Защо мъж се връща при жена, която след раздяла обижда?
Винаги ми е бил странен този феномен. Защо след раздяла, даден мъж обижда всячески бившата си половинка с всякакви обидни епитети, и пред приятели и пред близки, но след някакво време пак драпа да се връща при същата тази жена, която е плюл и изкарвал дявол? Как така хем тя е боклук, иска ти пари, или е спала с други, но драпаш пак при нея да се връщаш?

Коментари

1.   Това, че го е казал, не означава, че го мисли. Всъщност думите му може да означават "ти ме нарани, а аз те обичам" и да ги казва от болка.

2.   За да ѝ го върне?

3.   Защото е инфантилен със сериозни личностни проблеми. За това. Психопатите и нарцисистите правят така, а те са много. Има и такива жени, не са само мъжете. И не, не е нормално, ако това се чудиш. От връзка с такъв мъж нищо няма да получиш, ще иска да те изпозлва, докато замазва положението, че уж те обича и уж съжалява. Свършиха ли се мъжете, че се занимаваш с боклуци?

4.   Щото п'а жените не са същите...

Братан.

5.   към 3 от авторката
Не става въпрос за мен конкретно. Бившите винаги ги режа. Просто съм наблюдавала такова поведение в нашата компания. Общ познат скъса с някоя, плюе я и обижда всячески пред нас, даже и неща, които са си лично тяхна работа ни разказва-интимни и за какво са се карали. Но след време се е случвало да я моли да се върне при него, а само допреди някакво време я е изкарвал най-лошото нещо в живота си. И от колеги съм чувала подобни думи , а след време- качват снимки отново със същата жена , като я наричат тяхното слънце и други такива. Лицемерие ли е това?

6.   Защото е слаб по принцип, а щом се връща и се моли,значи няма достойнство.

7.   Ами нагон, такова му се. Липсва му мократа..... същност на жената. Нейното дълбоко.... проникновение към проблемите и всекидневната рутина на забързаното ежедневие.... офф писна ми, ще го напиша в прав текст.. Е Бе Им Се

Се тая.

8.   щото той знае че няма да намери по проста да може да си я манипулира и използва и изневерява както преди. и хората обичат садо мазо емоционални, токсични връзки и после предават психичните си отклонения на невинните си деца и така ...до края на света

9.   От 3, по-далече от такива хора, всичко можеш да очакваш от тях. Не е обикновенно лицемерие, поведение на наранен социопат/нарцисист или каквото друго му има. Патология. Обиждат, защото са наранени, щом са зарязани това ги удря по егото - значи не са перфектни. Но не искат да изглеждат като такива в чуждите очи, затова по тяхната логика трябва да започнат да обиждат другия човек и да злословят, измисляйки си истории най-често. По този начин "доказвят", че проблемът е в другия човек, а щом проблемът е в другия човек, значи те продължават да са идеални и реномето им пред обществото остава непокътнато. Разбира се не се виждат, че са смешни и инфантилни от страни. Това е по тяхната логика. Иначе те не мислят повечето неща, които говорят като цяло(те са само за пред другите и пред съответния човек) и за това се връщат при гаджето. За пред обществото се изкарват много великодушни, че приемат такъв по-нисш и аморален от тях човек обратно и пак са добрите уж в цялата история. Много болна история, горе-долу това е логиката на повечето такива. Има някои, които са си обикновенни простаци, но като цяло това е причината. А по-страшното е, че има някои инфантили в обкръжението им, които им се връзват на простотиите, които говорят и след това гледат гаджето накриво в най-добрия случай.