Работата (сигурност) или Любовта????
Здравейте приятели, искам да ми помогнете със съвет, защото се намирам в страхотна дилема - да избера работата или любовта! В единия случай имам страхотна работа, изкарвам много добри пари без много нерви и усилия, мога да подсигуря дори работа и на сина си, но трябва да се съберем с шефа ми да живея с него, защото той много ме харесва и това иска. От друга страна имам приятел с който сме заедно от няколко месеца и имаме връзка, обичам го и се чуствам много добре с него, но пък той не може да да ми даде друго освен любов. Ще бъде ли грозно да се откажа от работата си и всичко материално, което получавам и в този случай ще лиша и сина ми от тази възможност за работа, ако избера да си остана с моя приятел???? Но в другия случай - ще бъда добре финансово, но как да живея с човек, който не понасям, а просто го уважавам като мой шеф???? Моля ви за съвет и ми помогнете какво да правя???? Нямам мира денем и нощем, постоянно това мисля, а вече трябва да направя моя избор. Много ми е трудно. :( :( :(

Коментари

2.   Остани си на хубавата позиция, но бъди с мъжа, когото обичаш. Не се продавай за пари, няма да си щастлива.

3.   Е такива жени не мога да ги разбера. Аз това не бих го направила, ако ще шефът ми да има милиони. Ще кажа и друго нещо. Щом се чудиш какво да направиш много се съмнявам, че обичаш гаджето ти.

4.   Здравей!

Ще бъда директен...
Ако бях на мястото на настоящия ти приятел - бих те разкарал на мига. А ако бях на мястото на шефа ти - бих си направил кефа с теб (със сигурност си красива) за известно време и пак бих те разкарал.

Обосновка
Приятелят ти трева не пасе. Ако не те е разбрал до сега каква си, то след време ще те разбере и рано или късно ще избяга от илюзията, която му създаваш. А относно шефа ти -със сигурност е прозрял каква си, но вероятно е по-възрастен от теб и иска да си наеме по-млада жена, с която да си повиши социалният статус. Щом остарееш - ще си купи по-млада жена.

Съвет
Спри да бъдеш толкова повърхностна и тесногръда. Промени мотивите си и наблегни на отношенията с хората. Бъди по-независима и зряла и поеми отговорност за живота си и този на детето ти! Рано или късно сама ще разрушиш живота си, ако мисленето ти не се промени!

Съжалявам ако съм бил груб, но по-хубаво да го прочетеш тук от непознат, отколкото да го чуеш от някой близък. Подозирам, че второто ще бъде по-късно и болезнено.

Приятен ден!

5.   Любов отвсякъде може да дойде ... виж богат шеф, който те иска с детето не се намира под пут и над пут ;)

6.   N2, проблема е че трябва да избера или работата или приятеля ми, не може и двете.

8.   Любовта

9.   За твоя случай и твойта ситуация жена с дете ти трябват финанси.
В случая на номер 5 е твоя съвет НО не забравяй че не само ти се подмазваш на шевчето с пачката,смисъл ще спи с теб ще ти се порадва но накрая голям шанс има да те зареже.
Има и други жени и да не повярваш без деца и задължения които са по-нагоре в списъка от теб.Не си мисли че като си дигнеш краката за шефа ти и му говориш мили думи хоп ще те вземе с детето ти което не е негово.
Вариант има само ако се влюби в теб и да му се докажеш с какво си повече от другите жени.
Да не стане накрая от двата та стола на земята.
Всеки сам прави свойте избори в живота и всеки сам си плаща цената дали за добро или за зло.
Р.

10.   1. Щом се замисляш за варианта с шефа значи не говорим за любов с приятеля ти, а прости симпатии.
2. Не избираш между любовта и работата, а между гордостта и работата. Поне от моя гледна точка е унизително да ми се случи нещо такова.
3. На твое място не бих заживяла с шефа си поради следните причини:
- той ме унижава с тази оферта и аз ще се чувствам много долна, ако приема
- губя контрол над живота си, защото изцяло ще завися от него - жилище, работа, всичко ще имам спрямо това какво той ми даде
- не бих могла да съжителствам с някой, който не понасям
- приемайки подобно предложение, аз открито заявявам на шефа си, че не съм стойностен човек и мога да се продам, съответно той няма за какво да ме уважава дори да го е правил до този момент
На твое място бих избрала търсенето на друго работно място.

11.   а толкова ли няма друга работа, която да работиш и да живееш с приятеля си, когото твърдиш, че обичаш? не вярвам шефът ти да е единственият работодател, освен ако темата не е пързалка

12.   Не се хабете, темата е измислена. И това е мъж.

15.   Избери работата, за да отървеш приятеля от себе си.

16.   Явно модераторчето пак е в цикъл...

Уважаемо госпожо,

Самата мисъл щом минава през главичката Ви, е ясно за какво става въпрос. Освободете приятеля си от жалкото си присъствие и си намерете хем красив хем богат чичак, който да Ви пълни с любов. Ясно е, че просто не Ви харесва визуално богатия шеф и затова сте в такава дълбока дилема.

Надявам се, че модераторчето, ще хареса този учтив и вежлив коментар и ще го публикува.