Здравословен или психологически проблем???
Здравейте! Някъде януари месец получих болки в очите, замъгляване на зрението и нещо странно, което не знам как точно да обясня, но нещо като трептене пред самия поглед и в периферното зрение.. Ходих на какви ли не доктори - очен 2 пъти, невролог 2 пъти, кардиолог, ендокринолог и си пусках пълна кръвна картина и урина... Навсякъде всичко беше в норми.. След като докторите не ми намираха проблем, а аз не се чувствах добре и четях постоянно симптоми в Интернет си набих в главата, че имам тумор в главата... Тъй като тази мисъл не ми даваше мира ходих при невролога 3ти път и поисках скенер на главата.. Скенера излезна нормален... По успокоих се малко за 2 седмици и се чувствах добре... Единственото, което хванаха докторите като проблем е ниското ми кръвно, което понякога е 100 на 60 понякога 90 на 60 понякога 80 на 50... 2 седмици бях добре, а сега съм отново зле с очите, но чувствам и замаяност всеки ден.. Страхувам се какво ми има... Не мога да живея пълноценно, изнервена съм и често си изпускам нервите... Според вас здравословен или психологически ми е проблема? Възможно ли е световъртежа и болките в очите да се от нервно напрежение и стрес ( доста често съм подложена на силен стрес)

Коментари

1.   Проверете се за антитела стещу междуклетъчни паразити предавани ни от домашни кучета и котки.
Токсоплазма и токсокара или други едноклетъчни или глистови паразити. Проблемите винаги са свързани и взаимозависими.Нищо не пишете за храната ви и течностите, които приемате. Как сте с бъбреците?

Успех!

2.   Стреса е единственото нещо на света което може да отключи абсолютно всяко едно заболяване чувано и не. Не случайно е приказката като правиш едно нещо дали си сигурен че можеш да му платиш цената.

3.   Може да е физическа или психическа болест, не знам! Щом като и медицината е безсилна да ти определи и постави диагноза, не знам що за болест е това! Отиди и в някоя лаборатория да те изследват, томограф, ехограф! Все нещо ще излезе!

4.   Нивото на Б12 как е? А инсулинова резистентност/метаболитен синдром установен имаш ли?

5.   В същата ситуация съм и не се знае на какво се дължи , може да е засегнат очен нерв, може да е проблеми с жлезите, малокръвие, депресия и редица предположения. Аз пия шепа лекарства, а нямам 30 точно защото не се знае на какво се дължи. Взех си витамини , ям здравословно и избягвам стреса.

6.   Най вероятно е кръвното. И аз бях така, даже и очила си купих ,но от тях още повече ме болеше главата. Смених си работата , вече не давам нощни смени и кръвното ми е в норма , даже си позволявам кафе на ден. На зрението ми му няма нищо в момента , дори и никога не стоя по малко от 4-5часа на компа на ден.

Спри кафето. Спортувай нещо редовно и ще влезеш норма. Успех!

7.   От 1. Очен нерв се засяга както от паразити, така и от Цитомегаловирус и може да доведе до слепота.

8.   Хипохондричка си.
Започни да спортуваш и спри да четеш за болести онлайн.