Защо доста мъже не искат сериозна връзка?
Защо на днешно време е трудно да срещнеш мъж, който да иска да изгради нещо с теб? Защо повечето искат леки флиртове и мимолетни, неангажиращи връзки, но не и нещо повече? Тези, който са казвали, че искат връзка, се оказаха страхливи, и при най-малкия проблем ме оставяха. Защо някои мъже предпочитат да избягат, вместо да се разреши проблема, и да се изгладят отношенията? Хвърлят чувствата си, времето си на вятъра, само защото имате търкания?
Тези въпроси са породени от моят живот, от приятелки и колежки.

Коментари

1-50 от 62

1.   Защото не харесват достатъчно човека отсреща. Като обичаш някого искаш връзка, като нямаш конкретна любов, искаш просто да поебеш от време на време.

2.   Ами явно на такива попадаш или поне на такава възрастова граница, знам ли. Аз съм на М 36г. и съм имал 11 годишна връзка след това няколко, които не се получиха и сега си търся наистина жена, с която да прекарам живота си, но уви не ми се получава. Така, че е до човека, явно такива те привличат по някакъв начин.

3.   Вината е на жените! Когато жените масово се подведоха от алчност и себичност по-феминистката пропаганда, че трябва да са свободни и независими, че семейството представлява окови за тях и че ги превръща едва ли не в робини и, че мъжете искат да ги заробят и да ги държат в плен в кухнята и спалнята, тогава мъжете вдигнаха ръце и казаха: "Добре тогава, както искате, но щом искате да сте свободни и независими и за вас семейството не е ценност а окови от нас повече отговорност към вас не можете да очаквате. Оправяйте се сами, както сметнете за добре, повече няма да ви дондуркаме, да ви правим жестове и да носим отговорност за вас". Жените подведени от феминистки и лесбийки (това в повечето случаи на практика са синоними) решиха, че докато са млади няма да създават семейства а ще си живеят живота а когато се наситят, направят кариера и решат, че вече им се иска уютно гнезденце и сладки дечица веднага ще се появи някой мъж, който само това и чака, но естествено той няма да налага правилата вкъщи а те ще са равни и дори тя ще се опитва да се налага а ако това не сработи, ще го разкара и ще намери друг или трети, четвърти и т. н. Какво обаче стана? Мъжете като видяха и изпитаха на гърба си предателството на жените, които се възползваха от тяхната лоялност и себеотрицателност заради личния си кеф и интереси без да помислят как ще се отрази това на обществото като цяло и че ще разбие отношенията и семейството като институция, решиха, че няма смисъл да се обвързват, няма полза да се обвързват и от това имат само негативи и, че биват използвани, без към тях да има необходимата лоялност и вярност. Видяха, че за жените семейството не е свята институция към която трябва да се отнасят с преклонение и абсолютна лоялност до гроб а просто удобно средство за да получат сигурност и ресурси за себе си. Когато вече не ги устройва брака жените с лекота се развеждат и това води до обезсмисляне на семейството като институция. Семейството и брачните клетви са предвидени да са до живот а не докато ни е кеф. Съответно мъжете оттеглиха подкрепата си от тези социална конструкция, защото жените не спазваха задълженията си по-това древно споразумение и жените се оказаха в тежка ситуация, защото няма, кой да поеме отговорност за тях. Те се научиха да използват мъжете докато им е изгодно и после чао и да намират някой, който да се грижи за тях, някой верен и лоялен провайдър, който им дава сигурност докато им е нужна а те да си правят каквото искат по-време или след това след като са получили тази сигурност от него. Когато някоя жена постъпи вероломно към мъжа си, повечето жени подведени от лесбийките-феминистки я подкрепят в знак на солидарност и по-този начин затвърждават този модел на използвачество и безнаказаност, вместо да я порицаят и подложат на публично унижение. Мъжете видяха какво става и си казаха: При тези условия е безсмислено и дори вредно да ставаме провайдъри на тези безнравствени използвачки и да поемаме отговорност за тях, когато при първия удобен случай те ще ни предадат и ще ни забият ножа в гърба. Когато видяха и, че без скруполи за благото на нацията си пак от алчност се омъжват и за всякакви чужденци, че пак от алчност търсят парите и сигурността а не мъжа, че използват външността и секса като средство за лично облагодетелстване, мъжете се разочароваха до крайна степен степен от тях и се огорчиха и положението стана такова каквото е! Сега жените, които уж искаха да са свободни и независими искат някой да поеме отговорност за тях, но са много малко тези, които все още имат желание да го сторят а защо е така вече стана ясно мисля!

4.   Субективно е, все пак, важно е каква си ти, какви са мъжете, с които си била... Не бих обобщавала така.
Нещо ключово е нуждата. Без нея не става, може и да видиш будеш с някой, който има намерения към теб и то сериозни, но след време, намеренията му се променят. За да има връзка е нужна ”нуждата” и то, не от чувствата, които получава човек във връзка, а нуждата от точно този човек, емоционалната зависимост, вслучая от теб. Мъжете, с които си била не са били емоционално зависими от теб, било им е хубаво, но то минава.
Емоционалната зависимост не преминава, а ескалира в мания към човека с когото си, но при правилно отношение може да бъде много хубава връзка, просто е нужно да се зареждате емоционално без единият да се чувства като преследвач-психопат. Открий мъж, който да има нужда от теб като личност, важно е, разбира се и да си красива.

5.   Връзките са за безплатен секс... а защо да мъкнеш цялата крава вкъщи за една чаша мляко на ден! Дразня се на повечето жени, постоянно мрънкащи, обсебващи, изискващи, срамуващи се да си признаят, че и те обичат бързия, необвързващ секс задоволяващ моментна физиологична потребност. Страхуват се, че ще бъдат заклеймени като лековати и повърхностни, но живеем в консуматорско общество... имаме нужди, които, за щастие, бързо можем да задоволим! Жена съм и подобно на повечето мъже, аз също не обичам връзки. Моят съвет:взимай каквото и както можеш и не очакавай нищо в замяна!

Ж, 26

6.   Защото ние българките много лесно им предоставяме секс. Защото може да си мъж, да нямаш връзка с години и пак да не ти липсва секс. Така мъжете свикват, че няма нужда да се обвързват за да получат любов, а и я получават от няколко места най-вероятно. Една връзка само би ги ограничила.
За това, преди да спиш с някой мъж го накарай хубаво да се постарае да те спечели, подаръци, ресторанти, разговори, да инвестира време и пари в теб, така после няма да те изостави с лека ръка. Покажи му, че ти си харесвана жена, така че ако иска да е с теб, трябва да се постарае. Мъжете колкото и да са женкари, все се спират при една жена в някой момент (макар и с изневери, все пак се обвързват). Но не те съветвам да си с женкар. Бягай от подобни екземпляри, търси свестни мъже. И ги преценявай преди да спиш с тях.

7.   Защото повечето жени (не визирам конктретно теб) нямат дълбочина. Като се огледам около себе си виждам предимно забити очи в телефоните чатещи зомбирани качващи постоянно безсмислени сторита и нелепи снимки.

Някак стана доста трудно да намериш качествено момиче с което да градиш каквото и да било. Социалните мрежи до толкова промениха правилата на играта, че ако не си "силен" в чатовете си загубен.

Освен това всяко по-нормално момче, което не се облича за 5000лв се бори с убийствената кокнуренция на "богати играчи" женкари, лъжци на които жените вярват и др.

А емоционално силните и стабилни мъже биват категоризирани като "скучни" и бързо омръзват. Това е отговора на въпроса ти. Защото мъжете които искат сериозна връзка не ви привличат толкова, колкото дебилите и плитките мозъци.

8.   Това че теб никой не е изтърпял не значи че мъжете не търсят истинска връзка. Точно обратното е.

9.   Финансови проблеми, а като цяло голям процент от хората се развеждат след има няма десетилетие. После детето, което след време повечето жени го използват като оръжие срещу бившия, за да го изнудват за издръжка и не само. Отделно детето като се роди, прекалената загриженост за него ви кара да забравите, че сте жени с мъж. Като цяло е скъпо, отговорностите са прекалено много, недоверието към хората изобщо. Като се замислиш, че повечето мъже изкарват около 700-1200 лв на месец, определено с тези пари е невъзможно да поддържаш семейство.

10.   Ако двамата родителя взимат по около 1000 лв, що да не може да издържа семейство? Може, просто се губи сигурността, а мъжа губи опорна функция на ролята му в семейството, изместена от фиминстиките.
А иначе с 600, 700 едва ли може да се говори за нормално семейство в град.
Аз лично по темата казвам така. Много жени са долни и по-долни от всеки други човек, способни да ти забият нож в метафоричен и физически обективен начин.

11.   Отделно че жените в масовия случай имат по-ниски доходи, но за сметка на това, по-големи привилегии. Когато се стигне до съд при раздяла, обикновено жената получава децата, а с тях и издръжка от мъжа. За обратното не съм чувал а е и рядкост съда да присъди децата на мъжа.
На кратко, защо му е на мъжа да се бъхти, да гради дом, да инвестира в семейство, като шанса да дойде ден в който жената ще му вземе всичко без никакво усилие, става все по-голям?
Нека не се лъжем, огромната част от жените смятат че са безценни, а единственото което могат да предложат е някакъв секс, да забършат прахоляка вкъщи и да забъркат някоя манджа. Като изключим секса, другото и мъжете си го могат сами.
Ако искате сериозни мъже, бъдете и вие сериозни. Образовайте се, имайте добре платена работа, бъдете интересни събеседници, не клюкарствайте и не се оплаквайте безспирно.

12.   Моята лична статистика е:

3-ма от 10 са подходящи за мен на пръв поглед (визуално харесване, което е - излъчването, гласът, присъствието).
Впоследстие, един от тези трима остава, защото другите са проявили тесногръдие, голямо его или неосъзнатост по важни въпроси.
Този един, който е останал, с времето се е проявил като съвсем друг, защото в началото е бил лицемерен.

Какво да се прави, аз съм особен човек за повечето хора, разбиранията ми за живота не са като на мнозинството, интересите ми не са масовите, затова е напълно нормално да е трудно при мен и при ”странниците”. Хората с гадничък характер имат повече шанс да са във връзка и да създадат семейство, отколкото човек, който не се вписва в масовката.
И знаеш ли, най-тъпото е, че визуално ме харесват, твърдят и, че могат да ме разбират, и приемат, мъжете са много склонни на думи да разберат, и приемат жената, която харесват, за да бъдат с нея, и да има мир, но това никога не се е случвало наистина, а аз не мога да бъда с мъж, който не е духовно като мен, да почувствам, че сме едно. Различията не се привличат при мен.
Разбирам, че вие тук се мерите с пари и красота, които ако нямате - значи в тях е проблемът да сте сами, но има и други хора като мен, за които е все едно дали сте с пари и красиви. Важно е излъчването на душата, важно е душите ни да са в цялост. Това се обяснява трудно на някой, който се вълнува от тривиални неща и смята, че е отхвърлен поради някакви си негови липси, които той смята, че има и са важни.

13.   Накратко - защото жените престанаха да са жени и накараха мъжете да станат такива. После естествено поради липса на логическо мислене в поне 90% от женския пол, чуденките са защо нямало Мъже и защо не искали сериозни връзки. А те 2-те неща са си неизменно свързани.
От която и страна да го гледаш, рационално погледнато, на никой не му трябва сериозна връзка при равностойно начало. Ако ще търсиш да се обвържеш, ще да е с някой който трябва да ти даде нещо което сам не може да си осигуриш. В днешно време освен секс, друго което жената да може да предложи няма в масовия случай. Такова нещо като да са опора на мъжа си и да го подкрепят, да се грижат за семейния уют почти не съществува. Те трябва да са центъра на вселената като разглезени принцески. Трябва да са постоянно обгрижвани и осигурени, но когато се стигне до това те да "жертват" от скъпоценното си време да обгрижат мъжа си с домакинска работа поне, това трябвало да са поделени задължения. Е и за какво на един нормален мъж му е подобна жена? Някои може и да си ги държи за украса/трофей(ако и за това стават), но реално не му трябват. Секса винаги е бил леснодостъпен, та заради единия секс да се занимаваш с драми и проблеми - мерси.
А другата основна причина е че прекалено много станаха жените като номер 6. Не били меркантилни, ама едва ли не трябва да си ги купиш. Откъде изкарва логика че след като инвестирам нужното време и усилия да я "изчукам", ще се занимавам с нея ако само секса ми е бил самоцел е загадка по-сложна от тази на Пирамидите, ама карай.

14.   Съгласна съм с номер 3. Но той говори за общата картина и едва ли мнението му ще ти помогне.
Проблемът не е в околните, а в теб. Ако около теб няма качествени мъже, отворени към връзка, значи не привличаш такива. Замисли се какъв е перфектният за теб мъж и после поразсъждавай върху това каква жена би искал той до себе си. След това можеш да се сравниш с този хипотетичен образ и да видиш до колко се припокривате... От там нататък е ясно.

15.   Еманципация, товае генезисът на проблема!

16.   Всъщност много повече жени не искат сериозна връзка в днешно време. Има най-разнообразни причини, по-скоро въпросът е - защо един мъж би искал сериозна връзка, и честно - не мога да се сетя ни една обективна. Наблягам на ОБЕКТИВНА, защото да - повечето искат да срещнат приятна визуално и като характер жена, която държи на тях и няма да им забие нож в гърба. Но това не е нещо което може да се реализира в днешно време за съжаление. Ти като жена имаш по-голям шанс да го реализираш ако наистина го искаш. Следвай няколко прости неща:

- спри да се занимаваш с плейбои. Всъщност е много лесно за една жена да разбере кога мъжът търси само секс, или държи на нея. Само че повечето жени предпочитат да си затварят очите, по ред причини. От това, че външният вид ги влече повече отколкото искат да си признаят, до желание/ илюзия, че могат да променят другия. Прочети малко, оправи се, и започни да се занимаваш с нормални мъже.

- покажи, че си жена, а не кифла. Някакси е очевидно, че като се държиш като кифла, и хората ще се държат така с теб... Тези с интереси, които се развиват търсят подобни, подходяща среда и отбягват просташки компании.

- прецени си възможностите и не се изхвърляй. Всички жени искат успял мъж, с пари, красив, висок... пълния пакет.... Затова се намират 1) такива дето да ви лъжат, че са го постигнали и 2) може наистина да са го постигнали, но имат още една дузина жени покрай себе си, и най-много да ви ползват за секс. Започни да обръщаш внимание и на не толкова атрактивните мъже, дето се вика - и те са хора... Спри да говориш за "мъжете" въз основа само на едни най-вероятно 5% които съставляват сексуалния ти интерес.

17.   Коментар №3 е напълно изчерпателен и дава отговора на авторката. Аз ще добавя само че, жените се превъзнесоха от простотията на феминизма, че са по-независими от мъжете, и че ще могат да ги манипулират с детеродните си способности, и там им е грешката. Мъжете могат и без секс, докато жените без секс се разболяват от различни болести. Така че, мъжът е повече необходим за жената от колкото жената за мъжа. За това и всеобщото схващане по света от обществата е, че мъжът струва много повече от жената! Еманципацията и феминизма направиха много голям процент от жените нещастни и ги обрекоха на "самодостатъчност". Мъжете вече не се интересуват от тях, еманципацията ги освободи от мъжки задължения. Мъжкото превъзходство над женската немощ е природна даденост и гражданските закони не могат да променят тази природна закономерност! Ако не се сложи край на феминизма, ще дойде краят на Хр. свят, където човешкият фактор намалява в геометрична прогресия, за разлика от света, в който мъжете не еманципират жените си!

18.   Много сполучливи и верни включвания от почти всички участници в това разискване! Ще следя с интерес темата, защото в нея се изказват хора с ясно виждане за нещата и черпещи опит от случващото се в нашето общество!

Поздрави и благодаря за споделения опит!

19.   Авторке - мъжете не искат връзка, защото по природа не са семейно ориентирани. Социалните правила се менят, сега никой никого не сочи с пръст за това, че не е женен и хората са самодостатъчни. Мъжът ще иска да има връзка с теб само ако е влюбен, което се случва рядко. Жените в днешно време играят безумни номера и се опитват да вкарат мъжете в капан чрез секс и деца, като в замяна очакват някой да ги издържа.

Работете по своята независимост и не се вкопчвайте в половинките си. Бъдете партньори, които са заедно не защото трябва, а защото се обичат.

20.   Мъжете могат и без секс, докато жените без секс се разболяват от различни болести. Така че, мъжът е повече необходим за жената от колкото жената за мъжа.
Ами точното обратното е, чиче. Жената може да има дете от донор, а все още поне утроби под наем/ изкуствени няма. Мъжът, ако не прави секс, го заплашват много повече болести. За нас има вибратори. Така че по- полека с обидите. Свестният, оправен мъж ще си намеи жена, а няма да хленчи по форумите за феминизма, хаха.

21.   Авторке, номер 6 ти дава идеалният отговор на въпроса. В него се събира цялата идеология на днешната кифла - мечтата да е предмет на обожание - вещ, за която да се грижиш, и която милостиво търгува с единственото, което може да предложи- доста често посредствено. За някои жени наистина е така - сексът не е споделено удоволствие и желание за интимност, а разменна монета за получаване на други благини. Опитвайки се да бъде търговка на тялото си, кифлата не се усеща, че търговията и нейните закони са създадени от мъжете и те започват да играят по тези правила подсъзнателно - тоест, щом ще получавам стока, държа да е качествена и да си заслужава цената. И то не цената, която си си дала сама, а цената по общоприетите критерии - външност, образование, стил, умение за общуване, съпричастност - на когото каквото му е важно. И ако не успее да покаже стойност, не е на пазара. Естествено, винаги ще има мъже, които искат да си купят стока за еднократна употреба, но във взаимоотношенията не е въпрос само на даване и вземане, а на това-колко ценен те намира другия човек, колко не може без теб. С всяка информация, с която се фукаш по мрежите цената ти пада - защото никой не иска нечии емоционални или физически огризки, или репутацията на онзи балък, коите се оказа тихият пристан на скандален предишен живот, с който си се гордяла, и няма да е готов да бъде задоволител на желанията ти, само защото ти си единствената и неповторимата и имаш нещо, което всъщност го притежава всяка една жена на този свят, че и някои мъже. Като се замисля, мъжете нямат нужда от това, за което мечтаят повечето жени - семейство, деца, и прочие, или поне - не в такава степен. Което значи, че всъщност ти си тази, която трябва да даде високата цена, защото търсиш ограничена стока на ограничен пазар :)

22.   ”Мъжете могат и без секс, докато жените без секс се разболяват от различни болести”

Искам научни доказателства, с цитирана литература ( източници), иначе е само хвърляне на думи в пространството.

И ако намериш научни доказателства, че ”Мъжете могат и без секс” - искам да го напишеш във всяка една тема тук, където някой мъж пише как сексът е водещ във една връзка и как е логично да я прекратят или да изневеряват ако нямат секс от приятелката/жена си. Искам да го казваш това ”Мъжете могат и без секс” и на себе си и на приятелите си мъже, всеки път когато ти се прииска секс.

Не харесвам неосъзнати хора, лицемери и дървени философи.

23.   Авторке, ти, приятелките и колежките ти как си подбирате мъжете, ако мога да попитам? Нещо ми подсказва, че отдавате малко повечко значение на външния вид, отколкото трябва.

Аз, както и много мои приятели, си търсим сериозна връзка, ама ето на, стоим си сами. Сериозни и отговорни момчета сме, но понеже не сме големи красавци, си стоим сами.

24.   Ами, мойте наблюдения пък са различни, авторке - има си предостатъчно читави мъже, които търсят сериозна връзка - дали вече нещата ще се получат зависи много и от другата страна, никога не е само единият партньор отговорен за това, в каква посока ще поеме връзката.

Все едно да питаш, защо много жени не искат сериозна връзка. До човека си е и зависи и от това, какъв човек имаш насреща - няма правило, всеки случай е индивидуален - мъж или жена, които с един партньор са се проявили като крайно несериозни, попадат на друг и изведнъж се оказва, че са си напълно готови и за сериозна връзка и за семейство. Номера е да попаднеш на точния за теб човек в точния момент:)

25.   До 20. Сама си противоречиш. За донор пак ти трябва мъж, който освен това да е правил секс (със себе си). А на мъжете дори вибратор не им трябва.
Като цяло спорът е излишен, за възпроизвеждане трябват и двата пола. Така е казала природата.
Това че после жените слагат табелка с място на производство (върху детето) и си приписват всички заслуги и права на собственост, е съвсем отделен въпрос. При това пак си противоречат, щото пак искат нещо от мъжа (хем детето е нейно, а иска издръжка, внимание, отговорности и т. н. ).
Като цяло за жените секса не е достатъчен, имат нужда да се налагат, да мрънкат и да се оплакват на някого. Но не могат да търпят същото нещо от друг. Затова две жени не могат да са си достатъчни. И затова имат нужда от мъж, за да изливат цялата тая мъка (да не кажа помия), при това ежедневно. Иначе рискуват да се пръснат. Примери за незадоволени (сиксуално и емоционално) жени колкото искаш. По едно време направих експеримент с моята приятелка - разредих секса до веднъж месечно. Щеше да се побърка, злоба, злоба... Тръпки ме побиват като си спомня.
Тока че уважаеми дами. Еманципирайте се колкото си искате, надувайте се и си придавайте важност. Това няма значетие. В крайна сметка имате огромна нужда от мъж до себе си, по-голяма отколкото мъжа има от жената.

26.   22 - ”Мъжете могат и без секс” - вярно е. Въпроса за един мъж не е, че "сексът е водещ във една връзка". Той е цялата връзка. Няма друга причина един мъж да започва връзка. Жената иска силна фигура до себе си, за нея това е стимул. Мъжа какво да очаква от жената? Слаба фигура до себе си? Единствената причина изобщо да се занимава е хубавия секс. Ако изобщо му се занимава, защото жените го направиха процеса много мъчен и труден и на много хора не им се занимава. Така, че за да има връзка на мъжа му трябва хубав секс иначе какво има за него - нищо.

27.   Сериозна връзка и желание за деца спрях да търся на 28. Оказа се за добро.

Има две съществени разлики между мъжа и жената.
За мъжа да има деца е философки въпрос.
За жената да има деца е въпрос на физиология.

След определена възраст (ПОНЯКОГА) мъжете разбират, че да имат деца е проява на егоизъм. Ако са преодолели физическото си привличане към другия пол, изобщо даже не им хрумва за деца, а манастири има колкото искаш и те са измислени от мъжете с умисъл. Паплачта от ниско качествени "мъже" не мислят за друго освен да си оставят семето някъде.

След определена възраст жените разбират по трудния начин, че призванието им е да раждат деца. Нищо друго за тях вече няма смисъл. Нито кариерата, нито кунилингуса, нито парите, нито котенцата във фейса. През последните десетилетия вече им виждаме истинските лица. Или по точно липсата на такива. Цял живот пропилян в очакване някой да ги обича и накрая с цялата си наглост с очакване някой първичен мангал да ги оплоди.

А вие говорите за сериозни връзки?

Вече съм на 39 и искрено започнах да осъзнавам утопията, в която жените се намират. Семейства, бракове, бебета, котенца, пухкави твари, селфита от банята, кълцани вежди и изкуствени мигли. Идва ми в повече. Живота не е плюскане, красота и правене на бебета.... просто защото това не ни различава от животните, нали?

Мисля че 7 го е казал най добре, а 3 най добре го е обобщил. Даже нямам намерение да споря, обсъждам или да си натрапвам мнението си.

28.   Аз пък не разбирам какво влагате в самото понятие "сериозна връзка". За мен абсолютно всяка връзка е била сериозна. Отговорно съм се отнасяла и към мимолетните курортни приключения, макар и на двамата да е било ясно, че свършва почивката, свършва и любовта. Коректна съм била и към всеки един мъж, с когото сме излизали известно време, за да се опознаем. Случваше се така, че или осъзнавахме, че не си допадаме след няколко дена, седмици или дори година, или човекът ме разочароваше по някакъв начин, или пък аз не се оказвах онова, което е очаквал. Както се казва: чисти сметки, добри приятели. Най-много съм патила от лигльовци, които ти свалят звезди от небето, кълнат се във вечна любов и как ще имате много деца и ти хвърчиш на метър от земята и вече мериш сватбени рокли по магазините. После принцът решава, че преживява труден период, че обмисля работа в чужбина и толкоз. Омъжих се по любов. Никога не сме си обещавали "сериозна връзка", точно обратното - правехме секс за удоволствие с условието, че така и ще си остане, докато не се наситим един на друг, и после всеки е свободен. Да обаче от един момент нататък все по-често нещо взехме да го правим този пусти секс, докато накрая вече не можехме един без друг. После заживяхме заедно, започнахме да се преоткриваме като личности, не само като любовници, и накрая си оформихме в гражданското "несериозните" отношения. Бракът се оказа успешен.
Затова искам да кажа на авторката, че истински "сериозна" е само любовта. Търси не някой костюмиран бастун, който ти изглежда добра партия, а отвори сърцето си за човек, когото да обикнеш и който ще те обикне, дори това да е безразсъдно. Сериозното няма да ти избяга. Ще имаш от него колкото си искаш, особено като ви връхлетят деца и битови проблеми.

29.   Не е вярно, че за сериозна връзка трябва само секс. Напротив, тогава секса е малка част.

30.   Номер 3, го е описал много добре. България е още малко назад със феминизма, демек не е навлязъл с пълна сила и законораздаването още не е в крак с това, както е на запад, иначе жална ви майка мъже. Феминизма помага и се поддържа от капитала ( бизнеса ) по няколко причини :
- те получават евтина работна ръка ( жените ), и подбиват заплатите на мъжете също. Консумацията се поощрява ( двойно апартаменти или наеми, двойно коли и те така ). Внушава се на жените, че кариерата е по-важна от семейството и че видиш ли те винаги могат да се задомят, което едстествено е лъжа и осънваме в случаи където жените трябва да забременяват искуствено от донорни банки без бащи на възраст над 40 години. На запад е още по-зле, защото там закона поощрява разводите, защитава жените и мъжете само покриват тяхните разходи. Затова тука вече никой не се жени и се наблюдава страничния ефект от това. Намалена раждаемост и внос на емигранти, докато местното население се затрива и те така....

31.   Ако мъжът е влюбен иска сериозна връзка. Проблемът с днешните мъже е, че са станали прекалено цинични и емоционално неспособни, само поради факта, че са имали лош опит с 1-2 недостойни жени. Ако им изневерят или отсвирят те решават, че целият женски пол е лош. Страхливи и предпазливи са и това е.

32.   "И ако намериш научни доказателства, че ”Мъжете могат и без секс” - искам да го напишеш във всяка една тема тук, където някой мъж пише как сексът е водещ във една връзка и как е логично да я прекратят или да изневеряват ако нямат секс от приятелката/жена си. Искам да го казваш това ”Мъжете могат и без секс” и на себе си и на приятелите си мъже, всеки път когато ти се прииска секс.

Не харесвам неосъзнати хора, лицемери и дървени философи. "

Ама че коментар, бря! Чак се изприщих, като го прочетох! 22, Монико, много си злобна ма, недей така, че ще получа удар. После какво ще правиш без мен? Признай си, че ти липсвах? Нямаше ме тук за малко, и ти пак нещо беснееш из форума. Не един, ами два коментара си ми изтърсила, за търсиш доказателства, че и научни, за това че, мъжете могат и без секс. Ами че прочети останалите коментари освен моя бе Монико, виж колко мъже са ти го казали. Аз нямам нищо общо с тези потребители и не ги познавам, за да кажеш, че съм ги купил. Една проста очеизвадна истина!!! Мъжете служат (служеха) в казармата по две, или три години за моряците, и едва ли цялата армия е чаластрила жени, защото мъжете не можели без секс? !? !? Могат Монико, могат и още как. По-скоро жените не могат без мъже, и доста от тях, не дочакват/ха мъжете да се върнат от казармата и тръгват/ха да хайманосват по мъже, за да задоволят страстите си. "Хем боли, хем сърби" е стар ироничен израз от народо -психологията, отнасящ се за неверните жени, дето уж ги боли за любимият им, ама не удържат на сексуалните си желания!

До какво води липсата на секс? ... Дарик

малка извадка:

" Здравословни проблеми!

Дългото въздържание намалява защитата на организма от сърдечни проблеми, тъй като сексът е отлично физическо упражнение. Липсата му се отразява зле и на нивото на холестерол при жените. "

Мъжете могат и без секс Монико, но тогава защо изобщо ще са им жените, освен за разплод? А при днешната еманципация повечето мъже вече не искат и деца, за да не се товарят с отговорности! Всяка жена иска да роди стига да може, защото това е в нейната природа, докато мъжът си хвърля семето и шапка на тояга! А, на мен, когато ми се прииска секс Монико, жена ми още я бива, пък когато работим зад граница си намирам "компаньонки"! Добре знаеш, че съм ви питал вас жените и вие казахте, че секса с проститутка не се брои за изневяра!

33.   32 - не всички жени искат деца или изобщо имат майчински инстинкт. Да, това са остатъци от животинските ни инстинкти, но все пак мисля, че хората са еволюирали (поне някои) - особено белите хора в Европа, Америка и други цивилизовани държави.
Така че накрая и ние нямаме нужда от вас. Разликата тук е, че ние можем да издържим много дълго време без секс, а здравословните последици са индивидуални, а не норма. Докато вие, мъжете, ако не правите секс няколко седмици, почва физически да ви се отразява.

34.   Темата ми бе породена от това, че като цяло повечето мъже бягат от сериозни отношения, от връзки. Заговорете на който и да е мъж за обвързване и наблюдавайте реакцията му. Може да иска секс от вас, да твърди, че ви обича, но другото го плаши. Иска му се да е още ерген, да ходи и да се прибира когато си иска, да не зависи от вас. И после защо има толкова ергени и бездетни на по 40-50. Колко двойки има, живеят без брак или си карат 2-3 години без да имат деца или да живеят заедно.

35.   34 - Защото ги използвате затова! Вие трябва земята под краката им да целувате щом един мъж е готов със вас да свърже живота си и да сте лоялни на 100% до смърт, лоша дума да не давате да се каже за тях а вместо това се правите на специални, неблагодарни сте и нелоялни и хората като видяха какво става си взеха поука. Колко мислехте, че може да продължава това, да използвате мъжете и да се възползвате от тях за лична изгода? Има един момент на адаптация и след това нещата коренно се променят. Сега помисли колко трудно ще е да убедиш някой мъж, който ви знае номерата и какво представлявате да се обвърже. Трябва толкова да му се докажеш, че да е убеден на 100% че ще си струва. Другата опция е да започнеш със събирането на котки отсега.

36.   32, ще ти се на теб жените да са независими, като мъжете, само че обективната реалност е друга. Пука ни на нас мъжете, можем без вас жените и без секс, като го заменим с други развлечения като, лов, риболов, спотрен бридж, шах, и др.! Времето прекарано в казармата е доказателство, а днес статистиката сочи, че все повече хетеро-мъже не се интерескуват вече от жените и стават асексуални, благодарение на феминизма. Жените без секс боледуват от много болести (най-много психически) и им се нарушава цикълът, метаболизмът им се забавя още повече и ред други негативи.

Авторке, през патриархално време, мъжът беше принуден да се ожени за жената, на която е отнел девствеността (обезчестил)! Тогава изборът не беше лесен. Сватосването ставаше по традиционен начин, и родителите на мъжа отиват да искат булката, но може и да не я получат, ако родителите и не харесват момчето! Веднъж дали съгласието си, жената става собственост на мъжа след брака! Нямаше такива женски простотии... жената била равна на мъжа, и можела да е и глава на семейство. Ще стане глава на семейство друг път! Може, ако мъжът почине! Тогава осигуряването на жените беше гарантирано, според възможностите на мъжа, и имаше щастливи семейства, остаряващи мъж и жена заедно! Днес мъжете еманципираха жените, а милиардери като Сорос, Рокфелер Ротшилд и др. финансираха налагането на феминизъм (гиноцентризъм), за още по-големи печалби, като бизнесът печели от евтина работна сила, за сметка влошаване качеството на живот. На мъжете вече не са им необходими жени за продължаването на рода, а им трябват само за секс, и ако го получат безплатно за тях е още по-добре! И тъй като могат и без секс, ако жените са с големи претенции за висока стойност, мъжете спират да се интересуват от тях. Такива жени си остават само с женската кариера и нямат нищо зад себе си, а в женската природа е раждането на деца! За това една жена без мъж е нищо! Мъжът си хвърля семето и не се интересува повече... войните са достатъчно доказателство. Авторке, сърди се на феминизма, защото той е причината за днешната действителност. Мъжът винаги е бил и винаги ще бъде с много по-висока стойност от жената, стоящ по-високо от нея, а патриархатът се е доказал, като най-добрата система за живот сред обществата!

37.   36
Днешните мъже станаха цинични и леко мързеливи. Уж се кълнат в любов, а след седмица-две са при друга. Очакват, че жената ще търчи по тях, а когато това не става, се засягат, и обиждат. Не са моногамни, за тях не е проблем да си имат нещо странично, стига да не разбере половинката. Познавала съм колеги, на възраст за женене, но не искат да се съобразяват с някоя, да не им развали идилията. Иначе се умиляват от деца, но си държат на тяхното си и не искат да се съобразяват.

38.   Когато мъжа чувства, че може да има доверие на жената до него никога не би отрекъл да се обвърже сериозно. Само че аз например през какво ли не съм минал с три жени, които ми се кълняха и ме носеха на ръце и с които имахме любов като от поетична сбирка... и все пак и трите ми изневеряваха и трите ме лъгаха.

Е! Как да искам да се обвърже вече? Как да искам сериозна връзка?

* За протокола никога не съм изневерявал...
Жените сериозно почват да гледат на връзките, като им дойде времето на последните яйцеклетки. Е, как да стане? Някой просто ей така да й направи деца, безотговорно? Без да се познават? Без да страдали заедно, без да са градили доверие с години?

Нали се сещате, че донорите за сперма са не особено интелектуално извисени.

39.   37, почвам отзад-напред. Винаги съм се съобразявал, освен в случаите когато тя самата не може да вземе решение и тряба да се мисли критично в обстановката. Идилията ми винаги е била самата жена с която съм. Никога не съм изневерявал, нито дори знам за какво говориш... имам предчувствието обаче, че ти самата си от тия дето не са много лоялни. Не съм очаквал никога жената да търчи след мен. Дори съм се панирал, ако това все пак се случи и ми е някакси гнусно. Най кратката ми връзка е била 8месеца и никога не съм имал "друга", преди да приключа с "тази"
Бачкам, като роб от 17 годишен. Постигнал съм неща малко над средния стандарт за живот на западна Европа.

Виж, за циничността вече си права... С такива животни, като вас друго не ни остана...

40.   Към 39
Ами след като сме животни, отивайте на другия бряг.

41.   38 - прав си. Вие, освен за донори на сперма не ставате. Мъжете служат само за репродукция на жените.

42.   Отговорът е много прост на този въпрос, а той е: хиляди пъти по лесно е да наебеш една жена отколкото да я търпиш и разбираш в къщи. А българките извън семейството си са много дашни. За какво му е на мъж сериозна връзка, какво ще спечели от нея, ами - нищо. Остават само ядове и неприятности. А, иначе жени за забавлиние от всички възрасти -бол.

43.   Като че ли жените искат сериозна връзка...

44.   43 е най-прав. Повечето хора в днешно време не искат сериозна връзка. За какво ни е да търпим капризите на противоположния пол, след като секс винаги можем да си намерим, а пък за приятни преживявания имаме достатъчно приятели.

45.   А! 41, ето ви го и отговора на всичките ви проблеми. Вие ни третирате като донори и това се вижда във всички сфери на обществото.
1. Никакво уважение.
2. Никаква човечност.
3. Никаква доверие не ви е останало към хората и себе си дори.

Завиждате на мъжете за всичко, защото се сравнявате с тях,
сравнението ви дава някаква сигурност. За разлика от вас ние рядко се сравняваме един с друг, защото нямаме комплекси и не ни пука.

Ние не ви мразим. Това, че ви обиждаме, не значи че го мислим. Ние се псуваме(мъжете) дори, но не влагаме лоши чувства даже и като ви обиждаме, не го мислим наистина. Докато вие мразите.
Мразите мъжете.
Мразите и себе си.
Мразите се дори една друга.
Не можете да си понасяте външността, затова постоянно трябва да се променяте. Дрехи, гримове, аксесоари, прически.

Единствения изход от това е да се доверите на мъж, който да ви преведе през собствената ви несигурност. Но това не се случва поради трите точки по-горе.
Вие не сте готови за сериозна връзка и затова се задоволявате с повърхностни отношения. Накрая обаче когато физиологическата нужда да имате деца почука на вратата, си намирате донор. Защото пък там някъде винаги има един такъв комплексар, задоволяващ се с повърхностни отношения, също като вас.
А как да разберете духовното и дълбокото в живота, като за вас думата БАЩА нищо не означава вече. Най вероятно никога не сте имали и вие такъв, в истинския смисъл на думата. Цял жтчивот сте се доверявали на женския клишарско-клюкарско-повърхностен женски социум, който освен да направи поредната курва от вас на нищо не е способен.

Съжалявам, че слагам всички жени под един знаменател. Знам че има много жени, които се радват на прекрасни семейства и духовни връзки. Просто генерализирам, също както и авторката задава генерален въпрос за ВСИЧКИ мъже.

46.   45 - всичките ти изводи са напълно погрешни. Що се отнася за изказването ми под №41 то е саркастично и е в отговор на всичките постове, които се поместват тук от чичаци, които твърдят, че жените ставали само за репродукция на мъжете. Жалко, че не си го разбрал.
Когато се научите да уважавате жените и да разберете, че не е социално приемливо да обиждате, пък дори и без да го мислите, тогава ще получите реципрочно уважение. Дотогава ще четете агресивни и подигравателни постове и от наша страна.

48.   Безразборните полови сношения, които изглеждат на пръв поглед нещо лесно и безобидно, водят до инфантилност и неспособност на човека да изживее любов и да носи отговорност, до психични дегенеративни заболявания, множество трайни и мръсни полово възникващи болести, включително и няколко вида рак. Живота на такъв човек е тревожен и неудовлетворителен, и в края на краищата той се превръща в един противен нещастник, болен и емоционално съсипан от илюзорните си очаквания.

49.   Мъж, 28, София

Не съм съгласен със това че мъжете не искат сериозна връзка или за нас е проблем моногамията. Проблемите идва от това че жените се опитват изцяло да легнат на финансовата издръжка на мъжа, тъй като те са във връзка. Нямам против да издържам напълно съпругата си или майката на децата ми, НО това което се опитва всяка мацка да направи е направо скандално. Не може да се очаква мъжа да покрива всички разходи дори и да са във връзка, като в замяна получава само секс и компания.

Забелязъл съм че всяка жена твърди как тя не е такава и не използва мъжа до нея, а ако попиташ него ще ти каже съвсем друга истина- как той плаща за всичко, как той я кара и тн.

Напрактика лично аз смених доста момичета точно с идета да намеря някоя на която мога да разчитам и честно казано до момента никакъв успех. Всяка е като предишната.

Във момента не искам никаква приятелка, нито търся.

За мен е лудост това. 90 % от днешните не могат да готвят. 100 % не чистят. Предишната ми приятелка готвеше уникално, но го правеше супер рядко. Каква ми е ползата че може, ако ядем навън? 90 % нямат кола или книжка. На мъжа му се налага (не е избор) да подържа кола (без наличие на семейство и дете) просто защото никоя няма. Във редките случей когато са имали пак сме все с моята, отново какво като я има като все не иска да кара като сме 2 мата.

Не виждам къде е разликата с коя ще се хвана? ! Взимаш я от тях, прибираш я, черпиш я яденето, НО тя има претенции какво да е въпреки че не плаща дори нейното, секса предимно ти си отгоре и вършиш повечето усилия, чакаш я да свърши, че после мрънка, дрехи и купуваш и козметика, ама иска от по хубавата, която тя през живота си не е ползвала, но очаква ти да и я купиш, почивката има мнение къде и кога, но пари не се вадят.

Разбирам да говорим за 5-6 момичета които да съм оцелил, но през целият ми живот една нямаше нормална, при приятели същата работа. Как да се засилиш да търсиш и да искаш като това е ебати търалежа в гащите.

Тъй като съм на 28 приятелите ми се изпожениха, някой даже се разведоха вече. Един няма които да каже при мен не е така, различно е.

51.   Жена съм, но смятам, че нещо са се объркали нещата и по-скоро жените не търсят сериозна връзка.

Аз съм на 25 години, сама и съм обградена от самотни приятелки по-големи от мен. Аз съм сама заради страх от обвързване, страх от отдаденост и други такива неща, без които връзка не може да се гради - доказано през годините. А те са сами, защото гонели кариера, търсели само секс, искали първо да станат независими и тогава можело да мислят за мъж, не искали деца. Повечето не могат да готвят и не обичат. Знаят да работят, трудолюбиви са, работохолички някои; някои са си купили имот/два; други изкарват стабилни заплати и са наистина независими. Но са прехвърлили вече възрастта от 30, някои и 35 - толкова са свикнали да живеят сами, да правят секс заради секса и т.н., че те самите не търсят връзка.

Някоя от тях (ако е по-млада) ще отговори на критериите на 49 за това да се издържа сама. Може да го заинтригува. Някои наистина ще настояват да си плащат сметките и да доказват колко са самостоятелни. НО те не търсят номер 49. Те вече не търсят мъж. Защото са свикнали да живеят сами, справят се сами, партньори за секс се намират.

През годините до сега съм излизала с двайсетина мъже по срещи. И честно казано, един-двама да не са търсели нещо сериозно. И поне половината са се оплаквали от това, че не могат да намерят жена, която да търси сериозна връзка, която да се стреми към семейство, която да иска деца.

Така че... май жените нещо се сбъркахме. Или никой не намира това което търси... не знам.

52.   Номер 51 - Къде си търсят твоите приятелки партньори за секс. Аз за един приятел питам ... хахаха :-))

1-50 от 62