Дали наистина иска да е с мен?
Здравейте,
На 29 години съм, запознах се със страхотен / в моите очи / мъж на 40г.- несемеен и необвързан. Много е внимателен, нежен, държанието му спрямо мен е страхотно, но... разбрах, че в момента има връзка със семейна жена.
Разбира, се той отрече, но аз знам че ме лъже / съгурна съм, не искам навлизам в детайли как съм разбрала/.

Много се огорчих, целия свят се срина пред мен, загубих всякакво доверие към него. Като усети това мое състояние, държанието му към мен стана още по-добро, но как аз да му имам доверие като знам, че не е искрен във взаимоотношенията ни.
Защо му е да поддържа такава авантюра, ако иска нещата между нас да се получат?

Искам да го забравя, да прекратя тази връзка още в самото и начало, но вече съм хлътнала толкова много, че ми се вижда непосилно, а знам, че продължават да се виждат с другата жена. Мислите ли, че има някакви чувства към мен или просто само ме разиграва?

Коментари

1.   Лъжата си е лъжа.
Мечо Пух

2.   С теб няма нищо сериозно а те ползва просто за секс. Според теб защо на 40 не се е сгодил?

3.   Щом поддържа връзка с омъжена жена за съжаление едва ли има истински чувства, ако имаше истински чувства няма да иска да бъде с никоя друга освен с теб. Не си струва да си с човек, за когото не си единствената.

4.   Може да му трябва време да прекрати връзката с омъжената жена. За що не приемете, че авторката се е появила по-късно от началото на другата връзка и въпросният мъж наистина е открил женете, с която иска да е. Вероятно точно връзката с омъженете жена е само секс, а не с авторката. Спорид мен е необходимо време и нещата ще си дойдат на мястото. Освен това сме 21 в. и не е задължително всеки 40 годишен мъж да е женен или сгоден. Особено второто направо ме изпълва със смях. Вие от кой забутан край на страната сте?

5.   Много е вероятно човек който не е създал семейство до 40 да иска да си живее живота и да се забавлява. Ако ходи и с женена жена е още по-вероятно. А ако на всичкото отгоре има и втора връзка с неомъжена жена става почти сигурно. А ако лъже и втората си любов е направо сигурно.

6.   На човека ако му е било за женене да се е оженил досега, щом на 40 г. все още е ерген - значи обича този начин на живот и няма намерения да си създава излишни главоболия с жена, деца и тем подобни. С теб просто се забавлява - младичка, хубавичка - що да не си направи кефа. А това, че ти си кроиш някакви планове и изпитваш някакви чувства - проблемът си е само твой.

7.   А защо се ровиш и как по точно разбра и от къде си сигурна, че има връзка с тази жена?

8.   От Авторката
Благодаря за отговорите. Сигурно съм много заслепена и не виждам очевидното, но изпитвам много силни чувства към този човек. И за Номер 7: да сигурна съм на 100 %, че има връзка с омъжена жена, не ми се навлиза в подробности, уверила съм се. Не е просто слух, а съм сигурна че е така. А ровя защото ми пука за този човек, все пак нали имаме сме заедно.

9.   авторке, много сложно.
Той едва ли ще признае за връзката си, все пак е унизително за един мъж. Може и да е влюбен в дамата, но да осъзнава невъзможността да са заедно истински и да търси момиче като теб, но не може или не иска да се разделя с нея. Можем само да гадаем. Не го съди, човекът е слаб.
Според мен, ако го обичаш и харесваш действително, ще му дадеш шанс. Той щом реши, че ще гради с теб бъдеще, ако е мъж на място, ще приключи с нея. Винаги има риск пак да се върне и изобщо, голяма каша.

10.   От Авторката
Да Номер 9, наистина е сложно. Но ако за него е унизително да си признае връзка, за мен е двойно по унизително да я приема за нещо нормално /докато е с мен, де/. Разкъсват ме толкова много съмнения на моменти; дали просто не иска да я забрави с мен, но наистина трябва да е много добър артист, ако го прави.
Да, много го харсвам, влюбена съм в него, събуждам се и заспивам с мисълта за него, не ми излиза от съзнанието през цялото време /за обич е твърде рано да се говори/, затова и токлова ме боли.

11.   спокойно де. Според мен си заслужава да дадеш на човека шанс. Явно отдавна е с тази жена, щом е обществено достояние и щом не е създал семейство до сега. Няма начин да не е страшно наранен от своя страна, може да я е чакал и да е имал някакви надежди. Това, че е с теб е знак, че се стреми към друг живот, към свое семейство може би. Ако го обичаш, не го ръчкай за тази му връзка, може би и той иска да забрави, може би дори не се среща с нея ваче. Виж, всеки от нас има някаква болезнена тайна, някаква рана, ти неговата я знаеш, остави миналото в миналото. Не мисли, моля те, не мисли за връзката му с другата жена. Слушай интуицията си, не ревността и гласа на фалшивия морал. Виж очите му, виж как те гледа, усети го и ще разбереш, когато тя е погребана окончателно. Влюбеният човек си личи. Ако се влюби в теб, ще забрави за нея. Усети го това (само ти можеш) с всяка фибра на тялото си. Гледай го в очите, в устните, не мисли, а чувствай! Ако го обичаш, борбата си заслужава! Ако обаче любовта ти не е достатачно силна, по-добре да приключиш сега с него, ще е трудно да се бориш с призрака на жената, която е обичал нещастно и тайно може би десетина години!

12.   10. за Авторката

Виж миличка... знам че те боли и ти е тежко!
Ти поговори ли с него? Или той не иска да говорите?
От колко време сте заедно, колко често се виждате?
А тази жена не е чак такава заплаха, ако мога да го нарека така, понеже е семейна... пиши тук, ще ти олекне малко, повярвай ми, аз така съм правила.

Една топла прегръдка от мен, имаш нужда

13.   извинявай, има една тема от преди месец "На 29 години съм и се влюбих в мъж, който е на 40" - твоя ли е?

14.   От Авторката
С този човек сме заедно от почти шест месеца, а се познаваме от 2 години. Не мога да говоря с него за връзката му с въпросната жена, защото той отклонява разговора, дава ми да разбера, че не му е приятно. Но тази му връзка в никакъв случай не е десет годишна както беше предположено, най-много година, година и половина да е продължила.
Номер 13 посочената от теб тема не в моя.

15.   много странно. Мислиш ли тогава, че той още е с тази жена, или просто вече търси ново начало в твое лице? Какво ти казва интуицията ти?
Иначе, естествено не иска да говори за тази връзка, ако е бивша, не те засяга действително, но дали е така?

16.   От Авторката
Мисля, че има чувства към мен, то се усеща, но дали изпитва нещо към другата - не зная.
Определено, не иска да е с нея, мисля си, че е така.
Надявам се и да не се срещат, но се виждат служебно във връзка с работата си.
Интуицията ми е напълно обърката; на моменти мисля /усещам/, че иска да е с мен, на моменти ми се прокраждат съмнения.
Но е много внимателен и мил, страхотно се държи
с мен.

17.   виж, успокой се първо и спри да си въобразяваш разни неща. Щом той търси връзка с теб, значи аферата е приключила (поне това е логичното).
Защо да се съмняваш - дори да се виждат по работа, той вече знае, че тя не може да му предложи нищо.
Виж, не мисли, а чувствай. Не съди хората заради миналото им и не СЛУШАЙ КАКВО се разказва от народа. Има много фалшиви „доброжелатели“, които не ти желаят доброто. Доверявай се само на собствената си преценка!