Обичам го , но взе да ми дотяга.
Обзе ме ужасна скука в тази връзка и не знам какво да правя. За 4 години нищо не съм видяла от него. Та той дори едно цвете за повод не се сеща да ми подари. Не показва никакво уважение, не ми прави изненади, не ме води никъде, а когато аз му предложа няма желание. Няма подарък за рожден ден, за Коледа, за 8ми март, а какво да говорим за годишнина, та той дори не помни кога е. Няма желание да посетим нови места, да срещнем нови хора. Не живея в негово жилище, карам моя кола, купувам си всичко сама, дрехи, обувки, бижута, часовници, разходи за храна, сметки, заведения. Той няма желание за никакво развлечение, разнообразие, почивка, мисли само за работа и пари, а в крайна сметка не е по-добре финансово от мен. Искам разнообразие в една връзка, не държа на скъпи подаръци, но държа да се сеща за мен и да ме уважава. И една картичка и цвете ми втига. Искам да ходим на различни места, да имаме спомени и хубави моменти заедно и да поддържаме пламъка на връзката. Все пак живеем заедно доста време и е нормално на моменти да ни дотяга един от друг. Та не знам какво да правя. Как да му го намекна? Или просто да се замисля дали да не поема по друг път.

Коментари

1.   Ако очакваш промяна, няма да я дочакаш. Говори с него и се разделете. Насила хубост не става, човека е с теб от удобство явно, защото ако наистина те ценеше, сам щеше да иска да те зарадва с нещо. В тази връзка си сама.

2.   Вие сте просто съквартиранти, които правят секс. Сигурно и сметките си делите? Може би само ти си мислиш, че имаш връзка? Нищо от това, което изброи, не е нормално и свидетелства за горното.

3.   Била съм в такава връзка и по-добре не става в бъдеще.Щом не прави елементарни подаръци или изобщо не се досеща,то не очаквай ако станете семейни.На човека не му се харчат и стотинка за теб,а ти си още с него.Приключвай с такъв..

4.   Режи го мацко

5.   Къде ти беше акъла първите 2,3 месеца когато създадохте връзка. Ти само за между краката ли му мислеше. Хората си дават време за да се опознаят, но при вас това го е нямало. Сигурен съм, че той се е показал какъв е още първите няколко месеца, а ти за какво си мислила тогава, че не си взела решение навреме. Четири години докато разбереш какъв е партньора ти. Грешката е в тебе.

6.   1. Говориш
2. Действаш

Толко' е просто.

Братан.

7.   Не всички мъже са като тези в книгите и във филмите- повечето, както и твоя приятел, не се сещат да подаряват неща. Примерно моят съпруг само веднъж ми е подарил цвете и то защото много исках. За други подаръци- просто ми дава пари и ми казва да си купя каквото си искам. Той мрази да пазарува и да обикаля, предполагам и твоя приятел е така. Не се сърди за такива глупости, просто на някои ,, им пада по- бавно житона". Аз си обичам моят съпруг и подаръците не са ми важни.Ако вече толкова много не ти обръща внимание и те дразни- разделете се.

Ж, 27г.

8.   Остави го сам, дистанцирай се от него за известно време. По реакцията му вътрешно ще усетиш какво ще правиш оттам нататък. Имай в предвид че така и така стиснатите мъже, които не подаряват нищо не стават за връзка, както и сдуханите. Късмет. И не приемай нещата твърде навътре

9.   Най-добре се виж в огледалото. Предполагам не си първа хубост и имаш поне 10кг горница. Интересно колко часовника си си купила, че говориш за часовници.

10.   И аз не съм по романтиката, но елементарни жестове може да се правят! Пробвай да говориш открито, не да намекваш, но надали нещо ще стане. И какво толкова време уби с него, че и още търпиш? Това е тумрук. Сигурно и в секса е същият. Намери си мъж като теб и той подобна на него жена и това е.

Джен

11.   Ох, не, номер 9, няма значение как изглежда. Даже по-вероятно е да е хубава. Познавам едно момиче, което спечели конкурс за красота и приятелят й също не й купуваше подаръци за рождения ден. Ми задръсреняк и егоист си беше момчето. Заряза го и сега е с друг, който си се държи съвсем нормално, обикновнно момче е и им чувство за такт, за разлика от предишния. До човек е.

И аз мисля, че не те харесва достатъчно авторке, някои хора не са способнибда обичат. Живее с теб от навик и това е. Махай го, няма да се промени.

12.   Защо още стоиш при него?Щом за 4 години,той не е направил нищо за теб,не се интересува дори малко какво чувстваш и какво искаш,мислиш ли,че ще се промени?Не,това няма да стане никога.Единственното нещо,което можеш да направиш(и което всяка жена,според мен,би направила)е да скъсаш с него.Няма причина да оставаш и минута повече с този човек.Но едно ми е чудно,защо го търпиш толкова време?

13.   намери си друг, тоя не става явно и ти го знаеш

14.   Авторката съм. Да,вярно е ,че доста избързах и заживях с него.Никога не ми е липсвало внимание от мъже и винаги съм имала избор и лесно бих го заменила.Проблема е ,че бях с особен характер и ми беше трудно да се отпусна и доверя на някого.Та в този човек сякаш видях себе си, можех да му споделям и да му говоря с часове,имах и някаква емоционална сигурност.Никога не съм гледала парите и подаръците ,свикнала съм да се издържам сама и ако искам нещо винаги е трябвало да поработя за него,понеже родителите ми нямат толкова големи възможности.И може би затова сега заех такава роля във връзката си.Мисля да си дам почивка като се отделя от него и премисля нещата.

15.   Чак и за рождения ден да не ти купи нищо - това вече е грубо. Че аз дори на не толкова близки хора взимам нещо символично, какво остава за най-близките. Мисля, че и сама се досещаш колко те цени и колко въобще мисли за теб и за това как се чувстваш. Според мен няма какво повече да очакваш от тази връзка.

16.   "Мисля да си дам почивка като се отделя от него и премисля нещата"... - класика в жанра. Авторката просто е хвърлила око на някого и сега си търси оправдание и повод.