НУждая се от приятелка
Здравейте, момче на 16 години съм (след 2 месеца на 17) и отчаяно си търся приятелка. Искам да имам специално момиче до мен, което да ми помага в добри и лоши моменти. Добре изглеждащ съм, имам добри оценки, приятели, хората и учителите ме уважават, имам си пари, хубав апартамент, работа, не пия, не пуша, знам Английски перфектно и какво ли още не (не се хваля, просто описвам себе си). С няколко думи съм хубаво момче. Та защо ми е толкова трудно да си намеря приятелка? Хората ми викат - успокой се и за приятелка ще ти дойде времето, радвай се докато живееш безгрижно и т.н. Не мога просто, не спирам да мисля за това всеки ден, всеки час... Моля помогнете ми. Благодаря, че го прочетохте.

Коментари

1.   Защото още си малък. Момичетата търсят малко по-големи от тях.

2.   Това се казва - когато си на 16 и нямаш никакви проблеми та що пък да не си измисля един и да си мрънкам. Стягай се, приятелката ти няма да падне от небето. Като искаш, намери си.

3.   Не се хвалиш, а твърдиш, че имаш перфектен английски. Ти въобще знаеш ли значението на думата "перфектен"? Ако искаш да разбереш познавам хора с ниво на владеене на езика C2, които въпреки това нямат перфектен английски, а ти дето си на 16 да имаш ми се струва малко вероятно. Имал си бил пари и хубав апартамент? ! Да разбирам, че с твоите пари се купи апартаментът, в който сега ти и твоете семейство живеете? Лееекинко се изхвърляш, а според мен повечето момичета, особено по-свестните, не харесват такив тип хора и това поведение може да действа отблъскващо. Това е моето мнение.

4.   Човеко, приземи се малко. Самооценката ти е едно, как те възприемат хората- друго, каква е истината - трето. Апартамент и пари имат родителите ти, не ти. Ти ще имаш като изкараш достатъчно пари да си купиш. После това "да ми помага в добри и лоши моменти"? Не казваш да ме обича, а да ми помага? Ами то и комшията и братчет ти може да ти помагат? Приятелката е за нещо повече - да я обичаш и да те обича, в духовен и физически аспект. Просто си още неузрял за връзка, въпреки хвалбите. Физически може да си достатъчно развит, но духовно -не. И момичетата го усещат, затова не гледат сериозно на теб. Един по-зрял мъж може да им даде много повече. А на твоите години искате много повече да вземате от жените, отколкото можете да дадете. И не става въпрос само за материалното, нали разбираш?