За уязвимостта на омъжената жена при извънбрачна връзка
Здравейте,
Мъж съм на 37 г. и смятам така поставената тема за важна, особено в днешно време, когато се говори за насилието над жени и деца като най - уязвимите групи в обществото.
Само да припомня, според статистиката, миналата година в България са застреляни 21 съпруги (или приятелки) от мъжете си. Разбира се тук цялата отговорност е на мъжете, никой няма право да отнема човешки живот от ревност...
Какви са ми наблюденията: омъжени жени, които са подложени на физическо или психическо насилие от съпрузите си и е застрашена тяхната и на децата им сигурност - те не изневеряват, те гледат да се разведат най - бързо и да се отърват от насилника завинаги. Те се борят. Това са силни жени и заслужават уважение и помощ.
Коя категория съпрги изневеряват? Това са преди всичко: а) презадоволени жени, които търсят разообразие и лесно се подават на свалки и изкушения или казано по друг начин в къщи всичко им е наред, а мъжете си приемат за даденост; б) жени, които си намират причини (проблеми) от сексуален до битов характер в отношенията със съпрузите си и оправдават по този начин на собствените си действия. Всички тези категории обаче не желаят да се развеждат със съпрузите си, а напротив искат да живеят с тях, да остареят и заедно да си гледат децата.
Какво се случва, когато една омъжена жената тръгне да изневерява без да мисли, а именно защо точно изневерява и с кого го прави? Комбинацията от рода - омъжена със семеен, без да си развалят семействата не променя риска, напротив тя прави развръзката много по - драматична.
Ето ви един случай от моето обкръжение. Умишлено не давам конкретика на взаимоотношенията, за да не се измести поставената темата. Омъжена жена, майка на две деца, след половин година ласкателства и свалки, и борба със собствената си съвест се подава на сладките омайвания на женен мъж и му става любовница. След половин година изневери е разкрита от съпруга си, който поисква развод и веднага се изнася от дома, като е готов да и го предостави изцяло. Имат две деца на 12 и 7 години - момичета. Крехка възраст. Съпругът е достатъчно консервативен, за да приеме факта, че собствената му съпруга го обича, обаче в същото време лапа чужда пишка. Това не му пречи да бъде отговорен и да осъзнава, че грижата за децата му е негово първостепенно задължение. Съпругата подписва споразуменито за развод без дори да го прочете плачейки. Сама разбира, че живота и се променя насетне и иска да прекрати връзката си с женения мъж, за да се концентрира и да събере сили да върви напред, едно семейство вече е разбито не е нужно и второ. Каква е изненадата? Любовникът не ще и да чуе, иска да продължава да ебе на аванта. Започват молби, преследвания, тя категорично отказва. Той прибягва до последен ход, купува и скъп подарък, кани я на среща тя отново отказва. Той иска последен разговор и той се състои в неговия автомобил пред дома и. Тя отново го моли да приключат завинаги и отказва да приеме подаръка. Той се опитва да я прегръща, гушка тя го отблъсква, при което последва жесток удар с външната стара на ръката му в носа и с думите "Ти ли ма курво"... Чупи и хрущяла, шурва кръв и я изхвърля от колата си. Тя едвам се прибира до апартамента си. Децата са там - викат, пищят при вида на майка си. Тя звъни на сестра си да дойде за помощ. Голямата дъщеря звъни обаче и на бащата, и той съответно пристига. Как са се развили понататък нещата не е важно, защото не е това въпроса. Въпросът е можеше ли всичко това да не се случи? Отговорът е - да, можеше!
Далеч съм от мисълта, че изневерите ще спрат, но просто някой от тях могат да бъдат предварително предотвратени. Какво искам да кажа? Всеки сам трябва да прецени какъв е залога и стували си да проваля собствената си съдба и тази на децата си заради едната тръпка. Всеки изневеряващ трябва да знае, че последиците му от изневярата навлизат директно и в живота на трети лица - съпруг, деца, роднини. И нека всеки, преди да си свали гащите, да се постарае първо да помисли колко време иска да изневерява и толкова ли е добър в лъжите, че да не го хванат. При жените винаги всичко е по - трудно и по - сложно, затова трябва да са по - умни и по - предпазливи. А, дали са?

Коментари

51-61 от 61

52.   До 51 от 50

Пак повтарям, така не става. Ако се налага една жена да я държите със заплахи и страх, значи отдавна сте я изгубили. А изневярата в такива случаи е въпрос на време, или по-точно времето, което ще й трябва да си хареса друг и да използва вашето отношение за оправдание да изневери. Грешен ви е подхода на мъжете и то много и затова страдате, но не искате да слушате и пак си го карате по примитивното. А светът дали е мъжки също е дълъг спор, но винаги се е въртял около жените и настоящето не е изключение.

53.   Нищо не сте разбрали от написаното от автора и посланието му. Само изпатилите си жени, които се включиха разбраха за какво става на въпроса.

54.   Всеки пати от ума си. Никоя не е омъжена насила, тя си е избрала с кого да живее. Като нещо в него не и хареса и не я удовлетворява, разделя се като цивилизован човек и толкова. Вместо да се търкаля с първия мазник, който я лъже и ѝ четка егото, докато я е.. на аванта, както казва автора. И като съпругът я хване, а това се случва в повечето случаи, да прави циркове, да го играе многострадалната Геновева и всякакви простотии за сеир на колегите и комшиите. Но всичко си е до съзнанието, възпитанието и ценностната система на човека.

55.   54, вярно е, че всеки пари от ума си(важи и за мъжете и за жените).
Но аз продължавам да не разбирам смисъла на темата, защото по същество тя е за мъжкото насилие и то в случаите , където не би трябвало да го има( в случая от страната на любовника, а не от страната на съпруга)
Ако предположим, че жената се беше развела "любовника" можеше да е приятел.:) И , ако жената реши да скъса с него, пак ли тя ще е "виновна".
Дай сега всички момичета и жени, които имат гаджета, да ги е страх да прекратят връзката за да не бъдат бити....Това ли е решението според теб?????
В случая проблемите идват не от съпруга(примерно я изгонва, оставя я на улицата и т.н., а от насилник, който не може да приеме, че е зарязан).
А за уязвимостта на съпругата на любовника да говорим ли?"Благоверният" й е кръшкач и насилник .Ако тя се разведе заради това с него-тя ли пак ще е "виновна"?И "ще се прави на многострадалната Геновева"?

56.   До 55. Госпожо това, че вие не разбирате смисъла на тази тема не означава, че не е актуална. Тя не касае единствено мъжкото насилие, а и мъжкото лицемерие, лъжа и подмолност използвайки слабостта на женита в даден момент. Разбира се, че изневерите няма да спрат, нито женската наивност може да бъде преодоляна. Аз самата съм потърпевша от собствената си глупост и наивност, като се себераздавах, вкл. и финансово за един човек, който мислех, че ми обича, а той през цялото време ме е манипулирал за своя лична изгода. Какво струваше тази моя глупост на семейството ми само аз си знам и какви комбинации трябваше да правя, че да покривам щетите.
Само едно ще кажа. Всяка жена трябва да знае, че вкарвайки трети човек в семейството си - било любовник, било емоционален приятел и какъвто и да е друг - влиза в дълбоки води. Понякога последиците не могат да бъдат предвидени.

57.   До 56
Ами то не могат да бъдат предвидени последиците и от ходенето по улиците. Това значи ли, че трябва да се затворим в къщи?

58.   До 56-не си единичен случай. Аз мисля, че 90% от мъжете, които имат любовници просто ги използват. Било сексуално, било финансово или емоционално. Винаги съм била изумена как иначе съвсем не глупави жени се хващат с лекота на въдицата на някой елементарен сваляч и вършат безброй простотии, рискуват семействата си. И да-последиците много често не могат да бъдат предвидени.

59.   Авторе ти очакваш да те разберат жените, нали? Как да те разберат, след като те самите себе си неразбират! Няма как да стане. Просто всяка жена трябва да изживее последиците от собствената си глуповатост, наивност, незрялост, че да разбере за какво иде реч! Българката се докара до там, че и най-големшя простак, който прояви малко повече лицемерие и сладки приказки може да я вкара в леглото си, а после да я захвърли като парцал и да търси следващата. Факг!

60.   Жените от дума и послание не разбират, пък те нека си пишат каквото си искат, едва когато стане напечено, започват да има проблясъци на ума, понякога навреме, понякога твърде късно.

61.   Драмата е, че повечето от жените въобще не мислят, когато тръгнат да предлагат тялото си на даден мъж. Изборът на любовника също е от значение и то в много отношения.

62.   Имала глава да пати!

51-61 от 61