Излизам с един, а в мислите ми е друг
Здравейте драги читатели на spodeli, към вас се обръща за съвет жена на 21 години, чийто любовен живот не е спирал в последно време да бъде пълна каша. Накратко, свързах се с млад мъж (макар че по поведение май си е все още момче) на 24 години и след като си писахме известно време онлайн, се видяхме. Аз бях извън страната и когато се върнах започнахме да излизаме и бях сигурна, че има много химия между нас и двамата много се харесвахме. Но после той изведнъж се дистанцира заради негови комплекси и несигурности. Въпреки че ни беше много забавно, беше трудно да се общува с него на сериозни теми. Накрая му казах директно, че не съм щастлива с обстоятелствата, че искам по-често да се виждаме, да сме интимни, да обсъждаме по-сериозни теми понякога и като цяло да се сближим, а той отговори, че единственото, което може да ми предложи е приятелство. Заболя ме, смятам, че притежавам нужните качества да си заслужавам усилията - визуално съм възможно най-добрата версия на себе си, от доста време, спортувам редовно, храня се здравословно, имам разнообразни интереси и високи амбиции. Никога не съм била с наднормено тегло и не съм имала проблеми с външния вид, но за първи път ми се случва да застана пред огледалото и да си кажа 'уау', а на обектът на копнежите ми май му е все тая, въпреки че неговите постижения далеч не надхвърлят моите (говоря като цяло) и все пак има качества, които да ме привличат.
Спряхме да си пишем от известно време и започнах да излизам с друг. Нямам много какво да кажа за него, защото не го познавам толкова добре, беше ми забавно и с него и се радвах да си пишем и да прекарваме време заедно, но в момента, когато ме целуна, единствената мисъл, която ми се въртеше в главата е как не е първия и се почувствах наистина зле. Дори наскоро пак му писах (на първия), въпреки че преди това в заетото си ежедневие, не усещах чак такава необходимост и се въздържах. Посъветваха ме да излизам с други като начин да се разсея и отдалеча от разочарованието, което преживях, но в случая сякаш има точно обратния ефект. Липсват ми целувките му, очите му, усмивките, смеха, шегите, а той твърди, че не е готов за връзка и очевидно не му е приятно да обсъждаме проблеми и да се стремим към подобрение. По-склонен е да си прекратим взаимоотношенията, отколкото да намерим разрешение. Благодаря предварително за съветите!

Коментари

1.   Човек, момчето не те иска, кое не разбираш? Не му тичай по гъза.

2.   Пак ли ти? Нали вече ти писахме, че няма смисъл да се надяваш на връзка, щом той не иска? Толкова ли не можеш да го преглътнеш? Ти как би се чувствала на негово място? Проблем имаш с егото, не с него. Успех занапред!

3.   Ще ти опростя картинката, защото явно за теб е много по-сложна, отколкото е всъщност.
Щастлива ли си със сегашния? Не. Искаш ли го? Не. Остави го тогава.
Хлътнала си по предния и още ти държи влага. Хората казват, че клин клинът избива, но не е точно така. Любовта се забравя с любов само и единствено в случай, че и това второто е наистина любов. Твоето второ не е любов. Няма да стане, не се мъчи. Изстрадай си първата история и тогава се оглеждай за нещо ново.

4.   Ако наистина си толкова стойностна, колкото се описваш, щеше да си разбрала, че няма да ти се отвори парашута. Не досаждай на човека!

5.   Ами вземи си най-добрата версия на себе си си и се разкарай от момчето, че ще ти пусне ограничителна заповед! Не значи не! Компрендо?

6.   ...и спиш с трети?

7.   "не е готов за връзка и очевидно не му е приятно да обсъждаме проблеми и да се стремим към подобрение. По-склонен е да си прекратим взаимоотношенията, отколкото да намерим разрешение. " - Ти любов ли искаш или заедно да попълвате тегави данъчни декларации? Защото като поставиш въпроса за "обсъждане на проблеми" точно така се чувства човек. Колкото и да мислиш, че си "струваш" и аз да съм и аз ще постъпя като него - ще ти кажа, че не съм готов за връзка и няма да искам да се занимавам с проблеми и ще се дистанцирам така, че да нямаш никакви основания да ме товариш психологически. Разбери, че ако искаш някой в живота си, трябва да правиш живота му по-приятен и лесен, не да мислиш, че понеже изглеждаш добре можеш да товариш другия с проблеми и да сриваш качеството му на живот по-този начин и да го караш да се чувства зле и психологически обременен. Имаш амбиции, сравняваш постижения и подобни, искаш да решавате проблеми - не разбирам, ти сякаш търсиш някой с когото да се състезаваш а не да обичаш?