В мен ли е проблемът?
Излизах в една компания, като с някои от хората се сближихме повече, включително и с едно момче на моите години. Споделяхме си доста, включително и за любовния живот и си давахме съвети. С времето нещата се промениха, появи се привличане между нас. Няколко месеца си писахме, но вече не само като приятели. Общо взето, не бяхме нито само приятели, нито гаджета.
На няколко пъти му се сърдих, защото не ми обръщаше внимание, а той се опитваше да поправи нещата. Два пъти ме покани на среща и двата пъти отказах просто защото се чувствах неуверена. Беше ме поканил на едно романтично място (много красив парк) близо до града ни. Страхувах се, че ще го отблъсна с нещо и ще го изгубя. След втория път, в който му отказах, той се отдръпна от мен и след това ми отне известно време да си върна пак доверието му. Не му обясних, че съм се чувствала неуверена, просто му се извиних искрено и му обещах, че като се върне, вече наистина ще се видим. Прибра се и ме попита кога ще излезем на среща - да кажа кога ми е удобно и къде. Казах му кога съм свободна и го попитах той да каже къде и отговорът е, , не знам'' или, , трябва да го измислим''. Какво има за измисляне? Защо не ме покани пак на същото място и този път ще отидем? На мен ми е неудобно да повдигна темата, защото до там се ходи с кола, такова беше и предложението му миналия път - да ме вземе с колата и да се разходим. Искам там да е първата ни среща, защото наистина мисля, че там ще си прекараме най-приятно и двамата. По принцип градът е малък и няма кино, почти няма и читаво кафе или ресторант и няма много избор. Да не говорим, че в читавите е пълно с разни клюкарки, които после одумват и любопитстват и някак не ми се иска да ни разнасят, а това мнение той го изрази преди мен. Как да му кажа, , защо не отидем с колата ти в онзи парк'' при положение, че нито сме двойка, нито искам да го командвам. Неудобно ми е. Чакам сам да се сети, но не се получава. Гадно ми е и не мога да разбера той ли не ме харесва достатъчно вече, или аз някъде бъркам?

Коментари

1.   Бъркаш, защото вече си го разигравала и не разбираш, че е нормално сега той да е предпазлив. Мястото от значение ли е? Когато си с човек, с когото искаш да бъдеш, можете да си прекарате чудесно и на пейка пред блок. Предложи му да се разходите в града, предложи му да отидете до онзи парк, ако още има желание, предложи му да пиете гадно кафе някъде, но да сте заедно и да се видите. С това мислене, отлагане и вайкане, няма да стигнете никъде.

2.   Той ти е предлагал среща 2 пъти, ти си отхвърлила и 2-та пъти и сега той ти е виновен, че не ти предлага среща на същото място. Женска "логика". Кажи му, че си объркана и невменяема и че би искала пак да излезете в парка, но имай предвид, че той може да не исска парка, защото вече е късна есен...

3.   Последните ти 3 изречения описват начина, по който и той се е чувствал като си го отрязала два пъти. Вероятно сега се опитва да ти го върне и доколкото виждам успява.
Това са нормалните неща в любовта. Тъй като и двамата очевидно се харесвате се надявам нещата да се получат.
Вероятно си малка и не знаеш, но ние мъжете ценим откритостта. Той не може да ти чете мислите и не знае за урагана в главата ти и за истинските мотиви зад отказите ти. Възприел го е, като липса на интерес към него или като "правене на интересна"...та оттам и последвалото му поведение.

4.   Поеми малко инициатива и ти. Два пъти си го отрязала, сега трябва да компенсираш. Не може да чакаш само на него.