И сега какво
Здравейте,
Разбивали ли са ви някога сърцето. Вярвате ли, че идва момент, в който всички несподелени любови са били там, за да ви дадат урок и да оцените правилния най- накрая. Дали обаче хората се примиряват, в по- късен етап от живота си, с не толкова страстна тръпка, само защото биологичният часовник тик така. Ще се радвам на опита на хора, които са си мислили, че животът свършва след "голямата любов", а след нея идва дори още по- голяма и те кара да се смееш на това, което някога си наричал "любов". Постоянно слушам хора, които твърдят, че след като си раздавал себе си, се учиш да оценяваш тези, които се раздават за теб. Да, ама едно е да цениш, друго е сърцето ти да прескача всеки път като си с един човек, макар и да не прави нищо за теб. Къде е истината? В единия случай обичаш, в другия си обичан? Кое е истинското? Има ли в живота съответствие между хората, които обичаш и техните чувства към теб?

Коментари

1.   За биологичния часовник не знам, не съм стигнал до там, но са ми разбивали сърцето и дълго мислех, че няма да има подобно като величина чувство. Не е така - срещаш хора, обичаш отново, но не работи както го описваш да дойде нещо толкова по-голямо, че да се смееш на миналото. Идва ново нещо и то си е само по себе си специално, не е сравнимо с другите. Друг човек обичаш, друга е динамиката. Не става така, като си обичал и след това само да оценяш чуждата обич и да и се радваш на топлината. Да виждаш опитите и старанието на другия много повече, но не би трябвало да си във връзки, в които само получаваш. Това със прескачането на сърцето се нарича влюбване, което е различно от обичане - едното е за малко, другото вечно. Абсолютно има съответствие между това да чувстваш и към теб да чувстват, може би просто още не ти се е случвало.
Ще стане!
S.A.D.

2.   Предполагам си жена. Не се напъвай толкоз над тия теми, жените не могат да обичат... Както сама казваш - търсите "тръпката", за повече нямате вътък. Аз съм се примирил, примири се и ти...

3.   2
То защото мъжете обичате-смях в залата

4.   Номер 1: "Не е така - срещаш хора, обичаш отново, ", "Това със прескачането на сърцето се нарича влюбване, което е различно от обичане - едното е за малко, другото вечно", интересно. Мисля, че не разбра авторката. По темата. Ако създадеш "хармония" с някой, няма нужда да се връщаш там където вече е станало ясно, че една ли ще създадеш хармония. От друга страна, според мене е ясно за всеки дали обича някого. Аз не знам дали е правилно да седим с ясното съзнание с някой, че той е любящия. Според мен, взаимност трябва да има. Не просто уважение, защото уважението го имаме към много хора. Но ако има действително силни чувства, дори и да не са както са били някога към някого, то мисля, че е достатъчно с влагането на грижи за човека до теб, да се заформи наистина здрава и истинска връзка. Според мен в такива теми и такива въпроси, често, просто искаме да чуем още веднъж това, което и сами знаем.