Жена с кариера или жена-бижу?
Здравейте.
Макар че не споделям изцяло лична история, може би е добре да се представя. Аз съм жена в края на двайсетте, със солидно образование, в момента заемам висока позиция в голяма международна компания и смея да кажа, че съм удовлетворена от това, което съм постигнала досега. Що се отнася до личния ми живот - по стечение на обстоятелствата (или не), той е в застой.
Няма да се впускам в подробности относно досегашните ми връзки, навици, външен вид, характер и прочее, защото както написах по-горе, темата, която искам да повдигна, не се отнася само за мен.

Напоследък доста размишлявам за някои неща, които забелязвам около себе си и не само, а впечатленията, които добивам, все повече затвърждават мнението, което съм си изградила.
А именно, че успели, силни и интелигентни мъже предпочитат да имат сериозна връзка с жени, които, да кажем, не са амбициозни, нито целят кариера и някакви професионални постижения.
Държа да отбележа, че аз категорично не нападам такива жени, нито пък смятам, че са глупави. Напротив, познавам дами, които са изключително интелигентни, но без кариера или желание за такава. И все по-често ставам свидетел на истории, в които такива жени са предпочитани пред също толкова хубави и умни, но по-успешни и целеустремени жени.

Какви са вашите наблюдения?
Дали качествените (успели и високо интелигентни) мъже предпочитат жената тип бижу пред жената тип кариеристка?
И дали пък жената тип бижу не е по-щастлива от целеустремената и успешна жена с кариера?

Коментари

101-108 от 108

116.   Изследвах се, детето ми е наред генетично, така че стига философствали и злобяли! Ще имам здраво бебе, преживейте го!
Ж44

117.   115, дали е само защото си защитила женската гл.т. или си използвала и някоя цветуща дума, можем само да гадаем.

118.   Пхахахахаха, вече и модераторите не ви изтрайват, мили дами. Може би проблемът е във вас.

119.   Ей н47. Въобще не ти вярвам. А ти вярваш ли си?

120.   Чета темата и се чудя, как така авторката е около 30 годишна..
С целият ми респект, ама хората сме доста сложни създания, а останах с впепатлението че ти ни определеяш малко повърхностно.. Имай предвид че тн. качествени мъже, са извън радара ти, за това и си сама.
Пожелавам ти да махнеш тея "етикети" от очите си и да срешнеш някой свестен тип..

121.   111, едно е да не виждаш феминистки тук, друго е да не си признаеш, че ги има! Хайде тогава ти дефинирай понятията които си изброила... кариеристка, успяла жена или "кучка"! Ако се чудиш как може да се пишат такива глупости в 21 век, обърни внимание и на написаното от теб!

"Как изобщо някой може да е дотолкова комплексиран, че да си мисли такива глупости и да ги пропагандира? Няма мъжко превъзходство, няма женско превъзходство. "

Ако е така, тогава защо има специални закони за защита на жените? Защо проглушиха света с истанбулската конвенция? Защо със закони овластяват жените, а жените сами не встъпват на властови позиции? Защо жената се страхува да не я пребие мъж, когато злослови по негов адрес, а обратното не се случва? Като говориш за мъжки комплекси, погледни обективно кой от двата пола е с повече комплекси? Конституцията съм я чел подробно и ДА! По конституция половете са равни, само че има и природни закони които са вечни и не се променят, за разлика от гражданските. Говорим за природно върховенство. Никой не е казал, че жените нямат право да работят. По конституция имат право и никой не им го е отнел. Дори имат право да получават много повече от колкото са изработили след като искат равно заплащане с мъжете. За за получат заплащане, което не са заслужили (изработили) тогава този който е изработил (заслужил) средствата няма да ги получи... в случая мъжете в мъжките професии.... войници, полицаи, охранители, строители, пожарникари, миньори и прочее! Жени с власт, не трябва да са шефове на мъже защото нямат компетенцията относно естеството на работата и вредят с некачествено управление, продиктувано от чувство за реваншизъм към мъжкия пол, считайки го за тираничен през патриархално време. Дори според мен жени не трябва изобщо да са на високи позиции, защото нямат мъжкия усет към технологиите и уменията... майсторлък (вродена интелигентност) характерна за мъжкия пол

Имам някакво обяснение, защо жените са много по- жестоки и безмилостни от мъжете, щом имат власт.

В момчешка възраст момчетата се спречкват, сбиват и научават много социални умения: да бъдат победители без да са безмилостни, да знаят границата между болка и унищожение, да имат милост към победения. Когато биват освободени от подтиснатост, жените не знаят граница за мъстта си, не познават външните белези на прието поражение от другия и се страхуват и от паднал мъж дори. Великодушието отсъства, защото го няма величието. Великите владетелки в света са станали такива, защото между тях и великите мъже е имало ВЗАИМЕН респект. Когато една неподходяща жена заеме висока позиция, тя проявява високомерие към по- свестните, но на ниска позиция, страх я е да не я изместят и ги съсипва. Това, че жените обуха панталони, влязоха в армията и навсякъде в мъжки професия не ги прави мъже. Тяхното предназначение в природата е друго, но няма да го коментирам. Друг потребител ясно го е обяснил с инкубаторите за човешки фактор! Феминизмът не е възникнал защото жените са се разбунтували. Ако мъжете не ги бяха еманципирали нямаше как световните кукловоди да насаждат тази утопия за равенството и да разпалват война между половете, която ти не искаш да видиш! И грешиш относно съществуването на феминизма. Казваш, няма нужда да го има в "цивилизованите "демократични" общества, но точно там го има и вредата от него е огромна! Няма го (както сама споменаваш) в ислямския свят. Там феминизъм не вирее защото няма еманципация на жените и те си знаят мястото. На сила феминизъм става само в "демократичния" свят. Погледни по мащабно, какво стана след "арабските пролети", където под предлог "онеправдани жени" инвазията на цивилизования свят съсипа много страни, които след революцията въведоха шериат, за по-сигурно срещу вируса на феминизма. 111, правиш мечешка услуга на авторката, като и подсказваш да е "независима" от мъж, и същевременно да го търси успял! Няма такъв успял мъж, който да се чувства подвластен на жена си и да и разреши да се гаври с авторитета му на мъж! Мъжете "под чехъл" са малко и то защото са женчовци, неспособни да се справят сами, и разчитат на жените си, които раздават женско правосъдие в семейството. Ако авторката вече е на 30, по добре да се примири с факта че е жена, и да покаже женски качества, за да бъде харесана от мъж, който да я направи майка на децата му. Ако пък се чувства като инкубатор за разплод на мъжа, то тогава да продължи с кариерното си израстване и да се надява на случайност да я срещне успял мъж, който да и предложи семейство! Ха дано, ама надали!

122.   121 -всички в днешно време са феминистки (според собствените ти разбирания). Искаш или не искаш така стоят нещата.

Харесва ти или не светът се развива и не -жените не са създадени само да раждат, и мъжете само да си хвърлят семето или да осигуряват храна на потомството си. Такава е функцията на животните. Ако на теб ти харесва да си животно стой си такъв - това е личен избор.

Съществува една думичка еволюция - ти явно си я пропуснал. Въпросът е, че каквито и да ги ръсиш тук против жените вече не живеем в праисторическата ера и думите ти не са валидни. Как и защо е станало няма никакво значение. Свиквай, иначе съдбата ти е да спамиш форумите с ментално остарели разбирания.

123.   Пак грешиш 122, не всички жени днес са феминистки, а само една част, която тормози и насърчава останалите нормални жени към сблъсък (война) с мъжете. Ако разбереш философията на световните кукловоди днес - "Диктатът на малцинствата", ще проумееш същността относно съществуването на феминизма, без значение какво искаме аз или ти. Никой не казва че жените са създадени от природата само да раждат, а мъжете само да си хвърлят семето и да осигуряват храна за потомството си. Освен да раждат жените имат и задълженията да отглеждат и възпитават потомството, а мъжът да осигури всичко необходимо за това.

"Харесва ти или не светът се развива и не -жените не са създадени само да раждат, и мъжете само да си хвърлят семето или да осигуряват храна на потомството си. Такава е функцията на животните. Ако на теб ти харесва да си животно стой си такъв - това е личен избор. "

Не знам какви са ти познанията относно функциите на животните, но трябва да отбележа (ако още не знаеш), че човекът също е животно (най-висшо) и не се различава съществено с репродуктивните си способности от останалите животни. Еволюцията е валидна за всичко живо в природата и явно не знаеш точното значение на този термин. Разликата между човека и останалите животни е че, животните не са способни да запомнят голямо количество последователна информация. Това умение е основното, което отличава човека от другите примати. Благодарение на това умение Хомо сапиенс може да планира своите действия, да прогнозира събития, да развива пълноценна реч с времето.

"Въпросът е, че каквито и да ги ръсиш тук против жените вече не живеем в праисторическата ера и думите ти не са валидни. Как и защо е станало няма никакво значение. "

А ти защо смяташ, че ръся нещо против жените, а не говоря в тяхна полза? Ето това е разликата в мисленето на двата пола. Ти си мислиш, че говоря във вреда на жените, като не виждаш реалността и по феминистки преекспонираш женските способности, като равни, че и по-големи от мъжките. Не е в мой интерес да мисля злото на жените, защото ги имам три у дома, а обичах много майка си и баба си, на които дължа възпитанието си. За това не съм съгласен с равенството. Ако жените работят на равно с мъжете, няма да издържат на темпото и на натоварванията - физически и психически - разлика във физиологията. Няма как на всички жени днес да бъде осигурена работа на бюро или зад компютър. А, и пенсионирането на еднаква възраст също ще се отрази зле на жените. Моите "остарели" разбирания са само според теб. За това се върни в реалността и кажи за феноменът на 21 век - насилието над жените! Това ще да е следствие от еволюцията, която според теб съм пропуснал!

101-108 от 108