Постоянно ме гледа
Здравейте на всички!
Един от колегите не спира да ме гледа и това вече се превръща в проблем за мен. Не мога да разбера защо е този настоятелен поглед. Страшно много се притеснявам вече като се наложи да върша някаква работа около него. Усещам се, че дори мисля как да заобиколя задълженията си, за да избегна погледа му. Чувствам се като на изпит. Не се и познаваме, за да го попитам какво се случва и защо ме гледа така изпитателно. Семеен е, затова изключвам вероятността да има романтично влечение към мен, пък и не съм от най-красивите.
Моля ви, посъветвайте ме как да постъпя, за да се успокоя по някакъв начин и да не се сковавам толкова от погледа му.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ми пусни му на момчето пък ти...

2.   Просто говори с него.

3.   Гледай го в обувките, ще го накараш да се чувства тъпо =]

4.   Говори с него, това че е обвързан не го прави обратен например :)
Има куп други причини, ако си му навредила, ако не те харесва, но ще е с омраза, не вярвам да е луд, но пък не е изключено и все пак най логично е просто, че той те харесва. Това е най смислената причина така правят влюбените, впечатлени или луди хора не вярвам, че щом работи е луд, но говори с него а и поне го познаваш лесно ще се досетиш какво иска, с този поглед, в 99% е прияличане, а в другия 1% е лудост но не ми се вярва :)

5.   Ти пък. Кво се дървиш? Пусни му, и без това друг шанс едва ли ще ти се отвори скоро.

6.   "Семеен е, затова изключвам вероятността да има романтично влечение към мен,"

Ха ха хаа ;) Семеен бил ?!

Вервай ми никак не романтично това дето ти го мисли ;))

7.   Кажи му директно, че постоянното наблюдение от негова страна те смущава и това трябва да спре.
Ж31

8.   Вероятно му се ебе зверската. А четейки, че се сковаваш при неговите погледи ми става ясно, че и на теб ти се ебе юнашката.

9.   Може би ще ти се стори директно и грубо, но след толкова години търпение от моя страна към всякакви подобни глупости (от упорито зяпане до предреждане на опашки, ако щеш), които ме дразнят, направо бих отишла и го питала какъв е проблемът. Масово хората си правят каквото искат, защото другите са свити, притеснителни, не им правят проблем и гледат да ги заобикалят, както в твоя случай. Щом нещо ти е неприятно и те притеснява - отиваш и си казваш. В повечето случаи отсрещната страна се сдухва, защото не очаква такъв директен подход, и свива платната. Не си струва да се смущаваш заради някакъв нагъл зяпач, най-малкото това е адски невъзпитано. Не бъди мишка с други думи.

11.   Кажи му пред останалите в стаята, че ти е крайно неприятно да те гледа постоянно и той ще започне да те заобикаля за да не реши някой, че пак те гледа. Щом не си и хубава, ще го освиркат здраво. Иначе, ако ти допада за чукане, действай - може да си сигурна, че точно това си мисли. Обуй си прилепнал клин и се върти около него повече да се побърка.

12.   Пусни му нидей така той не се изтърква сапун не е после ще му мине

13.   Не знам защо някои решиха, че щом момичето се сковава от погледите му, значи и тя има нещо към него. Не мисля така. Аз също бих се почувствала неловко, ако това се случва тенденциозно, и това няма да бъде свързано с "романтични чувства" със сигурност.
Към авторката: Ако има как да ограничиш до минимум това да си близо до него, направи го. Ако професионалните ти задължения изключват това като опция, просто му кажи, че не ти е приятно да те зяпа така. Колко ще го вземе предвид е друг въпрос обаче (има много нагли хора).

14.   Здравей!
Доколкото разбрах, вие не се познавате. За да те гледа, значи те харесва, но зависи. Това, че е "семеен", нищо не означава, има всякакви хора. И защо да не си красива? Това, че ти не се чувстваш така, не означава, че не си. :)
На твое място бих отишла направо да го попитам защо ме гледа така. Другият вариант (ако ти е много неприятен), е просто да не му обръщаш внимание. От една страна може би и това, че знаеш, че те гледа, го кара да продължава.

Evansitasa

15.   Ти може да не се харесваш, но при него е друго. Аз например съм мъж на 39 с 5 годишно дете и нещо като жена около мен. Отвориха заведение около нас. Вече станаха 4-5 години. Изредиха се какви ли не сервитьорки. Зяпам ги. Не съм гей. Но една от тях е титуляр от години. Около 40-42 годишна доста слаба. С малък бюст и слаби крака. Мои познати не я харесват , но аз започвам да я зяпам втренчено без да искам. Едвам си отварям устата за поръчката. Да не говорим колко ми е богата фантазията и какви неща искам да и направя. Човека е намерил в теб нещо уникално което го кара да си загуби ума по теб. За това те зяпа. Ако можеш да му предложиш нещо приятно; действай. Ако ли не използвай главата си за да го накараш да престане с това втренчване.