Връзка с по голяма жена
Вече 4 години съм с жена по голяма от мен с 16 години, връзката ни се развива идеално. Всичко от което имам нужда го получавам когато се видим (на 2 месеца веднъж за 1 седмица) Есента вече ще мислим вече за съжителство в нейния град. Преди криех моят връзка от родители, приятели роднини и т. н но вече всички зная и съм горд че имам човек който е по голям от мен, а не някое лапе на 18-19 години, която само да ми къса нервите и да ми чете за глупости. Единственото нещо което ме безпокой са родителите ми. Майка ми е много против тая жена (Не се познават лично) Баща ми не е казал нещо лошо за нея.
Разбраха преди 7-8 месеца, майка ми първоначално ми казваше остави я не е за теб, използва те само за пари, гледа че си млад и т. н (Връзката НЕ ни се крепи на финансово и материално положение) Тя без да познава човека, започва да го напада и да говори против него. Преди няколко дни трябваше да отида до София защото беше в болница с детето си, майка ми 2-3 дни дума не ме е попитало какво се е случило и т. н
Като чуе за тая жена тръпки я побиват. Но аз съм сигурен че и жена на моите години да и доведа тя пак няма да е ок. Все ще намери някой кусур. А пък като и кажа че ще живеем заедно, ще полудее буквално. Какво бихте направили с тая ситуация. Писна ми вече да не сме заедно и да сме разделени. Разбирам родителите, но нека и те ме разберат че обичам тая жена. Щастлив съм с нея.

М/23 г

М

Коментари

1.   Щом я обичаш и виждаш бъдеще с нея, не виждам нищо лошо в това, в крайна сметка не майка ти, а ти ще спиш с нея. - Момиче, 20

2.   Оххх, разбирам и теб и родителите ми. Брат ми беше в такава ситуация и понеже моите родители, особено майка ми много го изживяваше и на него не му беше лесно. Разделиха се, опита с негови набори, но не се получи и отдавна е сам. Той е много чувствителен и не знам. При теб това, което ме притеснява е възможността да имаш дете. Защо не говориш с тази жена и не работите вече за бебе. Няма за кога да чакаш, времето й ви притиска. Ако те обича ще се съгласи на момента и ще направи всичко за да си щастлив. Майка ти, ако види, че наистина се обичате с времето и си види внучето, може да омекне! Всякакви варианти има, може наистина тази жена да те използва, а може и да те обича истински, само времето ще покаже. Не се сърди на майка си, ако сгрешиш ще си понесеш последствията. Действай за бебе! Разбира се, ако смяташ, че си отговорен и можеш да издържаш семейство!

3.   Майка ти в случая няма значение. Тя или ще я приеме, или ще се примири с времето.
Ти обаче не пишеш на колко си години и съответно жената на колко е? Очакваш ли от тази жена да ти ражда деца? Разбира се от написаното, че има дете. Дето и приемали те? То на колко години е, тя разведена ли е? Казваш, че връзката ви не се крепи финансово, но щом ще живеете заедно трябва да си финансово стабилен.
Правиш ли разлика между виждане за няколко дни в месеца и трайно съвместно съжителство? Казваш, че ти е писнало от 18 - 19 годишни пикли, но не забравяй, че и тази жена е била 18 - 19 пикла.
В крайна сметка живота си е твой, но 16 години разлика е много и тя ще става все по видима с течение на времето.

4.   Разбирам и теб и майка ти.

5.   Какво ви става, бе деца? И каква е тая мода, пуста да опустее дано-да чукате наборките на майките си? Но по-голямата вина, много по-голямата е на тия дърти разпоретини, дето нямат нито срам, нито съвест. Скоро една приятелка ми рева с глас-единствения и син живее с жена, по-възрастна от нея. Момчето е на 24, майка му на 43, а жената-на 45. Така го е омотала, че я гледа в очите и и се върти на пета. Какъв съвет търсиш-то неминуемо ще дойде времето да избягаш от нея и да се чудиш с кой акъл си го правил, но дотогава ще пропилееш много ценни години и преживявания.

6.   Ами недей да продължаваш тази връзка. Твърде много фактори са против. Ти си на 23, тя на 39. Различни поколения, ти си още мнооого млад. За 4 г. тя можеше да ти роди дете, щом връзката ви е толкова сериозна, но май не иска? Не е справедливо спрямо теб. А ти си важен в случая, не тя.
Просто съветът ми е - не си усложнявай излишно живота. Всяка любов и страст отминават и остават на дневен ред други неща, които са по-важни.

7.   Това вече стана тенденциозно. Май някой /я яко го тресат комплекси на тема разлика във възрастта или по- просто казано 2 в 1 (хем любовница, хем майка) та през ден си пуска съчиненията. Банални станахте! Нито сте толкова модерни, нито сте интересни колкото си мислите, просто сте извратеняци.

8.   Ако някой има вина в случая номер 5, то обикновено е или обсебващо и мачкащо възпитание, идващо от властни майки или пък пренебрегване на детето от страна на майката в детските години. Във всички подобни двойки, който познавам мъжът по някаква е нямал нормални хармонични отношения с майка си.

В единия случай просто от малки са си пречупили децата, за да ги слушат и да се въртят около тях - е получават си го, в един момент идва външна жена и просто наготово се нанася на "посланото" от майката и взема готовият възпитан да слуша и да обгрижва мъж.
Във втория случай, синът който не е получавал достатъчно любов и внимание, точно когато е имал нужда от нея, подсъзнателно търси партньорка, която освен другото да му дава и чувството за сигурност и грижа.
A майката, която остава с пръст в устата е редно преди да тръгне да обявинява някой си, по-скоро да се замисли "къде сбърках":)

9.   Това няма да свърши добре. Напред във времето. Да обичаш някого не винаги означава непременно да споделиш живота си с него... Понякога има пречки, такива, че се проявяват във времето, не веднага. И в момента ситуацията е такава. Принципно имам дъщеря и не мога да бъда в ситуацията на майка ти. Ако е разумна ще те остави да си чупиш главата сам, колкото и да страда. Общо взето може да се предвиди бъдещето ви, всички процеси, които ще протекат в теб в близките години. Обичай, няма лошо, но и това не остава същото.

10.   До номер 5: защо да е мода? Знаеш, че любовта не пита. Щом 4 години са заедно и се чувстват добре един с друг, не виждам какъв е проблема. Момчето е на 23 години, има си глава на раменете. Ако е с момиче на неговите години, пак няма гаранция, че връзката им ще е перфектна. Винаги ще се намери някой, който да недоволства и да дава акъли. Важното е, че той се чувства щастлив с тази жена. Дори след време нещо да се случи и да се разделят, не мисля, че ще си е пропилял времето напразно. Авторе, пожелавам ти много щастие и щом обичаш тази жена, бъди с нея, независимо от недоволството на майка ти. Никой няма право да те съди за избора ти.
Ж/31

11.   н 10 - Ти защо не се хванеш с едно момченце на 15 години? Точно това са 16 години разлика. То всеки има глава на рамената, въпросът е колко може да мисли с нея. На 19 е бил тоя дечко и го е друсал хормона така, че и магарица би изклатил, камо ли разведена леля с дете. Почти всички мъже имат някоя такава „даскалица“, дето ги е учила на секс. И си разказват на чашка какви са ги вършили, но дотам. После се събират с по-млади жени. Този в случая е доста по-глупав, та сам си набутва таралежа или лелята е по-хитра. Но проблемът си е негов - ако оцелее с каката още годинки ще се кафи на жена в критическата плюс тинейджър в пубертета и детенце в ясли или детска градина. И стига с това съдене, никой не съди никого, като не е съгласен някой с теб не значи, че те съди. Просто има друго мнение. Иначе на кой му пука? Освен на родителите, които едва ли са очаквали снаха им да им е връстница.

12.   От автора: Пожелавам Ви да сте в същото положение в което съм аз :)

Любовта не пита, всичко идва из веднъж. Дано някой на моите години да ви завърти главата, и да ревете после и вие тук.
Никога не съди хората, майка ми така се смееше на братовчед ми че е с жена 13-14 години по голяма от него, пък нея я сполетя същото.
Пожелавам Ви го от сърце, да видим после кой е изврътеняк и кой не.

13.   Хайде, бе! Ако момиче се хване с дъртак, 15-20 години по-голям от нея, това е най-естественото, но ако момче го направи - "аа, махай я тая дъртофелница". Смешни сте. На 21 съм, ходя с момче на 16. Честно казано това отношение, което от него имам не съм го виждала от никой друг, било то на моите години или по-голям. Излизаме, запознал ме е с приятели и семейство, не се срамува от мен, винаги ме изслушва, търси ме и се интересува от мен. Никога не ми е налитал и досаждал за секс, ако не искам, нито се е държал просташки. Да, наясно съм, че един ден е възможно да срещне друга, но това може да се случи и без възрастовата разлика. Да, така е, на този етап 5 години не е малко, но пак казвам - това отношение, което имам от него, не съм го видяла никъде другаде! Всичко си е до човек. Затова, ако един човек ви прави щастливи, бъдете с него. Има много хора, които са с голяма възрастова разлика, било то мъже или жени.

14.   № 13 - Младо момиче със стар мъж е също толкова грозна гледка, като момче да интимничи с жена на годините на майка му. При тях не става въпрос за разлика от 5 години , те са от различни поколения, а вие сте от едно.

15.   Аз пък копнея от дъното на душата си за мъж, който може да ми е син... това е! Никога обаче няма да му го призная, защото е невъзможно, обречено... , но само аз си знам какво ми е на душата!
Представям си го с някое младо момиче, нищо по-нормално от това... и бавно, но сигурно... умирам!
Няма нищо по-отчайващо от това, да копнееш за нещо, което никога няма да имаш! Да любиш... и да те любят... само в мислите ти!
Невероятно жестоко е, но... съдба!

Авторе, обичайте се и се наслаждавайте на всеки миг заедно!
И това, че още не е забременяла от теб... изобщо не означава, че не те обича достатъчно! Няма лесно щастие в този живот! Бори се за своето, отстоявай го...! Желая ти истинска любов!