Объркана съм
Хайде и аз да си споделя. Просто искам да си поговоря с някой.
С въпросното момче излизахме в една компания, никога само двамата, но иначе си пишехме, споделяхме си доста неща и бяхме добри приятели. С течение на времето между нас се появи привличане и почнахме да си пишем като повече от приятели.
Една вечер наскоро ми писа, ако искам, на следващия ден да се разберем да излезем. Съгласих се. Да, обаче на другия ден, като ми писа, започнах да увъртам, че ще мога след около час или, , утре''. Мина доста повече от час, когато му писах дали ще се видим. Той отговори, че има работа, а за другия ден каза, , не знам'. Според мен го направи да ми го върне, защото излезе така, че просто не искам да изляза. И нямаше да се получи такова недоразумение, ако и преди не беше ставало така, че да не излезем и то заради моето увъртане.
От тогава минаха няколко дни, той ме потърси пак, държеше се, сякаш ме харесва, но все пак, усещам някаква резервираност към мен. Опитах се да говоря с него, отговорът е, че нямало нищо.
Това, че го познавам от преди като приятел, ми помага да усетя, че той ми няма доверие, че наистина искам да се срещнем. А аз не исках просто защото имах нужда от време да се преборя със собствената ми неувереност и собствените ми комплекси. Както и да е, успях да преодолея глупавите си страхове и сега вече наистина съм готова да изляза с него. Опитах се да му го докажа, но така сякаш още повече го отблъсквам. Сестра ми и най-добрата ми приятелка казват просто да му дам малко време да му мине и да ме покани пак и нещата ще се оправят. Според вас какво да направя?

Коментари

1.   Покани го ти! Едва ли има по-добър индикатор, че се интересуваш от него от това.

2.   Според мен той е по-объркан от теб и не знае какво иска точно сега.

3.   Колкото и завъртяно да го напишеш, това си е просто женски тест от твоя страна към него. В последствие очевидно го е издържал, само че ти е показал, че няма да търпи игрички и разигравания.
Покажи му, че наистина искаш да се видите и следващия път просто си уговорете среща без да се правиш на интересна и разсеяна, че си имала работа. Стига с тея игрички, пиши му, разберете се и се дръж на положение.
Просто съвет от мъж ти давам

мъж 25

4.   Аз мисля, че когато човек иска нещо просто трябва да го поиска. Щом желаеш да го видиш - кажи му го. Чакане и премисляне не винаги помагат. Когато се притесняваш или страхуваш и съответно изчакваш сама удължаваш притеснението и страха. Най-лесния начин е просто да кажеш какво искаш...

С31

5.   Ето това, скъпи деца, се получава като краен резултат от факта, че живеете повече онлайн, отколкото офлайн...

6.   Ясно, не ти се занимава с него. Продължавай да правиш стъпки напред и назад докато спре да се занимава.

7.   Отиваш и го хващаш за ръката и си изкарвате добре. Ама аз искам, той не искал, ам аз вече не искам защото той иска! На 13 ли си?

8.   Прати му линк към това, което си написала и му се разкрий цялата. Или просто му кажи защо си решила да го зариграваш (това момчетата/мъжете го мразят) - можеш да си позволиш да му се дърпаш САМО ако вече си негова. Но не и по този начин да се чувства несигурен. Ще стане и ще си тръгне. Ако го искаш - давай смело, ако ли не... успех със следващият.

9.   от авторката

Благодаря ви, съветите ви доста ме окуражиха.

10.   Държала си се незаинтересовано, какво очакваш? Съвсем нормално е да се държи резервирано спрямо теб.

11.   Номер 7, хахаха, на 13 хдд. Това ми напомни за онова момиче, което често пише тук. Хахах, напълно възможно е да е тя Хддд

12.   от авторката

Ха-ха, колкото и да не ви се вярва, не съм на 13, макар поведението ми в тази ситуация да беше супер незряло...

13.   До коментар №3. Вие го приемате като тест и действително може така да изглежда отстрани. Но не си ли чувал фразата "хем сърби, хем боли"? Нормално е една жена да има колебания. Когато след такъв "тест" някоя заяви по-ясно намеренията си към теб, вместо да се обиждаш, се радвай, че явно везните са се наклонили в твоя полза.