Сестра или любима
Бих искала да споделя нещо, което не ми дава мира и разбира се да чуя вашето мнение. Да кажа първо малко за мен. Жена съм на 38години и живея с един мъж без брак. И двамата имаме по едно дете от предишни връзки. Моето е на 14 и е при нас, а неговото на 19 и вече не е при нас. Живее отделно с приятелка. От 4 години сме заедно и се разбираме много, говорим свободно на всякакви теми. Това, което ми тежи е нещо, което разбрах наскоро. Разказа ми за едно момиче, към което много години е имал желание да бъде с него. Тя е сестра на най-добрия му приятел. Тъй като е бил женен и заради брат и не е посмял да направи нещо. Разликата в годините не е малка. Затова се е примирил да бъдат само приятели. След като се е развел и преди да се запознаем е спал с нея, по неговите думи тя е била инициатора и той се е възползвал. Откакто се познаваме ми я представи като приятелка и често общуваме с тях. Чак сега ми призна всичко друго винаги казваше, че я чувства като сестра. Това от което повече ме заболя, е че ми каза че никога няма да прекрати тази връзка дори и да не ми харесва. Въпреки че аз не съм казала такова нещо. Смятам че той още има чувства към нея. Казва, че никога няма да ми изневери, независимо, че пак може да бъде с нея, ако иска. Чула съм и коментар от негова страна, че ако си бил с някой един път няма как да не искаш пак.

Коментари

1.   Предолагам щом ти е споделил за нея, че едва ли ти е изневерявал с нея, но все пак имай едно на ум. Аз бих дала ултиматум, приятелски отношения не съществуват за мен където е имало страст. Според мен не би бил с нея открито заради приятеля си.

2.   Само мога да ви пожелая здраве и живот и здрав семеен живот. Щом е бил искрен с теб, имай му доверие.

3.   Ти му слугуваш ежедневно, той си мисли за нея. И не може да я изкара от живота си. Като сте заедно компанията, за какво мисли и какво си представя, според теб? Ако те обича, ще те уважава и няма да иска приятелството на другата, щом ти е неприятно. Като му е толкова незабравима, да си стои с нея. Не може да се вярва на думи, разкарай го. Постави въпроса директно- или ти, или тя. Никой не е незаменим.

4.   Стига бе, хора... Не слушай номер 3.

Това момиче е доста по-малко от него, сестра на негов добър приятел... Труднодостъпно, сладко изкушение - толкоз. Мъжете, а и жените, харесват да преследват, до време, тръпка да има, но... знам ли, спокойствието е за предпочитане. Против изневерите съм, но съм и против ултиматумите, с тях - отблъскваме хората и показваме егоизъм, нарцисизъм, несигурност, жестокост... все качества, с чиито притежател - никой не би искал да си има работа.

5.   Аз съм авторката бих искала да кажа и нещо друго. Наскоро говорих с него и по един друг въпрос. През тези години никога не чух Обичам те от него. Отговора му не ми хареса, но явно беше искрен. Каза ми харесвам те, уважавам те и се разбираме добре. На него това му било достатъчно и любов не съществува. Не вярва, но знам, че го е казвал на друг.