Това прави ли ме по-малко истинска жена
Здравейте,
Искам да се обърна към вас с един въпрос. Не знам дали това е проблем, но много се притеснявам! Вече съм на възраст, в която трябва да се замисля за сериозните стъпки в живота като брак, семейство и пр. Има едно голям НО, досега съм нямала сериозна връзка и то не защото е нямало с кой, а защото аз не мога!
ИМАМ НУЖДА САМО OT ФЛИРТА, когато нещата преминат отвъд това, аз просто се ужасявам и бягам.
Никога не съм използвала мъжете, които са били обект на привличане, никога не съм се възползвала от тях материално, но сигурно съм ги наранявала емоционално. Повярвайте ми обаче не го правя съзнателно, просто не мога да приема факта за по-сериозно обвързване! Имах възможност да имам истински мъже до себе си, които да ме обичат и уважат, но...
Осъзнавам, че вече това ми пречи, защото биологичния часовник никого не чака..
Моля ви кажете ми, какво е това, само на мен ли се случва и как да го променя!

Коментари

1.   Не, те прави по-малко жена, но те прави по-малко човек.. според мен е на психологична основа, може би трябва да разбереш дали наистина е така.

2.   Сигурно имаме нещо общо с теб? Аз съм авторката на темата ”Страх от мъже”. Аз не флиртувам, но те го правят с мен, аз се държа към мъжете само като към хора, въобще не мога да стигна до интимност, но е вероятно и аз да съм разочаровала някой с поведението си. Тормозът за мен също е голям.

3.   А на колко години си?

4.   Ами или трябва да се пречупиш или да се откажеш от желанията си, това са двата пътя.

5.   Май просто не ставаш за семейство. Много хора трябва да осъзнаят дали стават за семейство преди да го направят.

7.   За съжаление духовното и емоционално развитие изостава от физическото. Харесва ти да си играеш с мъжете, но играта все пак има край. Не си узряла за сериозна връзка, камо ли за семейство и деца с всичките му отговорности и трудности. Някои така си и остават. Всичко е до човека. Но да се събереш с някого само защото осъзнаваш, че времето ти тече също е грешка.

8.   Не те прави по-малко жена! Ти си жена и това няма скала на измерване! Всичко ти е наред и е нормално. Просто не си срещнала човека, а вероятно семейството ти или живота ти досега са те белязали, помисли. Аз съм омъжена и имам дете, но не съм била като теб. Но допускам, че твоето е нормално, аз просто съм доверчива, обичлива, исках семейство много. Когато се появи детето не знаех как съм живяла досега без него. Интересно нещо е живота. Но не го прави само защото часовника тиктака. Имаш време. Направи го, защото обичаш мъжа до теб, а не защото ти е дошло времето. Защото иначе ще страдаш и ще искаш стария си живот. Ако срещнеш добър мъж, което ти пожелавам, той ще те накара съвсем по естествен начин да поискаш брак и дете. Но не на всяка цена е това!

10.   Не, разбира се, че не те прави по-малко жена.
Ако искаш семеен живот това наистина е голям проблем.
Но ако не искаш - тогава всичко е наред :)