Любовта между различните
Здравей!
Благодаря ти, че се спря на моята кратка история.
Не съм сигурен какво точно искам да постигна с нея, може би просто искам да си "сверя часовника" и да проверя дали грешката не е в мен. Ако не броим това, че съм гей за грешката в случая, проблемът ми е с обвързването.
Тъй като за тези като мен, в повечето случаи нещата се случват "зад кулисите" и далеч от обществения взор, един от малкото налични начини за запознаване със себеподобни са онлайн приложенията и сайтовете за запознанства/чат/секс. Лесна работа, също като всички останали такива - снимка, малко чат, среща и после евентуално нещо повече. Моят опит обаче се разминава с тази идеализирана формула, поне в 80-90% от случаите.
Харесате се с някои, пишете си и изведнъж - всичко просто спира. Без видима причина за това. Срещите като цяло също са рядкост и повечето пъти, поне единият от двамата е просто за едното чукане. В което да кажем, че няма нещо лошо, всички хора правят секс, но нима с това започва каквото и да било по-трайно между двама души? Дори хора, които открито твърдят, че търсят нещо трайно, просто приятели и определено не са с цел секс, се оказва, че често пъти си го просят в прав текст, в първите редове на разговора... Искам да питам тези от вас с опит с такива приложения - било то хетеро- или хомосексуални - вашият опит какъв е? От толкова много време се занимавам с такива апове, водя едни и същи, неводещи никъде разговори, влагам усилия и надежди (не съм отчаян до такава степен, че да предлагам брак на всеки суаипнъл надясно; по-скоро имам предвид надежди за нещо повече от 10-минутен чат), а накрая - едно голямо нищо.
Може би аз бъркам някъде? Една част от моите приятели, които са като мен, дори и най-тежките характери, успяха да се обвържат и изглежда накрая ще си остана само аз flying solo.
Това е другото тъпо - много от "прятелите" ти веднага щом си хванат гадже, забравят за всичко и всички други. Но това е друга тема.
Имал съм гаджета до сега, за последно когато бях на 22. Сега съм на 25.
Понякога това ме побърква и дори депресира, защото времето си минава.
Ще съм благодарен на всеки, който сподели своя опит и наблюдения по въпроса.
Х.

Коментари

1.   Разбирам те напълно. Както каза ти-отметваш наляво, снимки, уж хубав, понякога задълбочен чат. След това или се стига до предложение за секс, или никога повече не си пишете. Търсят сериозна връзка, а интереса за по-истинско общуване е нулев. Аз също познавам хора, обвързали се от такива приложения, но може би е чист късмет. И ако някой евентуално каже, че интеренет е само за това-убиване на време или за секс, не. Опитах да се запознавам с хората и очи в очи-разменяте телефонен номер или нещо за контакт и пак последва същото. Разговор или чат, и после отново нищо. Вече оставам с впечатлението, че хората не знаят какво искат, нито знаят какво трябва да дадат в името на някакви нормални, не казвам хубави, а нормални взаимоотношения. Аз съм човек, който изглежда добре и може да води всякакви теми на разговор, забавен.. Повечето хора могат да дадат същите неща в първоначален етап, но то до по-нататъчен дори не се стига. С напредването на годините ще ставаме все по-самотни и затворени, това в моят извод. А съвет-наосъина нямам, аз съм в същото положение.