Мъжът ми си има любовница!
Oмъжена съм от десет год. Навсякъде бях идеалната съпруга, съпругът ми благодареше,че съм перфектна във всичко и че гледам идеално децата си и него! Дойде денят когато една позната ми каза, че съпругът ми си има любовница. Не вярвах, не знаех на кой свят съм и какво искам. Болката беше огромна и все още е! Оправданието му беше, че аз съм виновна за това, че обръщам повече внимание на децата и това да е чисто и оправено отколкото на него. Излязох аз виновна. Опитвах се да го напусна, но децата ги подложихме на адско изпитание за това че ги обожавам ! Тоя с баща им а положението става все по непоносимо. Удари ме, защото искам да си тръгна и децата бяха свидетели на това. Много е трудно да си мислиш, че имаш човек до себе си а изведнъж губиш всичко и незнаеш как да постъпиш. Не съм грозна дори съм доста привлекателна за майка родила две деца, но не искам да си го връщам по неговия начин адски е грозно. Може би съм някакво изключение но за тези 10 год. брак не съм способна на изневяра не защото съм задоволена от него дори съм отвратена, но съм майка а дали си заслужава - не зная. Минаха осем месеца ! болката не отминава, защото не съм заслужила това отношение. Всичко се промени а той се дразни защото не е същото става все по лошо. Не зная какво да направя и какво искам!

Коментари

1-50 от 110

1.   Имаш два изборарда си хванеш някой или да се разведеш,ти прецени какъв живот заслужаваш зарад теб и зарад децата-решението е трудно,но живота е един-успех!

2.   За мен въпроса е решен. Грабвай децата и каквото още ти е необходимо и да те няма. Въобще не му казвай че ще го напускаш. Вече има много инстанции към които можеш да се обърнеш, можеш да си изкараш ограничителна заповед и т.н. Никой не може да те унижава или да ти причинява болка , ако ти не му го позволиш.

3.   тсвя е като вица ти кого ште лаеш той вече иска да си има робиня до себе си а не сяпруга за това помисли както зя децата си така и за себе си те не заслужават да гледат всичко това както и ти да го преживиаваш

4.   Нямам нищо против писалите досега, разбира се избора си е твой, но послушай една разведена отдавна, не ти трябва да ходиш никъде, не закачай и децата, просто се примири, преглътни гордостта си, приеми нещата каквито са и намери утеха в себе си , повтаряй си "Само Божията любов е любов " и ще видиш как нещата ще се оправят само след известно време. Това е система на учителя Петър Дънов, не е мое, но помага. Това обаче само ако го обичаш силно. След време, ако сега устоиш ще ти плаща за да се усмихваш. Кураж

5.   Здравей аз бях горе долу в същото положение като теб преди няколко години само че с тази разлика че не ми е посягъл и след хиляди лъжи и разправии успях да го накарам да си отиде виждах го че не му се искаше много но го направи. Отиде да живее с любовницата си при родителите й!!!! Когато доиде да си събере нещата плачеше заедно с мен. Всеки месец ни превеждаше с децата определена сума. При всяко негово идване по негово желание да вижда децата аз виждах в очите му че там не се чувства добре но той е от онези мъже който без да ги побутнеш не смеят да вземат сами решения след 9 месечно изчакване и страдане от моя страна той разбра че е сгрешил в преценката си за тази жена защото едно е да я виждаш от време на време друго е да живееш с нея и понеже аз все още го обичах въпреки болката която ми причини аз му позволих дасе върне при нас. Няма да те залъгвам че всичко върви по мед и масло но мога да ти кажа че не съжалявам че го допуснах отново в живота си.

6.   4 как се преглъщат такива неща, че ни ми стана ясно? Да се примириш да бъдеш лъган, да не виждаш подигравките в очите на хората? Да чувстваш неописуема болка от това, че си бил честен, верен, че си се раздавал, че си обичал, а си предаден???

7.   №6 моя живее с друга вече 2 год а се кълне че ме обича преглъщах и вярвах но край унижението беше пълно трудно е и още се надявам че ще се осъзнае някой ден сега съм си с детето и се справяме добре някък спрях да го мисля стана част от мебелите

8.   Мили дами, не сте единствените, чиито мъже изневеряват. Някои от нас знаят за това, други - не. След двайсет години брак, мъжът ми си завъди любовница.

Всяка от вас е изпитала какво е предателство. Винаги съм ненавиждала лицемерието и егоизма. Сега разбрах, че са ми нужни в неограничени количества - заради децата и заради собственото ми достойнство. Чувствам се перфектно!

9.   Знаете ли какво, мили дами. В историята ме притеснява само това, че той я е ударил. Не съм била в тази ситуация, но ми се струва, че тя е причина за развод. Иначе, друготo сме го виждали.

От една година мажът ми живее при любовницата си. Парво мислех да се разведа, защото ми се струваше унизително, но не посмях. Не знаех дали ще се справя сама с издръжката и възпитанието на детето. Сега вече топката не е в моето поле. Той е този, който продължава да ни издържа и до момента, защото бързичко откри, че на другото място не му поставят много по-различни условия и не иска да ни загуби.

Любовницата му е тази, която стои сама докато той е вечер при детето си и го чака да се върне при нея, без да знае дали една прекрасна вечер няма да предпочете да си остане удома. Тя е тази, която през почивните дни е сама, докато той е със дъщеря си. Не виждам причина да се развеждам. Нека провалят живота си онези, които си позволяват да имат връзка с обвързан партньор. А, що се отнася до любовта и интимността - ами, слава богу, винаги съм минавала за хубаво момиче....

Любовта и интимността, която изживявам сега, е значително по-романтична и нежна. Даже съм му благодарна. Преди да реши да пренебрегне семейството си, аз не бих го изоставила, не бих го наранила. Сега обаче сам свободна да изживея всички приятни емоции, които ми предлага живота. Има само едно правило НИКОГА С ЖЕНЕН МЪЖ!

10.   И аз бях в сьщото положение разбрах от смс и от там се почна една разправии скандали и тях изтърпях незнам как докато тя не се обади в 5 ч сутринта че до 5 мин. ште е в кьщи от него ден той се промени стана си саштия човек,който си взе поука от станало неща се оправиха НО АЗ НИКОГА НЕ МОЖАХ НАИСТИНА ДА МУ ПРОСТЯ С СЬРЦЕТО СИ СЕГА КАТО НЕГО НЯМА ВИНАГИ МЕ НОСИЛ НА РЬЦЕ. И НЕШТО ДР ДОВЕРИЕТО СЬШТО Е ЗАГУБЕНО.

И НЕГО ТРЯБВА ДА СИ ВАРНЕ.от тогава минаха вече 3 год. прости му даи му оште един шанс и дано не те разочарова. АЗ НЕ СЪЖЕЛЯВАМ ДОРИ СИ МИСЛЯ ЧЕ СЕГА СМЕ МНОГО ПО БЛИЗКИ ОТ ПРЕДИ ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ

11.   С мъжа ми сме заедно от 8 години. Бяхме много щастливи и задружни. В момента в който разбрах, че си има любовница ,щях да полудея. Светът ми се срина, всичко изградено досега се изпари. Бяха големи циркове, нещата между тях бяха сериозни. Той искаше да се разведе с мен и да отиде да живее с нея. Но в последния момент се отказа, може би защото имаме дете на 3 годинки. Накара ме да му простя. Съзжалявам ,че го сторих. Скоро разбрах, че историята между тях продължава, въпреки че той отрича. Просто си пропилях годините с него... Започне ли се веднъж, няма спиране. Мъжете са най-голямите глупаци! Никоя жена не заслужава да страда, заради просотиите на съпруга си!

12.   Към № 4: как смееш да пишеш подобни глупости тука, и да цитираш Петър Дънов?! Ти, значи, оправдаваш лъжата и насилието? Съветваш я дя търпи?!!! Как можеш!

13.   Здравейте сестрички. Семейна съм от 26 години. Винаги съм знаела, че мъжете изневеряват. Това им е заложено. Много пъти съм имала поводи за съмнения, но мъжът ми винаги се е прибирал, бил е грижовен но и своенравен. Сега знам за него и бившата му колежка + сестра й са му приятелки. Те са стари моми на около 37 и 42 год. Обаче всяка вечер чака да заспя и говори по телефона (май с по-младата).

Синовете ни са възмутени от него и го мразят. Аз също знам, но нищо не мога да направя. Ако направя скандал ще отрече и ще се държи лошо. Може и да си отиде ...при тях. Не, че сега се държи мн. добре с нас. Мълчим си и се търпим. Скоро ми оперираха киста. Грижи се за мен. Телефонните му разговори секнаха поне за сега. Вкъщи има нужда от него. Надявам се, че всичко това ще приключи.

А за сведение тези две сестрички са грозни, кльощи , обличат се много старомодно и семпло. И имат селски акцент. Мъжът ми е на 52г. аз съм на 44г. но съм младолика и много момичета могат да завиждат на външността и усмивката ми. Затова имам кураж и не рухвам. И ми стига, че и аз си имам обожатели, включително един който е на 29 г. Винаги имам възможност ако реша да си отмъстя и да изневеря.

Момичета, това е животът с всичките му хубави и лоши страни. Търсете философията. Развода не е решение, той е наказание и страдание за всички. Самотата също е страдание. А гаранция, че следващият мъж ще е по-добър- няма. Не гонете питомното, за да опитомявате дивото. И май- колкото по- малко се замисляме в детайлите на този тъп живот е по- добре. Аз лично не очаквам нищо от живота и чакам да свърши и да отида на някое по- уютно местенце. Хайде да не ставам досадна. ГОРЕ ГЛАВИТЕ И УСМИВКИ!! :))))

14.   Скъпа, не се ядосвай. Аз съм или бях омъжена цели 16 години. Все работихме заедно и аз дори не съм се замисляла, че може моят мъж да се обясни на колежка и то пред всички колеги. Аз работих много и сега съм болна, предстои ми сложна операция. Сега той работи сам в друга фирма. Не знам дали мога да му простя, защото преди 2 месеца имах силни болки, а той отиде при тази лека жена, тя е омъжена с две деца, но явно си е курва. И аз незнам как да постъпя - дали ще си легне с нея на следващото парти. Пиши какво би направила, ако си на мое място. Сега се държи много добре, но аз все си мисля, че е само номер.

15.   Женена съм от 27 години. След сватбата докато се усетя мъжа ми вече беше навъртял 8 бройки. Върнах му го за да разбере какво е. Седна си на дъто, но за кратко. После пак започна. Останахме заедно заради децата. Голяма грешка. Живота ми мина в ядове, слугинаж и унижения. Сега съм пред развод по негово желание. Иска да ме напусне за да свие гнезденце с поредното си завоевание. Няма да го задържам. Да си ходи. Нали има една приказка: „ Внимавай какво си пожелаваш защото може да се случи”. Знам, че с другата няма да изкара дълго. И пак една умна приказка: „От два стола та на земята”. Нека – „Кой каквото търси – намира”, „Търкулнала се тенджерката та си намерила похлупака” . Хубави мъдрости има народа ни. Мили дами аз мисля , че преди да простим лъжите и изневерите на един мъж трябва да прочетем приказката за „Лъжливото овчарче” и да си зададем въпроса „Искам ли да ме лъжат, обиждат и унижават цял живот?”

16.   Към 15: искат, искат... и още как. Даже търпят и да ги бият, само и само да не останат сами на себе си...и за децата си не ги е грижа в каква "семейна" среда живеят. Забележи само следния израз:

"Грижех се перфектно за децата и за НЕГО"... това направо ми строши главата... ТОЙ какво да не е инвалид, или слабоумен, та трябва да се грижат за него... боже, боже!

17.   И аз съм в такова положение женени бяхме 12г докато разбрах за изневярата му с една лека жена да го наречем и тя е омъжена.
А аз през тези години брак несъм си помисляла да му изневеря и да го предам както той постъпи с мен всеки има възможност да го направи да излезе от правия път но за мен семейството е много свято и означава всичко и сега като ми се случи това незнам как да продължа напред вече 8месеца живея сама с детето той не се интересува от него въобще ходи си с оная но не подава и за развод,трябва аз да го направя немога да понасям повече въпреки че го обичам което е грешка но на сърцето неможе да се забрани.Толкова месеци вече болката за мен и унижението са си все същите немога да го преодолея незнам как ще е за напред доста се отчаях от живота и незнам как може да има човек доверие на мъж след това.

18.   Моят мъж също ми изневери. За това разбрах преди 2 седмици. Той беше в чужбина и е имал връзка с омъжена българка с дете. Дори тя е забременяла и решили да раждат това дете. Нейният мъж я изгонил в България, като разбрал. Моят е като заслепен, сякаш някой друг го дърпа. Това тяхно дете е вече на 9-10 месеца. Аз, с нашето 5-годишно прекрасно дете, отидох да живея при родителите ми, а той остана сам, не искал да живее при нея, страхувал се да не ни загуби...???!!! Чудя се как съм могла да се влюбя в такъв мъж, че и още да имам чувства към него...!!!

19.   Скъпи дами аз съм момиче на 20 години, на което преди близо 4ри години родителите решиха да се разделят, е все още очакваме баща ми да се появи... Историята не е колко изненадваща, е освен, че родителите ми бяха добри партньори до момента, в който баща ми не тръгна за чужбина преди 13 години. Майка ми винаги му е била вярна и успя да изгради личност от мен и да ме възпита... Докато живяха заедно,а това бяха първите ми седем години, никога не чух баща си да я обиди или наругае... Винаги е мил кавалер и внимателен към нея... Е, докато не се върна преди 4 години и от нищото поиска развод от майка ми, която беше съкрушена и не знаеше къде е сбъркала, а неговия довод беше "Вината е моя". Майка ми не разбираше и беше в недоумение, а тя е силна, интелигнетна и умна жена. Е тази жена рухна пред очите ми. Аз бях човека, който и беше като спасителна сламка. Баща ми даже нямаше смелостта да ми каже в лицето, че иска развод от майка ми, защото е искал тя да го запази в тайна и щеше,но за нещастие тяхно аз ги чух. Майка ми му обеща развод след моето пълнолетие и той си замина като страхливец и с подвита опашка по много горзен начин. Е така и не се усмели да се върне за да подпишят, защото разбра, че аз знам какво е искал от майка ми и разбра, че знам,че има любовница. Тайна, която крих от майка си може би 3- 4 месеца, след неговото завръщане. А направих това, защото мислех, че ако разбере тайна му, щеше да умре на място и аз щях да остана сама...

ЧУДИТЕ СЕ сигурно, защо ви го казвам и какво разбирам,аз! Ами пишя го защото не трябва да спирате да живеете заради нас, своите деца, а да ни покажете,че има по-добър живот... Защото един ден към вашите дъщери ще се отнасят така и надали бихте искали те да изживеят това. А и нали се твърди,че ние повтаряме отношението, което сме видели в семействата си и търсим протипи на бащите си или на майките си в случайте на момчетата...

Скъпа Авторке, бихте посъветвала да си вземеш багажчето и да си вземеш дечицата и да бягаш. Повярвай ми ние сме по - силни отколкото предполагате и не зависимо на каква възраст ме разбираме много добре. Дано вземеш правилното решение за теб и за децата ти!

20.   Аз съм в тази ситуация. 11 години бях съпруга за пример в очите на мъжа ми, а в един момент разбрах, че през цялото време си е имал различни любовници. Последните две, за които разбрах случайно, го следих и се оказа че той вкарва чувства във връзката си с тях, което най страшното, според мен. Какво да правя?

21.   В ПОСЛЕДНАТА ВРЪЗКА СЕ ОПИТВАХ 2 МЕСЕЦА ДА ГИ ХВАНА, НО ТЕ СА МНОГО ПОТАЙНИ И ВСЕ МИ СЕ ИЗПЛЪЗВАТ. иСКАМ ДА ГО ХВАНА, ЗА ДА ГО РАЗОБЛИЧА. пОНЕЖЕ ТОЙ Е ОТ НАГЛИТЕ МЪЖЕ, КОИТО ТЕ ГЛЕДАТ В ОЧИТЕ И КАЗВАТ, ЧЕ СЪВЕСТА ИМ Е ЧИСТА, А В СЪЩОТО ВРЕМЕ ТИ СЕ ПОДИГРАВАТ ЧЕ НЕ МОЖЕШ ДА ГИ ХВАНЕШ.

22.   Не знам защо се унижавате така. На мен ми предстои създаване на семейство и от сега поставих картите на масата. Казах му да си помисли добре дали е готов на такава стъпка, да обмисли добре дали ще спази думата си, дали ще удържи на обещанията си. Обясних му, че при мен няма да минат курвенски номера и ако кривне от пътя, ще се посветя да му съсипя живота. Съгласи се с всичко, каза ми, че е готов. Но като гледам какво се случва с жените, част мен започва да се съмнява в светлото бъдеще. Готова съм да го разфасовам ако почне да ме лъже. А ми се искаше да не ме е страх и да се радвам на всичко хубаво, което ми предстои. Толкова е тъжно в какъв свят живеем. Колко много подлост има. Не можеш да се довериш на никого и винаги трябва да имаш едно на ум. Ако бях аз на ваше място, сигурно да съм наела няколко човека да пребият и да се гаврят с подлеца, но при всички условия не бих останала с него. Недейте да плачете, мили дами. Не сте виновни. Съберете смелост да се отървете от боклука. Децата ви ще пораснат някой ден и ще си поемат пътя, а вие ще трябва да търпите нащастниците цял живот.

24.   Докато има тъпи овци, които да се примиряват с изневерите на мъжете си и покорно да търпят унижения и подигравки с лицемерното оправдание" заради децата" така ще бъде. Всъщност съпругите, които се примиряват с това, крият страха си да не останат сами, защото не се в състояние да се издържат финансово, а това в своята същност си е вид проституция.
Най-малко пък любовниците имат вина в такъв тип триъгълници.

27.   Според мен темата е доста изтъркана. Да, според една анкета на Космополитън 2/3 от жените са били в една от двете позиции, пробелемът е направо библейски, даже и Божа заповед има по темата. Не сме значи първите и последните, които си блъскат главите с този проблем
Според мен обаче тонът тук взе да напомня квакане в кокошарник и всеки си кряка според паничката си. Нека малко да се абстрахираме и погледнем по-широко на проблема и да бъдем по женски солидарни, не да се ядем и скубем, докато мъжете си свиркат и си гледат живота - със съпруга и с любовница.

1. Съпругите в България, в повечето случаи и майки с деца, нека да не си мислят, че законът им дава някакви привилегии. Открай време българката бива навирана в жилище, „подарено„ от семейството на мъжа и ако бъде зарязана остава сама с две деца и с мизерна заплатка. Това трябва да ви е ясно, момичета още при сключване на брак. Затова десет пъти обмисляйте какво правите, преди да се омъжите на 20 и да станете зависими от малко познат ви човек и неговото семейство. Другия вариант е да печелите достатачно, за да сте независима - значи да имате кариера и да не се омъжвате на 20.
2. Любовницата има действително вина, дотолкова доколкото влиза в този триъгълник в повечето случаи знаейки за семейното положение на мъжа. Обаче аз лично знам не малко случаи, в които това не е било така, или пък мъжете лъжат, че ще се разведат, пред развод са и т.н. В днешно време и много семейни не са подписвали, това не ги прави според мен по-малко женени, и това не прави ситуацията по-малко сложна.
3. Да се обиждаме на овце и к-ви тук няма да ни донесе нищо като жени - по-добре да вземем да се обединим и да си осигурим законодателство, което да защитава майките с деца и да си зададем повече въпроси за третия в кокошарника - ПЕТЛЪО.
Според мен единствено изневеряващият има тук вина. Любовницата в крайна сметка е свободна жена, не е обвързана и може сама да си прави сметката - тя не е тази, която ви изневерява и ви е дала клетви пред попа за вярност и т.н.. Съпругата при настоящето положение също има малко избор, не може да бъде наречена проститутка, оставайки с изневерника, защото коя ли жена в България е в систояние да храни себе си и две малки деца.

Момичета, спокойно. Вие сте от двете страни на една и съща монета, подхвърляна от някой петел във въздуха за негово удоволствие.

Аз лично съчувствам на авторката, но честно казано бих избрала позицията на любовницата, ако трябваше да избирам между двете - тя поне може да си тръгне, когато й писне. Между другото много жени с кариера и в политиката избират тази позиция, защото съвсем целенасочено не искат да имат семейтсво, а са отдадени на попрището си.
Замислете се какво искате в живота - освен съпруга или любовница, в днешно време може да бъдете и много повече - кметица, директорка, учителка, лекарка, писателка. Семейното положение не казва нищо за успеха ви като човек, мина времето, в което нераждалата жена е нищо, раждалата е успяла. Авторката е пример за това.

Не мога да кажа в случая кой крив, кой прав, защото чуваме тук само една от минимум три страни, но мога едно да ви кажа - не е случайно,че в цивилизованите държави е отпаднала т.н. „вина„ в делата при развод - ДОРИ СЪДИИТЕ ВЕЧЕ НЕ МОГАТ ДА НАМЕРЯТ КОЙ КРИВ И КОЙ ПРАВ.
Дори в Османската империя е имало развод, ако единият откаже да изпълнява съпружеските си задължения, а авторката очевидно е отвратена от сексуалността на мъжа си. Аз друго решение тук конкретно не виждам.
Не искам да изпадам в такава ситуация, но всеки трябва да си направи сметката, доколко верността е важна във връзката му и да си търси съответния партнъор. Който се жени млад и е 100% зависим, който се жени за пари, заради физическата атрактивност на мъжа....много вероятно ще попадне в тази ситуация.

Аз бих го зарязала, ако ще хляб и сол да ям, не заради изневярата, а заради това, ЧЕ СИ Е ПОЗВОЛИЛ ДА МЕ УДАРИ.
За мен лично има три кил критерий
1. Алкохолизъм
2. Агресия
3. Посредственост
ако едно от тези е изпълнено, не общувам с този човек

Пожелавам успех на всички в кокошарника, включително и на Петела - проблемът ще ни надживее с хилядолетия, давайте го по-цивилизовано
Мари

28.   Аз, като вечната оптимистка, смятам че с една изневяра не идва краят на света. А това с кой, къде, кога и в колко часа, са подробности от пейзажа. Точно тези подробности докарват излишни главоболия, и по-лошото - болести. Или намираш сили и прощаваш или затваряш тази страница от живота си.

29.   Уф, за изневярата старите хора имат една не много приятна приказка - "На един казан с мед му требе сал една лъжица ла*на". Станала ли е веднъж, нещата никога няма да са същите като преди - може да завържеш скъсаните краища на конеца, но възелът винаги ще си личи.

30.   Аз съм на 16 години, не съм попадала в такава ситуация, но нека ви разкажа. Значи майка ми и баща ми са заедно повече от 20 години. Веднъж видях, че баща ми не си е изключил скайпа и реших да видя с кой си пише (и той така прави в моя) имаше един скайп, който беше преименувал с мъжко име, но всъщност е било жена. Пишеше нещо от рода на ''ще те изч*кам'' и други. Мисля си, че това е любовницата му ( и в хронологията съм намирала, че е влизал в Гепиме, Елмаз и др. ). Напоследък се прибира и късно, но оправданието е, че имал много работа. Не съм сигурна дали си има любовница. Моля Ви посъветвайте ме! :/

31.   Н.30 „Веднъж видях, че баща ми не си е изключил скайпа и реших да видя с кой си пише (и той така прави в моя)“

Знаеш ли, каква е разликата м-у родител и дете? Родителят Е ТВОИ НАСТОЙНИК, той е ЗАДЪЛЖЕН по закон да се грижи за теб, да те знае, къде си и с кого, какво правиш, защото иска да те ПРЕДПАЗИ от педофили, от убийци, изнасилвачи и наркомани. РОДИТЕЛЯТ е отговорен за детето, не обратното!

Като си родиш дете, ще ги разбереш тези неща!

Не се рови в нещата на родителите си, защото не си им настойник. Дори мъж да е бил на скайпа на баща ти, теб това не бива да те интересува. Още си малка да разбереш някои неща. Може профилът да е бил на друг мъж, може майка ти и баща ти да имат отворена връзка, дори да правят тройки с други жени/мъже.

Ти нямаш ПРАВОТО да им се бъркаш! Един ден, когато имаш свои дом, изкарваш свои пари и си над 18 г., никой няма да ти рови по скайпа. Не го прави и ти с пълнолетни хора!

32.   Взимам повод от изказването на №27. Аз съм успяла жена на 42. Нямам финансови проблеми. Омъжена съм, но си имам и любовник. Също омъжен. Не мислим за перспективата в отношенията си. Радваме се на приятните моменти, в които сме заедно. Имаме своите отговорности и към семействата си. Това положение съотвества на моментните ми нагласи. Не се притеснявам, ако се наложи да се разделя със съпруга си. В крайна сметка същественото е да се изживяват пълноценно и смислено всички етапи от живота. Глупаво е да се поставяме в положение на Жертва и да се изживяваме като такива. Особено ако истинската причина е не фанатичната ни вяра в изконните семейни ценности, а страхът дали и как ще се справим сами с трудностите, които ни предстоят.
Действайте смело, с премерена решителност и твърдо. Факт е, че жените имат повече социални права и е добре да могат да се възползвнат от тях, а не да мрънкат по сайтовете и други раздумки, а да търпят унижения и насилие вкъщи - включително и сексуално.

33.   "Ще те изчукам" Не-е-еее как можеш да си помислиш, че това е любовницата му - глупости!
Писал си е с най-добрия приятел!

Искаш съвет! Остави го и си гледай твоя живот! Те с майка ти ще си се оправят и запомни едно НИКОЙ не е виновен, че между хората чувствата изстиват... НИКОЙ няма вина за това, че е обикнал друга и че има влечение към друга. И ако сега го съдиш, един ден Съдбата ще ти даде правото да видиш нещата от неговата страна. Това, че баща ти си има любовница, по какъв точно начин мислиш, че ще се отрази на взаимоотношенията между него и теб? А? Той няма да престане да е твой баща и създател, защото вече няма сексуално влечение към майка ти, нали така...

А това, че крие.. мъжете го правят, защото мислят, че така трябва, че така е по-леко за всички...

Обичай си го баща, защото той няма да престане да бъде такъв!

34.   №33, кой ти дава право да говориш по този начин на едно наранено дете? Всичко се връща, запомни!!!

35.   34, ти ме уби!!!
Тя на 16 не е дете! И поназнайва за света сигурно повече от теб!
И по какъв начин съм говорила на "едно дете", че не разбрах?
И от какво това дете пък е наранено... от това, че тате и мама имат свой живот?

Скрий се някъде - честно, омръзна ми от хора като теб! В кой век живеете, за бога!!

36.   Номер 34, първо коментар 33 е определено най-смисления и разумния до момента. И второ какъв е "този начин", по който тя говори на това "дете"? (дори да приемем, че е дете... ) Какво е казала?

Казала е абсолютната истина - родителите имат свой собствен живот, точно както и "децата" на 16 също имат собствен живот и не искат да им се месят. С тая разлика, че на 16 човек понякога наистина прави много глупости и е добре родителя да мята по едно око какво върши чадото му. За съжаление възрастните също понякога правят глупости, само че това вече е техен проблем, не на родителите им и не на децата им.

Едно голяма ЕВАЛА на номер 33 и 35!

Кубрат

37.   Когато имаш деца, №33, 35 и баща им тръгне да се чука с някоя разгонена кучка, да ги пренебрегва и тормози с връзката си, ще те питам в кой век живееш. Моята дъщеря е точно на 16, но и на 160 да стане, за мене все ще е дете. Много си отворена, но да знаеш, че монетата има и обратна страна. И ще я видиш още през този век.

38.   На 48години сьм. Тази година правим 28г брак. Винаги сьм знаела, че мьжьт ми има мимолетни зебежки и сьм го приемала заштото това е в природата им. Отношението кьм мен винаги е било непроменено. Имаме три деца. Но които тьрси намира. Тази година нещата излязоха от контрол. Намери си маистора в лицето на 23 годишна девоика. Сега чичото-50 годишен е влубен. Незная какво ще стане от тук на сетне, но болката за мен е голяма. Мислех, че с годините мьжете улягат, а то се указа, че пощрькляват вьпреки, че е имал свобода. То маи тая свобода се обьрна на свободия. Извода за мен лично- гледаите философски на живота, никои не е вечен, всеки трябва да изжижее това, каето е написано за него. А само Бог знае, кое е добро за всеки един от нас.

39.   Имал си любовница, чудо голямо!!! За мен пък човек да кръшне е съвсем нормално. С годините чувствата изстиват и го няма този трепет, от който имаме нужда всички. Не мога да съдя мъжа, че си има любовница, още повече щом за жена му си мисли, че е перфектната съпруга, защото чисти, готви и пере... Да се очаква, че любовта ще я има през целия съвместен живот е много наивно. Важното е да има приятелство и разбирателство, всичко друго е преходно. Не можеш да накараш някого да те обича и ако той е намерил нещо, от което има нужда при друга жена, нека си го изживее, защото в крайна сметка животът един път се живее. С истерите, преследването, скандалите и обвиненията само се влошават нещата.

40.   Пък на мен най-ми хареса приказката на старите хора от мнението на 29:
"На един казан с мед му требе сал една лъжица ла*на".

А ако на някой му е все едно дали му изневеряват или не, или не разбира колко е неприятна тая ситуация изобщо - очевидно неговия казан поначало е бил пълен с лайна ;')затова не усеща разликата.

41.   Когато имаш деца, №33, 35 и баща им тръгне да се чука с някоя разгонена кучка, да ги пренебрегва и тормози с връзката си, ще те питам в кой век живееш.

ooooooo разбрах!!! Разбрах те! Миличка, "детето" няма как да е наранено, защото татко чука някоя... ти си наранена, да не говорим, че е наранена само гордостта ти.

А 16 годишната аз не видях да е споделила, че татко й я пренебрегва и тормози?

Ако четеш обаче собствените си страхове между редовете на хората - това си е друго!

42.   Като ви чета историите направо се отчайвам. Аз лично не бих търпяла до себе си човек, който ми изневерява. Винаги може да намериш щастието в очите на някой, който истински те оценява и няма да ти върти такива курвенски номерца. Може би е наивно от моя страна, но все пак вярвам, че има честни и коректни хора, които държат на човека до себе си и не биха го наранили. Останалите, кръшкачите, са глупаци, които нямат място в живота ни. Не се оставяйте да бъдете унижавани и подценявани по този начин. Запазете достойнството си и продължете напред с високо вдигната глава! Защото по-добре сами, отколкото с такива мижитурки до себе си!

43.   Кубрате, ти на всяко гърне си похлопак. Дето трябва, дето не - все си там. Нали вече те знаем, колко почтен си към жената, с която си обвързан. Както се казва "краставите кучета през девет баира се намират" - Кубрат + 33,35!!! Хайде и ти драги, когато детето ти стане на 16, се обади как го разбира живота. А, между другото, като ти гледам възпитанието, разсъжденията и изказа, вероятно твоите родители само са те наглеждали, когато си бил на 16.

45.   Абе и аз за моите родители винаги ще съм дете, ама съм на 33 и едва ли някой от вас би ме нарекъл така. Колкото до Кубрат и номера 33 и 35 - много смислени неща казват, не ги плюйте, ами прочетете, може да научите нещо.

46.   до авторката:

10 години бях идеална съпруга навсякъде, а малко по-надолу споделяш не, че бях задоволена.... нещо не мога да схвана добре - идеална съпруга къде точно си била - за пред хората. Идеалното семейство не е в показността, слънчице...

Защо е започнал да се държи така? Защото това, че си го разкрила най-вероятно е прекъснало връзката му с другата.... държи те отговорна за това, че я изгубил, колкото и жестоко да ти звучи. Ударил те е в пристъп на гняв, за да спреш с истериите, които съм сигурна, че е имало при тръгването ти. Кой обича демонстрации...

За децата изреченията ти също не са много много ясни...

Просто го направи... докато той е на работа. Кажи на децата, че ще поживеете малко при баба и дядо им и просто го направи. дай си малко време да помислиш и да се успокоиш, той също се нуждае от това време. Назначаваш някой мъж роднна (баща, брат, чичо, дядо) да "пази" на вратата и да присъства на срещите на децата с татко им и си осигуряваш необходимото време, за да преминеш по-леко и плавно през всичко. А после сядаш с мъжа си на кафе - някъде, където има много хора, за да не се изкушиш да истерясваш, а той да не се изкуши да те удари обсъждате брака си, чувствата си и намирате заедно решение - разумно, прилягащо на зрели хора.

Просто се стегни!!!

47.   Четох, четох и реших и аз да пиша. Толкова ми е болно на душата, че, както казваше баба ми, ако в този момент се отвореше земята, влизам в нея без да помисля. Предстои ми най-важното решение в живота - дали да остана с човекът, с когото деляхме и радости и проблеми, или да започна нов живот, сама с децата - 5 и 10 години. Толкова съм объркана, в този момент, току що наредих пъзела за изневярата на мъжът до мене. Децата го боготворят, аз се чувствам предадена и употребена. Няма никаква логика в обясненията и оправданията му. Докато се грижех за децата ни, докато стоях зад гърба му, докато гледах да угодя на всички, някъде в забързания ден съм забравила за себе си, пропуснала съм в забързания ден, че и аз имам нужда от малко топлина и сега, като се изля тази помия върху мен, просто не знам как да реагирам. Със сигурност знам, че това е положението с което не мога и не искам да се примиря. Трудно е човек да вземе такова решение, особено в това емоционално чувство в което се намирам. Но още по-трудно и болезнено е да се обърнеш назад да видиш изминали път, че си направил всичко за човека до теб, за семейството, и се сблъскаш с горчивата истина, че си бил лъган и употребен. Моля се, да имам сили, да взема правилното решение за мен и децата. Болка и пустош...

49.   До номер 30:
Знам колко ти е объркано. До 16 годишна бях изключително близка с баща ми. В един момент обаче го хванах, че си има любовница. Беше горе долу на годините на голямата ми сестра - 22г. В началото много бях потресена, чувствах се предадена, започнах да го следя, но нито му казах, че знам нещо, нито казах на майка ми. В един момент (2-3месеца след като разбрах) се скарахме страшно много с баща ми, при което избухнах и изплюх всичко. Събрах му нещата и в яда си ги изхвърлих през вратата. Не помня дали се разплака, но след 2дни се прибра и повече не се и чу за друга жена. Дали заради мен го направи, дали заради майка ми - не знам. А майка ми се оказа, че си е знаела жената, но е решила да си трае. Сега съм на 24г, родителите ми ще празнуват 30г брак, но аз още си нося последствията от цялата тая история - не съм способна да създам дългосрочна връзка и да се доверя изцяло на мъж. И все пак, в моето семейство никога не е имало насилие или др проблеми, може би затова бях толкова шокирана от това, което открих - като гръм от ясно небе.
Та номер 30, съветвам те да говориш с баща ти, но не се меси в отношенията на родителите ти. Остави ги тях да се оправят помежду си, но не се прави на ударена пред баща ти, защото само ще страдаш от това. Успех и знай, че не си сама :-)

50.   Номер 37/43, то и ти си на всеки мой коментар похлОпак, а щом ми четеш коментарите, значи и ти си във всяка тема, в която съм и аз, и също се изказваш в нея, така че не виждам къде е разликата? А, всъщност виждам - аз се изказвам конструктивно по темата, а ти освен да плюеш мен и чат-пат някой друг, не виждам друго да правиш.

Какво точно ми е на възпитанието и изказа? Мисля, че в 98% от случаите се изказвам доста възпитано и учтиво, и с уважение към чуждото мнение, нещо което някак ми липсва в твоите коментари.

Дай Боже да имам деца и да станат на 16, да сме живи и здрави дотогава. А междувременно може да започнеш да свикваш с мисълта, че дъщеря ти на 16 не е дете, колкото и да ти се иска и дори за теб винаги да е такава. Няма по обидно нещо от това да те третират като инфантил. Ако изобщо имаш дъщеря на 16, защото като ти гледам начина на мислене, не искам да вярвам, че си на толкова години.

Номер 42, коректност и уважение е едно, т. нар. изневяра е друго. Разбира се, че човекът до тебе трябва да е честен и откровен с теб, да те цени и уважава и да се държи коректно. Ако не е така, му биеш шута без да се замисляш. Но цялото това по никакъв начин не противоречи на изневярата - ако той дойде и ти каже, че е бил с друга, би било и честно, и коректно, и уважително. Само че помисли си дали ти би оценила това, дали би приела това като доблестна постъпка от негова страна, или би му се нахвърлила първосигнално.

Кубрат

51.   49, може ли да те питам нещо, но искам честно да ми отговориш. Защо си решила, че с баща ти, с който 16 години си била изключително близка, връзката ви трябва да прекъсне само защото има друга жена, към която изпитва чувства, много по-различни от тези, които се изпитват към дете? Ревност ли е било (Фройд тук си има своето обяснение, но да не ви занимавам) Или обида от това, че татко-герой е развенчан, че си го видяла просто като човек - грешен, изкушаван, слаб.. с право на избор и т. н. Че таткото герой не е казал честно какво изпитва, а сее крил с младата пачавра из мотелите и е лъгал всички ви..

Да ти кажа един мъж лъже в подобни ситуации, защото НЕ ИСКА никой да страда заради него. Гледа всички да са добре...

Неговото поведение го разбирам, но моля те - обясни ми своето, защото това не е поведение на дете, чиито родител си има любовница. Отчитам факта и че тук е нямало настройване от страна на майка ти, която си разбрала в последствие, че всичко е знаела о си е мълчала. Твоето прилича на женска ревност, на женска обич... а не на дъщерна.

Странно ми е - обясни ми, моля те!

* нали приемам, че историята ти е реална, а не си някоя от горните кометирали, които си е казала "сега ще ви науча аз вас и ще ви покажа какви дългогодишни травми може да нанесе изневерника на горкото дете"

52.   Мъжът ми непрекъснато си има любовници, до сега знам за 6, а вероятно има други за които не знам. Когато разбрах за изневярата му първият път изпаднах в нелека дпресия, не можех да си го обясня как е посмял, но сега вече не ми пука, живея си живота, не работя, той издържа и мен и детето, прибира се късно, не ме интересува къде ходи за мен той е подъл предател и нищо повече, не го обичам. когато си намеря хубава работа ще го напусна завинаги. почнели се с изневерите веднъж колкото и да обещава спиране няма.

53.   Подкрепям Кубрат и 51, а на 52 мога да кажа да не се осланя на мъжа си - не си е намерил още правилната жена, мила. Лежи си ти мързеливо и чакай да те издържа, но след 10 г. можеш да се събудиш без доход, с половин жилище (ако не е в Капитала на ЕООД-то му вече), порастнали деца, увиснали цици и БЕДНА и сама. Кой ще те вземе на работа някога?

Мили жени, работете нещо, мъжът не ви е гарантиран, особено, ако не го правите щастлив. Децата порастват, а циците ви и бузите ви няма да станат по-стегнати. С брак или без брак, човек не може да живее от подеяния и да разчита на някой мъж.

С какво любовниците му са по-малко от теб? Те поне сами плащат наема и живота си, дори да има някое и друго подаръче могат и без него, а ти? Можеш ли утре да платиш храната и подслона си? Каква е разликата между теб и жената, която е пуснала обява във вестника за 150 лв. на час? Е, ти си по-скъпа и не човекът отдавна вече не спи с теб, но иначе?

И двете вършите нещо, което не искате и не ви прави щастлива за пари. Твоето е обаче обществено приемливо и желано, а нейното е нелегално. Границата е тънка, много, много тънка, но резултатът е еднакъв - един живот, една жена, която човек може да си плати с пари. Тя е наета на час, а ти за години...

54.   49, искам и аз да ти задам същите въпроси като номер 51!

И още един въпрос от мене: Как ще реагираш, ако в един момент си намериш приятел, който много обичаш, но който вашите не одобряват по някаква причина, без значение каква (често се случва), и тогава баща ти дойде у вас и му изнесе багажа на твоя приятел пред вратата, а за да е по-колоритно може и да се разберат по мъжки като му набие няколко шамара.

М, питам те - тогава кой е прав и кой е крив? Благодарна ли ще си на баща си, или пак той ще е виновен, че ти се меси в личния живот?

Дано да си разбрала какво искам да ти кажа.

Кубрат

55.   51, съвсем си ми е истинска историята. И не, не съм го ревнувала както жена ревнува мъж. Може би по-скоро е второто ти предположение - развенчаният мит за идеалния баща. Както вече написах, бяхме много близки, отношенията в семейството ни винаги са били що-годе хармонични. Скандали има във всяко семейство, но в моето винаги е преобладавал добрият тон, независимо от ситуацията. Никога родителите ми не са ме третирали като дете, макар и да съм по-малката в семейството. Винаги са говорили с мен като с равен, за което им благодаря, защото както каза Кубрат, в очите на родителите си винаги сме си деца, дори и на 50 да станем. Просто в онзи момент се почувствах обидена, предадена, точно както се чувстваш, когато си разочарован безкрайно от близък приятел. Това е.

П. С. Сега пак съм близка с родителите ми, не си мислете, че не си говорим или нещо подобно. С времето всичко минава, но аз лично с тази случка си обяснявам някои недостатъци(? ) в характера ми и проблема, че трудно изграждам сериозни отношения с мъж. Малко си падам/х от типа 'е*а и бегам', но слава богу и аз си намерих майстора и сега съм много щастлива с моя приятел. :-) Отплеснах се, сори.

1-50 от 110