БЕБЕ- по задължение, не по желание?!
Здравейте, мили читатели!
По принцип не пиша истории тук, "по-лесно" е да съветваш другите...
НАКРАТКО ЗА НАС:
Аз съм на 21, той на 25. Заедно сме от 5 г. +
Не живеем заедно (не защото не желаем, а такива са обстоятелствата засега), но се виждаме достатъчно често, обичаме се наистина много, доказали сме се един на друг, той е всичко за мен-достоен партньор, любовта ми и най-добър приятел. Отговорен, добър, честен, не обича "игрички", амбициозен.

НО, да се върна на заглавието- БЕБЕ
Ето тук идва нашето голямо различие с моя човек! Аз ОБОЖАВАМ деца и бебета, той- далеч не. Не ги мрази, но просто не ги харесва. Не изпитва нищо към малки сладки бебета и дечица. За него те са... ами като цяло: децата- цирикащи, шумни, досадни, истерични и т. н. а бебетата- ревящи и само "акат" (няма да използвам неговата дума), "харесвал" поотраснали вече деца.
Да ви кажа, далеч съм от мисълта да забременявам на този етап. Има време, не бързам. Млада съм, но все пак си мечтая за това!

КОНКРЕТНАТА СИТУАЦИЯ:
Снощи го бях поканила на вечеря у нашите и след това просто си лежахме в стаята ми и не знам как се стигна до темата "бебе", но като цяло с шеговит тон подмятах това и онова. Той пък с шеговит тон вика- след 4-5 годинки и т. н., НО после направи едно друго изказване (след като ей така попитах "ще искаш ли тогава"): "Е, чак пък да искам... ТРЯБВА да имам! ", "Не ми е мечта да сменям памперси" и т. н. И разговорът по конкретната тема продължи още малко. Като цяло иска дете (искал едно), но по-скоро, защото така трябва... "иначе като порасне- това ще правим, онова ще правим, тва ще го науча, онова ще го науча" Ама що за приказки! Та нали най-важни са ПЪРВИТЕ СЕДЕМ. Детето се възпитава от самото му раждане (дори и да ви звучи абсурдно), та дори и в утробата на майката...

Не си мислете, че го притискам. Рано ни е. По принцип не си говорим за бебета изобщо :D Имаме си други теми, но тук става въпрос за бъдещето. А времето минава бързо:) И нали е най-важна комуникацията, та си казваме всичко.

Възможно ли е според вас да промени мисленето си по въпроса?
Мили хора, дайде едно мнение, съвет, моля! Ще бъда благодарна.
А ако е от личен опит- още по-добре:)

Коментари

1.   Друго е със собствени деца, тях можеш да ги търпиш, не са ти досадни като чуждите.

2.   Може да го промени, а може и не. Млад е още. А ти къде си се засилила на 21г.? Дори не живеете заедно. Аз реших, че искам дете, когато навърших 30г. Преди това децата ме дразнеха.

3.   Къде се е засилила ли? Еми да го върже с едно бебе и после спокойно да си изневерява.

4.   Ами може и да си промени мнението, може и да не си го промени. До човек е. Някои не харесват децата защото са шумни, реват, правят бели, а човек като е млад все пак си има мечти и стремежи и не му се сменят памперси и пълнят биберони. Но като станат на 29-30 усещат че вече са се наживели и искат детенце. Други пък никога няма да харесат бебе, за тях не е повод за особено щастие защото те намират щастие в други неща. Строго индивидуално е. Аз го разбирам приятеля ти. На мен не ми харесват бебета нито децата (малките). Вярно, забавни са, сладки са, но пък непрекъснато врякат, крещят, ако ли не, то вършат пакости, обърнат ти къщата с краката нагоре. Пък и се нуждаят от внимание 24/7.
Мноого ви е рано още за деца да мислите. С времето ще се види. Сега се наслаждавайте на връзката ви.

5.   С тия мисли и приказки за бебета приличаш на 71, не на 21. Ще изгониш много мъже ако продължаваш в същия дух.