Нуждая се от съвет
Здравейте. Моят въпрос е бихте ли ходили с момиче, в което вашият първи братовчед е влюбен? И вие също. Моля ви отговорете, спешно е.
Незнам какво да правя, да оставя момичето и да остана в добри отношения с братовчеда (той ме накара да избирам), или да разваля отношенията с братовчета и да бъда с това момиче. Много я харесвам, чувствам че искам да съм с нея, не с друга. Тя е уникален човек. Но с братовчеда сме заедно от деца почти всеки ден. Семействата ни се събират често заедно как ще се гледаме с него в очите. Объркан съм. Вие какво бихте правили, кой бихте избрали?
П.С на 19 години съм.

Коментари

1.   А твоят братовчед има ли нещо с това момиче. Защото ако и той само я харесва, няма основание да ти поставя така нещата. Не оставяй да те правят на балък.

Ale

2.   В любовта и на война, всичко е позволено. Кажи на брат'чеда да си гледа работата. Никога не се подавай на изнудване, за каквото и да било.

Дядо Торбалан

3.   Ами момичето с кого иска да бъде ?
Мисля , че в тази ситуация, тя е човекът от когото "зависи" развитието на нещата по-нататък
Ако обича теб отговора е ясен , ако има нещо към братовчед ти също
Когото и от двама ви да харесва тя , единия ще трябва да приеме нещата реално
Любов насила не е любов
Lexy

4.   Номер 3 е прав/а. От момичето зависи. Иначе аз залагам на братовчеда, освен ако не става дума за някаква голяма любов към мадамата :)

5.   А момичето няма ли дума в тази ситуация? Или трябва да е с този, който се наложи от двама ви? В крайна сметка тя решава...а вие приемате решението.

6.   От Автора: Момичето иска да е с мен, не иска да е с братовчед ми. Там е работата тя се познаваше първо с него (приятели бяха) той искаше да се получи нещо м/у тях, но тя не. После покрай братовчеда и аз се запознх с вапросното момиче и от там на татък всичко е ясно. Чувствата ни са взаймни. Но нали знаете, че пълно щастие няма, защото винаги излиза някаква пречка. Сега съм на кръстопът. Знам, че братовчед ми завижда и затова иска да скъсаме, каза ми, че ако искам да продължим да сме в добри отношения просто тряба да я оставя и забравя. Както споменах семействата ни са много близки, някак ще е много тъпо да сядаме заедно на една маса и с него да се държим като идиоти. Той казва, че не трябва да позволяваме едно момиче да ни раздели, а и той пръв я харесал, и сега има чувства към нея. ( Той е малко "женкар" не може ли да има някое момиче, прави всичко възможно и друг да я няма). Познавам го добре и знам, че дори да застана срещу него пак ще направи всичко, за да ни раздели. Според него съм щял да я забравя. Но това няма как да се случи, с нея чувствам това което с никоя друга не съм чувствал. Това момиче е толкова добро, каза ми аз да преценя как ще постъпя, но дори да скъсам с нея (сега сме заедно) тя няма да престане да ме обича. И аз знам, че ако я видя с друг просто няма да го понеса. Тя е и много красива, има и доста други охажори, това че е избрала да е с мен и чувствата ни са взаимни ме прави много щастлив. Но ситуацията в която се намирам.. просто незнам какво да правя. Надявам се, че ме разбирате всеки коментар ще ми е от полза. Ако някой от вас е бил в подобно положение моля споделете какво сте направили.

7.   Явно не те разбира и не те цени.. аз лично не бих накарала братовчедка си която харесва момче.. и ще тръгва с него въпреки че и аз го харесвам.. не бих и казала да избира.. напротив бих и пожелала успех.. като се обичате тръгвайте.. на него ще му мине.. все някога ще си осъзнае грешката!

8.   Не съм била в подобно положение.

Според мен: остани с момичето. Както каза Дядо Торбалан, недей да се поддаваш на изнудване. Плюс това, той (така мисля) въобще не я харесва. Просто злобее, че ти я имаш, а той не. Ако пък, найстина, я харесва.. Нормално е да му е гадно, но ще му мине. Дръж здраво приятелката си, а опитите му да ви раздели- игнорирайте ги. А и не мисля, че ще ти се сърди кой знае колко дълго. Според обстоятелствата, предполагам, че ще се сдобрите, дори и да отнеме време. Пожелавам ти цялото щастие на света с приятелката ти (ако решиш да останеш с нея) и успех с братовчед ти. :)

- Атина`

9.   На война като на война приятел. Правила няма. Важна е победата! Дерзай!