Защо винаги харесваме точно този, с който не можем да бъдем?
Здравейте, драги читатели!
Съжалявам, ако историята ми е объркана, и не можете да разберете, за какво става въпрос, но.. Ще започна от някъде. Моля, ви не ме критикувайте, объркана съм.
Аз съм момиче, на 17.
Преди 3 години харесвах едно момче, една година по-малък от мен. И аз всъщност не знаех, че сме били в едно училище, а и там учих само 2 години, та в 8 клас се преместих в друго, една съученичка ми показа случайно снимка, дали го познавам, бил учил в същото училище, където съм учила и аз... И така, всеки път му влизай в профила, иии.. нещо започна да ме гъделичка в стомаха, и един ден осъзнах, че го харесвам. И се оказа, след разговор с майка ми, че когато съм била на 3 години, заедно с него сме си играли на градинките с люлки.. Той на една люлка, аз на другата и.. После така и не сме се видяли повече, 11 години, по - късно се оказва, че го харесвам, както и да е, толкова силни чувства изпитва към него, стомаха ми се свиваше, когато чуех неговото име, а когато го видех, не можех да скрия радостта си.. Усмивката му беше толкова очарователна. И аз си мислех, че не е случайно, че като малки, нашата детска игра, и това харесване от моя страна, не е случайно, представях си как ще се получат нещата, че ще се запознаем случайно някъде. Но, така ми стана гадно, че съм го изпуснала точно, когато се преместих в другото училище, разбрах, че и той, учи точно там където и аз. И нещата просто не се получава ха, оставха си с това негово гледане в профила, разпитвала съм за него, докато един ден, нещата се промениха за мен.. Казаха ми, че е наркоман... Не знаех, какво да си мисля, пък и той преди беше приятно закръглен, сега кожа и кости, едно момиче от моя клас го видя, и каза, че има видима промяна от преди. Както и да е, чувствата ми към него, постепенно отслабнаха, признавам си понякога все още си мисля за него, но няма никакви чувства, не му влизам в профила, безинтересен ми е, иначе е фотограф. Сега уча в професионална гимназия, където отново започнах да изпитвам чувства към друг, той е 2 години по-голям от мен, обаче. Виждала съм го в 9 клас, мяркал ми се е в стаята най-много 3 пъти, с други съученици от моя клас да си говори. И така, един ден нашето училище изпращаше абитуриентите, видях го, аз естествено, не знаех как се казва, но започнах да го харесвам, научих му и името, работеше в града, но така и не посмях да си поръчам нищо от него(сервитьор е), иначе съм разпитвала за него учителите, има проблеми с родителите си, сам живее. Ходила съм само един път до заведението да питам дали работи тук Направила съм си усилията за когото и от двамата да е. Не съм като някоя мърда, да чака така да станат нещата, но не се получава и това е. Разбрах, че сега е в Пловдив, все още го харесвам, но просто ми е гадно, че и него го изпуснах, а е добро момче. Аз съм си виновна, но ми кажете, не ви ли се е случвало да си изпусне те шанса с човек, когото сте харесали? Защо винаги харесваме точно, този, с когото не можем да бъдем?
Съжалявам за правописните си и граматически грешки, но ми беше трудно, толкова е дълго.
Благодаря Ви, ако сте я прочели!

Коментари

1.   Ба ли мааму

2.   Утре ще срещнеш друг, ще харесаш и него... Нищо сериозно. Никаква гаранция, че тези мъже ще харесат теб.

3.   Мисля, че си объркала раздела. Ти си си за "Тинейджърски" отвсякъде.
По въпроса ти - въпреки хаотичния ти разказ ми стана ясно, че имаш навика периодично да изпитваш чувства към момчета, които и хабер си нямат за теб. Даже не мога да разбера откъде идва въпросът ти "Защо харесваме този, с когото не можем да бъдем"? Е защо пък да не можеш да бъдеш с тези момчета?! Все едно аз да пиша жална тема, че не ми е писано да съм гадже с Анджелина Джоли, въпреки, че имам чувства към нея и съм разпитвал съседите й за нея преди 3 години!
Ти казваш, че си разпитвала и си ходила тук таме...а не ти ли хрумна просто да се запознаеш с тях? Така може и да се получат нещата. Въпреки, че си мислиш, че си направила нещо и не си седяла...всъщност нищо не си направила. Очевидно те продължават да не подозират за твоето съществуване.
Помисли над казаното от мен и си направи изводите. Според мен е добра идея просто да опиташ да се запознаеш с обекта на твоите любовни въздишки. Пък после - каквото сабя покаже.

4.   Харесваш някого, с който не можеш да бъдеш - освен ако не е огромна световна знаменитост от рода на Брад Пит, обвързан или твой роднина, не виждам причина? Никой не те е отрязал, ти даже не си пробвала! Аз съм момиче също, на 23, мила. Досега почти винаги първа съм заговаряла тези, които харесвам. Някои ме отрязваха, с други си остана кратка занимавка, с един имах сериозна връзка и накрая ми разби сърцето. Но се пробвах! А не да чакам и зяпам профили. Това, което ти правиш го правих до 13. След това се взех в ръце. Момчетата не четат мисли.

6.   От Авторката-Много ви благодаря, че прочетох те историята ми! Това че, е в друг град нищо не означава, ще опитам късмета си..

7.   Виж, като харесваш някой, му казваш. Изпускаш ги заради мълчанието си. За жалост точно, както изключително много хора (визирам и себе си). И 100 години да ти дадат с този човек, и още 100 човека да намериш, които да ти харесат, ти ако всеки път и при всеки си мълчиш, нищо няма да стане. Признаваш и това е. Не губиш нищо. Не става така, като разпитваш за него и не действаш. Животът е това: рискуваш или не правиш нищо и после съжаляваш, че не си опитал. Съжалявам, ако съм те обидила по някакъв начин, не това ми е целта. Надявам се да разбереш какво искам да ти кажа. Късмет следващия път!

8.   Аз не харесвам хора, с които не съм имала контакти. А щом съм имала контакти, симпатиите са взаимни. За да започна да харесвам някой, трябва съответно мъжа да е показал, че има отношение, грижи се за мен, мил е. Не бих казала, че съм харесвала някой несподелено.