Мъжът и жената като равни
Години на ред жените са били нежния пол. В някой страни дори жените нямат право на глас. Третирани са като роби, прислужници и т. н. От доста време жените се нареждат на равно с мъжете, дори има и такива които засенчват повечето мъже. След като сме равни, като се борят за равноправие, защо жените не предприемат действие по /завличането на мъжа за косата в кревата/? ! Срам ли ви е? Кой мъж би ви отрязал? Чакате мъжете да ви ухажват, да предприемат първата крачка. Дори и на "хайде да отиваме да се мандръсаме " чакате. Случвало ми се е веднъж и беше като "прекрасен шамар". Русоляво девойче с 10-ина години по малка от мен си докара колата за ремонт и както бях в канала клекна до мен и попита -"майсторе ще ми оправиш ли задницата"? Глътнах си езика, и едвам изчака да се измия и ме повлече към съблекалнята.
Защо "равноправните жени" не са като нея? !

Коментари

2.   Това, че сме равноправни пред закона, не означава, че физически или психически сме едни и същи.

Жените имат други възприятия, друга физиология и различни нужди.

Равноправие не означава еднаквост.

3.   Да, наистина ще ме е срам да поискам от непознат мъж да ми оправи "задницата"! Което не означава, че не съм поемала инициативата. С моя мъж още щяхме да сме на "Добър ден", ако навремето не го бях съблазнила с хитрост и финес. Но женските начини за съблазняване не означават на всяка цена вулгарност. Можеш да инициираш среща, да измислиш събитие, да създадеш ситуация, която да предразположи към интимност, вариантите са много. Но ако някой ми предложи да ме "мандръса" или тръгне да ме "влачи за косата в кревата", действително ще отнесе един "прекрасен шамар"!!! Дори и да е собственият ми съпруг.

4.   "Третирани са като роби, прислужници "

Много статии на феминистки си чел... Иронично феминизмът идва от Америка, където жените са имали най-високия стандарт на живот. Представи си къщата да ти е осигурена, нямаш нужда да работиш, друг плаща сметките, гледаш си кефа и децата. Има една книжка, иронично от жена - Манипулираният мъж се казва. Силно препоръчвам и на двата пола ако наистина искат да разберат времето в което живеят.

А конкретно на въпросът ти, няма такова понятие "равни", няма такова нещо като онеправдани класи. Това го измисли Маркс, от който се зародиха идеологии като комунизъм, феминизъм, политическа коректност. Реалността е, че двата пола са различни, и имат различно поведение. То няма как да се промени, просто защото някаква деформирана политическа идеология се вихри последните петдесетина години...

5.   А що искаш да са курви? Айде оставете и малко нормални жени за нормални щастливи неразведени семейства, че аман от курви и курвари, писна ми.

6.   Какво разбираш ти под равноправие? Да се държим като курви? Не сме като мъжете, да ни се чука постоянно. Не всички сме такива, по-точно, не мислим по еднакъв начин, нямаме еднакви нагласи, някои са срамежливи и намират това за пошло и неприятно. Истинското неравноправие за жената е не да бъде третирана като прислужница, а като КУРВА и къс месо, както е в нашето общество. Как ще ида да кажа на някой, който истински ми харесва: "Оправи ми задницата!" Ако искам секс, няма да почна така направо. Да го завлека за косите? Но мъжете са различни, както и жените. Има си различни начини, флиртове, погледи, знаци. Кой мъж би ни отрязал? Ами много, авторе, много. Освен това, прощавай, ама по правописът ти не бих ти дала повече от 20. Казваш, че сме инертни? Не, драги, не! Проблемът е във ВАС! Винаги ние предприемаме първата крачка, първата стъпка, винаги е било така, от праисторията, а вие бягате. Омръзнало ми е да ви гоня и да се правя на активна, а вие да протаквате и да ми въртите номера. И защо аз трябва да съм активна? Моя привилегия е да бъда ухажвана, а не да ухажвам. Добре, авторе, представи си, че всички жени се държим по този начин! Ами защо после ни обиждате? Хем да сме "равнопоставени", ама хем после сме " курви". За въпросното русоляво девойче ще ти кажа, че тя е ... е, сещаш се сам. Аз нямам кола, трудя се като вол, плащам кредит, и ако мислиш, че всички жени ходят на спа и се чукат като зайци, нещо бъркаш. Ако някой ми заяви: " Хайде да се мъндрисаме!", знаеш ли какъв ще му зашлевя, най-малкото, защото се отнася към мен като проститутка. Авторе, я си представи, че майка ти е на мястото на русолявото девойче, или дъщеря ти. Как е сега?

9.   Жените не искат равноправие с мъжете. Те искат да имат повече или всички права, но по-малко или никакви задължения.

10.   Оф, нещо много криворазбрано го разбираш това равноправие, чичо. Равноправие не значи жените да се държат като мъже, а да имат равни права. Много си зле.

12.   А защо не разтовари жената новия гардероб за спалнята, а пък ти да наредиш цветенца на кухнеската маса?
N2 е изключително точен!

13.   Номер 2 го е казал много точно. Равноправието не означава че сме еднакви. Имаме едни и същи права от юридическа гледна точка. Заслужаваме уважение. Но биологичните ни функции са различни. И сексът е пряко свързан с биологията.
Естествено че има жени на които има харесва да бъдат инициаторки, но на повечето явно не им идва отвътре. Пък и си е до характер.

14.   Не е тайна, че при жените стадният начин на мислене е по-силно изразен, колкото и грубо да звучи.

Не е и тайна, че мъжете имат много по-разнообразен вкус за жени. Жените имат доста по-еднообразен вкус за мъже.

Поне такива са моите наблюдения. Никого не целя да обидя, просто в ежедневието си това съм забелязал.

15.   Искат да са равни по права, но не и по задължения ;)

Има една тема "100 начина за .." уж жените да споделят начини за свалки на мъже, а мъжете да споделят как са ги отрязали. Ами познайте - 90% от мненията са за отрязване и само 1-2 за подход към мъже и то неясни. Емии к'во да кажа :)

16.   15 - всички имат задължение да спазват законите и да си плащат данъците. Ако не го направиш има санкции - няма значение дали си мъж или жена.

Всичко друго, което не произлиза от законови разпоредби, реално не е задължение.

Ако отправяш конкретни обвинения дай примери.

17.   Номер 9 съм. Горе тихичко споделих това, което повечето жени крещят гръмогласно с поведението си в обществото ни. Благодаря на всички, които гласуваха с 1-ци като израз на неодобрение към това им поведение! :)

18.   Авторе,
Че те са равни, не виждаш ли? И стават все по-равни и по-равни...
Другия път, като ти поиска някоя мацка, гледай да не откажеш, че току виж си и нарушил някое право... :)

19.   4, знаех си, че няма да те разберат...
Времето на феминистките ще свърши много скоро - само след едно-две поколения, когато техните гени изчезнат, заедно с малоумните си носителки.
Животът преди всичко е БАЛАНС, и който залита по някоя от крайностите - много зле свършва, по един или по друг начин.
Дори си мисля, че феминизмът, педерастията, мулти-култи толерастията, и разни други подобни мисловни вируси, е много вероятно да са средства на естествния подбор, избутани обаче вече в психическата сфера. Дори и хората да постигнат физическо безсмъртие, подобни на тези фактори ще внасят подбор по един или друг начин, и ще отсяват зърното от плявата.

20.   Ха-ха, абе вие наред ли сте? Що за тема?
То е много лесно от удобното офисче, с високата заплатка да зяеш за равноправие с мъжете... Защо не го търсите там, където има кирки, лопати, рудодобив, миньорски вагонетки, железа, бетон, тежести, нефтени платформи, морски транспорт със съответните бури и ситуации, леярство, каменоделство, мащабно животновъдство...?
Защо? Ще ви се издраска маникюрчето ли или ще ви се развали прическата?
Хайде! Даваме ви кормилото! Действайте!
Ние ще си стоим на топло вкъщи, ще печем питки и ще респектираме сополанковците, а вие вървете да чукате камъни, като сте равноправни!
Бас държа, че над 90% от "оплакващите се" живеят с убеждението, че хляба и телешкото се образуват в хипермаркета, примерно от отпадъчна тоалетна хартия (което, между другото, не е много далеч от истината... ), или че сградите, в които са топлите им офисчета, са построени от ентусиазираяни феминистки, кранистки, заварчички, зидрки, мазачки...
Равни сме, ама в на баницата мекото...

21.   Много добро включване от номер 20! :) Истината не е удобна на тези, които по навик мерят с двоен аршин винаги в ущърб на другия! Поздрави!

От номер 9/17