Как да стигна до сърцето му
Здравейте, имам приятел, който не е първа младост, но и аз не съм, набори сме на по 37год. От около 4месеца сме заедно, секса е невероятен, заедно се чувстваме много добре, говорим си с часове, цели дни прекарваме заедно понякога, пишем си всясяка вечер, споделяме си, Но винаги го има това НО. Той е някак си един сдържан, хладен, трудно стигам до него, изградил е една стена пред себе си, която е почти непробиваема. Казва че преди много се е превързвал и после все разочарования и за това сега бил станал малко безчувствен. Помогнете моля как да стигна до него и до сърцето му, аз се превързах към него ужасно много дори си мисля че се влюбвам в него. Незнам дали да му споделя за чувст вата си да не го оплаш амакар че той може би ме усеща. Помагайте със съвети....

Коментари

1.   Заедно сте, добре ви е, правите хубав секс и пак си недоволна .... тва жените сте егати мазохистите. Можете да скапете всичко с тези вашио безкрайни капризи ;(

2.   Няма как, а и не е нужно. Човекът, вече няма вяра на хората и с право. Или го обичай какъвто е ако си способна на истинска любов (без условия, без изисквания, без очаквания, без оценки, без лъжи, без критика...) или като искаш още нещо, търси го другаде (нямам предвид паралелна връзка, а раздяла).

3.   Ангажирай го с някаква дейност. Започни, например, козметичен ремонт на дома си. Искай съветите му. Помоли го за помощ, защото ти "нищо не разбираш от тези работи". Мъжете обичат да се доказват. Докато ти подменя контактите, непрекъснато го хвали. Един пирон за картината на стената да забие - припадай от възторг и възхищение пред майсторлъка му. Сготви му нещо вкусно. Накарай го да се почувства горд от свършената работа и от това, че е "спасил" жената. Играй "плячката", която той, "големият ловец", е уловил.
От личен опит: мъжът ми с огромен кеф коси тревата всяка седмица, защото приложих следната тактика. Внуших му, че е адски секси гол до кръста със свлечени дънки и голяяяяямата... косачка! Докато коси, му нося на поднос кенче бира и запечен сандвич и целувам запотеното му тяло. Умира от удоволствие! В компания казвам, че аз просто не зная как да пусна косачката, толкова сложен уред е, че само мъжът ми може да се оправя с нея, защото е по-умен. А той се изпъчва и се хвали: "Да, това действително не е работа за жена!" Приятелките ми смигат и се подсмихват, защото ми разбират играта.

4.   Ти пък защо вярваш в глупости? Защо търсиш проблеми? Тези невидими стени, които човек бил издигал, понеже са го наранявали, са просто една метафора, която си е чиста драматизация. Няма нищо специално в този случай, приятеля ти е просто човек, който не скача с главата надолу. Отнема му повечко време да се отпусне да говори лигаво и да мисли за общо бъдеще, вярвайки в него. Което е напълно нормално, не е нужно всеки да се привързва за месец и да показва, че е влюбен след два. Изживей си любовта. Връзките не са надиграване, не са тактики, а съвсем реална част от живота с човешки взаимоотношения в нея. Не обмисляй с дни какво да му кажеш, не планирай всеки поглед, а се отпусни, бъди себе си и виж какво ще излезе. Насила няма да се отпусне, не можеш да го накараш.

5.   Любопитно ми е какво разбираш под "стигане до сърцето му"?
Описала си едни нормални взаимоотношения между свободни мъж и жена на зряла възраст, та даже чак сладникави с това писане всяка вечер. И вместо да им се наслаждаваш, ти дълбаеш ли дълбаеш за нещо "повече". А замисляш ли се, че може и да си "стигнала" до където ти е зор, но човека просто да си е такъв, че да не го показва, още повече щом е преживял достатъчно разочарования в любовта?
Личния ми опит с мъжете ме е научил, че опита в опознаването на характерите им, ровичкането в душите им и т. н. типично женски тъпотии само може да ги отблъсне. И обратно - да преоткриват положително всеки ден жената до себе си, която не се вживява като психотерапевт, не притиска с очаквания, големи думи, ревност и т. н., а само и единствено се наслаждава на времето прекарано заедно.

6.   За какво сърце питаш? !

Като гледам секса ви е най-важен...

Ме

7.   Хаха, така си навряла свредела, че ще му пробиеш сърцето, бе мацка. Спри да търсиш под вола теле. Ако чакаш годежен пръстен и падане на колене - просто му го кажи и си изяснете очакванията от връзката. Иначе може да минат десет години в размисли и страсти.

9.   Авторката. Благодаря за съветите. Ще се опитам да го карам по спокойно и да се наслаждавам на прекараното време заедно. Само още един въпрос имам да му споделя ли чувствата си или не за сега. Защото аз съм лудо влюбена....

10.   С търпение. Аз преди бях като твоят приятел и моят мъж ме спечели с огромно търпение и ежедневни доказателства за любов.
И да, кажи му. Любовта не бива да се крие, особено към опарени хора.
Успех!
Жената

11.   Авторката. Аз ежедневно му показвам любовта си но се притеснявам да не му стане досадно и много ме е страх да споделя чувствата си...

12.   Аз пък мисля че не бива да му казваш директно с думи любовта си, а да му я докажеш с дела. Знаеш ли го, ако му го кажеш директно, може да се стресне и да избяга. Престани да очакваш, а просто давай безрезервно най-доброто от себе си. Това е истинската любов. Пък с времето ще се види. Просто му покажи че те е грижа за него, че уважаваш мнението му, че се интересуваш от проблемите му. Поискай му съвет за различни неща... И бъди себе си. Недей да го притискаш с изисквания и очаквания. Мъжете ценят свободата. Но искат и жена. Жена която не ги ограничава и ревнува си е жена мечта. Той ако те цени, няма да тръгне да си търси друга. Тъй че, търпение. Търпението много често е ключа към успеха.

13.   От авторката измина вече може би още месец.Реших отново да ви пиша ,защото аз показвах любовта си безрезервно без да му казвам чувствата си и всичко си е прекрасно между нас ,но вчера като си говорихме стана на въпрос за това дали му пука за мен и той каза естествено не съм толкова безчувствен.После обаче аз реших да му споделя че много съм се превързала към него,но за него не зная и той ми отговори че е превързан към мен по скоро приятелски.Това направо ме уби останах без думи.Моля дайте мнения за това.

14.   Ами така е като имате очаквания той да се прЕвърже към вас. Като за начало си оправете правописа пък после се прЕвързвайте!

16.   Е за четри-пет месеца какво очакваш бе жена, не сте на по седемнайсет да се кълнете в вечна и вярна любов. Мъжете са способни да живеят години с една жена, да са лудо влюбени и да не кажат никога "обичам те". Кой знае през, какво е преминал човека? Колкото до това, че държи на теб приятелски пак е нещо, не го разпитвай и не го притискай. Всичко е в твой ръце, спокойно може да се влюби в теб, стига да съумееш да разбереш от какво има нужда и да му го дадеш.