Грозна постъпка ли ще е ако...
Здравейте!
Момиче съм и се питам грозна постъпка ли ще е ако не отида на бала? Особено ако съм единствената? Ако избера да не отида за пореден път ще се почувствам като отшелничка, но този път няма да ми пука, защото повече няма да се срещна с класа си и надявам се в бъдеще ще срещна хора, с които ще сме на една страница и, с които повече няма да се чувствам като аутсайдер. Никога не съм се чувствала приета от класа си. Просто нямам никакви допирни точки с тях и знам, че няма да ми е забавно както на тях(а и не си падам по циганията и махмурлука). За мен преживяването няма да има същата стойност както за тях. Затова ми се струва напълно безсмислено да давам толкова много пари(които дори не съм спечелила аз, а родителите ми) за една вечер. Особено като се има на предвид, че от години мечтая да пътувам извън България, а парите, които мога да дам за бала са единствената ми възможност да пътувам. Но ако откажа да отида на бала ще се почувствам зле, сякаш съм постъпила много грозно при положение, че всички други ще са там. Как мислите вие?

Коментари

1.   М 31

Аз се чувствах като аутсайдер в класа си. Въпреки това отидох на бала и не ми беше въобще хубаво. Ако не искаш да ходиш, не ходи. Това не е грозна постъпка. Ако нямаш намерение да подържаш връзка със съучениците е все тая дали ще отидеш.

2.   Не, това са пари които ти решаваш дали искаш да изхарчиш, и ако си на 10000 процента сигурна не ходи, но моя бал беше наистина прекрасен и го имаш само 1 път в живота, никой не е казал че трябва да е скъп. Нямах скъпа рокля, бях без грим, изправих си косата.. Може да го празнуваш само с приятели и семейство, а не с клас и с останалите пари да отидеш в чужбина.

3.   Според мен ако не отидеш, след време ще съжаляваш. Не е необходимо да хвърляш хиляди левове за бала, аз на пример си купих един най обикновен костюм за стотина лева - нищо кичозно а пък после съм го ползвал и по други поводи.
Както и да е - една елегантна рокля ще е достатъчна, у вас ще поканите най близкия роднински кръг и толкова.

4.   Въобще не се съобразявай с чуждото мнение, а направи така както ти решиш за добре. Ако отидеш с класа ти цяла вечер ще се чувстваш самотно и скучно и после ще съжаляваш, че си похабила толкова пари, време и нерви за хора, които дори не харесваш. А бала винаги можеш да си го празнуваш на ресторант със семейството ти и близки. Повярвай ми така определено ще си изкараш много добре:)

5.   И аз смятам, че парите, които се дават на бала са прекалено много. За съжаление под натиска на родителите ми ще се наложи да присъствам. Просто отиди за около 2 часа и се прибери, а ако имаш възможността да не правиш бал си екстра. Животът е пред теб относно пътуванията, и аз винаги съм искал с личен автомобил да обиколя различни места в Европа, но за съжаление проклетите пари, без които не можем да бъдем щастливи.

6.   Щом си го решила не ходи, няма никакъв проблем това е твое решение.
Класната ще ти мрънка заради курерта учителите не плащат ако заведът определена бройка деца.

Живота е пред теб живей го както решиш!

7.   Ако не ти се ходи не ходи и аз не мисля че ще съжеляваш че не си отишла

8.   Някога, като теб се чудих, да отида или не. Отидох. :)
Изкарах си добре. Иди и се сбогувай със съучениците си и средното образование. Изпий едно питие с усмивка, с което ще приключиш един период от живота си и ще навлезеш в друг - студентски :)
Никой не бива да ти помрачава успеха - завършила си средното си образование. Това е един успех, голям успех. Успехите се поливат ;)

9.   Отиди, рано ти е още да си аутсайдер. Бъди сред хората! Научи се да си сред тях и да общуваш, дори да не ти харесва. Тепърва започваш живота си и това ще ти трябва. В университета, на работа. Ако усвоиш умението да общуваш, ще имаш наистина успешен живот. Да се изолираш и да избягваш света ще те доведе до самота, огорчение и бедност.

10.   Отиди. Ако не ти хареса - е, една вечер, какво толкова? Но иначе има вероятност да се питаш какво би било, ако беше отишла. Моят съвет и гореща препоръка е да отидеш. По-ведро! :)
Ж

11.   Първо си отговори на въпроса кои са тия "Всички други". Дали са ти близки, приятно ли ти е с тях и много ли искаш да им отделиш от времето си за да пиеш алкохол и да танцуваш на мощен шум наречен музика.
Не е лошо времето прекарано сред радостни, усмихнати хора, щастливи по някаква причина. Ей в това видео се обяснява едно много ключово нещо
https://youtu.be/K_vvpoUB33c
На абитуриентския бал всеки се интересува ЕДИНСТВЕНО ОТ СЕБЕ СИ. Няма и да забележат че те няма ;)
Ако сте някакво сплотено братство и държиш да си на снимката и след години да се поддържате и да си помагате - отивай.