Необходимост от хладнокръвие
Нещата май вече стават ясни. Както писах и в предишни мои теми, състудентката, която ме освирка почти винаги се движи с едно момче от нашата група, идват и се прибират заедно. Вчера, като имахме събиране на групата за 8 декември, пак двамата дойдоха и си тръгнаха заедно. По един повод, когато момичето излезе за малко питаха момчето дали я харесва, защото всеки ден е с нея, нищо не каза. Ако нямаше интерес към нея, би трябвало веднага да каже, , не", а той отвърна, че не чува въпроса. Освен това постоянно си шепнеха нещо. Явно е време да видя резултата от моето поражение, как мен ме отряза и предпочита друг. Не знам защо стана така, аз и това момче имаме еднакъв характер, и двамата сме малко по - срамежливи и по - необщителни, както и тя. Явно просто привличането не е нещо рационално. Май няма справедливост, състуденката мен не ме хареса, а най - вероятно ще стане гадже на другия ми състудент, защото явно хората се водят от ирационалните си страсти и не им пука за такива като мен, които им е гадно, без нищо лошо да са направили. Повечето мой приятели и връстници имат или са имали някаква връзка, но при мен е по - трудно, защото мнозинството жени не ми допадат по характер, а пък ако случайно си харесам някоя, тя или не ме иска, или пък е обвързана. Но независимо от несгодите ми аз ще се държа хладнокръвно и с достойнство. Смятам, че съм добър за партньор (не идеален, защото няма идеален човек) и която не ме иска значи проблемът е в нея. А както писах и в, , Политически нюанс", това момче е краен русофоб, въглед, с който аз не съм съгласен.

Коментари

1.   Ако съм на мястото на модераторите ще получиш перманентен бан за да не можеш да пишеш в сайта

2.   Еми любовта не е точно рационална, това е вярно, къде е рационалното за де жертваш примерно за жена, понеже нали това са великите любовни истории, не е, но като обичаш. Сега вече при тези, чак любов не знам дали е, но ако се зараждат чувства, защо смяташ, че рационалното би било да хареса теб.

3.   Като почнах да чета, се досетих, че може да си онзи с "психо нюанса" и поредицата разкази.

Човече, съвсем сериозно ти казвам, посети психиатър. Не се бъзикам, не ти се присмивам, казвам го съвсем приятелски.

И стига с тази "несправедливост". А между другото "не чувам въпроса" означава деликатно намекване, че не е редно да питате клюкарски въпроси за личния му живот. Изобщо не означава, че не я харесва. Всичко го тълкуваш от позицията на собственото си филмиране. А това с русофоба направо ме разбира. Никой не е длъжен да харесва Русия и ако не я харесва, не означава, че е лош човек.

Затова ти казвам, посети психиатър, може нещата да започнат да се нареждат след това, защото видимо имаш отклонения. Повтарям, това не е шега, не е ирония, не е обида, а съвсем приятелски съвет.

4.   Колега, 8-ми мина, скоро ще минат и празниците, Нова година и после идва сесията. Учи вместо да си губиш времето с това момиче. Не съм сигурна кой курс си, но ако си първи - успех на първата сесия.

5.   "отвърна, че не чува въпроса" - Не ти ли е ясен отговорът? Казал ти е "Ти тъп ли си?". Да виждаш, че двама се движат заедно и да питаш "ама вие случайно ли така се движите или има нещо повече".