Той е азиатец..
Здравейте. Никога не съм мислила, че започна да споделям историята си в нета.. просто вече не знам от кой да поискам съвет.

И така запознах се с едно момче преди 8 месеца. Обаче той е виетнамец и от там идва трудността във връзката ни. Нито приятелите ми, нито неговите приемат това за нормално, а и двамата се обичаме ужасно много. Моля ви дайте съвет.

Коментари

1.   Не виждам нищо ненормално. Дори е сладко.

Но щом толкова ти пука за мнението на приятелите зарежи го и нека те ти намерят някой и го обичай насила и го харесвай насила, важното е те да го харесват...
това не го казвам на сериозно разбира се

Обичайте се бе хора. Стига с тези предрасъдъци.

2.   не обръщаи внимание на хората нали се обичате. моя мъж е арабин и него не го приемат ама на мене не ми дреме щото ми е хубаво с него

3.   имат право 1 и 2 - какво толкова? Ако си е от нашите виетнамци, знае си човекът български и сигурно и тук е роден или израстнал.
Виетнамците са работливи хора, държат децата им да се изучат добре, не са мюсюлмани, какъв е проблемът?
Не се отказвай от любовта си заради хората!!! Само напред и да не ти пука - като свикнат и ви приемат за двойка, ще се обърнат към други теми...

4.   Блогадаря ви на всички за подкрепата. Мисля, че сега се чувстваме малко по уверени : ))

5.   Виж малко, защо трябва изобщо да си блъскате главите - нито сте роднини, нито сте престъпници...., дори той не е чужденец практически, защото виетнамците поне от средата на 80-те са в България, значи не са по-малко българи за мен от мен самата, която съм родена по това време.
Аз не съм оптимист за връзките с мюсюлмани, защото те никога не се интегрират и има много проблеми, но за виетнамците не мисля така. Те могат да живеят също много за семейството си, но иначе са отворени и към българите, празнуват много готинко (обичат за съжаление чалга, гроздова хе хе), знаят си езика, работливи са - подкрепят се и много държат на доброто образование, защото те са нямали възможност, а е трябвало да работят от съвсем малки.
Ако семейството му не ви приема, или твоето - махайте се в друг голям град, но аз съм сигурна, че след време ще ви свикнат, а ако действително се и задомите, ще млъкнат - има къде - къде по-интересни неща от вашата историйка - любовници на женени мъже, разводи, кой къде какво откраднал, кой изневерил, кой не си платил кредита... след време вие ще сте стара история и просто ще свикнат с вас.
Съветвам ви да не се криете, а напротив - афиширайте връзката си, излизайте заедно, нека хората ви виждат заедно и станете нещо като Бранджелина - винаги ще сте интересни, но просто няма да сте нещо ново и скандално.
Тепърва България ще става убежище като част от Шенген на разни емигранти, но няма да са като виетнамците, а най-вероятно примитивни африканци-мюсюлмани.
Ние в моя град ототдавна виетнамците сме ги приели не само като част от пейзажа, но и като българи направо, те са навсякъде поканени и си ги уважаваме и с удоволствие пазаруваме при тях, храним се в ресторантите им.
Няма да е така с новите емигранти-мюсюлмани, така че още по-малко твоята връзка ще буди неодобрение, напротив - виетнамицте ще бъдат още по-малко емигранти, напротив - даже преди кризата говорихме за нови емигранти от Виетнам, защото работят и не правят проблеми.
.......... Като видят хората, че и материално сте добре, че не се карате, правите почивки, живеете заедно, ще спрат да говорят за вас...

всяко чудо за три дни ти казвам, не се отказвай от любовта заради глупости, още повече, че виетнамецът действително не е нещо по-малко от всеки българин, няма да те ограничава, няма да ти сложи фередже или да ти направи 10 деца - напротив - те се гордеят с работлива жена, имат малко деца и дават мило и драго за образованието им!!! ОТДАВНА СА ЧАСТ ОТ ПЕЙЗАЖА, и с тях нямаме проблеми!

Гордейте се с връзката си и не се крийте, защото така ставате по-интересни. Ако се държите естествено, не сте интересни. Не се оправдавайте, дръжте си се като нормална двойка, КАКВАТО СТЕ и ГОРЧИВО - надявам се повече такива връзки да има, дечицата ставата доста сладки!

6.   Ако имаш Куче това е проблем !!!
а др то не би трябвало да е проблем

7.   Да живее любовта!!! Долу на хорското мнение! Долу на предразсъдъците!! Долу на злобните коментари!! Долу на вмешателствата!!
Заедно напред, с любов и тръпка, на всичко друго теглите майна и сте щастливи!
Успех!

8.   Най-големия проблем ще е как ще кръстите децата. Фамилията на виетнамците е първото има а при теб последното.
Да, също внимавай ако имаш куче, че ги готвят много вкусно.
Да сте живи и здрави!

9.   българина мила не е отворен човек, всички които са различни от нас са боклуци, само ние сме най велики, една шепа хора ама си мислим че света е наш, ако живееш в чужбина няма да пишеш тук защото там хората ви приемат като хора, колкото и да е различен той е човек, бъди щастлива с твоето момче и не слушай какво ти говорят, ако ви е добре заедно- бъдете заедно, ако не се получи - ще се разделите, това се случва с всички, аз имам доста приятели африканци и мюсолмани и чернокожи, добри приятели са, помагат ми, зная че мога да разчитам на тях и нищо друго не е по важно от това, какво като са по различни от мен ? това не ги прави по - малко хора

10.   Подкрепям коментаторите, това за кучето ме разсмя, а към №9 : какво е това изречение без главна буква, почти без препинателни знаци и толкова дълго?

11.   N 9, всичко е до клавиатура, не се касае до незнание, изиниавам се

12.   Към номер 11 : Абе май е от незнание..
По темата ще бъда лаконична. Не съм чела какво са ти писали другите, но предполагам - да не ти пука какво мислят тези около теб и прочие. Ами да, общо взето това е. Не виждам какъв друг съвет бихме могли да ти дадем, тъй като сме широкоскроени хора :))))

13.   Ехааа, имам фетиш към азиатци... Тооооолкова са сладки! Какви са тези расисти, че да не приемат любовта ви... О.о

14.   Азиатците за мен са най-готините и печени хора на света, всеки да си мисли каквото ще имал съм допир до тайландци и мога да ви кажа че са супер хора!!! Хич да не ви пука от хорското мнение и аз бих искал да имам приятелка азиатка( особено японка ;) ) Живейте си живота както намерите за добре, избора е ваш, не трябва да сме затворени и като коне с капаци все едно живеем през 68ма в комунизма.... Успех ви пожелавам от сърце с това момче!

15.   Mоят син има приятелка виетнамка от 1 година. Ние живеем в Англия и тука няма много българки, а англичанките са едни разпасани да не ти е работа с тях... От начало бях малко притеснена, но мнението ми се промени в момента в който видях момичето-нежно, красиво, миловидно, добро и грижовно... такъв финес и толкова естествено непренудено държание. Те държат много на образованието, много е подредена, дисциплинирана, обича да готви... и да ходи по шопинг:)Тяхното възпитание е такова, че държат на семейството и родителите, държат на семейния уют и са верни в любовта.
Миналата година ходиха лятото за 3 седмици във Виетнам-те имат вили на морето там и други къщи в Сайгон, както и безнес в Канада. Гледах снимките- голяма екзотика е. Това е в Южен Виетнам, те са про-западно ориентирани от край време, докато северен е по-комунистически. От няколко десетилетия са обединени в една държава, но манталитета на хората все пак си личи. Тези, които са ни познати в Бг на времето са от северната комунистическата и по-бедната част. На юг пейзажа е съвсем различен-по-уредено и богато е...
Аз никога не съм говорила на сина ми против тая връзка.... макар, че в началото имах резерви-нито е българка, нито европейка. Но си мисля, че най важното е те да се разбират и обичат. Да виждам сина си щастлив -това е най-голямата радост за една майка... Пък кой каквото ще да казва-ние данък обществено мнение няма да плащаме... ако ще да е извънземна. От там нататък незнам какво ще стане, дали връзката им ще прерастне в... нещо-по сериозно, ще видим.

16.   P. С.
Плануваме да я вземем следващото лято с нас в БГ като си ходим. И от сега предчувствам какъв сблъсък на културите ще е... И най-вече какви изказвания и мнения на баби, дядовци, други роднини и комшии пред които ще бъде представена ще чуя. Те знаят за нея и вече чух някои изказвания... "Ама ние не сме имали такива в нашия род до сега", или"Толкова момичета има в Европа, та защо чак от В. " и други подобни.... Готова съм да посрещна всякакви коментари и да им отбия атаките...

17.   от н. 15 и 16

Случи се както предчувствах-сина ми се сгоди с това момиче по Коледа, а преди 5дни направиха и сватба... Беше голямо вълнение за нас като родители и сме много щастливи. Коментарите на нашите приятели бяха, че са много красива и хармонична двойка. :)