Съвестта ме гризе ..
Здравейте, студентка съм, в тежка специалност с много четене... Преди месец разбрах, че съм бременна.. Човека чийто дете носех, има съпруга, но само на “хартия”, тя знае за мен, но заради финансовото му състояние, твърди, че няма да му даде развод.. Когато разбрах, че съм бременна много се зарадвах, но и в мен нахлува тежки чувства.. Уча в престижен университет и положих много усилия за да ме приемат, не се виждах с бебе на ръце и това образование.. Бащата на бебето ми, естествено клонеше към това да го махна, защото съм била прекалено млада, и нямало да мога да се справя.. Зададе ми дилемата : Образованието или бебето.. НАЛОЖИ МИ СЕ ДА НАПРАВЯ АБОРТ.. И сега ще почнете да ме хулите - не, не съм щастлива, не ми харесваше идеята, но семейството ми нямаше да приеме добре факта за детето, баба ми и дядо ми - възрастни хора, та те толкова се радват, че уча, как щях да им кажа, а ако им стане нещо от нерви? ДА, аз избрах, да жертвам бебето си, за чуждото щастие! За да остана гордостта на семейството ми, за да не обърквам едно 11 годишно дете ( детето на този мъж), за да не счупя финансовите изгоди на една жалка жена... Но, не мога да го преживея... искам си детето обратно, всяка нощ сънувам кошмари.. Имам нужда от съветите ви.. Как да продължа напред???

Коментари

1.   Гордостта на кого? На семейството? Не знам за тяхното, но ти своята си я потъпкала. Мила, знам, че си изпитвала любов, но любимият ти, освен неподходящ, е и юридически, а и емоционално - недостъпен!!! Като всяка жена разбирам трагедията на аборта, но тук фокусът е друг. Тежкото ти образование рано или късно щеше да ти даде добри доходи, защото конкретни специалисти са нужни навсякъде. Това, което се е случило, забъркването с женен мъж, споменаването само на бабата и дядото ме навежда на мисълта, че родители не фигурират в уравнението. Съжалявам, ако съм права. Позволила си на мъжа да обсеби живота ти и да диктува решенията ти. Въобще каза ли на някого за аборта, или с приятелките ти отдавна изгубихте контакт покрай триъгълника? Така става обикновено.
Сега ти остава да завършиш и да гледаш себе си, онези двамата не ги мисли и въобще не се занимавай с тях. Намери си момче за истинска връзка, защото ще продължаваш да страдаш иначе - както досега..

2.   Има само една жалка жена в тази история и това си ти. Използвал те е да си чеше оная работа и вече не си му удобна, щом си позволила да забременееш. Образованието и мнението на семейството ти са само оправдания пред теб самата - нали си наясно, че си попаднала в мрежата на един лъжец - днес жена му не го разбира и е меркантилна, утре ти ще си ку*ва и използвачка...Научи си урока и си повиши самооценката, защото само най-жалките и без грам уважение към себе си жени се хващат с женени.

3.   Съжалявам, но грешката е в теб. Първо, била си любовница, на някого, който просто е искал само секс от теб и при никакво положение не е бил склонен да поеме отговорност за действията си и кефа да те чука без презарватив. Това с кантара дете- университет е абсурдно. Детето не би представлявало пречка, не и ако мъжа до теб е мъж. Случи ми се подобна случка, но аз като мъж поех всичката възможна отговорност, дадох сигурност, изразих желание за детето, да го гледам, са се грижа винаги за тях, но тя въпреки всичко направи аборт.

Не ми казвай, че си направила аборт, за да угодиш на някой. Вземи си опита занапред и си намери нормален мъж, който ще гледа теб и детето ти, а не богат, който ще те кара да си хвърляш детето в кофата за боклук. Но така е, нали ПАРЦАЛКИТЕ, които ви купуват са по важни от живота на децата ви.

4.   Пич, не се ли умори вече? Разпознаваш се от километри. Всеки път имаш по 100 препинателни знака в края на заглавието. То не беше "Работата (сигурност) или Любовта?????", не беше "Не искам деца, но при някоя грешка не забременявам...", по едно време майка си мразеше, сега пък това.

Ти работа нямаш ли си? Личен живот нещо? Измислянето и споделянето на истории ли ти е единствената цел в живота?

5.   Абортът е грях без значение в какво положение си ,щом не сте били толкова загрижени за предпазните средства ,трябваше да го гледате това бебе.Хем го правите хем бебе не искате ,ами не става така.Кошмарите ти са малко,то на бащата кво да му дреме нали ти носиш бебето в утробата си.

6.   Отдай се на ученето и остави любовния живот, за сега.
Кофти е да правиш аборт. Има опастност някой ден , когато решиш да си майка да не можеш да заченеш.
Моето мнение е, отдай се тотално и напълно на следването си. Така ще преживееш по-бързо и лесно цялата драма и ще станеш добър специалист. Има време за любов. Явно сега не е е твоето време за това. Не можеш да върнеш времето назад, остава ти само шанса да си стъпиш на краката. Това е начина -учене и четене :)
Горе главата и успех !

7.   Залегни да четеш духовни книги, отиди на психолог. Разбираемо да се чувства една жена лишена от плода си по някакъв начин.. Нито образованието, нито който и да е друг човек не е по-важен сега от това, да се заемеш с личното си развитие. Парите, образованието, семейството са на втора страна.

8.   Решението си е било твое и никой не те е насилил да го вземеш. Да, допускам, че са ти повлияли чуждите мисли, но ти си голям човек вече и е редно да взимаш решенията си сама. А щом някой е успял да ти повлияе, значи все пак си била съгласна и с неговите доводи. И да го беше задържала, пак щеше да имаш съмнения и част от теб да съжалява. Приеми, че вече е късно да се мисли. Можеш да започнеш консултации с психолог, за да получиш адекватна помощ свързана с твоето емоционално възстановяване. И, не ми се иска да е така директно, но спри да излизаш с този мъж, че вече достатъчно бели имаш на главата точно заради връзката ви.

9.   Верно ли има толкова наивни хора, които му се хващат на тоя на н-тата тема?

10.   Само защо решихте, че е мъж? Инак почеркът е разпознаваем, но по кое съдите за пола?

11.   в темите винаги е жена, която нещо е съгрешила или е курва или нещо подобно. Явно му липсва женско внимание на човечеца, но не това е начина.

12.   Авторке, нали знаеш, че ако жененият ти любовник наистина искаше да се разведе, няма сила, която да го спре! Няма как съпругата му да не му даде развод. Разводът го дава съда. Така че, в случая единствената жалка си ти, защото любовникът ти те мами, а после кротко се прибира при жена си. Която, бъди сигурна, дори и не подозира за теб! Нищо, ще се поразвлече чичото още малко с теб, и ще те зареже. Затова, бъди умна, и го остави, и си намери момче от твоята черга и на твоята възраст.

13.   Номер 5 аборта е грях а изневерята не е ли?

14.   12, абе още ли не разбра, че не е авторКа, а автор и че това е поредната му измислица? Аман от наивници.

15.   Някой да не преписва от в-к Лична драма - за да попълва със свежи истории? Кой ли има интерес от това...

16.   Хора, жена съм.. пиша за 2-ри път в тоз сайт.. престанете, не ме укорявайте! Искам помощ, не да ме хулите

17.   Ако темата е истинска, има само едно положително нещо в нея, че все пак страдаш. Това е здравословното поведение след изборът който си направила...

18.   На този етап не можеш да направиш нищо, освен да си вземеш поука и да намериш начин да си простиш. Потърси някакъв начин да "изкупиш" греха си - това помага да продължиш напред.
Защото решението е било взето от теб.. колкото до мъжа - аз те съветвам да го разкараш. Едно, че мами семейството си; второ - явно не държи на теб, щом те е карал да направиш аборт.
Ж30

19.   Ти си поредната глупава жена, само това ще кажа.