Добра идея ли е да тичам в голямото и да не харча повече от 1лев на ден за храна?
Какво ще кажете. Смятам да почна нещо като режим. Аз съм момиче на 13 и съм 161см на 53кг. Мисля че е добра идея вместо да правя филми с разни диети, режими на хранене и всякакви глупости просто всеки ден вместо 2 сандвича, чипс, шоколад и още няколко "вкусотийки" да почна да ям малко по здравословно. И също така вместо да се разкарвам (за още храна до близките магазини до училище) да тичам в училище. Какво ще кажете? Дайте съвет за още някое допълнение към тази "диета"/"режим"? Няма да има последствия нали???

Коментари

1.   Ходи два пъти седмично на фитнес, евтин, тренирай с тежести каквито можеш. Няма да направиш мускули, спокойно. Обаче ще се стегнеш, ще си изгориш тлъстините и ще забързаш метаболизма си.

2.   След дълги години липса на закуска и заменянето ѝ с кафе, всъщност започнах да имам проблеми със стомаха. Не е било умишлено, не е било диета, но лекарят ми ми каза, че е хубаво час след ставане, да се хапне нещо леко. Няма лошо, че искаш да се храниш здравословно, но идеята е все пак да се храниш. Приготвяй си храна от вкъщи и си я носи в училище. Не гладувай. След часовете може да потичаш в двора и да се прибереш. Не се увличай твърде много, защото килограмите са ти в нормата, недей да слабееш. Не е здравословно да си твърде слаб (подчертавам: здравословно). Няма да има последствия, ако си разумна. Все още растеш, трябва да се храниш правилно и трябва да си набавяш всички нужни хранителни вещества. Спортувай, избягвай храни тип deep fry и полуфабрикатите, не гладувай и всичко ще е наред със здравето ти.

3.   15-20 минути тичане е недостатъчно, ако искаш да отслабнеш (споменаваш диети по-нагоре). Опитай да не харчиш пари за храна, а да си носиш от вкъщи и след/преди училище (не знам каква смяна си) да тичаш. Повечето деца се хранят по-здравословно, когато ядат само храната, която родителите им купуват (има изключения, разбира се). Аз на твоята възраст си режех моркови и краставици, сварявах си по едно яйце или си взимах просто една ябълка, и си решавах проблема в яденето в училище. :)
Пак казвам, 20 минути не са достатъчно, но и да започнеш, най-вероятно няма да продължиш да го правиш особено дълго. Потенето, въпросите "Защо?" и т.н. на съучениците ти и крайно променливото време в тази част от годината ще те спънат по някое време (съмнява ме да тичаш по коридорите).
Успех, надявам се да намериш начин да постигнеш целта си! :)

4.   Глей ся кво мисля аз... в голямото междучасие можеш да тичаш петнайсетина минути. Ако си тренирана ще минеш 3-4 км за това време и ще се припотиш. После като влезеш в час, реакциите на хората включително и учителите ще те откажат от тичането, т.е. крайният ефект може да е лош.

Тичането е задължително за всеки човек с крака. Препоръчвам ти да го правиш поне два пъти седмично, но вечер или сутрин, както ти е удобно. Започни с десетина минути бавно, увеличавай времето и скоростта седмица след седмица. Важно е да е редовно. Отделно тренирай коремни мускули и гръб. Жените правят грешката да не си тренират гърба и след години реват.

5.   Идеята е всеки или почти всеки ден да се движиш активно по 15-20 мин. и да ядеш храни, които не влиаят на кръвната захар, т.е с нисък гликемичен индекс. Това не означава да ги спреш напълно, а просто да ги намалиш до 2-3 пъти на седмица.

Започни да тренираш волейбол или друг спорт, след училище, вместо да се изолираш от другите през голямото междучасие.

Успех.

6.   Ти нормална ли си? 53 кг според ръста и възраста ти са нормални, а бързаш да си скапеш организма? По-добре първо отиди на психолог

7.   Вярно е, че растеш, обаче "2 сандвича, чипс, шоколад и още няколко "вкусотийки" на мен ми стигат за три дена, а на теб това ти е обядът. Никакви диети не спазвам, тежа 54 килограма при ръст 168 см. Откакто се помня, съм 38-и размер. Закуската ми е парче кашкавал и ябълка, примерно. Вечерята - салата, домашна супа и една филия хляб. Пак примерно. Ако съм супер гладна, на обяд си поръчвам някаква манджа от типа на мусака, пиле с ориз, обаче без хляб. Има ли в храната ориз или катрофи, хляб не ям. Веднъж седмично мога да си взема вафла с кафето. И това не е "диета", а така съм си организирала менюто. Мъжът ми е уникално явление! Той яде спагети с хляб! В състояние е да излапа три тлъсти пържоли и половин кило пържени картофи плюс литър бира. И е слаб като чироз, такъв му е метаболизмът.
Давам си сметка, че в училище нямате кой знае какъв избор, обаче поне съчетавай продуктите. Или само сладко, или само месо и зеленчуци, или само плодове, а най-добре да си носиш от къщи нещо сготвено, което няма нужда да се притопля. В интернет има всякакви кулинарни сайтове и можеш да намериш рецепти. От топлене нямат нужда ястия като мусака от тиквички, магданозени кюфтета, кюфтета от месо, чушки-бюрек, панирани патладжани, салата от боб и още куп неща, които са вкусни, полезни и засищащи, приготвят се лесно и можеш спокойно да си ги сложиш в една кутийка в раницата. Цяло лято в работата обядвах с градински домати с домашно сирене и босилек. Другите колеги също си носят.

8.   Първо - не си дебела. Просто, хапвай повече плодове и зеленчуци, махни хляба, мазнините (може само ядки, авокадо, тахани), аз дори - готвя с тахан, а не с олио, в салатите слагам тахан или блендирани ядки, просто, тази течна мазнина, дори и зехтин да е, е вредна. Никакви пакетирани неща с 1 страница съдържание, независимо дали са сладки или солени. Газирани и изкуствени сокове, алкохол - не. Повече вода, фрешове, смутита, цели плодове и зеленчуци, никаква екстрахирана мазнина, сол до 3 гр. на ден, защото солта задържа вода в тялото и изглеждаме по-едри, никакви изкуствени захари, хляб, алкохол и цигари.
Като е хубаво времето - тичай в парка или карай велосипед, или ролери/кънки. Сега, през зимата - фитнес или купи фитнес уред у вас, аз имам кростренажор, йога топка, гири и йога килимче, напълно достатъчни са, но е скучно, признавам, затова мисля да се запиша на катерене в НСА

9.   Ще тичаш и ще се потиш, ще лъшиш, ще намирисваш. То без друго в пубертета това е осезаемо. И питаш дали е ок. За храненето... спри чипса и другия боклук. Замени с натурално к. мляко и плодове. Вярвай за няколко часа няма да умреш от глад.

10.   Да, но не знам къде да ходя на фитнес понеже нямам лична карта и това в повечето случаи е проблем. Пък и също ме е срам да ходя сама при "големите" какички и батковци. За това фитнеса не ми е оптимален вариант поне до другата година когато вече ще имам лична карта. Също не смятам да спирам да ям на закуска защото аз няма да имам никаква енергия. 1-ва смяна съм, но веднага след училище се прибирам и в повечето случай не ме пускат навън.

11.   Номер 4,
Какво ще стане,ако не тренираш гърба си?И така няма ли да се намали размера на гърдите?

12.   Странно е да тичаш из училище. Просто остани в класната стая/ или двор и прави някакви джъмпинг джакс, клекове, коремни и квото си харесаш. Вариантите за храна в училище - ябълка, авокадо, салата и отново квото си поискаш, но здравословно и приготвено от вкъщи. Скачай си всяка вечер на въже у вас и за месец ще си екстра. Като предобиеш спортен дух: издръжливост и постоянство се запиши на фитнес. И не забравяй да пиеш вода.

13.   Номер 11. Ако не тренираш гърба първо гърдите ти ще увиснат много по-рано. Ако увисването го определяш като по-голям размер, значи да намалява се размерът (увисването).
Второ бременността се изкарва по-тежко, ще се появят болки в гърба.
Трето: ще се появят болко в гърба.
Четвърто: болките в гърба ще станат дискови хернии
Пето: Дисковите хернии ще станат дископатии.
На мускулите на гърба ти се държи целия гръбнак. Пази си гръбнака с трениран, приятен за окото гръб.
Изкочили кокали на гърба са грозна картинка.