Бягство
Искам да избягам от вкъщи и от хората. Момче на 20 години съм асоциален и нямам приятели, хората не ме харесват и аз не много тях. Мисля да избягам в неделя вечерта срещу понеделник, тоест утре вечерта. Ще живея в гората и после ще напусна и страната, за да не ме намери никой. Не искам да причиня това нещо на семейството си най-вече на майка си и баба си. Но немога да се променя аз съм страхлив и нещастен и немога да общувам с хората и единствения начин за промяна е да избягам. Не знам дали ще оцелея в гората, но не искам да съм тук. Ако избягам ще нараня майка си и баба си само това ме спира, но от друга страна цял живот ще съм нещастен тук. Какво да направя. Може и да напишете към коя страна да се насоча, не искам да съм славянска държава.

Коментари

1.   Нещо си закъснял с тоя "хайдутлук" с около 150 години... Ако искаш наистина да избягаш, най-лесният начин е да запишеш висше и после да се прехвърлиш по някоя програма, или да си намериш работа.

2.   Намери си кон и куче.

Братан.

3.   Ти не си добре. Стой си във вас и се напуши като нормалните хора. Не се филмирай. Една 10ка и вс ти е 6.

4.   И като отидеш в друга държава там няма да се налага да общуваш с хора, така ли ?
Нещо не си го доизмислил.

5.   Иди в Мали, Сенегал или Бурунди. Нелош избор е и Хаити. Там на фона на живота на местните, ще разбереш колко добре си бил тук.
Проблемът не е държавата, а в тебе. И ще е с теб навсякъде.

6.   Смяташ ли, че в гората ще бъдеш много щастлив? Как смяташ да оцелееш? А в чуждата държава без работа, средства, език и без никакъв близък как смяташ да се справиш? У вас имаш подслон и поне двама близки роднини, които те обичат и се грижат за теб. Някои нямат дори това. Сам казваш, че характера не можеш да си промениш, защо мислиш,че като избягаш ще промениш положението си към по-добро?

7.   Апропо, горещо препоръчвам Сомалия! Там ще се почувстваш направо щастлив.
Както и ако в гората намериш гъбки-веселушки.
На такива лекенца едно време успешно им лекуваха депресията и ги социализираха в казармата, особено в Строителни войски.

8.   " Момче на 20 години съм асоциален и нямам приятели, хората не ме харесват и аз не много тях. "

Забелязъл съм, че често хората които мразят другите се чувстват асоциални. Когато мразиш другите без конкретна причина, това си проличава. Следователно никои не иска да бъде приятел с теб. Ти намразваш хората още повече. По този начин влизаш в един омагьосън кръг. Не може да мразиш и да очакваш обич и разбиране. Усмихни се на живота и той ще ти се усмихне също.

П. С.
Където и да отидеш няма да можеш да избягаш от проблема, понеже той е в теб. Човек не може да избяга от себе си.

9.   Здравей :) аз съм момиче на 18 аз съм малко асоциална като, теб нямам много приятели, само такива като мен, нямам си сериозен приятел нито нещо дори не желая да излизам на вън защото няма с кого а и предпочитам да е някъде където няма много хора или почти няма :”(, и също съм се чувствала така като теб, и сега също защото в къщи ме тормозят, но другата година като завърша 12-ти клас ще се преместя да живея сама в друг град, ако искаш може да ми споделиш по подробно за да съм наясно за какво става въпрос, ако имаш нужда да споделиш с някого, бих ти дала имейл адрес да ми пишеш ако сметнеш че имаш нужда от подкрепа :) Бих се радвала да получа отговор.