Влюбен в много по -млада жена
Здравейте
Преди няколко месеца на курс, който водя се запознах с една жена. Още първия път, когато я видях я харесах. След курса я заговорих и се оказа, че е на 21. Това беше изненадващо за мен, тъй като изглеждаше на повече, а и на тези курсове съм свикнал да виждам само по -възрастни. С времето поддържахме контакт и ми допадна и като човек, понякога си мисля, че между нас може да има и нещо повече, но разликата във възрастта ни ме спира да направя каквото и да било, дори ми е трудно пред себе си да призная, че я харесвам. Аз съм на 40, нямам деца и не съм бил женен. Притеснява ме, че сме на различни етапи от живота си и не знам и дали мога да очаквам от нея по -сериозни отношения.

Коментари

1.   Дали ще си допаднте с въпросната дама от тука няма как да разбереш, освен от нея. Определено шанса не е на твоя страна предвид разликата в годините и както ти каза да сте на различни етапи. Но така или иначе ако не пробваш губиш на 100%.

2.   На 21 да изглежда по-възрастна? Действай!

3.   Използвай си шанса да чукнеш нещо младо. Какво толкова се страхуваш. Звучиш ми като някое младо момченце, което за пръв път ще прави секс, а не знае как да постъпи. Какъв мъж си ти бе. Аз не бих я изтървал.

4.   Човек, разликата ви е чудесна!
Ние с жената сме така вече 10 години. И 2 деца имаме.
Бяхме долу-горе на вашите години като се запознахме.
Е, сигурно след 10 години ще клекна, но далеч повече предпочитам 20 години щастлив брак пред цял живот простотии...
Поздрави и стискам палци!

5.   Аз съм жена точно на 21. Преди две години имах нещо с човек, който беше с 16 години по-голям от мен. Никога не съм изпитвала такива хубави чувства към някого. На мен ми харесва, това че има човек до мен, който да е минал през повече неща, който да знае какво е редно и как да постъпи в дадена ситуация. Според мен трябва да пробваш, защото нищо не губиш. Може и тя да е изпитала нещо.
В моя случей, грешката беше при мен. Аз се отдръпнах, за което съжалявам.
Моят съвет е да опиташ и ако се окаже, че и тя изпитва също нещо към теб, опитай се да я задържиш и и покажи, че не искаш само физическа връзка. Пожелавам ти успех и стискам палци!

6.   "изглеждаше на повече" - Това е и моето впечатление от днешните жени. Винаги изглеждат по-стари отколкото са. Но трябва да имаш предвид, че те яко пушат, яко пият, яко ползват "разкрасителни" средства, което им съсипва здравето...

Аз съм супер младолик, свеж и просто жена на моята възраст не ми подхожда. Не само от моя гледна точка, но и от нейна. Иронията е, че млади жени не ми пък подхождат интелектуално/културно, и точно на обратно - психически ме привличат дори по-възрастни от мен жени. Така че поне за мен няма оправия...

За теб, гледай един филм на Уди Алън - Whatever works... Не прави големи планове, ако иска да е с теб, хубаво. В днешно време няма "сериозни връзки", връзките са докато на жената не и омръзне и скимне нещо друго. И да е на твоите години, нищо не е гарантирано...

7.   Прекалено много планираш и пресмяташ. Едно време бях като теб, но осъзнах, че понякога човек ен трябва да прави прекалено много сметки, а да бъде спонтанен, пък нещата впоследствие все някак се нареждат.

8.   На 21 бях, когато се влюбихме много силно с мъж на 37. Той постоянно се притесняваше, че съм малка и накрая се отдръпна, защото сме били на различни етапи и на мен ми било рано да създам семейство. Година и половина по-късно се запознах с мъжа ми и сме женени и имаме деца, а онзи мъж е вече 49 години и така и не създаде семейство.
Прави си изводите. Можеше да има семейство и две поотраснали деца вече.
Не я изпускай, часовникът тиктака.

9.   Първо я чукай. После мисли дали е голяма разликата. Или предпочиташ да лапаш мухите и накрая да я видиш омъжена за 50 годишен?

10.   Еми, 20 години си е голяма разлика. Моят съвет е да не си губиш времето, с мацката няма как да стане нещо сериозно. Всичко ще се разпадне след време, само че ти ще бъдеш на 50 и ще ти е по-трудно, да започнеш нова връзка. Убеден съм, че споделяш мнението ми. Пожелавам ти да срещнеш, жена която да е точно за теб-тази не е.

11.   Като станеш на 60 тя ще е на 40, тогава жената е в разцвета на сексуалната и енергия и тогава е най-жадна за секс и за емоции и тогава се развихри най-много, ти няма да имаш тази мощ за да я задоволиш тогава и искаш ли не искаш ще трябва да си затвориш очите за нейните изневери защото българката в повечето случай това търси и винаги ще го намира когато ти не можеш да и го дадеш а ти на 60-70 няма как да го можеш.
Първо провери дали тя ти е навита да е излиза че те харесва само като приятел а после сам прецени дали да живееш 15-20 щастливи ( пък няма гаранция) години както каза Н 4 а после трябва да мълчиш за онова дето те чака след 55-60- те.

12.   Нашата разлика с приятелката ми е 12г, отначало за мое учудване не тя, а аз бях този, който подходи с недоверие, но вече след няколко години заедно мога да кажа, че Тя е човека за мен с който да споделя живота си.
Чакаме и бебок(второ дете за мен).
Важно е да си паснете с характерите, да усетите, че сте като сродни души и всичко ще е ОК

13.   Много правилно се притесняваш, че това е ПРЕКАЛЕНО ГОЛЯМА РАЗЛИКА!
Да, сега ще ми насвяткат единичките, но на 40 години е редно да си гледаш 40 годишните!
А и какво си правил досега? Защо не си си взел някое скромно момиче, когато ти си бил на 21? Или тогава си се бутал при палавниците само..
А щом искаш и семейство ще е мега, даже направо тера егоистично от твоя страна да вържеш толкова по - млада жена от теб! Каква ти жена - тя си е момиче! Жените принципно живеят по - дълго от мъжете, а с тази възрастова разлика ще я оставиш вдовица рано-рано, ще се чуди как да се оправя горката..

А това кой как и на колко изглежда е първо въпрос на гени, също разбира се и на начин на живот - хранене, спорт, алкохол, цигари, наркотици.. все пак смятам, че не е центъра на тази тема изобщо.

14.   И аз наскоро бях пред същата дилема, но въпреки сигналите, които виждах се оказа, че съм грешал! Аз поне и признах, че съм влюбен в нея. Тя ми каза, че не изпитва нищо към мен, но най-вероятно не пожела да рискува, тъй като и двамата сме семейни. Впоследствие аз се отдръпнах.

15.   Какво да ти кажа - класика в жанра.
"Какичката и чичкото. "
В днешно време е съвсем нормално този феномен, незнам какво толко се чудиш, не откриваш топлата вода.
Ако я харесваш и те привлича "Действай"
За любовта няма написани правила.
Р.

16.   Добре де, специално към жените-колко най-много разлика в годините не би ви била проблем?

17.   Имам колега -55. Никога не е бил женен. Заглежда се по 30 годишни и се филмира по Коледните банкети как го погледнали, па как му танцували и ха да стане и все той жертвата. Всички го съжаляват а понякога го вземат и на подбив.
Това ти го разказвам да те надъхам да действаш че гониш последния влак.
Аз на 21 в 40 г. мъж виждах просто набор на баща ми и нищо сексуално. И мъжа ми е по-млад.
Но може в тази девойка да ти е късмета. Пробвай, видяло се е че няма какво да губиш... само ценно време
Имам познат на 40 срещна голямата любов-бяхме го писали стар ерген и нямахме надежда за него.
Айде поздрави и да се върнеш да се похвалиш с хубави новини

18.   Не се отказвай! Аз в момента съм на 24, от 5 години съм с приятеля ми. Той е на 39, но за мен е най-прекрасния мъж на света. Симбиозата между характерите, душите и мирогледа е нещо много по-значимо от ЕГН-то ти.. и всички тръгнаха със сексуланото задоволяване, чичкото и каката.. идиотщини. Ако се влюбите няма да има никакво значение за вас кой коя година е роден. Но щом пишеш тука по-голяма е възможността проблема да ви е хорското мнение. Живеем в 21 век, мъже раждат деца и ходим до Марс.. а се притеснявате от 20те години разлика между хора, които евентуално ще се влюбят.

19.   Остави момичето, не й причинявай нещастие......ако не е само да я изчукаш де. Сега общо взето си ок, но когато тя ще е в разцвета на 30 те и 40 те си години, ти ще си смърдящ и окапал дедо. Айде молим, да си се реализирал когато ти е било времето.

20.   Прочетох един коментар, който гласеше, че мъж на 40 години, трябва да си търси жена на 40. Признавам си, посмях се доста. Може още 40/50 години да имаш връзка с 20 годишната мацка, а с някоя на твоите години да се разделиш след месец, година, две. Хора, разберете, че разликата или не в годините НЕ е гаранция за дълга, бърза, щастлива, нещастна връзка. Човешките отношения са много сложни. П. П. Аз съм на 38г, близо 40, но с ръка на сърцето си признавам, че дори не поглеждакм 40 годишните жени.

21.   Човека не е казал, че непременно ще се жени за нея, а просто иска мнение. Жена на 24 съм и много ми допадат по-големите мъже (35-40 год. ). Разликата в годините за такива като мен е плюс- просто обичам уюта и сигурността на мъжа, а под 35 трудно се срещат вече получили от живота максимума и кротнали. Не мисля, че авторът ще загуби времето на девойката, а напротив: тя ще научи много от него, а защо и не на истинска любов? Виждам, че има трепет, а и никой нищо няма да загуби. Авторе, попитай я така, все пак си по-големия: Тъй като вече е студено, кафето може да ми откажеш, но чая ще те навие ли? Не й споменавай за възрастта и т. н. на срещата- тя е наясно. Ако ти откаже, не търси причината в себе си- ние, жените, не можем да излизаме с всеки канещ ни на среща. Просто флуидите решават!

22.   40 годишните може и да не искате да гледате наборки, гледате 20-25 годишни, но си оставате с гледането в голяма част от случаите. Това е тънката разлика. Една жена на 20 и нещо ще има нещо по-сериозно с мъж около 40-те само ако е финансово привлекателен и това е практически, научно и т. н доказано.