Жена с кариера или жена-бижу?
Здравейте.
Макар че не споделям изцяло лична история, може би е добре да се представя. Аз съм жена в края на двайсетте, със солидно образование, в момента заемам висока позиция в голяма международна компания и смея да кажа, че съм удовлетворена от това, което съм постигнала досега. Що се отнася до личния ми живот - по стечение на обстоятелствата (или не), той е в застой.
Няма да се впускам в подробности относно досегашните ми връзки, навици, външен вид, характер и прочее, защото както написах по-горе, темата, която искам да повдигна, не се отнася само за мен.

Напоследък доста размишлявам за някои неща, които забелязвам около себе си и не само, а впечатленията, които добивам, все повече затвърждават мнението, което съм си изградила.
А именно, че успели, силни и интелигентни мъже предпочитат да имат сериозна връзка с жени, които, да кажем, не са амбициозни, нито целят кариера и някакви професионални постижения.
Държа да отбележа, че аз категорично не нападам такива жени, нито пък смятам, че са глупави. Напротив, познавам дами, които са изключително интелигентни, но без кариера или желание за такава. И все по-често ставам свидетел на истории, в които такива жени са предпочитани пред също толкова хубави и умни, но по-успешни и целеустремени жени.

Какви са вашите наблюдения?
Дали качествените (успели и високо интелигентни) мъже предпочитат жената тип бижу пред жената тип кариеристка?
И дали пък жената тип бижу не е по-щастлива от целеустремената и успешна жена с кариера?

Коментари

51-100 от 108

57.   53 - това е предимството на успешната жена. На нея не ѝ е нужно да се примирява с някой сульо, който я я издържа, я не.

Ясно е, че не ти харесват претенциите, защото тогава ти никога няма да се вредиш.

Самата тема е малко странна, защото изборът е почти винаги на жената. Много малко мъже могат да се похвалят, че са имали възможност да избират между няколко жени. На повечето им се налага да се примирят с тази, която им е пуснала. Така че дали ще имат жена бижу или жена с кариера в повечето случаи зависи от жената, която ги е харесала.

58.   55 - категорично не мога да се съглася. Само защото една жена има висока позиция не означава, че и в къщи е такава. Това да две напълно различни неща.

Както и това, че взимаш голяма заплата не те прави "голямото добро утро", както и това да готвиш и чистиш не те прави елементарен.

Философствате прелалено много, а истината е проста. Ако мъжът е силен и иска да доминира той просто ще си доминира - няма да чака жената да му го позволи.

След като се плашите от жени, които изглеждат по-силни заради работната си позиция означава, че сте слаби и имате нужда от слаба жена, за да може да изпъкнете, което е много, много жалко.

59.   Номер 56, не съществува коментар с номер 53 в темата.

60.   Номер 50, единственият безопасен начин жена на 45 да "роди" дете е да си замрази яйчниците отрано и по-късно да използва гестационна сурогатна майка, която да износи бебето, както номер 52 загатна.

И между другото, раждаемостта на запад, особено в САЩ и Западна Европа, е в упадък, и то не отскоро.

61.   Какви женски коментари, какво чудо, не е истина!? ! Явно феминизмът е отровил над 80 % от женския пол и нормата вече е станала патология, а патологията феминистките определят като норма. №41, женският лекар, е като морското свинче! Няма нищо морско у него, нито пък прилича на свинче! Това че си с диплома на лекар, не значи че си лекар! Тя и медицината за това все изостава в развитието си. Много женски лекари, много нещо. Не знам дали ще има болни желаещи да бъдат оперирани от женски лекар сърдечен хирург. Та лекари, инженери, пожарникари, полицаи, военни и прочее от женски пол не са равностойни на същите от мъжки пол, нищо, че са равноправни и жените градят кариери за сметка на мъжете, чрез позитивната дискриминация и на квотен принцип. Женски машинен инженер, дето не прави разлика между болт и гайка, или женски електро инженер, дето не прави разлика между ток и напрежение са само във вреда на обществото. Метафората на №31 е идеален пример за женската същност, като алтернатива на мъжките качества. Жената като пол не е можеща колкото мъжа. Не може да издържи нито на темпото, нито на умствените и физически натоварвания, както мъжа. Мъжът си е мъж и върховенството е негово, определено от природата, което той усеща още в пубертета на подсъзнателно ниво! Днешното "равенство" между половете е резултат от пост-модернизма, наложен от НСР, а феминизмът е оръжието на световните кукловоди. Добре е да се знае че,
Феминизмът е идеологическа доктрина за репресия към мъжете, зародила се в умопобъркани и човеконенавистни глави в САЩ. Херберт Маркузе и франкфуртската школа са основната причина за разпространението му. Крайната цел, добре маскирана зад сладки приказки, е редукция на човешката популация. За това днес жените заразени с феминизъм се чувстват недосегаеми и злоупотребяват с мъжкото благородство, разрешило женската еманципация. Авторке, ако кастрират мъж, може да го превърнат в подобие на жена, но на жена каквото и да и присадят, с колкото и тестостерон да я напомпят, мъж няма да стане. За това сама прецени кой пол е по-по най и кой е по-независим от другия, като изключим детеродните функции и на двата пола. Жена глава на семейство е извращение с природата и е унижение за мъжа в това семейство. Никой уважаващ себе си мъж, няма да допусне да е подчинен на жена у дома, без значение дали жената е прокурор, съдия или с висок управленчески пост. Разбира се, мъже има всякакви, както и жени, но властните жени повечето си остават сами в живота, като кобили без история, защото качествените хетеро-мъже искат истински жени, а не феминистки, които се слагат наравно или над мъжете, и винаги ще могат да съсипят това семейство с феминистични закони, в ущърб на мъжкия пол. Равноправието в семейството е доста относително понятие, а двуглави семейства не просъществуват повече от 3-5 години. Както някой тук беше казал, "два остри камъка, брашно не мелят"! Правилната формула е: Мъжът води, а жената го следва! Обратното е противопоказно и винаги води до разпад в това семейство! Дано си разбрала за какво говоря и си направиш изводи за днешната реалност, като направиш обстоен анализ на случващото се днес! За да бъдеш харесана от мъж, ще трябва да покажеш, че мъжът е преди кариерата ти, а за да го задържиш до себе си, ще трябва и да го докажеш. Ако послушаш съвета на феминистките тук, със сигурност ще си останеш самодостатъчна, но изборът си е твой!

62.   Някои по горе, даже не искам да се напъвам да видя кои номер е, казва че не сме длъжни да сме инкубатори на децата ви... Айде бе!? Ама такива женици срам ме е от вас. Жена съм! Майка на две деца. Не се чуствам инкубатор. Аз не износвам, не мътя чужди деца! Раждам свойте си деца. Мен лично не ме обижда един мъж да ме вижда като майка на децата си. И да ви кажа момичета. Да отгледаш стойностен човек понякога е по- трудно от това да управляваш подчинени или цяла компания. Нима мислите че децата и съпругът те обичат, уважават и те слушат ( доста често се случва) само защото нося титла " майка" или " съпруга" Напротив. И в семейството се доказваш всеки божи ден. Можеш да се издигнеш, можеш да се провалиш. Могат и позорно да те уволнят. Ако беше лесно щяхте еднакво добре да правите кариера и семейство и въпроса нямаше да виси тук. Може и да ви е обидно да сте инкубатори. Явно така сте си подложили. Аз не раждам децата на мъжа си. Те са и МОИ деца!

63.   Истината е, че в българия жените нямат избор да са кариеристки или домакини, защото трудно се среща мъж, който да е готов да издържа жена и деца. Единият момент е това, че не всички получават добри пари, другото - винаги ще има добри роднини, майки, сестри, братя, които да имат нужда от някаква помощ и мъжете, казвам го честно - избират тях. Тези роднини добре спекулират с положението си и поставят мъжете в доста тъпа дилема - не можеш да оставиш хората, които са те гледали, ама нямаш кинти да издържаш семейство. И нито вълка сит, нито агнето цяло.

64.   58, говориш глупости.

''Само защото една жена има висока позиция не означава, че и в къщи е такава. Това да две напълно различни неща. ''

- Не е вярно! След време едното започва да се намесва в другото малко или много, тъй като жената започва да се самозабравя и да се чувства недосегаема. Няма човек, който да издържи на власт. Да не говорим колко й гали егото да нарежда тя какво ще се случва. Това за кариеристките, семейния тип нямат такова желание вродено.

''Ако мъжът е силен и иска да доминира той просто ще си доминира - няма да чака жената да му го позволи. ''

- Не! Ако мъжа иска да доминира - той ще си доминира доколкото жената ''клекне'', ако и тя си вири носа просто връзката не върви и нещата отиват към развод. Все единият трябва да си наведе носа, иначе не може да стане.
Предпочитам да си взема по-смирена жена за да не рискувам сума години загубено време в провален брак. Нямам сто живота, един имам.

''След като се плашите от жени, които изглеждат по-силни заради работната си позиция означава, че сте слаби и имате нужда от слаба жена, за да може да изпъкнете, което е много, много жалко. ''

- Не се плашим, не ни е страх. Просто знаем рисковете за които ти казах по-горе и преценяваме струва ли си да се поема риска за провален брак или не. За разумните мъже не си струва, жени много.

--
Някой каза, че едва ли не жените си избирали на кой мъж да родят и мъжете се загнездвали там, където им пуснат. Да, има такива мъже, много са, но не тях обсъждаме в темата! Обсъждаме мъжете, които са постигнали нещо и имат право на избор - каква жена избират, кариеристка или семеен тип. Не смесвайте нещата, защото олеквате.

65.   62 - няма нищо лошо в това да си майка, но това си е твой избор - ти ще ги износваш 9 месеца, ти ще изстрадаш болките при раждането и т. н. В коментара си за "инкубатори" визирам мъже, които дават акъл и са се загрижили кога жените с кариера ще раждат, че вече им било време на 30.

Недопустимо е да не уважаваш личния избор, да слагаш всички под общ знаменател и да приканваш да си оставят досегашния живот, за да бъдат майки.

66.   Аз нямам нищо против жените, които нямат деца, защото явно така е трябвало да стане. Природата си знае най-добре кои гени са пригодни да останат в Света и кои не са. Имам против обаче тези жени да осъждат жените избрали да имат деца и да се опитват да се изкарват нещо повече, защото не са.

А причината бездетните жени да са добри работници е, че просто с нищо друго не могат да допринесат към обществото.

67.   Аз съм на 21, момиче. Уча и се надявам скоро да мога да се издържам сама. Нямам приятел, не мога цял живот да разчитам на нашите, но излиза, според това, което казвате, че ако гоня кариера, няма и да имам приятел? Ама аз и сега нямам. И не мисля, че ако нямам кариера, това ще увеличи шанса ми да имам приятел. Тъй че... lose-lose ситуация.

68.   До номер 67 Абе ти си завърши образованието и си намери добре платена работа, а приятеля не го мисли ... ще си намериш приятел, при това ще можеш да поставяш условия, като го избираш. Бракът е сделка, от мен да го знаеш. Няма много общо с романтиката. Но пък би могла да сключиш добра сделка, стига да има какво да предложиш.
И още нещо последно ще добавя, това към дамите, избрали да бъдат домакини и да си гледат децата: Няма лошо и всеки сам решава как да си подреди живота, но в България е изключително рисковано една жена да няма собствени доходи и финансова независимост. Законите тук не защитават жените, а дори и децата - мъжът всеки момент може да си вдигне чукалата и най-много да го осъдят да плаща някаква мизерна издръжка за децата си, с която и котка не може нормално да се гледа. Примери много. Според мен в нашата мила държавица една жена трябва да има толкова деца, колкото САМА може да си позволи да издържа, ако това се наложи.

69.   57, жените избират някъде докъм 30-35, след тази възраст повечето жени биват избирани.

67, това, че една 21-годишна жена си няма приятел, не значи, че не може лесно да си набави секс, независимо колко глупава или неугледна е. Не те нападам, просто ми е любопитно, упражняваш ли секс без обвързване? Имаш ли си поне един приятел с привилегии? Ползваш ли Тиндър или нещо подобно?

70.   64 - само защото една жена има кариера не означава, че има власт. Вярно е, че властта корумпира, но точно затова не трябва никога да се взимаш прекалено насериозно.

Да, аз съм на управленска позиция, но това не означава нищо друго, освен, че съм роб на екипа си. Те са първите, за които мисля, когато става въпрос за повишение; те са тези, на които казвам да си отидат в къщи, а аз оставам извънредно, за да довърша работата; те са тези, които трябва да са щастливи на работното си място, защото човешкият капитал е най-ценен. Сегашният мениджър (за разлика от соца) има една единствена задача - да даде възможност на хората си да се развиват и да направи работната обстановка такава, че служителите да дават максималното от себе си.

Когато се прибера в къщи не искам изобщо да мисля за работа, защото съм изцедена, и с удоволствие ще се радвам някой да ме води.

Дали говоря глупости или не е спорно - не твърдя, че знам всичко, но аз говоря от личен опит, при теб така ли е? С колко жени с кариера си излизал? И тук нямам предвид жени, които са получили определени позиции поради роднински връзки или с тялото си.

Ако някой мениджър мисли, че е нещо повече от другите заради естеството на работата си, изобщо не заслужава да се нарече такъв.

71.   67, Ти пак може да си гониш кариера, но трябва да си наясно, че ако искаш нормална връзка най-добре е ти да поемеш женската роля, а мъжът - мъжката, в рамките на връзката. А сега масата от тези феминистки-кариеристки се държат като мъже, съответно за какво му е на един мъж такава "жена"?

75.   Аз лично не се чуствам "инкубатор за децата ви". Толкова грозно казано!!! Нима носим и раждаме децата Им? Тия деца не са ли и наши. Вие сте повредени сбъркани човешки същества! Не е важно да имате семейство и деца на всяка цена. Но вие възприемате любовта като свободен стил ли? Вие мислите че правите услуга на някои че сте го допуснали в леглото си ли? Че мътите децата му ли? Много сте смешни. Защо пък решихте че е трудно да управлявате фирма и подчинени. А знаете ли колко трудно се гради респект в очите на съпруг и деца. Въобще идея нямате. Там с команди и писмени заповеди не става. Подхода е друг. Убедена съм ще си остане непознат и недостижим за много от вас "дами"!

76.   60, така ли било!??
Хахаха, имаш много здраве от мен!
Ж44 (скоро на 45), бременна...

79.   60, замразявали са си яйчниците!???
Мисля, че е добре да си замразиш сърцето, така ще е вечно младо! Или мозъка- в момента е в пикова форма, като станеш на 80, размрази го и ще мислиш като млад човек- ни Алхайцмер ще те хване, ни дявол!

80.   76, зряла жена си, щом така си преценила, няма да те спирам. Само се моля детето да не страда заради този твой избор.

Естествено, не изключвам и възможността да се преструваш на бременна 44-годишна жена с цел да ме опровергаеш, защото все пак сайтът е анонимен и няма как да разберем дали казваш истината.

81.   70, и ти като лекарката блуждаеш и не се концентрираш върху това, за което говорим всъщност... Съберете си пипито бе, жени.

Ти може да си мислиш, че си много добър мениджър и че това въобще не влияе на поведението ти вкъщи, но мнението ти е ирелевантно, защото е твое. Дай да питаме мъжа ти, ама докато теб те няма? Ако топките му все още на са смазани - може и да си каже.
Нали ме питаш за личен опит? Ще ти кажа, малко по-долу. Твоят какъв е? Върху себе си, една необективна оценка. Имаш ли хомо наклонности, че да излизаш с жени, живееш с жени, делиш с жени? Едва ли. Така че опита ти - почти нула.
Моят - казах ти, адвокат съм, и като такъв завърших в група с още 23ма, половината от които момичета с които си се събираме на всеки осми декември, почти всички адвокатки, нотариуски, съдийки - постове към които има определен респект. Виждам как са се променили всички до една от това, което бяхме като студенти и като професионалисти сега. И мъжете им виждам - който изкарва повече от жена си е добре, но най-често са сгушени и кротуват, 'щото жената плаща екскурзии, сметки... И ако с тия колежки не живея, то имам много колеги, които се ожениха за колежки и сега си сърбат попарата, както обясних в пост 16. Та, видял съм предостатъчно примери за да знам какво не бих искал в живота си. Не се опитвай да ме убедиш в противното, смисъл няма. Това по темата с убеждаването...

Казвам ти, че акъла ти блуждае защото забравяш какво всъщност говорим и се отплесваш в глупости за себе си.
Темата е коя жена би предпочел един мъж, постигнал достатъчно, че да може да си избира.
Е, няколко човека ти отговорихме - НЕ кариеристката. Останалите писали тук сте жени, които се опитвате да ни убедите, че всъщност живот с кариеристка не е чак толкова лошо.
Е, мерси, дори и да не съм 100% прав, и наистина да не е чак толкова лошо, то с жена семеен тип гарантирано ще се чувствам добре. Защо да поемам риска?
Както казах, имам един живот, не сто. Не искам загубени години и провален брак, понеже не можем да се разберем кой да тропне на масата когато трябва.

И понеже мъжката психика не е като женската, това, дето вие го усещате тип ''сърцето не пита'', ''тя любовта сама си идва'' и ала-бала оправдания за някой лош избор, то при мъжете го няма. Наистина влюбването става по естествен начин, но аз мога да се влюбя само в някой, в който допусна да се влюбя.
Ако ще и най-красивата да си, видя ли неща, които не бих възприел в дългосрочен план просто няма да се опитвам и да те опознавам като човек, съответно няма да стигнем до влюбване. Простичко е.

Опираме до нашата дума срещу вашата, което не води до нищо само по себе си. На нас половината ни живот е вече минал, изборите са направени.
Опитвам се да пиша просто и разбираемо за да могат млади момчета да вникнат и това, което пиша да достигне до тях като един наистина важен и добър съвет.
Със здраве!

Харви.

82.   Покрай тази тема се присетих за Марко Семов, който беше казал, че понякога човек е по-добре да отиде в гората и да разговаря с дърво, отколкото с дърво облечено в дрехи.

Ме

83.   Ау, колко благородно, 80, нямало да ме спирате!
1. И как бихте ме спряли (теоретично говорим, реално няма никакъв шанс)?
2. Изобщо не е ваша работа да "спирате" когото и да е да има деца или да живее собствения си живот както нямери за добре!

Ами ако искайте вярвайте, това мен не ме засяга. Аз казвам истината, който вярва или не е негов избор и/или проблем, не мой!
И сте написал(а) доста странни неща, вие различвате ли яйчници от яйцеклетки?

Апропо, дори не е ваша работа да се молите за МОЕТО дете... То си има родители...

84.   Значи уж си успяла кариеристка, а ти самата не искаш някой кротък и спокоен мъж, който работи като охрана в МОЛ или е безработен през година. Държиш на "успял" т. е. с пари. Защо така? Явно не знаеш отговора. Защото големият ти успех стига за джобни пари. Ако мъжът ти не работи, илюзията за твоя успех отива на кино. Когато успял мъж си търси жена, той не чака от нея пари и подобни неща, защото той вече го е постигнал. Така че просто се приземи малко и не разсъждавай глупаво. Като станеш наистина независима, да можеш да издържаш 3 деца неработещ мъж, тогава ще си успяла. За момента си само кариеристка с претенции. А успелите мъже точно това не понасят. И мен ме дразнят жени, които имат грешна самооценка за ума и способностите си.

85.   Подобни теми са отваряни и другаде. Ще повторя пак това, което съм казвал. Моля тъй наречените успели жени (кариеристки) да ни обяснят конкретно какви точно успехи са постигнали в кариерата. Това, че вземаш добра заплата за региона, работиш през една стая с главния директор или собственика на фирмата и разни работници от фирмата ти казват "госпожо" - това ли е големият успех и кариера? Обикновено е това. Готова да остане стара мома или без деца заради великия успех и независимост. Заблудени и заслепени от работен стрес, малко пари и липса на свободно време. Хайде като станете собственик на фирма (с поне 100 човека), имате поне един милион в банката след изваждане на всички заеми ИЛИ сте поне директор(ка) на заплата от 8-10 хиляди лв, тогава се мислете за успели. Това че някаква патка е станала главен счетоводител във фирма с 50 човека или е Началник отдел Човешки ресурси (отдел с 2 души общо) или е Търговски директор (т. е. командва 3-4 продавача приемащи поръчки по телефона) не е голямото чудо. Вярно, че за доста жени е голямо постижение, но е постижение спрямо приятелките и съседките им. Отдавна е измислено едно понятие "Офисен планктон" - т. е. хора работещи в офис на топло с климатик и компютър. Когато жена се озове на такова място и получава заплата, с която се издържа сама и заделя по 200-300лв на месец, решава, че е успяла и започва да се оглежда за успели мъже. Само че не сред себеподобните си колеги - иска някой успял... поне едни 200-300 хиляди да може да извади без да взема заеми. Не като техния женски успех. Иначе са независими от мъжете.

86.   57, Изборът обикновено го прави този, който има повече предимства от другия откъм(външен вид, пари, социален статус) трите основни, но пак не е гаранция, че ще станат нещата. Ако сте на еднакво ниво т. е от една черга, изборът е 50/50. Само не знам защо някои жени(НЕ ВСИЧКИ! ) повтарят, че те правели избора, като че ли искат да изпъкнат, като по-добрия пол един вид сексизъм.

По темата: Има най-различни вариации относто кой какво предпочита, така че мисля подобни теми са ишлишни и само подклаждат полова дискриминация и излишни спорове.

87.   76, да не би да си заплодена инвитро? Инвитро родените деца над 70% са с малформации и са със синдром на Даун! Ако по нормален начин при чифтосване с мъж жената забременее, вероятността за заболяването при 25-30 годишните жени е от порядъка 1 към 1000! При по-възрастните жени този процент значително нараства и достига критично ниво при раждане над 45-50 години, когато вероятността е приблизително 1 към 10. Според специалистите по генетика и генетични изследвания стареенето на яйцеклетките в женското тяло е най-честата причина за появата на Синдром на Даун. Друг проблем при жените е и изчерпване на яйчниковия резерв. Така наречената менопауза днес настъпва много по рано при жените при възраст 40-45 години, докато преди 30 години е била 50-52 години за здравите без дефекти женти. Така че, № 76, ако наистина си бременна, дано родиш нормално и здраво бебе, но помисли си, дали си е заслужавал този риск, само за да доказваш нещо, дето е безсмислено. Жените, които избират кариера пред децата, рискуват да останат без свои биологични деца. Женският пол, не може да е конкурентно способен на мъжкия във всяко отношение. Всеки мъж би свършил женската работа, защото не се изискват кой знае какви умения, но рядко има жени, които да свършат мъжка работа и то ако не се изискват сила и майсторлък. За това женските кариери са фарс инспириран от мъжете, които издигат жени на високи позиции и им гледат сеира, а други мъже преследват икономически интерес, като уреждат жените си (съпруга, дъщеря, майка, леля) на властова позиция. Жената е създадена от природата за репродукция на човешки фактор според възможностите на мъжа и да изхрани семейството, и с това се изчерпва нейното значение. Всичко останало относно създаване условия за живот и поддържането му е поверено от природата на мъжа. Размяната на ролите спира развитието на всяка цивилицазия и води до самоунищожението и. Жените мъже няма как да станат, и за това е глупаво да пренебрегват годините във фертилна възраст, за да се състезават с мъжете, където никога няма да спечелят състезанието поради физиологични различия! И още нещо за тези жени, дето си мислят, че жената избирала мъжа. Избира го, ама друг път. Няма такова нещо. Това е илюзия и феминистична реклама за женския пол. Жената може да избира мъжа, чак след като той я е избрал за майка на децата му. За това и в народо-психологията има схващане и се казва "Мъжът и днес я е пожелал и тя грее от щастие"! Ако погледнем статистиката днес и броя на самотните майки у нас, лесно може да се определи, кой кого избира. А, властна жена с кариера умният и успял мъж никога не избира!

88.   До 69 от 67: не, в момента нямам приятел с привилегии. Преди време имах един, но нещата се разтрогнаха, тъй като започнах да се влюбвам. Ползвала съм Тиндър за запознаства, но не и за секс. Защо питаш?

89.   Номер 79 и 83, няма нужда от агресия. И благодаря за поправката, номер 83, наистина имах предвид "яйцеклетки", не "яйчници".

90.   Броят на самотните майки е толкова висок точно защото са останали без професия и мъжете, които са ги издържали един ден са решили, че не искат да са вече с тях и те остават на улицата. Жените не могат да вършат единствено работа която изисква физическа сила, а в повечето случаи тези професии са ниско платени и дори не изискват образование, така че няма желаещи жени за тях, но работа изискваща мислене вършат наравно с мъжете.
Това за процента родени деца при ин витро изобщо не е вярно - синдром на Даун вече се открива още в ранната бременност и в такъв случай тя може да бъде прекъсната, за да не се роди болно дете.
Също така рискът за заболявания нараства не само при по-възрастни майки, но и при по-възрастни бащи. Както качеството на яйцеклетките се понижава, така и това на сперматозоидите.
Всяка жена е свободна да направи своя избор. Аз познавам много успешни жени, които имат щастливи семейства, по 2-3 дечица, и същевременно са на високи постове и с хубави професии, така че едното не пречи на другото, стига да има желание.

92.   87, посвий си перките, че ти се смеят вече ! Това за инвитрото не е вярно и ако само знаеш на колко хора е помогнало . Не съм тази, с която спориш. Да знаеш, много тъп и злобен е твоят коментар.

94.   Една жена, може и касиерка в магазин да е, и чистачка да е, но пак да е с желание да доминира и обсебва някой. В този случай може и женствено да се държи с мъжа, с който излиза, с който смята да се задоми, или вече се е задомила, но всичкия ентусиазъм, който има за наставляване, управляване, командване го изсипва на децата си. А напред в годините (в някои случаи) и на мъжа си, та дори и да е с кариера този мъж. (който каквото там влага в това 'с кариера')
Във връзка с това, което казвам, например вижте темата 'Помощ! Мисля да се самоубия' тук не пише какво и дали изобщо работи жената/майката, но се обзалагам, че не е шефка, със сигурност не печели добре, и като цяло не е с добра професионална реализация, което компенсира с това да трови психиката на детето си - бих казала класика за не малко бг семейства.

Логиката за жените на чичкото нотариус е нулева, той просто е уцелил със своята жена, така да се каже. Не е рядко явление хората, които работят с деца да са с доста тиранични характери, и всъщност точно поради това да са избрали попрището си, разбира се съвсем несъзнателно - за могат да... командорят, макар и деца, че е по - лесничко, пък нали нямат капацитета да го правят на възрастни.. Всички сме виждали по новините какви ужаси се случват в някои детски градини..

Подозирам, че тази тема е пусната от мъж, който просто е искал за пореден път да се влезе в мега банално спорче, въртящо се около жиньитьии... Еми получи му се разбира се - в този сайт има много добра почва за това.

Смятам, че повечето мъже в България, и като цяло в държавите с по - лоша икономика, изобщо с по - напрегнато историческо минало, са комплексари. Особено предните поколения, който сега са 40 годишни и нагоре, не че сред връстниците ми и по - малките от мен няма такива, но при тях нещата са някак по - добре.
А един комплексиран човек трудно би понесъл да бъде с някой, който е по - малко комплексиран от него.

номер15

95.   Темата ме провокира да се замисля малко по-дълбоко за отношенията като цяло. Все повече започвам да забелязвам, че хората ( и мъже, и жени ) стават все по-егоистични. Всеки преследва единствено и само собствената си изгода и не се интересува от другия. Мислим си, че живота е един безкраен купон и можем да си сменяме приятели и приятелки, докато ни е кеф, пък като решим да имаме семейство принцът или принцесата ще ни позвънят на вратата. Не мисля, че някой трезво мислещ човек смята, че дали си на 25-30 или на 45, е едно и също нещо. Според мен човек или търси сериозни отношения или не. Не може до вчера да си сменял партньори като носни кърпи и днес да се събудиш и да си кажеш "на 40 съм и ми дойде време за семейство".

96.   Номер 94, изречението ти...

"Жените не могат да вършат единствено работа която изисква физическа сила, а в повечето случаи тези професии са ниско платени и дори не изискват образование, така че няма желаещи жени за тях, но работа изискваща мислене вършат наравно с мъжете. "

... въобще не отговаря на истината! Жените могат да вършат физическа работа и това е многократно доказвано от именно такива трудещи се жени! Само не ми излизай с номера, че ако един мъж може да повдигне 60 кг, а една жена само 40 кг, значи мъжът трябва да работи професия с някакво физическо натоварване, а жената не бива. А и не си мисли, че жените са слаботелесни и чупливи. Напротив, в последното десетилетие едреят сериозно. Редовно виждам дори и много млади майки да носят на ръцете си децата си, които тежат по 30-40 кг. Работил съм редом до жени, които са извършвали физически труд наравно с мъжете. И то обикновени жени 160 см на 50 кг, а не някакви едри мечки. Освен това, няма как да не ти е направило впечатление, че повечето мъже в България не са великани и са обикновено само с по 5-10 см по-високи от повечето българки.

А и, кажи ми ти какво разбираш под "работа с физическа сила"? Трябва ли да шаваш само мозъчните си клетки, щом си жена, отказвайки предложения за работа, ако ще вършиш и нещо физически? Искаш да си сложиш дупето само в топлата службица или магазинче за дрехи и да си джиткаш във Facebook между служебните задължения? Това ли е "женска работа"? Защото аз виждам как младите българки всячески се стремят или да не работят и мъжът да ги издържа, работейки само той, или да драпат за именно тези топли местенца в магазини, позволяващи им да НЕ работят в работно време и да са на топличко. И не казвай, че мъжът може да търпи да работи прав и в студ, а жената не може, защото температурата важи за всички еднакво, а мъжете обикновено са по-тежки и това им причинява повече натоварвания в ходилата и гръбнака. Има безброй жени, които съвестно се трудят като: гладачки, шивачки, готвачки, сервитьорки, треньорки, сортировачки, операторки на преси и други машини, шофьорки, складови работнички, скулптурки (познавам такива) и прочее. Те не са жени ли, какво? Нищо, че вършат физическа работа и не им остава време да си зяпат клюки и статийки в телефона в работно време. И никоя от тези професии не изисква да вдигаш непосилни тежести. Обаче пък се изискват трудолюбие, постоянство и липса на скатаване и мързел! Като тръгнете да вадите от 9 кладенеца оправдания, сте ми много смешни.

97.   81 - изобщо не блуждая, нито се самоизтъквам. Целта ми беше да подчертая, че това, че една жена има висока позиция, не винаги означава, че тя е властна и иска да командва мъжа си. Разберете, че работа и дом са различни неща. На всички ни се налага да играем роли извън къщи, за да постигнем някакъв сравнителен "успех".

Ако една жена си е повярвала, че е нещо повече от мъжа си, не е виновна работата ѝ.

Ясно е от коментарите по горе, че българските мъже са се вкопчили в един патриархален модел и драмата им е, че той, за съжаление, вече не работи. Изненада! Времената се променят, ако не сте в крак с тях единственото, което ще ви остане са коментарите във форума.

Бабите и дядовците ни са следвали патриархалния модел, поради чувство на самосъхранение, защото тогава хората с различен избор са били отритвани от обществото.

Сега никой не е длъжен да търпи другия, когато не е доволен от нещо. И жените, и мъжете имат право да избират това, което ги прави щастливи. Мъжете, които решават предварително да се подсигурят като изберат жена, която не гони кариера, вярват в една илюзия - такова нещо като сигурност не съществува.

Няма никакво значение дали жената е кариеристка или не - и двата типа могат както да смачкат мъжа си, така и да го накарат да се чувства като господар на света.

98.   92, 87 съм и не разбирам за какво и на кое някой тук ми се смее, и какви перки трябва да си свивам? Кое за инвитрото не е вярно? Има много информация и всеки може да я намери! http://www. doctoronline. bg/articles/4946/In-vitro-oplojdaneto-uvelichava-riska-ot-Sindrom-na-Daun
Нямам намерение за се заяждам с никого, само казвам това което намирам за реално.
https://malinov-clinic. com/генетични-изследвания-склонност-към/
Малка извадка: Прибягването на генетични изследвания в търсене на подобни проблеми е практикувано по-често от по-възрастни жени, тъй като колкото повече една жена отлага създаването на потомство, толкова повече рискът от развитие на Синдром на Даун се увеличава... Кое не е вярно?

99.   89, точно така, няма нужда от агресия! Нормалните хора казват "честито", пасивно-агресивните почват с е, няма да ви спра, ама ще се моля за детето ви.... Отврат!

101.   Прочетох темата и повечето коментари, в които личи злобата от безсилието на феминистките. Авторке, за да си отговориш сама на въпросите които си задала, първо трябва да си отговориш на въпроса: "Аз феминистка ли съм, или искам да съм съпруга на успял мъж? " И, кога една жена-съпруга е щастлива? Когато се изявява като властваща над всички у дома, когато усеща силата на мъжа-глава на семейството в къщи и го следва във всяко негово начинание, или когато успее да направи нещастен мъжа си, злорадо следвайки наставленията на феминистките? Днес всеки мъж несъгласен с женското "мислене" и говори за женските недостатъци е сексист. Или за по-лесно разбиране всеки мъж, който не е феминист е сексист! Личат си всички феминистки коментари, но обръщам внимание на коментар №97!

" На всички ни се налага да играем роли извън къщи, за да постигнем някакъв сравнителен "успех". Ако една жена си е повярвала, че е нещо повече от мъжа си, не е виновна работата ѝ. "

Ето как жените постигат "успехите" си, играейки роли, а не със способности, защото повечето изглежда нямат такива. Но, и да играеш роля, също е способност и не всяка го може!

"Ясно е от коментарите по горе, че българските мъже са се вкопчили в един патриархален модел и драмата им е, че той, за съжаление, вече не работи. Изненада! Времената се променят, ако не сте в крак с тях единственото, което ще ви остане са коментарите във форума. "

Ето това е типична женска "логика"! Изненадали се мъжете, че патриархалният модел не работел, щото времената са се променили? !? И към какво са се променили времената? Според статистиката всяка трета жена яде бой от мъжа, защото патриархалният модел не работи и чак до истанбулски конвенции прибегнаха в ЕС, само дето не им се получи. При нас отхвърлиха този смешен документ, където мъж няма право да доказва невинността си, щом бъде обвинен от жена. Т. е. "Невинен до доказване на противното" не важи за мъжкия пол! Явно и други страни като Швейцария видяха феминистичната смехория и също отхвърлиха сътворената простотия!

http://www. glasove. com/categories/novini/news/shvejcarskiyat-parlament-othvyrli-polovata-identichnost-kato-kriterij-v-nakazatelniya-kodeks? fbclid=IwAR2QcaLhRbYXNGc2ZVGpBH3keM_mLZfqhUntUWOkartZZNOs4XAAwJyLxVw
97, бабите и дядовците ни са следвали патриархалния модел защото той осигурява сигурност за семейството и го прави сплотено и защитено от разпадане. Днес никой не е длъжен да търпи другия, когато е недоволен от нещо, жените, и мъжете имат право да избират това, което ги прави щастливи, само че, според феминистичните разбирания щастието на жените се гради върху нещастието на мъжете, като отмъщение заради хилядолетната мъжка "тирания" през патриархално време!

"Няма никакво значение дали жената е кариеристка или не - и двата типа могат както да смачкат мъжа си, така и да го накарат да се чувства като господар на света. "

Това ме разсмива, и то безплатно. 97, лесно може да ти се отговори, защото и двата типа жени могат да ядат шамари от мъжете, когато се самозабравят "летейки" в облаците и е необходимо да бъдат приземени. Както и да се изкривява истината за важността на половете няма как да се скрие очевадното. Полският евродепутат Януш Корвин-Микке се изказа по време на дебат относно разликата във възможностите и заплащането на двата пола. Говорейки в Брюксел той заяви: "Знаете ли колко жени са в първите 100 от шахматистите? Ще ви кажа: николко". И още добави : "Жените трябва да печелят по-малко от мъжете, защото те са по-слаби, по-малки, по-малко интелигентни, те трябва да печелят по-малко... това е всичко". Казано кратко, точно, и ясно! Това никак не се хареса на феминистките и реакциите не закъсняха, но нека се замислим върху изказването на поляка! Кое не е вярно от казаното? Спорът между половете може лесно и бързо да бъде разрешен. В 3/4 от света няма такъв спор, защото няма размяна на роли както в света на еманципацията на жените. Благородството на мъжа, еманципирал жената му донесе много проблеми в "цивилизования" свят, и е добре мъжете да помислят дали не трябва да направят отново промени, за да ликвидират проблемите създавани от феминистките? . В народопсихологията има израз: "Направи добро, яж...! Може би наставленията за "непоискано добро" в библията имат основание!
Авторке, женската кариера е псевдо-кариера, защото женските способности сравнени с мъжките са нищожни, и жените получават много повече от колкото заслужават. Полякът ясно го е казал! За това мъжете никога няма да предпочетат жена-кариеристка, която подстрекавана от феминизма, ще се изявява като деспот унижаващ мъжа, а той блокиран от законите няма да може да и отговори подобаващо по мъжки!

102.   98, смеят ти се на абсолютно невярни твърдения като
"Инвитро родените деца над 70% са с малформации и са със синдром на Даун! "
А най-вече на "увереността", с която разпространяваш безумни твърдения...

103.   98, още едно твърдение, което буди присмех:
"А, властна жена с кариера умният и успял мъж никога не избира! "
От жена с кариера с мъж професор...

104.   №98, първата статия от Интернет, която си цитирал (за риска от синдром на Даун) е от 2011 година (оригиналната статия на английски език: https://www.bbc.com/news/health-13992232). Ако беше прочел текста на публикацията, а не само сензационното заглавие, щеше да видиш, че става дума за предположение на група от учени, което не е било доказано от тях поради ограничения брой участници в изследването им. В тази статия от 2016 г. пък се твърди точно обратното - https://www.newscientist.com/article/2109147-older-women-have-babies-with-fewer-birth-defects-after-ivf/

Но действително при инвитро фертилизация се увеличава рискът от някои генетични заболявания, но досега няма доказателства, че процедурите преди и по време на инвитро оплождането увеличават риска от хромозомни аберации, каквато е синдромът на Даун - тризомия 21. При инвитро оплождането се увеличава около 3-4 пъти рискът от заболявания, причинени от неправилна експресия на т. нар. импринтвани гени - гени, които се експресират различно от майчиния и бащиния алел. Става дума за заболявания като синдром на Беквит-Видеман, Силвър-Ръсел и др. При изброените два примера става дума за аберация в експресията на H19 и IGF2 (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC99983/).

106.   101, не виждам злоба на "феминистки" в тази тема. Тъкмо напротив, вижда се злобата на "мъжете", уви. Още по-жалкото е, че вероятно това са млади момчета, които тепърва навлизат в живота, а вече са толкова озлобени. Избиването на комплекси не помага на никого да успее в живота. В твоя коментар също има много злоба и яд към жените. Провокативните ти шовинистки изказвания будят съжаление, нищо повече. Имам чувството, че злобата изкуствено се подклажда и насажда в тази тема, което е много жалко. Някои мъже от безсилие се мъчат да наложат мнението си, че жените са по-долу от мъжете. Никое човешко същество не е по-долу от друго! Хората сме равни без значение от раса, пол, националност, религия и др. Член 6 от Конституцията на РБ.

От 104

107.   102 или 103, 98 правилно е подчертал, за уврежданията при инвитро родените деца! Твърденията му не са безумни, а напълно верни и обясняващи големия риск от инвитро оплождането до раждането на тези деца! Явно не си запозната с този проблем и си с феминистични заложби за самодостатъчност и неограничени женски възможности. Простотията прокламирана от феминистките, че кариерата преди всичко за да е независима жената от мъжа, често оставя напълно нормални и годни за майки жени без деца! За разлика от жената, мъжът има много по-дълъг срок на годност от жената, и може да прави деца и на 80 години, а днес жените влизат в менопауза още на 45! Е да, можели да родят ин витро??? Могат, ама не всички, и повечето не могат, а тези дето могат после им се налага да отглеждат децата си с дефекти. Ето какво казват знаещите и практикуващи лекари по този въпрос!

http://drmaneva. com/Подготовка-за-бременността/Рискове-при-забременяването-инвитро. html

"В природата яйцеклетката се опложда от сперматозоид, който тя избира да допусне при своето въртене. В избора на яйцеклетката се крие дълбок смисъл. При въртенето си тя допуска онзи сперматозоид, който носи информацията, необходима за създаването на определен човек.

Изборът на тази интелигентна клетка никога не е случаен. Той е в тясна връзка с жизнената енергия, емоциите и мислите на родителите по време на сексуалния акт.
При оплождането ин витро сперматозоидите и яйцеклетката са в стресова ситуация. Те са отделени от физическото тяло на родителите и едновременно с това – от техните емоции и мисли. С други думи: загубва се цялостността на естествения процес на оплождане, което би могло да има отражение върху психическото и физическото състояние на детето. "

Това го казва жена-лекар, а не мъж, и е удар срещу феминистките и фантазиите им за женските неограничени възможности срещу природните закони!

Други рискови фактори:
– Често майките, забременели чрез ин витро, са по-възрастни. След 37-та година се увеличава рискът от генетични заболявания.

– Бебетата ин витро са с по-голям процент аномалии. В световен мащаб нормално вродените аномалии са от 2 до 3 % от децата, а при ин витро от 6-7 %. Това значи, че 3 пъти се увеличава рискът от аненцефалия, чревна атрезия, хипоспадиа, краниостеноза и др.

– Пренебрегването на причините за безплодие може да се окаже рисков фактор. В повечето случаи мъжът и жената не се замислят какви са физическите и психическите причини за безплодието и прибързват с ин витро оплождането.

– Сперматозоидите, яйцеклетките и гаметите могат да се увредят в лабораторните условия.

– При ин витро оплождането винаги се поставя повече от един ембрион за по-голяма успеваемост. Така методът ин витро води по-често да многоплодна бременност. При нормалните бременности близнаците са едно на 60/70 раждания, докато тук са 10 пъти по-често. Всяка такава бременност носи риск от раждане на недоносени деца. Триплодната бременност носи още по-голям риск, както от смърт на децата така и от аномалии.
– Едноплодната бременност ин витро също е рискова, защото много често организма на майката е подложен на голям стрес поради хормонално лечение или оперативни интервенции, през което е преминала майката с цел да забременее.
--------------------------------------------
Хайде да видим препоръките и на още един женски лекар!
https://www. blitz. bg/article/37609
Здравото дете се взема в къщи, а недъгавото се връща в социален дом!!! Ето това са резултатите от феминистичната простотия, относто независимата от мъжа жена, преследваща кариера, вместо да бъде желана съпруга, раждаща отглеждаща и възпитаваща децата в семейството! Кариера да, но в името на какво? !

108.   Опитите за медицински коментари в темата звучат толкова смехотворно и същевременно плашещо от липсата на знание за обикновени неща, че ми напомниха за експеримента със снимките, които се разпространяваше преди време във фейсбук... Голяма част от хората се отказват да мислят. Факт.

Наши ли са - https://bit.ly/2RJ7d76 :))

Респект към #104

Ме

109.   106, слепият слепец е сляп, защото така му изнася! Сляпата вяра не вдъхва доверие, и хората го разбират, сблъсквайки се с реалността! Знанието с обратен знак-това е "незнанието". Не виждаш злоба на феминистки тук, защото не искаш да я видиш. Комплекси много повече имат жените в стремежа си да са равностойни на мъжете, и за да им се харесат. Женската суетност не може да се маскира, и е позната още от древността, като причината за това е мъжкото превъзходство, дадено на мъжете от природата. За това добре ще е отново да помислиш, кой избива комплекси и защо. Младите момчета, които тепърва навлизат в живота имат поведение формирано от налаганото феминистично възпитание и са под въздействието на джендър идеологията за равенство. В пубертетна възраст обикновено надделяват хормоните и момчетата усещат мъжкото си превъзходство над жените на подсъзнателно ниво. Това не е злоба, а пориви на сила, под въздействие на тестостерона. Обикновено политолозите-феминисти твърдят, че старото поколение мъже, над 45-50 години са шовинисти и женомразци, възпитани от времето с патриархални убеждения. А, съжаление буди безсилието на феминистките, да налагат гиноцентризъм, като се опитват да привлекат и мъже за смешната си кауза. Това, че мъжете еманципираха жените не значи, че ще се съгласят с безумията им жени да управляват мъжете в мъжки свят. Женската консолидация поражда и мъжка консолидация, даваща отпор на побеснелите феминистки. Не е нужно мъжете да налагат мнение за това дали жените стоят по-долу, по-горе или пък са равни с мъжкия пол, защото за това говори историята с факти, а обективната реалност е видима за всеки, който може да я види, ако не си заравя главата в пясъка! Слабият пол няма как да е по-силен от силния, както се убеждават подрастващите, защото тази лъжа излиза на яве още в юношеска възраст. За днешното равенство между половете, налагано от НСР, висока цена плаща днес обществото, нарекло се "цивилизовано" и " демократично"!

110.   Защо е тази злоба към жените? И защо ви бърка дали някоя жена иска да има професия или не та вече го обръщате на кой бил по-интелигентен и т.н. Всичко е до човек - има и интелигентни, и глупави от двата пола. А щом държите жената да си стои вкъщи си намерете такава - всеки сам избира партньора си. Освен ако не сте милионери обаче ще ви е доста трудно.
Също така ин витрото се използва много често, защото сперматозоидите на мъжа са дефектни - малко на брой или неподвижни и не могат да осъществят функцията си, така че това няма нищо с кариерата на жената и другите изписани глупости тук. И да, рискът от заболявания на детето се увеличава и при възрастен баща не само от възрастна майка. Говоря за над 40 години.

111.   Не виждам злобата на феминистките тук, защото не виждам феминистки тук. Феминистка не е равно на кариеристка. Кариеристка не е равно на успяла жена. Успяла жена не е равно на кучка и т.н. (А нали уж мъжете обичали кучки?). Изобщо никой не дефинира понятията в тази тема, а се почна направо с доводите, че жените нямали право да бъдат успешни в работата си, нямали право да имат желание изобщо дори да бъдат успешни и т.н. Как може такива глупости да се пишат в 21-ви век? Как изобщо някой може да е дотолкова комплексиран, че да си мисли такива глупости и да ги пропагандира? Няма мъжко превъзходство, няма женско превъзходство. Ти що не прочетеш конституцията? Член по член ли да ти я цитирам? Или те ударих по слабото място с лафа за комплексите? Спокойно, не се засягай и пали. Всеки има комплекси. Важното е да не ги избива на околните. Феминизмът се е родил във време, в което жените не са имали право да работят, да гласуват, да носят панталони дори и т.н. - изобщо не са имала граждански права. Все едно не са били хора. Това нормално ли е? Каквото е сега положението в крайните ислямски държави. Саудитска Арабия едва наскоро им разреши да шофират (миналата година, ако добре помня). Та, в цивилизованите демократични общества няма нужда нито от шовинизъм, нито от феминизъм, нито от други крайни позиции. Този конфликт мъже-жени май е повече в главата ти, отколкото в реалния свят.

106/104

112.   Благодаря ти, Me (108). Споделям мнението ти, че много хора просто отказват да мислят.

113.   Всички вие които казвате "не сме инкубатори да ви раждаме децата"- съжалявам ви. Жена съм. Родих две деца защото исках деца. Нямам усещането, че някои навлек се е изпразнил в мен само за да му измътя отроците. Децата ВИ... Че тия деца не са ли наполовина и наши бре. Да не кажа изцяло. Едно семенце от мъжа, а всичката плът и кръв е от тялото на майката. Възприемате се като инкубатори и предразполагате и мъжете да ви възприемат така.

114.   Уважаеми модератори, защо селективно публикувате коментари? Позволявате на няколко потребителя, очевидно мъже, които мразят жените по принцип, да изложат своята гледна точка и то крайните гледни точки, а моите коментари не желаете да публикувате. Защо? Толкова ли Ви боде в очите, че има различна от Вашата крайна гледна точка? Несправедливо е да позволявате на № 109 да изкаже мнение, а на мен да се защитя от нападките му - не. Той ме обижда, че съм сляпа. Очевидно е, че не съм. Но може би самите Вие сте № 109? Добре знаете, че коментарите ми, които не публикувахте, не съдържаха обидни квалификации и не бяха в нарушение на правилата на сайта. Просто бяха друга гледна точка, различна от Вашата. И то изложена логично, точно и аргументирано. Толкова ли Ви боде в очите, че една жена може да бъде умна, образована и да има собствено мнение, различно от Вашето??? Вашата цензура нарушава демократичните правила на сайта. Ако имахте мъжество, щяхте да ми отговорите и да публикувате коментарите ми. Така само доказвате колко Ви е страх от умните жени!

От номер 104/106

Коментарите не винаги се одобряват по хронологичен ред, моля за търпение.

115.   До номер 114
Аз също писах около 3-4 коментара, които нямаше причина да не бъдат публикувани, но може би защото защитих женската гледна точка в тях, не бяха и се отказах да ги пиша наново.

51-100 от 108