Как да постъпя?
Здравейте, искам да помоля за съвет!
Хомосексуалист съм, на 20 години и не мога да преодолея страха си и притеснението да призная тази истина пред най-близките хора в живота ми. Подозирам, че майка ми има някакви съмнения, но никога не е ставало на въпрос. Смятам, че ако си призная ще сгреша, но ако не го направя пак ще сгреша.
Как да постъпя?

Коментари

1.   Защо трябва да споделяш. Аз също съм хомосексуална и не съм го споделила с родителите ми, защото смятам, че не е нужно да ми се бъркат в живота и да се притесняват отсега. Когато си готов, ще го усетиш. Няма нищо по- хубаво от това да живееш - бест оф боут уърлдс. Намери си компания в тия среди, излизай, забавлявай се. Даже и тръпката е по- голяма. А до близките ти приятели. Според мен им кажи. Ско са ти истински приятели няма да им пука. Моите бяха много окей. Казаха ми само " не зме предполагали, ама сега си имаме колоритна групичка, всеки е различен с нещо отличаващо го". Аз се усмихнах и нищо не се промени. Когато си си ти, не би трябвало да ти тежи чак толкова кой знае и кой не знае. Може би притесненията са ти, че като никой не знае, няма как да си намериш приятел, няма как да излизаш с такива хора. Напротив има форуми, барове.. дерзай

2.   И аз много бих искал нашите да знаят, но ги познавам - никога не биха приели нещо такова. Решил съм, че ако ще го правя, ще е едва когато имам стабилен човек в живота си и съм материално и финансово независим от тях.
Ти познаваш най-добре близките ти хора и ти най-добре можеш да прецениш дали и как биха го приели. Ако си сигурен, че не биха го приели, съветът ми е първо да си независим от тях и чак тогава, ако прецениш да им признаеш, защото в стремежа си да бъдат добри родители могат да ти навредят повече.
Ако не си сигурен можеш да подхванеш темата за хомосексуалността, за да разбереш какви са им нагласите, без да конкретизираш себе си. Аз например имам позната на моите години, която напоследък започна да качва снимки с приятелката си. Показах я на нашите. Реакцията на баща ми беше: "ако смятате да правите подобни неща, нека е далеч от погледа ми". От там ми стана ясно каква му е нагласата със сигурност.
Подкрепям между другото и коментар 1 и имам питане, къде мога да си намеря приятели в тези среди, които да са позитивно настроени, просто имам нужда от такива хора в живота си. :)

4.   Много хора се чудят и се правят на недоразбрали защо имало прайд шествия, никой не пречил на ЛГБТ хората да са каквито са.
Това е една от многото истории, които показват, че в България шествия като прайда са жизнено важни и необходими. За никой хетеро човек не е проблем да говори за сексуалността си и да демонстрира любовта си вкъщи или на публично място. За ЛГБТ хората, уви, това е проблем, който силно се надявам с времето да бъде разрешен.

5.   Не се срамувай от себе си! Бъди такъв, какъвто си! Няма нищо по-лошо от това! Освободи се и живей живота си, защото втори няма да имаш!

6.   И как прайда ще помогне на автора да си реши проблема с родителите? Май се опитваш с чужда питка помен да правиш?

8.   4, бъркаш ги двата щата. Шествията нямат нищо общо с правата. Иначе съм съласен, че много хомосексуалисти се страхуват да не станат жертви на насилие, което не е нормално, но чак шествия, нито има нужда, нито ще помогнат с нещо, дори напротив - само ще настроят обществото още повече. Никой хетеро не прави паради. И като цяло съм против мляскането на обществени места, защото е най-малкото невъзпитано без значение ориентацията. В някои държави дори е незаконно.

9.   Към 6 и 8
Питката няма съмнение - обща е.
Колкото до правата - една от основните цели на прайда е промяна в законодателството с цел равни права, как ще няма общо? Хетеро паради няма, защото хетеро хората няма за какво да се борят - техните права не са нарушавани. Иначе казано всеки ден пред очите ни се случват хетеро паради. :)
И понеже стана дума за другите държави - да, в някои държави "мляскането" е незаконно на публично място, в други на жените не им разрешено да излизат по бански на плажа и могат да показват само очите си на публично място. Според мен обаче е по-добре да насочим вниманието си към напредналите държави, за да можем да се развиваме по някакъв начин.