Ревността му ме съсипва
Вече повече от година имам връзка с човека, който мислех че ще остаря, докато не се появи другото му лице-бясната ревност. До някъде обвинявам себе си, че съм му дала повод, от друга страна не намирам вина. Изтъркаха се всички приятели от фейзбук естествено мъже без братовчедите. Четът се съобщенията на месинджера, е майла, проверява телефона. Сядам на кафе, а той незнайно защо ми казва забелязах как гледаш един от мъжете, но и той те гледа чак се изчервява. Не мога да ходя на работа, защото е разбрал от някъде че бившия ми работи в същата фирма, но аз нямам никакъв досег с него. Ревнува ме, чак от мъжа на сестра си, тя самата пък от мен(омъжена за турчин). Пиша на приятел от Германия здравей как си и емотикона

Коментари

1.   Ревността е болестно състояние, няма отърваване. Ако искаш да те смаже и обезличи, то е и станало вече, след като ти е отрязал приятелите и ти рови из нещата, продължавай все така.

2.   Ревността е хубаво нещо и показва, че въпросния човек го е страх да не те загуби, но в някои случи това се нарича болна ревност, както в твоя. Недей да си причиняваш това и го зарежи, сама си съсипваш живота, още малко ще почне и да ти посяга, че си погледнала продавача в някои магазин, такива мъже имат нужда от психолог.

3.   Бягай! Бягай колкото може по далеч и по бързо от тая откачалка. И как си представяш живота да живееш сама между четири стени и по цял ден да прислужваш. Ако не е почнал, то скоро и ще те бие

4.   Здрасти. Ще си кажа, честно мнението :бягай от тоя човек. После можеш да имаш по-големи проблеми. Аз с такъв не бих могла /и не бих/ живяла. Не е нормално да ти следи пощата, да ти проверява мейла, фейса, и какво ли не. Има си граници. Има си и лични неща. И кво ...не можеш да гледаш настрани или просто някоя сграда ? Тряя да го гледаш него и право в очите..и не дай си Боже някой те погледне ей така щото има и хора дето просто си гледат нанякъде, а не точно теб и тоя да те обвини за това? Да не ходиш на работа, щото има мъже? Ами ти направо си за забулване, ако ме питаш. Още малко и бурка ще те накара да носиш.

5.   Много си неграмотна, нищо не се разбра от написаното, ти затова си и толкова проста, че той те върти на пръста си.

6.   Това е болестно състояние. Ето днес един такъв индивид уби жена си пред децата й в Ботевград. Всеки месец има поне по един такъв случай. Така, че ако не искаш и за теб някой ден да пише по вестниците бързо си обирай крушите от този психопат и си намери някой свестен мъж,

7.   Здрасти! Добре съм! (емотикона)

9.   Някои мъже са болезнено ревниви, а жените им са болезнено лъжливи

На някои мъже не им е готино след като са лъгани месеци и години наред, после да им обясняват колко самите те са виновни за изневярата!

"До някъде обвинявам себе си, че съм му дала повод, от друга страна не намирам вина. "
Като се има предвид колко може да се омаловажават от жените явни "залитания" и преувеличават НОРМАЛНА реакция. Не е изключено да ти проверява ЕмАЙла и ФАЦЕбока! Както всички виждате как "наскачаха" лъжливите коври! Моят имейл и Фейсбук са достъпни на жена ми. И никой мъж не ми е казвал да я напусна защото може да ми влиза в "личното пространство". Дали изобщо съм си помислял, че има драма в това.!

10.   Продължение: емотикона

11.   Че той има вина и то голяма... но твоята не е по-малка мила!
Давала си му поводи казваш.... е как да ти има довверие вече... загубили ли се ТО.... отиде вече...

12.   Представи си години наред живот с него. Само той е прав, само той знае всичко и ти трябва да правиш каквото каже. Живот в страх дали няма да погледнеш някой на улицата. Ще настоява да не ходиш на работа, защото той ще носи парите и ще командва, а ти нямаш думата и втълпяването на чувство за вина. Сестра ми беше с такъв, по едно време започна и да я бие. След като скъсаха я заплашваше, причакваше навън. Трябваше да си извади ограничителна заповед и сот си сложи. Говедото се беше покатерило до 6тия етаж на блока по фасадата и и цъфнало на балкона да зяпа дали тя не е с някого.
Така че бягай далеч.