Зодии. Най-дълъг брак между кои зодии? Най-разбиращо се и обичащо се семейство.
Здравейте!
Дете съм на РАЗВеДЕНИ родители откакто бях в 4 клас. Имам желание да имам дълъг брак, и никога да не преживея развод, за да не преживее и детето ми това да живее с мащеха, с втори баща и разведени родители. Травма ми е и ме е страх да се доверя за брак дори и да обичам. Не гледам зодии за брак, но искам да науча и за тях.

Искам да ви попитам за семейства, които познавате или пример, който знаете за най-добър брак с обич, дълготрайност между двама и кои ЗОДИИ са били???
И може да разкажете нещо за тяхното съжителство.

Благодаря ви предварително за помощта.

Коментари

1.   зодиите ще те отведат до правилния партньор. Звездите ми го говорят.

2.   Зодиите са за глупаците - тъпотия и нищо повече.

3.   Не може да разчиташ на зодиите, с кого ще си кога ще се влюбиш и тем подобни. До няква степен не са много верни, но хората много си внушават

4.   Зодиите разкриват наистина черти на характера... Но.. Доста общо представено. Всяка зодия има добри и лоши представители. Повечето неща далеч не зависят от зодията. Имай предвид, че щом намериш правилния човек зодията няма да е от значение!
Иначе коя зодия си ти?

5.   Мъж рак и жена козирог - от повече от шейсет години са заедно и дай Боже още много време да е така :)

6.   Това със зодиите е просто хоби за убиване на времето. Да, някой неща са истина, но не може да се жениш по зодия. Обичта не се случва по рецепта.

7.   Ако вярваш на зодиите със сигурност ще станеш разведен. Просто почакай да се влюбиш истински в някоя и да искаш да сте завинаги заедно. Повечето разводи стават при хора, които просто са били с някой, само, за да не останат сами. И мойте родители са разведени, защото татко ми е отишъл при друга жена и мене ме е страх, да не ми се случи и на мене. Някой мъж да ме остави, заради друга, затова ще внимавам и ще съм с някой, който виждам, че наистина ме обича. И да знаеш, Истинската любов се среща само веднъж в живота. И по-добре някога да станеш разведен, отколкото никога да не си обичал.

8.   Мъж риби и жена риби 89 години заедно

9.   Истината в дългия брак е в уважението между двамата. Търси уважение - всичко друго минава. Иначе за статистиката Дева-Близнаци 42г. до сега

10.   Така това е доста интересна тема. До коментар 1, 2, и 3 когато не сте запознати с тази наука, на каква база изказвате невежите си мнения? На база дневния хороскоп, че ''дадена зодия'' днес, ама точно днес ще имат финансови постъпления или че някоя ''друга зодия'' точно днес ще има късмет в любовта или ще смени половинката си? Това са пълни глупости, (и хората от там си вадят мнение, че Астрологията не струва ) няма как няколкостотин милиона от дадена зодия по света, да им се случат дадени едни и същи предсказания. Напълно съм съгласен, че това са глупости. НО АСТРОЛОГИЯТА Е МНОГО ВЯРНА И ТОЧНА НАУКА. Ще започна малко по-отдалече, за да разберете правотата на тази Велика Наука, надявам се авторите на невежите коментари, да помислят малко и също, ще се опитам да отговоря подобаващо на Автора. Много хора от дадена зодия имат общи черти, в това спор няма.. но говоря за общи черти, на проявления на даден знак. ИМА НАТАЛНА КАРТА В АСТРОЛОГИЯТА, КОЯТО ДАВА АБСОЛЮТНА ТОЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НА ВСЕКИ ЕДИН ОТДЕЛЕН ЧОВЕК. Тя се вижда, когато се вземат годината, месеца, датата, мястото и часа на раждане. Вътре в наталната карта са всички планети като се започне, Слънце, Луна, Меркурий, Венера, Марс, Юпитер, Сатурн, Уран, Нептун и Плутон, Асцендента също е много важен, има отделно и много важни положителни и отрицателни аспекти. Разликата между характерите на хората от една зодията и изобщо, това че всеки човек е строго индивидуален, без значение каква зодия е, се обяснява с това, че всяка една от тези 10 планети в наталната карта на човек, може да е във всеки един от 12-те зодиакални знака и във всеки един от 12-те дома в наталната карта. Грешката на хората е, че приемат Астрологията за невярна наука, защото си казват този човек е примерно ''зодия Телец, хора които са упорити, не правят компромиси, а другия човек и той е зодия Телец а нямат нищо общо? ... като цяло зодия телец са упорити, безкомпромисни, а какъв е този другия човек, пак зодия телец обаче прави компромиси и не е чак толкова упорит'', защо става така, защото примерно Луната, която отговаря за емоциите е примерно в знака на Риби, които да кажем най-общо са по-отстъпчиви и правят компромиси. От там идват всички различия между хората и не само. Всеки зодиакален знак си има и ниските-лоши проявления има си и високите-хубави проявления. Няма как просто да има, 12 типа хора ако се гледа само зодията пак хората са различни помежду си.... и без да са осведомени за същината на тази наука, изказват мнение, че ''Астрологията е пълна глупост'' (а тя така или иначе си работи : ) ). Светилата в Астрологията ( Слънцето (Слънцето=зодията) и Луната ), заедно с Асцендента играят огромна роля в характера на човек. Слънцето представлява Аз-ът, Егото, Волята, жизнената сила на човек, визията за живота, начина през който човек се движи през препядствията, а домът в който се намира Слънцето от 12-те дома в наталната карта-разказва повече за областта на живота, в която най-добре ще се изразява човек. Луната е свързана с психиката на човек, с вътрешното Аз (което, човек не разкрива първоначално пред другите), с настроенията, с емоционалното състояние на човек, как човек реагира към другите. Луната означава също условията от които човек се нуждае, за да се чувства комфортно и сигурно в живота. А Асцендента е маска, която човек поставя пред другите. Пример давам: Ако човек отиде на заведение и от 10 души на масата познава само един примерно, а другите 9 не ги познава, но те го гледат и се запознава с тях, примерно маниерите, дали ще бъде по енергичен усмихнат, притеснен, по-уверен, по-студен това е Асденцента, докато човек не си показва Луната, емоциите, просто Луната човек я показва пред най-близките семейството и т. н и другите планети също си имат значение. Важно е Слънцето, Луната и Асцендента в какви знаци е и в какви домове, отделно и другите планети в какви знаци са имат си значения и в кои домове попадат всичките планети, пак има значение, отделно има аспекти, положителни, отрицателни, мажорни и т. н доста инфо е, може да се видят таланти на човек, къде му е силата на човек, защото всяка планета си има определено значение, отделно всеки от тези 12 дома отговарят за различна сфера от живота на човек, има и аспекти, които са много важни. В картата се виждат, Хобита на човек, таланти, брак, ранен брак, късен брак, безбрачие, кратки, дълги пътувания, работа в родната дръжава или работа в друга държава и още много неща, но Астролог вече може да види всички тези неща. С какъв тип хора може да си пасне човек най-добре, какви предпочитания има, отделно има съвместимост между две карти казва се партньорска синастрия. Може да е между двама бизнесмени, между двама приятели, между мъж и жена. В синастрията между мъж и жена може да се видят аспекти на сексуално привличане от страна на двамата или само на единия, но примерно потенциал за дългосрочно съжителство да няма, както и обратното, може да се видят детайли дали примерно мъжа възприема жената до себе си подсъзнателно, като своя майка и обратното, всичко това зависи от аспектите, дали са положителни отрицателни в синастрична карта и кой планети попадат в даден дом на другия човек и обратно, а в наталната карта между, аспектите на даден човек ако човек има много положителни аспекти, съдбата го облаготелства така да се каже, но тези положителни аспекти не дават силен характер и ако попадне в трудна ситуация въпросния индивид, ще му е трудно да се справи с тази ситуация, най-добре е да има и положителни и отрицателни аспекти, защото отрицателните аспекти дават спънка в живота, трудности, неразбирателства на човек с другите, но пък в същото време се явяват като гориво в хороскопа и дават сила на характера и човек попаднал в трудна ситуация или подобна ситуация на този индивид, който има само положителни аспекти, този индивид с трудните аспекти ще има, както казах по твърд и силен характер и ще се справи по-добре без проблем с такава проблемна ситуация. Но тези аспекти са от значение също и планетите в кой знаци и в кой домове са, много инфо е като цяло. Кармичните уроци също се виждат в картата, душата на човек в тази инкарнация какви уроци трябва да научи. Астрологията приема версията за прераждането и за кармата на човек. Може да се видят много много неща в наталната карта на човек. Но аз знам само базистни неща има много томове на тази тематика. Астрологията е най-древната наука 7500 пр. н. е от Шумерите, Шумерската Цивилизация. Доказано е, че енергията на планетите, действа в материята и във всеки един организъм, даже на най-малко атомно ниво! Има много видове Астрология. Иначе има и Мунданна Астрология, за цели държави (световни събития от историята, са се случвали, когато се образуват разни аспекти в небето между планетите, аспект е един вид какви градуси правят планетите помежду си и от там идват положителни аспекти тригон, секстил, отрицателни квадрат и опозиция има и други аспекти и т. н. и още други видове Астрология, но това са вече подробности. А към Автора, може да се провери като се направи Синастричен хороскоп, твоите данни и данните на жената с която искаш и вътре се вижда всичко дали изобщо има потенциал или няма потенциал между двама Ви, за краткосркочна връзка или дългосрочна връзка. Най-добре отиди при добър Астролог. Но все пак, ако с дадена жена нямате добра съвместимост, по синастричните карти, това не означава, че не трябва да й се обадиш или да имаш нещо с тази жена, просто тази проверка, ще ти даде важна информация, но избора си е твой! Има много томове написана литареатура и всичко това, което написах е само върха и една малка част от тази велика наука Астрология - Езикът на Вселената!

11.   Благодаря на номер 5 и 8 за примерите. Ще се радвам за още примери. Като цяло са ми харесвали зодии лъв и стрелец в живота ми. АЗ СЪМ РИБИ, но нямам против никакви други зодии. Просто искам да науча за дълги бракове между кои зодии.. и някакви съвети. Родителите ми бяха две деви и нямаше изход..

12.   Като цяло за брак един ден няма да гледам зодията, но ми е интересно наистина да ми споделите за дълги бракове кои зодии брачни партньори наистина сте виждали да са щастливи в брака си...

13.   Лъв и овен сме, но естествено не сме оженили заради зодиите си.

15.   Съпругата е Овен аз съм Близнаци , от четири години сме женени а от осем сме заедно и да ви кажа по-хубава връзка от тази не дъм имал ( то и затова прерастна в брак ) , просто няма такова щастие и такава семейна идилия като нашата ( дотолкова се разбираме един друг че ми се струва че сме еднояйчни близнаци понякога ) , та мисля че има нещо вярно е Астрологията според мен

16.   Някога в древен Рим имало едни жреци- авгури, птицегадатели. По полета и поведението на птиците предсказвали бъдещето. За тях и вярващите това е било истина и наука. Така гледам и на астрологията. Последното нещо, по което ще тръгна да си избирам партньор е зодията. Звездите нищо не говорят за характера и избора на даден човек, при положение, че много от тях вече са угаснали, а ние виждаме светлина им сега, докато стигне до нас, изминала милиони километри.

17.   Тъпо е да вярваш в зодии,наистина.Аз съм Стрелец,мъжът ми е Риби,не сме от най-съвместимите двойки,според зодиака,но си живеем от много години заедно,че даже минаваме за много добро семейство в очите на приятелите ни,пък и май наистина сме.Заслугата е на моята Рибка,заради търпението и толерантността.Аз съм по-дръпната,бързо избухвам,всеки не би ме изтърпял.Но пък иначе не изневерявам и съм нелоша домакиня.Просто си търпим кусурите.

18.   Козирог и везни; козирог и рак; козирог и скорпион; козирог и дева☺️

19.   Зодиите не определят нищо, особено само слънчевите знаци! Поне научи повече. Аз съм Козирог и приятелят ми също е Козирог. Заедно се задържахме, доста се разбираме и така. Това е последното нещо, според което да си избираш партньора.

Джен