може да се ремонтира. Трябва винаги да имаме богат избор и да пробваме от всички. Постоянно се рекламират "ново", сякаш новото автоматични е по-хубаво, екслузивно, вълнуващо. Всеки продукт трябва да услеснява живота ни и едва ли не ние нищо да не правим и да не се мъчим, а всичко да става наготово.

И така постепенно хората започнаха да стават все по-претенциозни, не желаят да дават, да правят компромиси, да градят. Ако старото им омръзне, са любопитни да опитат от новото. И цялата тази консуматоркса философия неизбежно се отразява и на любвния ни живот.

Не че е лошо и не казвам, че цял живот трябва да сме верни ан всяка цена, това също е крайност, но мисля, че леко сме изпуснали баланса.

Например дядо ми недоумява защо ако ми се скъса дрехата, веднага тичам до магазина за нова, вместо просто да я зашия. Не става въпрос за самата дреха, а за начина на мислене. Едно време се е мислело в насока да се поправя, да се гради, да се работи в наличните неща, а не просто като не ти хареса нещо, веднага да го сменяш на момента. Когато общувам с възрастни хора, ми прави впечатление този разрив в начина на мислене и мога да си отговоря на много въпроси от типа "защо едно време е било еди как си, а сега е коренно различно и съответно къде бъркаме новото поколение"

Сега е лесно - не те кефи жена ти, цъкаш в сайт за запознанство и си намираш някоя парантия или отиваш на курва и си плащаш. Всичко е лесно, достъпно и бързо. Защо да се мъчиш по трудния път? Но хората масово не разбират, че лесното днес излиза "скъпо" утре.

3.   Хората по натура са полигамни същества. Преди хиляди години, когато сме били племенни ловци-събирачи, семейната единица не е съществувала и децата не са били отглеждани от майките си, а от племето като цяло. Тази практика се е ползвала успешно до скоро в израелските кибуци, като родителите са имали правото да виждат децата си за до 1 час следобяд.

Семейната единица, съставляваща се от 1 мъж и 1 жена, е изкуствено създадена по нужда с цел обществвно развитие след като първите хора се заселват на едно място. Днес, обаче, повечето българи, колкото и да се оплакват, живеят в състояние на хиперзадоволеност. Тоест, тъй като основните и вторичните им нужди са напълно самостоятелно задоволени, те вече не се нуждаят от семейната единица, което води до това, че ние като общество бавно но сигурно се превръщаме в неандърталци, които са напълно отдадени на първичните си нужди и биха изчукали всичко на два крака без да му мислят, и освен ако не се присъединиш към някоя ултра-консервативна отричаща обществото група като тази на амишите или мормоните, можеш само да се надяваш, че мозъкът на момичето с което си не е достатъчно пропит с обществена деградация, че да ти изневери.

Най-добрият начин да си сигурен е да познаваш родителите й: ако те са от ония тип, който би отреагирал с „ми хуу” ако тя си направи татус, значи... Инъче ако е свястно момиче с още по-свестни родители, не би трябвало да има за какво да се притесняваш, макар че никога не можеш да си сигурен.

4.   Това не е от днес, човешката природа изобщо не е толкова красива, колкото я виждаме на екрана или между страниците на книгите. Не харесвам медиите, не виждам и нещо особено добро в социалните мрежи, но тези неща разкриват на показ много от хората. Преди 50 години е имало също толкова неверници, колкото и днес, просто не е било толкова лесно да ги хванеш. По едно време се превъзнасяха връзките на бабите и дядовците ни, както и тези на техните родители, но баба ми ми е разказвала какви са ги вършили на нашите години. Така че, Авторе, нищо не се е променило коренно, повечето хора са полигамни по природа. Не си застрахован от изневяра, но се замисли, че не си застрахован и от блъскане от кола. Кола може да те блъсне и на тротоара, дори не е нужно да пресичаш. Дай сега да не излизаме навън, защото има някакъв риск да бъдем блъснати. Такъв е живота, има много лоши неща, но никой не е казал, че трябва всичките да ни се случат... или пък да разберем, че са се случили. Един вид, може в момента да ми слагат рога и аз да не подозирам, а да си живея най-спокойно, да си пия кафето и да пиша този коментар. Не задълбавай, вярвай толкова, колкото сърцето ти разрешава и се надявай на най-доброто.

5.   Щото не знаят дори дали са жадни или гладни, не знаят пикае ли им се или маструбира, не ги свърта на едно място с един човек и все им е криво.. Затова изневеряват! :)

6.   Казваш, че често слушаш и виждаш хора, които изневеряват, но къде ги видя и чу? По вестници, статии, филми, по форуми или в реалния живот? Откъде знаеш, че преди хората са изневерявали по-малко и как изобщо може да имаш такава база за сравнение? Единственото различно е, че "в тези времена" по-трудно можеш да скиеш изневяра.

7.   Думата е отврАт, няма дума отврЪт!

8.   И аз съм съгласна, че хората не изневеряват от вчера. Просто днес, благодарение на средствата за по - лесна и бърза комуникация, желаещите да изневеряват са по - улеснени да го правят. И по - добре, защото така има по - голям шанс да бъдат хванати и разкрити от половинките им, който не заслужават да живеят в лъжа!

Аз лично Не одобрявам изневярата. Според мен който иска секс с различни хора не трябва да си позволява да е в сериозна вързка с друг човек, защото обикновено този друг човек се случва да му е абсолютно верен и също очаква вярност. Желанието за моногоманост на разни хора задължително трябва да бъде уважено. Полигамните са си в право да бъдат полигамни, но е супер долно да си правиш кефа навън, докато жена ти/мъжа ти послушно си седи вкъщи и ти чисти, готви, подрежда, плаща ти сметките.. и изобщо ти върши и ти помага с нещо, защото си мисли, че обичат само него/нея и си само с нея/него.
В смисъл, полигамните хора не трябва да си позволяват наглостта да се ползват с привилегиите и екстрите на моногамността, а масово го правят, защото са нагли и безскрупулни и искат да им е удобничко вкъщи, да има кой да им прави компания на коледа и великден, да има за кой да говорят пред родителите си, роднините си и там средата си, ако е някаква такава по -консервативна нали - да получат възможно по вече social acceptance and approval и всикчи такива да казват нали : "оле,оле жена за пример е тя.../ оле, колко стабилен и свестен мъж е това, дано да стане кмет и да ни оправи живота на всички (примерно)"

9.   Даже не търсят бързия, а просто лесния секс. Готови са, да се правят на палячовци, само и само, да има някой у тях. Проблемът им е, че са повърхностни лекета.

10.   В живота трябва да има разнообразие и да имаш от всичко.

11.   Точно така номер10, но не и за сметка на чувствата на някой друг човек.

12.   Защото в днешно време няма ценности и има голяма свободия!

13.   Хората са изневерявали и преди, само че в наше време за изневярата започна да се говори едва ли не като за нещо хубаво, приятно, че дори и полезно. Целта е да се отнемат ценностите на хората и да се превърнат в обикновени животни, които можеш да управляваш с елементарни усилия. Това, че човекът е полигамен по природа е пълна глупост, която се използва като лесно оправдание за изневерите. Дори животните, които се водят полигамни в повечето случаи, правят секс само в определен период през годината, за да се размножават. Но не всички изневеряват, има много такива, които не го правят.

14.   Когато изчезне и последната душевна радост, тя идва когато стигнеш до определена истина за Господ примерно или просто от чистите ти междучовешки отношения с някой от другия пол. Тогава идва плътската радост като единствен възможен източник на доказателство/а че съществуваш. Някой може да нарече примитивността си проява на еманципираност и да се определи като част от "модерното семейство", но за мене това си остава примитивизъм. И да, звучи патриархално, нещо което от определено време не смятам за лошо и не ме вълнуват ни най-малко коментари от сорта че съм се родил няколко века по-късно и тем подобни. Смятам че прекалено извергната стана християнската гледна точка, а иначе се биеме в гърдите че няма да позволим на мюсюлманите да изнасилват нашите жени, а и татуировка тук таме с някой кръст ще видиш, това е то християнството в тези години. М18

15.   Здравей младеж,

Искам да знаеш, че има два типа човешки същества:

- Такива, които стават.

- Такива, които не стават.

Първо, сам трябва да решиш от кои си и да търсиш подобните на теб. Хората рядко се променят. Не ,че не се променят - възможно е, но много рядко. Много е трудно да променяш някого, а и нямаш право.

Не се отчайвай в никакъв случай. Щом имаш такава ценностна система, значи има и други хора с такава. Търпи и търси.
Не слушай отворковците, които ти обясняват, че трябвало да се ебем наред, кой когото набара ...

Надали, накой от тях на среща казват на човека отсреща:
- Виж, аз съм горд потомък на неандерталците, австралопитеците ... абе с една дума съм си чиста маймуна, готова да се сношава на поразия.

Маймуната си е маймуна. Дори и с висше образование и лаптоп, тя пак си е маймуна и такава ще си остане, до момента в който не „еволюира” и не реши да стане човешко същество.

Ценностите, които ти споделяш, са човешки. Повярвай ми, че да останеш човек си е истинско предизвикателство.
Остани си човек. Не ставай маймуна, това е лесно. Трудното е да останеш човек.

Не бързай, ще срещнеш правилния човек.

Успех. :)

16.   Aз пък приемам изневярата,ако не разбера за нея и ако е само секс,но не и емоционална изневяра .

17.   до номер 3: Гласувах с 1-ца за коментара ти, защото не го бях дочел, извинявай за което :) Съгласен съм с теб.

Да, хората сме полигамни по природа, но у хората има много неща по "природа", които не пасват на модерната цивилизация. Например, инцестът в племената в миналото е бил широко-разпространен, например майка със син, баща с дъщеря, братя и сестри. Но в днешното общество това е тема табу. Друг пример е жестокостта - в книгите по психоистория ("The Origins of War in Child Abuse") пише за жестокостта сред която са живели нашите най-далечни предци. Дори племена, които не са спорели за ресурси, са се разбирали отвреме-навреме да се срещат и да се бият до смърт. Нещо като спорт.

Исках да кажа, че това, че нещо е природно не значи, че е добро за живота в цивилизация. Очевидно промискуитетната силно разкрепостена сексуалност не е добра в дългосрочен аспект, защото води до разпаднати семейства, неосъществени семейства (т.е. хора живеещи самотни до смъртта си), самотни майки (а децата отгледани от самотни майки имат повече проблеми от децата с двама родителя) и въобще един куп социални проблеми.

18.   Защото не им пука, че нараняват другите хора. Ако чувствата са си отишли, разделете се първо и след това кой с когото и каквото иска да прави нататък.

19.   За какво сте дали толкова много полижително гласуване на номер2, като той всъщност оправдава изневярата?
- 'Не че е лошо и не казвам, че цял живот трябва да сме верни ан всяка цена, това също е крайност, но мисля, че леко сме изпуснали баланса.' - на практика той казва, че е окей да се изневерява, само да е ...балансирано? Еми баси лицемерието! И не, не консуматорството е виновно, изневеряващи винаги е имало, независимо какви са били времената! Просто днес повече се говори за това, което всъщност е напредък за човечеството - това е пътят изневеряващите да бъдат пречупени!!

20.   Половината теми тук са за изневяра. И просто не разбирам какво точно се влага в това понятие и защо то така тревожи хората. Омъжена жена съм. Онова, което би съсипало семейството ми, е предателство от страна на съпруга ми. Не приемам като предателство това да си достави удоволствие с друга жена. Това не е липса на любов. Още от самото начало договорихме отворена връзка именно, за да се спасим от ревността, която е като отрова за един брак. Разбира се, аз също имам правото да задоволя някаква мое влечение към друг мъж, но просто нямам желание да го правя, ако и мъжът ми не участва. "Изневерявали" сме си мнократно с други двойки, които търсят разнообразие в секса, забавлявали сме се заедно във всякакави конфигурации. След купона се качваме в колата и се прибираме. Или ако партито е на наш терен, гостите правят същото. За предателство бих приела да има тайна връзка с друга жена и да ме лъже. Но просто да прави секс за удоволствие - на него и на партньоката му, и после да се разотидат по къщите, за мен е нормално.

21.   Категорично против изневярата съм. Просто защото познавам грозното и лице. Познавам ужаса да те предаде човека, който обичаш, на който си вярвал, на който си бил безрезервно предан. Който е казал, че няма ненаказано добро е бил абсолютно прав. Платих висока цена-минах през всичко-съсипано здраве, алкохол, лекарства. Знам, че съм била съвършено тъпа и мнозина се подхилкват като четат, защото нормалните жени си връщат за това, което са им причинили. Едно ще призова четящите-като не искате човека до вас-просто му кажете. Няма такъв дебил дето да не разбере, че не е желан. Макар, че в болшинството от случаите, както и в моя главната цел е разнообразието....

22.   19, не си ме разбрал/а. Не оправдавам изневярата. Имах предвид, че някои хора са склонни да търпят унижения, само и само да останат във връзката и да не се разделят. Това е другата крайност. Изобщо нямах предвид, че оправдавам изневярата.

23.   За съжаление не знам отговора на този въпрос.. Но от няколко месеца мисля над него.. защото самата аз се сблъсках с предателство на бившия ми вече мъж. Любовта ни беше дори повече като онази от романите в продължение на години. Буквално изведнъж е започнал да се среща с друга жена, много по-възрастна от него. Дефакто тя ме измести.
Моята реакция беше да не драматизирам, да не се оплаквам, да не страдам. Оттеглих се с достойнство и без грам драма.
Аз не изневерявам и когато обичам- обичам лудо и до край.
Това ще посъветвам и всички жени - когато разберете че ви избеверяват- имайте достойнство и помнете, че никой не е незаменим освен родителите ви, братя, сестри и децата ви. Ама никой друг.
Автора, пожелавам ти успех и дано не се сблъскваш с изневярата. Дори да се, продължавай да вярваш в любовта и хората. Поне мен така се ме учили родителите ми, на които искрено се възхищавам и са пример за мен.
Децата имат нужда от достойни примери в днешното объркано време. Бъдете истински и обичайте, не наранявайте.
А за другите Господ си знае работата.

24.   Да, да останеш във връзка да търпиш унижения е голяма крайност. Но вместо да търпиш трябва просто да напуснеш този(тази), дето те унижава, а не да изневеряваш.

25.   Напълно подкрепям последните две мнения. Аз лично не мога и не мога да го разбера, поне за себе си. Разведена съм и предпочитам да съм сама отколкото да бъда с някой, които ме лъже. И емоционалната изневяра е не по-малко изневяра от физическата. Отдавна не бях чела историите тук, но миналата седмица попаднах на подобна тема. Прочетох избирателно няколко мнения и честно казано се ужасих от прочетеното.
До 21, в много случай не е само разнообразие. Много от жените, които го правят са финансово зависими от мъжете си и ги е страх да ги напуснат, заради комфорта си, което е жалко и гнусно.

26.   Изневярата е духовно убийство на човека, който се е доверил на предаващия го. Хората изневеряват защото не могат да обичат, защото са егоисти и не могат да се посветят на другия човек. Затова вместо любовта избират лесния вариант на удоволствие в секса. Само че естественото място на секса (без извращения) е да допълни любовта, да бъде плътското единение, което следва душевното единение на двамата, опознали се един друг, и приели различията в характерите, интересите, интелекта, добрите и лошите си страни. За съжаление съвременният инфантилен човек, за когото удоволствието е алфата и омегата на живота, приема секса за начална и базова точка, около която да гради връзката си. Това са хора с кухи и празни души, за които материалното, парите, суетата, славата, властта, кефа са най-важните неща! Такива хора превръщат секса в тотален разврат, пренебрегват всякакви нравствени норми, които се явяват естествена защита в отношенията между хората. Те правят всичко, което поискат без да се интересуват от чувствата на този, който засягат и унижават, но това е и тяхното унижение. Изневерявайки, тоест отдавайки се на секса, те вече не могат да се спрат и реагират, подобно мухи на изпражнения. Не случайно и секса им е извратен до степен консумация на всяка нечистотия, от която изобщо не се гнусят! Така че всеки, който е тръгнал да изневерява и да си играе с чувствата на другия е първия самоунижил се! Съвременните млади хора трябва да са много внимателни в търсенето на свестен партньор, защото много по-често могат да налетят на някой лекомислен екземпляр!

27.   Ами по различни причини е при двата пола.

Мъжете, които изневеряват са няколко типа. Единият тип са си просто курвари, които са свикнали да чукат различни жени, за тях е като спорт и начин да се самоутвърждават. Други мъже пък изневеряват, когато връзката им не върви, като най-вече връзката им куца сексуално. Много жени сами подтикват мъжете си в изневяра с лошо отноешение и мижав или никакъв сексуален живот. Мъжете имат нужда да изпускат парата, но някои жени не ги вълнува това и егоистично ги лишават от секс. Тогава мъжът чука нещо навън. Важно е и качеството на секса за мъжете. Ако жената е дърво в леглото, секса става дори досаден. Много жени не се грижат за подържане на страстта и после се чудят защо мъжете им са си хванали любовница, при положение, че винаги е изпран, сготвено е, изчистено е и т. н., но забравят най-важното, а именно, че никой мъж не ходи при любовницата си да си глади ризите или да яде мусака. Мъжете искат секс, хубав, страстен секс, редовен секс и мило, нежно и страстно отношение от жена си. Българките масово са небалнасирани жени по мое наблюдение. Една огромона част са откровени курвентии, които не стават за семейство, друга голяма част са смотани и скучни женици, които една свирка не искат да направят на мъжете си. Малко са нормалните жени, които знаят как да пазят семейството, да бъдат хем верни, хем страстни в леглото. Много е важно да има комуникация и всеки да си каже какво му се иска във всяко отношение. Ако една жена се раздава емоционално и сексуално, мъжа трудно би изневерил, освен ако просто не е непоправим женкар. При мъжете обаче дори да се стигне до изневяра, тя по-рядко е фатална. Не така е обачепри женската изневяра.

Проблема с женската изневяра е доста по-сложен и всестранен, но и там бих оправдал доста жени. Значи има доста жени, чиито мъже са обасолютни пънове, които грам не ебат жените си. Лично аз не съм никога не съм бил с омъжена жена. Имал съм авантюри с няколко, които имат гаджета и нямат деца, но винаги оплакванията са едни и същи. Обикновено или не ги чукат достатъчно или са откровени дебили, които грам не им обръщат никакво внимание. Такива жени са много лесна плячка. Достатъчно е да я изслушаш, да проявиш разбиране към емоционалните и нужди да се разтовари, да и покажеш внимание и някоя друга мила дума и тя отваря краката. Причината е, че такива жени не виждат любовника в неговата цялостност и сложност като личност, а го разглеждат само като противоположност на официалния партньор. За това и лесно се разочароват впоследствие и често следва същото. Във всеки случай, когато една жена изневерява, тя уважава мъжа до нея.

Изобщо темата с изневерите никак не е проста. Безспорно изневярата е зло, което води до други големи злини в обществото, но ключът да не се стига дотам е да се научим да градим отношения, да погребем собствения си егоизъм, да комуникираме на ниво, което да поставя проблемите. Много жени (а и мъже също) например очкават партньора им сам да се сети за техните терзания... но.