Странна съм и в училище ме мислят за луда а не съм.
Аз се преместих в ново училище тази година и всичко почна неочаквано добре. Хората не бяха груби с мен даже не ми обръщаха внимание. В старото училище бях обект на подигравки за всичко, ту било за това че съм дебела, бях с къса коса (вече е дълга) и приличах на момче и за много други неща. Проблема ми е че съм срамежлива и с никой не говоря в училище, само като ме питат нещо или отворят тема за разговор или подигравки, с момчета пък много ме е срам и не им говоря. Аз в училище попринцип си седях и гледах някъде през междучасията докато не дойдат да ме тормозят. От както съм в новото училище бях много по-добре защото вече с 2 момичета (да ги наречем Д и С)излизахме, идваха у нас и така нататък. Даже в началото на годината като седях сама на втория чин ме извикаха да седя до тях и аз приех да седя до С. Извън даскало им говорих свободно както попринцип си говоря вкъщи, в училище обаче съм толкова тиха и с никой почти не си говоря и съм на телефона защото в това училище никой не се опитва да ми го взима и да ме тормози. Никой в това училище не ме тормози и съм доволна от това. На тях им казах проблемите с баща ми и как в старото училище най-долно ми се подиграваха заради негови публикации в социалните мрежи. Като бях с тях не 1 път съм виждала хора от стария клас и ми е ставало гадно да не ме изложат само защото да не изгубя и малкото приятели които имам. Януари дойде и те почнаха да ме игнорират, не ме викат да излезем след училище. С една друга приятелка от класа (да я наречем Я) станахме приятелки още от декември като бягахме от фвс. Преди няколко седмици в час по фвс се замислих за нещо и не съм се усетила че гледам Я и другите 2 момичета. И се осъзнах като Я ме пита защо я гледам а С ме попита дали съм луда и аз се обидих и им казах не, просто се замислих за едно нещо и Я вика че често я гледам и аз си мълчах но исках да кажа че съм разсеян човек. Нали знаече, че когато някой си помисли че си луд назад връщане няма винаги ще си мислят така. Вече със С не си говорим даже тя днес вика че не иска да седя до нея и седнах до Я. Я е готина и забавна ама някак си се почувствах все едно вече не иска да ми е приятелка. Аз съм лесно ранима може и да няма такова нещо ама аз понеже съм странна и ще си помисля така. Не ми е комфортно да ходя на училище вече знаейки какво мислят хората за мен. Имам 2 най-добри пирятелки извън училище и само те ме разбират и с едната съм приятелка от 12/13 години а другата е братовчедка и и тя е с 2 години по-малка от нас и с нея съм приятелка от 10 години. С тях не искам да споделя тези неща ще ме помислят че преувеличавам а може би ще поискат да си говорят с тях а аз не искам да имат проблеми. Аз даже си направих фалшиф профил и от 1 година си пиша и с непознати за да запълня празнината и ги лъжа за живота ми до някъде, сега от тези приятели от фалшивия профил ми останаха само 3ма. С едната през час си пишем ако стане нещо интересно с другата през ден, а с другата когато се сети защото все аз им писах първа и сега на никой няма да пиша 1ва. Не знам какво да правя много съм срамежлива имам тих глас, станен смях. Понякога като кажа нещо на някой никой не ме чува и е неловко и за това не говоря с никой. В детската градина заради това ме мислеха луда а аз всъщност говорих на някой и от тогава спрях да говоря с хората. Имах една приятелка в 1 клас ама тя стана няма да казвам какво и във втори клас стана гаднярка и заради нея почнаха да ме тормозят в училище. Мисля че и съм лигла защото моята най-добра приятелка учи в друго училище и нея много я тормозят ама тя е отворена и ги оправя, като ми казва какво става в училището и ми напомня на старото ми училище. Аз се мразя много и не мога да се гледам в огледалото. Какво да правя не мога така цял живот? Какво мислите за ситуацията ми? И хейт приемам, нищо че съм много лесно ранима и като ми кажат че съм тъпа и мога да се разрева, пак може хейт да има все пак ся правя грешка като съм срамежлива и не знам какво да правя за да стана по-самоуверена.

Коментари

1.   Спокойно и аз съм такава! Срамежлива, учтива, срам ме да заговоря някой, абе лика прилика съм си с тебе. И аз си щата с непознати, за да изпълвам липсата на приятелство. Във класа имахме група и аз бях там, но защото уж не съм била активна ме изгониха от там. Аз писах неща от сорта на здр, кп и едно момче имаше началството да пише, да не пиша повече здр, кп. Всички момичета от мия клас се събират на общи групички, а аз не. Защото ме е срам.... Но и те не идват при мен. На празниците всички момичета се снимат, а аз не. Никоя не проявява желание да се снима с мен. Преди ме канена на рождените си дни, а сега не. Като им гледам снимчици те и как си прекарват добре ми се къса сърцето. И аз искам да изпитаме това щастие, но не. Даже много рядко ме заговарят. Тази година съм в 7 клас и това означава, че ще имам бал, на който не ми се ще да ходя. Защо ли? Защото пак ще гледам останалите как се забавляват. Добре, че в 8 клас ще съм в нов клас. Не знам защо не ме искат. Аз не съм нито бедна, нито богата. И аз имам телефон, не съм грозна, и аз обичам k-pop като тях, но никой не ме заговаря. Авторке, много искам да ЕС свържем, но за жалост в сайта е забранено. Много искам да си поговорим, защото това не се търпи!

2.   Здравей! Преминавала съм през подобни ситуации! Не си сама, аз също съм лесно ранима, плача при първа възможност и се налага да повтарям нещо по 4-5 пъти, докато ме чуят. За начало се опитай да откриеш твоята си среда, мястото, където се чувстваш добре, спокойна, щастлива, прекарвай там повече време, наблегни на уроците, чети книги, намери си хоби, ако вече имаш такова, практикувай го по-често, запиши се на спорт, започни да се поддържаш, не заради самото отслабване, а за да придобиеш самочувствие. Казваш, че мразиш себе си, не трябва да е така. Всеки човек има трудни моменти, но те са тук само, за да ни научат на нещо и да ни помогнат да израстнем! Намери поуката в ситуацията! Помни, че всеки човек е уникален точно такъв, какъвто го е създала природата! Трябва да спреш да се тревожиш какво мислят другите за теб, важното е ти да знаеш, че си важна, да обичаш себе си такава каквато си! Знай, че не всички хора пасват на нас, дори на пръв поглед да е така, може да имаш много общи теми, върху които да разговаряш с някой, общи интереси, но това не значи, че имаш приятел в тяхно лице! В днешно време трудно се намират истински приятели, които да са до теб въпреки всичко. Но това не ти пречи да създаваш контакти. Желая ти успех!

3.   Стегни се. Започни да спортуваш и да се храниш здравословно! Най-добре ходи на фитнес, аз започнах в девети клас и до сега ходя. Вече съм на 24. Така ще придобиеш самочувствие и няма никой да ти се подиграва, че си дебела. Ще започнат да те заговарят и момичета и момчета, гримирай се, прави си прически. Може и едно обикновенно изправяне на косата за 10 мин. Красивия външен вид привлича, запомни го от мен. И няма какво да те е срам да говориш с хората, те са хора както и ти, от какво се притесняваш, не знам.

4.   Най-важното поне не се мрази себе си, защото и останалите ( съученици, непознати и даже и родителите понякога) следват ИНСТИНКТИВНО ТВОЕТО ПОВЕДЕНИЕ КЪМ САМАТА СЕБЕ СИ. Не бъди и разсеяна, защото съучениците обикновено го възприемат като незаинтересованост, отблъскване та даже и за надменност. Ако можеш намери някакво занимание което да запълва социалната празнина и да премества фокуса от личните ти проблеми и активноста и инциативата способноста да решаваш проблеми съпътстващи новото занимание ще те направи по борбена, по целеустремена и позначима в своите си очи Успех и не се предавай
М

5.   Не, не се гримирай и не се променяй за да те харесват хората! Ако ти се чувстваш добре в кожата си да не ти пука, в случая обаче не е така и проблема лесно може да се реши. Аз също бях в твоята ситуация и в 10-11 клас отслабнах много и всички искаха да са ми приятели... но тва не са никакви приятели

6.   Не се притеснявай, мила. Хора, които биха те заклеймили като "луда", страдат от липса на самокритичност. А и не вярвам да има такива де. От тебе би излязъл прекрасен човек. Това че си кротка и тиха може дори да бъде твой чар. Виж красотата в себе си!

7.   Когато бях ученичка, бях като теб. Много от съучениците ми се подиграваха, защото бях по-тиха и бях леко пълничка след хормонални проблеми. Тормозеха ме много. Даже не исках да ходя на училище. С никой не споделях и сама изживявях всичко. Един ден се събудих с мисълта, че никой не е нещо повече от мен и си обещах повече да не позволявам на никой да се гаври с мен. Започнах да ходя по-уверено на училище. Когато започваха с подигравките, аз просто се усмихвах и не казвах абсолютно нищо. Започнах да спортувам, съответно се запознах в нови хора, това ми даде самочувствие и спечелих приятели. За много кратко време всички онези, които се подиграваха с мен, започнаха да говорят с мен нормално и да се опитват да се сближим. Аз ги режех постоянно заради всичко, което ми бяха причинили. От тази ситуация можеш да спечелиш само ти. Бъди уверена в себе си и помни, че никой няма право да те мачка. Ти си си ти. Това, че си по-затворена и чувствителна, не те прави луда. Прави нещо за себе си ти да се чувстваш добре. Спортувай, наистина точно в спорта ще намериш истински приятели. Можеш да направиш нещо хубаво А себе си. А за тези, които те обиждат и се държат зле с теб, колелото се върти, не го забравяй.