Въпрос основно към мъжката аудитория
Здравейте! Момиче на 19г. съм (в случай, че е от значение)
Какво за вас е момичето, което постоянно се съгласява с вас? Което иска да ви накара да се чувствате максимално комфортно и за това не ви отказва на почти нищо? Дочух разговор, който гласеше, че, , на мъжете им харесва да се чувстват като, , герои” до своята половинка, но това, че постоянно им се дава всичко им омръзвало и то бързо”. Аз лично малко се засегнах от това, защото и аз се съгласявам почти винаги. Аз не съм от хората, които ще спорят за най-малкото, ще се тръшкат докато не получат своето и т. н Отстоявам си позицията за нещо, което наистина би ме развълнувало (което май ми се случва рядко), а не например за вечеря какво да ядем... спагети или пица :д, , На мъжете трябва да им се дърпаш и да се правиш на недостъпна, за да им задържаш вниманието”

Оставям коментарите на Вас!

Коментари

1.   Това е жена мечта! Доста рядко се срещат.

2.   На мен не би ми допаднало. Не обичам и прекалено опърничави. Нещо балансирано. А и има разлика между това да не иска да наруши комфорта на мъжа и да се съгласява сляпо. Може просто всеки да си каже мнението и да обсъдите и да изберете най-доброто за всички, без никой да се налага.

3.   Не, харесвам жени със собствено мислене и които отстояват мнението си.

4.   Не ги предпочитам, защо ми е някоя да се съгласява постоянно с мен? Тя роб ли ми е или приятелка?

5.   Супер е!

7.   Всяка капризна кифла си има мнение и си го отстоява. Въпроса е да сте на едно мнение с твоя човек. А и мъжете много се изморяват когато винаги те организират всичко, къде да ходят, какво да правят, искат и жената да вземв участие и да каже какво иска да прави.

8.   Мъже а държите ли жената да може да готви?

9.   Аз лично, най-обичам жени, които не употребяват ":д" в писмена реч.

10.   "но това, че постоянно им се дава всичко им омръзвало и то бързо”"

Лъжа е. Само на някакви психопати, дето само интриги са им в главите ... На нас, нормалните хора, това не ни пречи.

11.   "Какво за вас е момичето, което постоянно се съгласява с вас? Което иска да ви накара да се чувствате максимално комфортно и за това не ви отказва на почти нищо?"
Такова момиче е като Господ, не съществува :D

12.   Както с повечето неща в живота, истината е посредата - нито да си безгласна буква без собствено мнение, нито пък да искаш да се наложиш на всяка цена. Имай мнение, позволявай обаче и свобода на другия да има.

13.   Най-правилното е посредата.Най-неприятното е надменна жена вживяваща се в ролята си на кифла.Има хора като теб и в това няма лошо просто , хората са такива че ще го приемат за слабост и ще те мачкат не всеки би го оценил.
Мъж 34г

14.   За дълготрайна връзка, определено покорна, нежна и женствена жена е с огромно предимство. Другото са простотии в стил "гроздето е кисело". Средната жена в наши дни има голяма уста, и е цинична, което е страхотен turn off дори в сексуално отношение.

15.   Н.3 казваш, че харесваш жени със собствено мислене и които отстояват мнението си. Всички хора имат собствено мислене, но не всички мислят логично и със знание. Мнението на всеки се базира на неговото знание съчетано с неговата логика. Ако човек няма логично мислене и не е получил истинско знание по даден въпрос той не може да има вярно мнение. Такъв човек ако отстоява мнението си и прави онова което си мисли, че е правилно, той със сигурност ще съжалява от резултатите на делата си. Знам две семейства в които мъжете послушаха мнението на жените си и двете семейства загубиха всичките си спестявания. Едното семейство загуби 300,000 долара, а другото почти 500,000 долара. Жените им искаха да забогатеят още повече, а загубиха и това което бяха спестили през живота си. Рядко има жена със здрава логика и дълбоки знания и ако мъжете се вслушват в такива жени ги очакват големи изненади. Ти ще се съгласиш ли с мнението на такива жени като посочените в двата примера по-горе.

16.   На 21 съм и общувам интимно само с мъже , които се стараят на двама ни да е комфортно. Твоето е подценяване и нагаждане към мъже, на които малко им пука за теб. Има жени всякакви.

17.   За това момиче, мисля, че е неуверено и комплексирано. И че не вярва, че си заслужава усилията. Най-вероятно е право, то се познава най-добре. То предлага непрекъснато грижи и помощ, често непоискани и това отблъсква. Често се съгласява, пък после се оказва, че не е била съгласна и е трябвало аз да прочета мислите й. И се оказвам лош. Вкарва ме в един филм, че тя прави всичко за мен, а аз нищо. А тя или нищо не иска, или не знае какво иска. Аз някак си трябва да знам, обаче, нищо, че като цяло нищо не я трогва и няма много интереси. Накрая от много непоискани услуги се оказвам и длъжник без да разбера. Абе изобщо в тоя филм аз съм някакъв голям злодей. Писва ми да съм такъв и казвам край. А това момиче ме пита " Честно ли, след всичко, което направих за теб? Никой не те е обичал толкова, ти не ме оценяваш!Аз съм толкова добра, а ти си толкова лош". В началото успява да ме убеди, че аз съм лошия и оставам. Скоро започвам да се чувствам обсебен. Не искам да съм лош, не искам да съм неблагодарен длъжник, не искам никакви жертви от нейна страна, а тя тогава се чувства "отблъсната". Преди много харесвах това момиче, а вече наистина искам да я отблъсна. Спирам да се съобразявам, а тя остава. Правя глупости, а тя прощава и аз вече знам, че изобщо няма смисъл да се старая. Никакъв герой не се чувствам с такова момиче.

18.   Жена съм, но ми се е случвало.
Когато бях на твоите години, за пръв път си хванах гадже. Бях толкова ентусиазирана и щастлива, че някой ми е обърнал внимание най-после, че правих всички, което той искаше, съгласявах се, не смеех да кажа нищо на въпреки и т.н. В резултат на това накрая ме нарече "мишка". Нямала съм свое мнение, никога нищо не съм предлагала и т.н. Много се засегнах, но осъзнах грешката си. Това е много безгръбначно и жалко поведение, никой нормален човек няма да те уважава, ако се държиш така. Не говоря само за любовни връзки, ами за всякакви отношения между хората.

Разбира се, има и друга страна. Много мъже предпочитат покорна, послушна и непроблемна жена до себе си. Такава слава се носи на азиатките, които се считат за смирени и изпълняващи съпруги, които ще са верни само на теб и ще те карат да се чувстваш като бог, обслужвайки всичките ти нужди без възражения. Не всички, разбира се, но тези от по-забутани и бедни места. Продажбата на азиатски булки върви с пълна сила. Предполагам, че донякъде така наречената "жълта треска", се дължи и на това - хем изглежда екзотично, хем си гледа в краката и слуша какво ѝ заръчваш. За мен това не е нормално и е еквивалентно на робовладелчество. Не искаш адекватна връзка с равнопоставена личност, а покорна секс-слугиня. Това говори за личностни проблеми, комплекси, чувство на малоценност и цял букет от готини неща.

Та идеята не е да се държиш като пълна проклетия и безкомпромисна гадина, но да имаш мнение, което да отстоявиш, съчетано с гъвкавост на характера.

19.   Не се притеснявай изобщо за това, бъди такава каквато си, той мъжа ти си те познава.

Ако се опитваш да изкривиш нещата най-много нещо да не се получи, тия работи не се мислят. Един мъж на първо място иска да бъде ценен, да усеща, че жена му го харесва, защото вижда някоя хубава черта в него. То това няма защо да се говори... ако жена му е все недоволна от него, то това би го отекчило. Мъжа винаги е в ролята на закрилник, а жената на добра партньорка, която винаги го подкрепя. Мъжа иска да чува само "да, супер си", толкова е просто.

20.   Авторке, звучиш като човек нуждаещ се от похвала и одобрение за това, което правиш, в случая от непознати хора по форумите, вероятно си така и на живо.
Естесвено човек, който с всичко се съгласява е много удобен за партньор пък и други взаимоотношения и едва ли някой би имал против да се съобразяваш постоянно с него. Хубаво е човек да прави компромиси, но не и да се превръща в сянка на човека до него и да пренебрегва постоянно себе си. Истината както повечето неща е някъде по средата - прави компромиси, но не се оставяй да бъдеш използвана. Здравословните взаимоотношения за мен се основават на взаимни компромиси, така и другия човек ще има възможността да покаже, че те цени.
Лигавщините от типа "на мен ми се ядат спагети, пък на теб пица... какво ще правим" не мисля, че са проблем за възрастни адекватно мислещи хора.

21.   Авторката
Искам да се оправя , но не знам как.. Не искам похвала , просто исках да знам най-вече за себе си дали греша с постъпките си . Благодарна съм на всякаква подкрепа дори и анонимна ! Четейки осъзнах , че след развода на нашите мен просто ме е страх да не бъда отхвърлена .

22.   Авторке, хората които искат да имаш мнение са самите те малодушни. Аз съм на 39 и не мога да си представя как бих бил с някоя, която ще ми тропа с крак. Без да се хваля жизнения ми опит е богат, дори за възрастта ми и доста добре знам кое е правилно и кое не е в живота ми. Успял съм в доста голяма степен в много начинания. Обиколил съм половината свят(буквално). Последно бях с една азиатка (виж коментара на но. 18) и с нея наистина имах най-стабилната връзка досега. Не защото беше покорна. А защото уважаваше мнението ми и мен като цяло. Тя знаеше, че мога да вземам решения за двамата. Заедно готвихме, чистихме, никога не съм нагрубявал или наранявал. Тя също се държеше с мен по подобен начин, доколкото можеше. 2. 5 години живяхме заедно и никога нищо не ни е било в тежест на връзката ни. Причините да се разделим са трети лица и е доста сложно за обяснение, но бих се обвързал с такова момиче отново.

Авторке, бъди себе си. За всекиго си има определен характер. Някои предпочитат да бъдат доминирани и друг да носи отговорност а тях. Други предпочитат да доминират. Има и такива в средата. За всеки влак си има пътници.

23.   Не, не ни омръзва да се грижи жената за нас. Вече наша отговорност е да не злоупотребяваме с това и да не го взимаме за даденост с времето. Тия, чието внимание има нужда от дърпане и правене на недостъпна търсят игра, не сериозен съвместен живот. Ако искаш да си с момиче за дълго време си е чисто облекчение, ако избегнете караниците и споровете и успеете да сте често на едно мнение, грижите се добре един за друг и се цените. Който ти ги е казал тия е от болно мислещите тия дни, които навсякъде в живота си търсят някаква тръпка, все едно е нещо страшно живота ти да е простичък и щастлив с правилен човек до теб. Не им стига. Измислен морал.

24.   Зависи от ситуацията. Аз също съм се улавяла, когато е имало моменти, в които често съм се съгласявала, но е било за неща, които не са изисквали кой знае какъв компромис от моя страна или също съм ги искала. И въпреки всичко съм се замисляла как се приема всъщност това. Ако нещо ми струва крайно голям компромис от моя страна, ще се замисля дали реално и човека отсреща би пренебрегнал себе си заради мен. Покажат ли ми безразличие и пълна липса на съобразителност, мога и на инат да не се съглася с нещо, което реално искам или ме устройва.

25.   От Авторката:
Искренно Ви благодаря на абсолютно всички! Наистина се радвам за хората, които споделиха мнението си и разбира се най-вече на хората, които малко или много ми вдъхнаха кураж да продължавам да бъда себе си и да не се променям! Бъдете живи и здрави всички

26.   Тия мадами, които се правят на интересни и искат постоянно да се налагат, са пълен кошмар и отврат! Така че ти си много добър избор! Но това не значи, че не трябва да имаш и свое собствено мнение - напротив! Но би било хубаво да го споделяш тогава, когато те попитат, а не да го натрапваш.

27.   Предполагам позицията на феминистките е жената винаги да е на противоположното мнение на мъжа. Нищо хубаво не се сещам следващо оттова.

Жена ми буквално за всяка нещо се "зъби" защо аз го искам или ми е мнение. Да я убедя в много важни за мен неща, а за нея никакви спорим с часове. За същото майка й или сестра й и казват: това е добре да стане - на секундата се съгласява. Оставам с впечатление, че няма област в която съм компетентен. И все пак единствено което постига е скандали. И това е повече от 20 години и не иска да схване, че няма да стане на нейната. След като аз издържам пет членно семейство, поне да имам право на мнение. То реално си налагам мнението, но след скандали.

Бих споделил по-горните твърдения, за мен авторката е мечта. Няма лошо да си има мнение и да го изразява, ама ако е като моята жена самоцел да е винаги против мен - изобщо не е добре.