Приличам на циганин 2!
За 2-ри път добавям история от такъв характер! Вгледайте се в някой циганин, това съм аз. Циганин който е българин! Днес си пазаря от любимото място, и някакво циганче идва и ме заговаря на бате на цигански, да му дам пари, страхотно злепоставяне. Не ми пука че съм такъв, минал съм през големи унижениия, но едно циганско престъпление те прави мишена, и за по тъпите също! Нормално е. Не ми се излиза, даже е смешно да заемам позиция. Не видях друг мургав в разходката си днес, хората ме виждат и си казват.. ''Бахти циганина мръсен''Като видя работещи цигани, всеедно виждам ''един от нас'', дето говори развален български, и дето иска да не е циганин, знам за техните проблеми! Хората край мен се сещат за мен, щом чуят за цигани. Отврътително е. Не ми се мисли! Даже и най примитивното нещо, ако заговори за цигани и потъваш, независимо постигнатото от теб. Не ги мразя, но това ми е съсипало живота! Нямам нормален начин на живот, като забравя кой съм, се поглеждам на някое огледало случайно и се сещам! Нямам приятелка, нито приятели, вечер съм си ''практически циганин'', така се беше определил един от коментиращите в предния ми пост, хареса ми много! Бъркали са ме с такива, няма какво да направиш! Ще помоля коментари от тип имало много мургави и т. н., за солариуми, да се правиш на луд, да се избягват. Предпочитам коментари на хора със същия проблем щото го изживяват! Даже съм склонен към диалог!

Коментари

1.   И аз съм по-тъмничка, но никой и никога не ме е бъркал с циганка. Но познавам такива хора, знам че им е гадно и страдат. Мисля, че, когато излъчваш класа и интелигентност няма как да те сбъркат с това съсловие....

2.   Мисля си, че проблемът ти не е в това, че си по-черничък. Това ти е само оправданието. Бъди честен със себе си.

3.   И кво го изживяваш толкова? Аз също съм по-мургав, имам изпъкнали скули, голям нос, даже малко дръпнати очи и приличам не на циганин, а на индианец не знам откъде имам тия гени, още повече че съм с дълга коса до раменете защото ми харесва, вече не ми е проблем, казвам им приказвайте си мен не ме интересува. Важното е да си чист, с хубави дрехи, хубава усмивка, нормално слабо тяло, да не се засягаш лесно, да носиш на базик и нямаш проблеми, ще има много хора които ще те харесат. Бих казал превърни недостатъците си в предимство! Има жени които си падат точно по твоя тип, така че проблема си е само твой комплекс, ти се чустваш смачкан и не се харесваш, как да те харесат другите?

4.   Носи тениска "Не съм циганин"

5.   Ами покажи им, че дори да те мислят за циганин, ти си образован, интелигентен и трудолюбив човек!

Като начало: "пазаря" е разговорен език (даже май и неправилен такъв), пише се "пазарувам"!
Пише се "отврАтително" от "отврАт"! Няма дума "отврЪт".

Важно е какво човек мисли за себе си отвътре, това точно той проектира навън и се прихваща от другите хора!

6.   Майка ми прилича на циганка, а аз и брат ми сме светли. Забелязах дискриминацията когато дойде веднъж да ни вземе от училище. Не е приятно.
До номер 3 - винаги съм уважавала по-тъмните гени, особено ако имат индиански произход. Всъщност в твоя случай може да са от средна азия с примес на южноазиатски ген някакъв славянски ако имаш въобще такъв.
Иначе има доста тъмни българи. Майка ми и родът й от страна на дядо ми са все с дръпнати очи, тъмни коси и мургави кожи.
А пък примерно баба ми е с еврейски произход - червени коси обаче и тя леко циганее. От страна на баща ми пък са много миксирани защото половината са синеоки, високи и бели а другата половина и те са леко мургави..
Така че българския микс е пълен. Всеки да е благодарен за това че има нос, колкото и голям да е той, че има две ръце и два крака...
Живи и здрави да сте всички. Нищо ви няма! Увереност и само напред!

8.   От автора
до номер 5,
първо това ти го проектира външния свят, щото е очевидно, докато не започнеш да си го ''мислиш''
и второ, да не си начален учител в някой малък град...

9.   Виж пич, всичко е в твоята глава. Българския ген е много омесен и има много българи като теб с по-тъмен цвят на кожата. Имал съм такъв приятел от детството ми и като бяхме малки много го базикахме, че прилича на циганин. Ама това беше като бяхме хлапаци на по 15-16 години. Познавам също много други по-мургави българи и никой не е споделил за такъв проблем. Не си набивай излишни комплекси, всичко опира до държание, положение в обществото и интелект най-вече. Дори истински цигани с тези качества не изпитват проблеми с отношението на останалите в обществото. Така, че зае*и тия работи и си гледай живота. Успех.

10.   От номер 5, моля. За безплатната помощ.
На останалото ми е под нивото да отговарям!