Как да продължа, как да го задържа?
Преди два месеца се запознах с мъж от моя малък град. Излизахме, невероятни срещи имахме, в които го опознах и много се влюбих. На ниво приятели сме, но често флиртуваме помежду си и усещам, че назрява моментът, в който да прекрачим само приятелската зона.
Наложи ми се да замина и ме нямаше около месец, той ми каза - айде, като се вълнеш ще се забавляваме повече.
Е мина този месец, върнах се, излезнахме един път на басейн и вече чакам той да ме покани и на следващи срещи, но той спря.
Сякаш си е глътнал езика. Знам, има работа, но нрябва ли аз да го пришпорвам. Знам, че ако досаждам, той ще се отдръпне.
Какво да правя? Ако зависеше от мен искам постоянно и всеки ден да съм с него.
Моля ви, посъветвайте ме, преди да съмпостъпила глупаво.

Коментари

1.   Може да не те е харесал по бански.

2.   Не се ли сещаш? Намерил си е друга и се забавлява с нея.

3.   Излез с някой друг и го постни навсякъде в социалните мрежи.
Ще ти звънне на другия ден.

Братан.

4.   Гледала ли си филма "Той не си пада по теб"? Ако не си, гледай го, ще си отговориш на въпроса. Няма земна сила, която да спре мъж, който харесва една жена да не се повлече по корем само и само да е с нея. И това, че "има работа" никога не би било причина да не я подложи на обсада. Да, може да отложи среща, заради някакъв неочакван ангажимент, който му проваля вечерта, но изобщо да изчезне, защото е "зает" - такова нещо няма и ти би била твърде наивна, ако сериозно го вярваш.
Според мен се е случило следното. Ти си разчела погрешно сигналите. Човекът се е държал приятелски, може дори да е пофлиртувал за спорта (мъжът ми постоянно го прави), а пък ти си решила, че оттук насетне следва любовна връзка. Мъжете усещат по погледа на една жена кога в главата й минават мисли за сватбените покани и медения месец и, ако не са истински влюбени, бягат през глава.
Какво да направиш? Ами приеми положението. Той не си пада по теб.

5.   А според мен просто му е писнало да се наканиш. Пиши му че искаш да те ощастливи, ще видиш колко бързо ще доприпка. Сексът не трябва да се отлага безкрайно.

6.   Номер 4, ти нормална ли си. Филмите не представляват реалносста, а това което определени групи от хора желаят да бъде реалност, маркетинг сиреч. Има много неща, които могат да спрат един мъж да направи нещо.

7.   Глупости на търкалета!!!!! Номер 4 може да е прав/а до някъде, но тук говорим за човек, за живо същество!!!!! Мила авторке според мен най-добре ще е да поговорите. Не можеш да знаеш какво му се върти в главата и как се чувства без да си го попитала.... Всичко се получава с комуникация бе, хора.. Попитай го директно как се е чувствал след срещите ви, дали са били специални за него, и най-вече директно го попитай какви са му чувствата към теб.. Никога няма да разбереш, ако не опиташ...... Успех :))))))

8.   3,
Гениално както винаги, Бретончо. Но какво ще стане ако:

1) той не е активен по социалните мрежи;
2) не му пука;
3) го приеме за официален край на отношенията;
4) направи същото?

Предложи ѝ да си говори с момичетата и "скришом" да му се подхилква. Може би да му метне някое хартиено самолетче със следа от червило? Да прати някоя приятелка от класа, тя да го пита, дали харесва авторката.

Авторке, сериозно, ако те искаше, щеше сам да е дошъл. Можеш да подпиташ и да го поканиш пак, но ако и след това не стане - дотам си.

9.   от авторката: Благодаря ви много!

Да, питах го дали иска да се видим - той каза да. И аз му казах - добре, пиши ми когато имаш време и до там.

Относно филмите - изгледала съм ги и поуката в повечето е, че като жената усети отдръпване от мъжа, тя бяга, той се усеща, тича след нея.
Така ще направя и аз, но честно казано ми е писнало от такива тъпотии, няма ли лесни взаимоотношения.

11.   Не слушай съветите на номер 7, защото ще станеш супер досадна. Ако чуе "как се чувстваше след срещите ни" директно ще избяга.

12.   Авторке сега аз, ще ти кажа как виждам нещата.
Запознали сте се, излизали сте... И на двамата ви е било хубаво и интересно. Всяко ново нещо е така... флиртували сте, започнали са да прехвърчат искри... И тъкмо нещата, да тръгнат в по-друга посока... ти заминаваш, за месец. Това заминаване според мен е причината, той сега да е по- дръпнат. Когато липсва живият контакт между двама души ' които са още в начален етап на връзка... се губи интереса. а той ако през това време е излизал с друга, интереса вече е повече там. Това изобщо не означава, че не те харесва. Остави го на спокойствие. Не му досаждай, но и не изчезвай напълно. Припомняй му за себе си. Звъни му.. но не всеки ден разбира се, и не да го питаш дали иска да се видите.. а Просто да го чуеш.. без да питаш за среща...

13.   Номер 6, да "нормална" съм. А ти, освен невъзпитана, явно си и малка или просто инфантилна. На теб не ти ли се е случвало един месец да повтаряш на един мъж, че си "заета", а той да не се усети, че просто не желаеш отношения с него? Двайсет пъти като се обадиш на една жена и тя ти каже, че днес е на рожден ден на леля си, утре е свръхзаета в работата, после е на екскурзия с приятелка, след това е пипнала някакъв грип и т.н., ако имаш капка мозък, ще стоплиш, че не проявява интерес към теб и в нейните очи си досаден, дори и да се придържа към любезния тон. Да, питали са ме такива мъже какъв е проблемът. Ами как да му го кажа в очите: "Пич, не си падам по теб!", все се опитвам да му пожаля достойнството и сам да се оттегли. Ами същото е. Няма "заети" мъже, когато наистина са заинтригувани от една жена. Ако му се счупи колата, ще измине 10 км пеша, но пък ще се срещне с нея. Ще си смени работата, ще се разведе, ще се премести в друг град, в друга държава, на друга планета, но пак ще е с нея. От опит ви го казвам.
Имате още много да ревете, докато си научите уроците, просто се опитвам като по-възрастна да ви спестя малко от разочарованията, а и от женска солидарност не ми се иска авторката да изглежда жалка в очите на този човек. Най-ужасният сценарий, който предвиждам, е момчето да се възползва, след като така открито му се натискат, да я "уважи" в леглото веднъж-два пъти и после да си бие камшика. Тогава ще имаме тук тема: "Така хубаво започна всичко, той що се дръпна и сега съм нещастна?"

14.   4/13 е много права - той не си пада по теб и това няма да се промени дори и на челна стойка да му застанеш. Радвай се, че не те е "уважил" 1-2 пъти както казва 13 - след това ще си задаваш много повече въпроси.
Мъж съм и мога да потвърдя, че ако някоя жена ми е харесала ще направя чудеса за да съм с нея, особено ако вече съм получил сигнал, че и тя ме харесва.
Ще се въздържа от съвети защото знам, че при влюбените гугутки никакви аргументи не важат, само ще кажа, че познавам не една и две, които са били "уважени" за по една нощ, една от тях дори са я "уважили" и втори път след 4-5 месеца, а после няколко години не и стигнаха да разбере, че липса на квартира, работа, срещи с приятели, ангажименти към родители и т.н. изобщо не са пречка за един мъж да бъде с жена, която му харесва.

15.   Извън този случай номер 4 има право.
Тук обаче (поне според мен) проблемът е не толкова, че момчето не си пада по авторката. Напротив, имало е взаимно привличане и флирт, но неговата идея е била за нещо по-неангажиращо и по-бързо като развитие. Имали са срещи, т. е. инвестирал е и време, а вероятно и средства, след което тя заминава за месец... За мъж, който е влюбен, това не е чак такава голяма трагедия, но за мъж, който иска просто секс, не е много хубав развоят на събитията. Естествено, че не пропуска да си остави вратичка ('ще наваксаме като се върнеш'), но още тогава е било ясно, че стига да има по-добра възможност, ще се възползва и ти ще останеш на заден план. Не че не те харесва, просто е усетил, че ти търсиш друг тип връзка и че много трябва да вложи за нещо, което с друга би получил срещу по-малка инвестиция.
Това мисля аз, но може и да греша, все пак хората не са програмирани и може нещо съвсем различно да му се случва в главата. И все пак, спри да го търсиш, остави за известно време в негови ръце инициативата.

16.   Мда... истината боли понякога. Според мен № 4/13 е уцелила право в десятката. Послушай я, авторке, няма да сбъркаш. Забрави го тоя пич и си намери някой, който наистина те харесва.

Жена 48