Какво се прави в този случай
Моля за съвет синът ми се раздели със жената която живееха заедно имат едно прекрасно момиченце на 3,5 годинки тя го взе със себе си при неините родители и не позволява да го виждаме вече 3 _та седмица какво да правим? Толкова ни е мъчно за нея.

Коментари

1.   Няма право да ви отказва достъп, водете дело...

2.   Еми има голямо значение защо не ви го дава. Ако я е заплашвал/бил/тормозил е нормално. Нищо не можете да наоравите. Съда трябва да определи режим на лични контакти. До тогава може и да не го видите. Говорете с адвокат.

3.   Според мен се търси адвокат, който да ви запознае с правата ви и възможностите за процедиране, с които разполагате.
Или пък направо, подайте жалба в полицията, че възпрепятства да виждате детето. Но предполагам, че това е възможно, само ако синът ви е признал бащинство. Успех

5.   Първо в закрила на детето(извършва се психически тормоз на дете), после полиция(оплакване за отвличане на дете), Ако няма резултат, прокуратура(пускане на жалба) и задействане на съдебно дело. Натрийте носа на самозабравилата се кифла. Това са жените, напаст за мъжете!

6.   виждамЕ, правиМ? - ей госпожа, синът ти е вече пораснал мъж, а и баща. Той трябва САМ да реши този въпрос. САМОСТОЯТЕЛНО!
Спри да му бъдеш притурка.

7.   Значи, консултирайте се с адвокат и се разровете в законите.
За жалост не съм много компетентна по темата, но мои близки имаха много сходен проблем съвсем наскоро и постъпиха по този начин. Майката не позволяваше на бащата и неговите родители да виждат децата. Оказа се, че има закон, който гласи, че майката няма право да "крие" детето от тях. В тяхната ситуация няма брак и не са водени дела за попечителство. Реално тя не може да ви отнеме правото да виждате детенцето, тъй като сте му роднини. Не сте престъпници, не сте опасни, не вярвам да има обстоятелства, които да застрашават здравето на детето, когато то е с вас. Дори да се водят дела за попечителство и детето да остане при нея, то пак ще има схема, в която бащата ще може да взима детенцето при себе си. Тогава ще е длъжна да ви го дава по график и в противен случай, вие имате права и можете да ги използвате.
Проучете самата ситуация и говорете с компетентни лица, със сигурност имате право да виждате детето и можете да си го потърсите.

8.   №6, знаеш ли, че и бабата и дядото на детето имат правото да виждат внучетата си. Те също могат да заведат дело, ако не им позволят контакт в внуците си. Съвсем правилно авторката пише в множествено число, защото потърпевшите от своеволията на самозабравилата се кифла са повече от един.

9.   Първо, редно е в заглавието да става ясно за какво иде реч. Второ, защо в анонимен сайт? Ако беше: Как да не давам свиждане с детето - разбираемо е.

От коментарите дотук само номер 8 има някаква реална представа. Наистина, баби и дядовци могат да искат да им бъде определен режим на свиждане. Но не е задължително да го получат!

Моят опит е от преди 20 години, но едва ли ще е много по-различно в момента. Тогава и сега виждам огромната грешка която съм направил. Давах пари и много държах да виждам детето! Водих дела за родителски права - никакъв шанс. В телевизията ходих имаше предаване и нищо. Повече от година ходих с свидетели на свиждане което ми отказаха и на всеки два-три пъти жалба в прокуратурата! Нищо! Тогава създадоха Държавна агенция за закрила на детето и те нищо не можаха да направят. Много "успешен" ход от тяхна страна беше настроение на детето срещу мен, направо "промиване на мозъка", щом и сега вече отдавна пълнолетно като ме види й се обръща на другата страна - значи "много добра стратегия"!
И моята "борба" приключи неочаквано за мен - просто ми спря интересът или каквото е там и то изведнъж. Поне "болката" спря. Тогава имах вече още едно дете, сега са три без това което не виждам. Защо да "наливам" в бездънна каца? !

В никакъв случай не казвам да се давате без "бой"! Но е много възможно резултатът да е подобен. Тези разни: Стратегии за детето. Изобщо не им вярвам да имат някаква мисъл за деца!

И много ще се радвам да не съм прав!