След 2 месеца започна резкия игнор
Здравейте, жена на 22 години съм. Уча в университет и работя в северна Европа, но реших да се прибера по-рано тази година до септември, тъй като ми домъчня. Аз често се прибирам и предния път като се прибрах случайно се запознах с едно момче онлайн, с което имаме общи познати. Това се случи преди 2 месеца и половина. От тогава досега си пишехме всеки ден, като най-често той започваше разговорите. Имало е случаи сме стояли до 5 сутринта да си говорим или да си пишем и останах с впечатлението, че и двамата очакваме с нетърпение да се видим, дори вече знаехме къде точно ще ходим (негова идея). Имахме няколко сдърпвания, през които не си бяхме писали в рамките на 4 дни и последния път аз го потърсих първа. През последните седмици започнах да усещам една тревожност и сякаш си играехме игрички - кой кога сийнал, след колко време ще ми отговори, аз след колко ще му отговоря. Започнах често да анализирам какво е казал и защо го е казал, а мисля, че той това и целеше понякога, като игнорираше някои от съобщенията ми и рязко сменяше темата или не отразяваше мои снимки и се държеше мистериозно. Ето, прибрах се в София, той продължи да ми пише до преди няколко дена, но доста по-непостоянно и накратко и накрая усетих как аз съм тази, която полага усилия да поддържа разговора. Казах му, че тези дни най-сетне може и да успеем да се видим и всичко, което той отговори беше "да, може". Предвид обстоятелствата, намекнах му, че изглежда зает и предложих да си пишем друг път. Той се съгласи без да се обяснява и от тогава не ми е писал. А уж нямахме търпение да се видим... Не съм сигурна кое е по-вероятно - да си е намерил друга, да е наистина зает, да има някакви притеснения относно срещата ни наживо. Чувствам се доста разочарована, дори моята приятелка забеляза, че съм станала по-несигурна и уязвена и смята, че това са токсични взаимоотношения. Въпреки всичко, никой не е казал, че ще стане нещо, но след цялото това писане за мен е напълно естествено да се видим било то и от чисто любопитство. Трудно ми е да намеря причината защо е загубил интерес - изглеждам добре, спортувам, знам, че съм негов тип, уча, работя, амбициозна съм, разговорите ни са били най-вече забавни и развлекателни и сме се смели и двамата, финансово независима съм и имаме доста сходни интереси. Вие как мислите? Какво може да се е случило и какво да правя от тук нататък? Ако му пиша мисля, че ще му подхраня егото за моя сметка и ще покажа несигурност.

Коментари

1.   Истината ли искаш? Той не те харесва толкова, че да те иска за сериозна връзка. Сигурно вече сте били интимни по интернет и той е загубил интерес. И е намерил друга, нова чатърка с която да си чати, а може би ви върти няколко момичета и след седмица ще ти пише пак.

Не си губи времето с него повече, освен ако не искаш само забавления, не сериозна връзка.

2.   Начи тоя, Зукърбърг така промени нещата на флирта че... жена да не пипне тоя. Погледни се само какво пишеш, сийнал, чака не реагира на снимки, анализираш. И като излезете не може да си кажете две думи. И не се опитвай да ме обеждаваш в друго. От последните 2 месеца с 3 мадами. Всичките сладкодумни ама на ушким, даже с едната приключиш за 30 минути, разговор в който чувах мхм, да, не. И после ми обеснява че се била притеснявала, как като пращаш полуголи снимки не се притесни ами от елементарен разговор се насмете.

3.   Какво значи ”интимни по интернет”?

4.   Мъже 101
1. Мъжете започват онлайн "връзка" именно заради сигурността, че винаги ще има дистанция между вас и никога няма да се видите като има свободата по всяко време да си промени отношението.

2. Защо спира да те търси - варианти
- ти го харесваш, той (още) не.
- не поддържаш стандарт - търсиш го първа - ще продължава да ти тества границите докато ги стигне. Най-лесният начин да му "паднеш в очите" е като не поддържаш стандарт.
И нямам предвид да е много висок, а да е един за всички без значение дали го харесваш. Липсата на стандарт води до прекаленото ти анализиране - ами ако бях направила/казала това вместо онова - стандартът ти казва как да реагираш и това е.
- прекалено бързаш - търсиш го, искаш среща, харесваш го - но той още не е стигнал до това ниво. Връзката трябва да се развива натурално.
- той е женен с 3 деца.

5.   Моят съвет е да му пишеш с конкретна оферта - примерно: " да се видим в четвъртък, в 20:00 ч. в еди-кое си заведение? " Ако пак ти откаже или почне да увърта, забравяш за него и продължаваш.

6.   Виждаш ли колко фалшиво и безсмислено е чатенето по интернет. Не е реално нищо, само дъра-бъра от което нищо не следва. Общувай на живо. Роботите може и да се харесат по интернет, ние не.

7.   Просто изчакай. Ако е бил зает и още има интерес към теб, ще ти пише. Ако си е намерил друга няма да ти пише или ще ти пише след като приключи с нея. При всички положения ще разбереш, но според мен не си губи времето с този човек.

8.   Бягай от него. Не търси комуникация. Личи си, че е играч. Гаранция ти давам, че е обвързан или си пише с още пет момичета, на които им обяснява същите простотии, както на теб.
И аз съм хубава, умна, имам хубава професия и какво от това. Гарация не ми дават, че ще срещна принца на бял кон. Истината е принцове няма. Има само жаби, които колкото и да целуваш принцове няма да станат.
Пример от последните ми отношения с мъже. И двамата яко пиеха и пушеха трева. Единият си хвана за гадже луда,
по-възрастна и със сериозни проблеми с алкохола. Другият си взе някаква работничка в болница, която на 8 ми март поздрави жените с колаж на полови женски органи. Колко да са умни, колко да са хубави, ами не са. Пълна противоположност на мен. Не се ядосвам вече. Даже се радвам, че съм се оттървала от този тип мъже. Изясних си какъв мъж искам и дано го срещна. А ако ги срещна тези двойки на улицата само ще им се усмихна и ще благодаря на Бог , че не съм на тяхно място.

Аз

9.   За пореден път се обеждавам, че тези чат истории съсипаха емоцията и тръпката на хората, като цяло целия този панир с чатовете. Фейсбук е станал интернационален сайт за запознанства и разбиване на отношенията на хората! Тези чат игри са доста неприятни, може да си създадеш измислен образ, с който да го идеализираш, и най мн да се нараниш, а за това дали да му пишеш, аз нямаше да го направя! Успех и гледай да търсиш нещо в реалния свят :)