срещи на самотници
Има ли във Варна място, където самотни и депресирани младежи могат да се срещат с цел общуване

Коментари

1.   Защо само за Варна, нека темата е за всички самотни и депресирани.

3.   Преди ерата на компютрите, във всяко населен място имаше такива места, това бяха зони за разходки, викаха им стъргалото(някъде гезмето), там млади и стари се разхождаха и се запознаваха помежду си, беше много весело и спокойно, сега е страшна скука. Висят си само пред компютъра като зомбирани, информация много, социални мрежи много, но контактуването е изкуствено, ГМО общуване!? За съжаление отмина хубавото време, високите технологии го отнеха, от ден на ден хората ще стават все по чужди помежду си. Все по често ще си пеем песента на Васил Найденов, "телефонна любов", е вече може да добавим и компютърната!?

5.   И аз съм от Варна и искам да намеря приятели.

6.   направете си група във фейсбук, бе хора, пишетежси, срещайте се. Има групи за всякакви неща, направете си и вие, тук и да питаш, няма полза.

7.   Авторе, на колко си години та си самотен и депресиран?

8.   Аз пък съм сигурен че ако се срещнем ще ни бъде много яко и изобщо няма да ни е тъпо и депресирано . Защото маските ще с паднали и ще има кво да си кажем и да се подкрепим. За жалост тоя сайт не дава да се споделят контактите. Направете някаква страница. Батко ви е от София

9.   Виж в интернет! Аз лично не съм се интересувал! Имам си друго хоби-снимам концерти с камерата си! Аз също съм от Варна, но това просто не ме вълнува!

10.   И аз съм ЗА!

11.   Аз съм от Варна , бих искал да се състои нещо такова.

12.   Знам че в Япония има :). Но там хората са по-цивилизовани и по-депресирани. Тук и да се направи, ще налазят бройкаджии, не исктински депресари.

Иначе е елементарно на персонално ниво - пишеш в някой сайт/форум, търсиш себеподобни. Но хората днес ги мързи и са супер неадекватни. Нали все пак трябва някакви усилия да вложиш, да пресееш, да споделяш с някой, да се срещнете. Днес младежта знае само кръчмата, фейса, лайкове, туитъри... Всичко що е минимум усилие. В реалният живот обаче не става с "преписване". Няма как да получиш по-малко отколкото влагаш, въпреки че ми е ясно, че живеем във време в което в повечето случаи липсва реципрочност, и хората спират да влагат усилия в каквото и да е.

13.   Не е задължително всички самотни да са депресирани, важи и обратното.
Ж 40

14.   Не вдиях някой коментиращ да е отговорил конкретно, а само общи приказки. Затова ще дам един линк. Има така наречените групи за взаимопомощ, където се събират хора с някакъв общ проблем и се подкрепят, споделят и т.н., има и психотерпаевт, който дава съвети.

https://sovapsychologist.com/

15.   Аз мисля че в сайта сме предимно особняци, не депресари,макар че има и такива и им помагаме. Иначе идеята е добра, но се съмнявам мнозинството да откликне към нея. Другото е, че ако сме само кочове, ще си е депресарско.
Айде лек и весели празници!

16.   13, Както виждаш от темата, става дума за МЛАДЕЖИ. Хората на тази възраст искат да живеят, да се доказват, да мечтаят. И като не се получи се депресират. Когато човек навърши твоята преклонна възраст, малко или много свиква, и тогава започва да си цени свободата... Но няма как на 20 да е сам и щастлив...

14, Нима човек който се чувства самотен е за психолог? Аз пък твърдя обратното - масовката на чалга културата е за психиатрията... Не третирайте малкото оцелели нормални, като болни... Какво да отидат да се оплачат на психолога - живея сред идиоти?

17.   16, не казвам, че има нужда от психолог, а че такива групи се организират от психотерапевти, за да е по-добър ефекта, все пак на тях това им е работата. И това, че психолог е дал съвет, не означава, че човек има нужда от такъв тип помощ, но все пак биха могли да бъдат полезни. Не знам защо в България се смята, че като ходиш на психолог едва ли не си луд. За лудите си има психиатри, психотерапевт е съвсем друго нещо и е по-скоро като консултант и човек за споделяне.