Тема провокация
Наскоро бях на голямо събитие и както се предполага, имах възможността да контактувам с много хора и да наблюдавам отстрани социалната динамика. Това което ми направи впечатление е, че мнозинството вече е съставено от мъже срещу жени, и пропукването във взаимоотношенията между двата пола започва да добива чудовищни размери. Като всеки гледа и изтъква чуждите недостатъци без да взима предвид, че той/тя също не е съвършен.

Аргументите на нежния пол срещу мъжете, бяха насочени предимно към отношението, отчасти визията и донякъде осигуреността. Понеже напоследък много се спекулира, че жените търсят мъж с пари. Абсолютно грешно! Жените просто не искат такъв БЕЗ пари/говорим за нормалните жени, а не златотърсачки и прикрити проститутки/. И въпреки, че съм мъж нямаше как да не се съглася с тях относно доходите. Защото поглеждайки безпристрастно мъжа е двигателят в семейството. И силата с която "дърпа", се обуславя от неговите действия и умения. Които умения се изграждат с усилия, лишения, постоянство и отдаденост. Всичко това рефлектира изключително силно върху самочувствието и характера му. Добавяйки в този микс правилните действия, с които мъжът "да осребри" уменията си получаваме резултата - ПАРИТЕ. Т. е те са гарант, че отсреща стои човек умеещ да се адаптира, независимо от обстоятелствата. Сега обърнете логиката за човек здрав, прав, който мрънка, че няма пари.

Нека видим обаче как стоят нещата и от мъжка гледна точка. Ние изискваме визия. Но оплакванията на повечето мъже бяха, че вместо жена която да "плакне окото", отсреща им стои ходеща претенция. Чието самочувствието се дължи на нещо за което тя не е изиграла никаква роля - да се роди жена! Нямаше как да не се съглася защото репликата - "Тоя ми е под нивото! ", я чувам предимно от жени. А тя е плод на комплекси и високо самочувствие без покритие. Така, че мили дами отношението ви към мъжете играе също толкова ключова роля както и при вас. Мазненето на обекта на желанието ви, съчетано с тъпченето на "недостойните", или пък тяхното разиграване с цел повдигане на самочувствието - беше също много солиден аргумент, споменат в полза на мъжете. Останалите няма да ги пиша, понеже ще стане много дълго.

Нека направим и една равносметка: Поради множеството комплексни фактори, които стоят зад "обвързването", очаквам до 10-15г да има бум на стари моми и респективно стари ергени.
За себе си ще кажа, че съм мъж на 30г., обвързан, и темата няма за цел да се върти около моите възгледи/персона. Емоционалните и жлъчни коментари също са добре дошли, тъй като също са един вид мнение.

Коментари

1.   Много добра тема.
Имаш правилни наблюдения.
Ето малко нахвърляни размишления и философии.
Пътво ще изложа основните проблеми за жените, после за мъжете. Накрая десерта :)

ЗА ЖЕНИТЕ

На фона на хиляди години еволюция, от невероятно млако време имаме противозачатъчни, презервативи, масови аборти, намеса на държавата на страната на жената при взаимоотношенията и т. н.
В миналото е била елементарно. Жената се пази за един мъж, а той в замяна й работи като вол физическа работа и двамата са доволни. Сега обаче жената не се пази, няма нужда толкова много от бачкатора и тази динамика е нова (има няма 200 години на фона хилядолятия... )
Това променя нещата много и не се е разиграло до край още. Тепърва ще се видят резултатите.

Като цяло мъжете нямат никаква власт вече в сексуалния и семейния пазар. Освен ако не са от 20те процента.

Жените започват полов живот по-рано и имат повече партньори в новия свят в който живеем.
Това буквално оформя определени пътища в мозъка им от неврони и те губят способността да са моногамни.

Хората хабер си нямат каква е реалността.
Жените масово изневеряват.
80/20 е правилото.
80% от парите се притежават от 20% от населението.
80% от печалбите идват от 20% от продуктите.
80% от земята се притежава от 20% от хората.
И т. н.
И 80% от жените се чукат масово с около 20% от топ мъжете.

Пълно е с жени които са спали с девствени мъже.
Много мъже не са били с девствена жена и няма и да бъдат никога.

Наскоро в Европата направиха проучване. Мъже да оценяват жени и обратното.
Мъжете оцениха половинта жени като средно красиви и т. н. Нормално.
Жените... Жените оцениха 85% от мъжете като "под средното ниво"... Опа!

ЗА МЪЖЕТЕ

При нас е много зле.
Алкохолизъм, наркомания и порно!

МАСОВО. В нечувани библейски размери! Защо?

Защото мъжете тихомълком страдат и не знаят с какво да запълнят смисъла на живота си. Малцина могат да станат монаси и да тътсят просветление. Много малко са артисти и т. н. самотници и пак са щастливи.
Обиковенният средностатистически мъж иска жена и деца.
Да ама жените не искат обикновен мъж вече... И те няма ко да правят и - алкохоли и порно и/или проститутки.

Пълно е с обяви къде за работа се търсят САМО жени, такива за мъже няма.
Въпреки, че има много работа която негласно се върши само от мъжете, но уж сме равни.
От там труда на мъжете е обезценен.
Може да мъкнат камъни и тухли по цял ден и ще взимат пари колкото една фризьорка, че е и по-малко.
Жените нямат нужда от мъж да им работи вече.

А нали се сещате, че няма как всички мъже да са адвокати и хирурзи???

Все някой трбва да върши долната работа за да се върти света.
А тя е "под нивото" на жените и те не искат такива мъже и затова...

Алкохол, наркотици и порно.

Първите две на всички им е ясно как убиват мъжете, но много хора подценяват порното.

В миналото предците ни са виждали няколко яки мацки за цял живот, а сега мъжете гледат стотици на ден по екраните и това им бъгва мозъка горе-долу по същи начина както жените които от ранна възраст правят много секс с няколко партньора.
Порното буквално разваля механизми в мозъка и измеримо намаля сивото вещество!
Убива мотивацията, зашото злива рецепторите със свръх дози допамин и разваля механизма с който мозъка ни награждава когато вършим полезни неща.

Резултата от липса на нормални партьорки, алкохол, наркотоци, порно и без цел в живота е налице. Мъжете водят ГЛАВОЛОМНО в няколко класации:
- самоубийства
- бездомници
- психични отклонения
- намалена продължителност на живота

И на фона на това в момента тече глобална пропагандна кампания спрциално срещу белите мъже.
Тъгва от САЩ и Западана Европа, скоро и в БГ.

Е, няква 19 годишна пуснала тема тука в сайта, че жените им било голямо бреме и са прецакани да раждат деца... Смях.
Видиш ли, да си жена било много трудно, ама как ще раждала тя...

Всичко ще се срине. Ако някои хора се събудят преди това - добре. Иначе ще се събудим после.
Въпроса не е ДАЛИ, въпроса е КОГА?

ДЕСЕРТА

Защо се прави това противопстаяне между половете?

Защото резултата е тотално морално и духовно падение както на жените, така и на мъжете.
Защото няма как да се създадът Съединени Европейски Щати, а после и Нов Световен Ред ако има силни мъже и силни жени.
Ако има силна семейна единица, хората нямат нужда някой да ги води, нямат нужда от господари, освен от Единия Бог.

А когато жените станат масово курви, дето се мислят за мъже, а мъжете станат чикиджии, наркомани и джендъри...
Тогава ще има нужда някой от милярдерите да ги строява, а и те няма да могат да се противопоставят много.

Не се плашете, ще се оправи всичко, въпроса е колко души ще проспят еволюцията си?
Колко душички ще поклонят на този който има да идва?

Дойде Христос, не Го понахме и Го разпнахме.
Сега до края на 3то хилядолетие трябва да дойде Сатана в плът и кръв.
Ей затова е разделението между половете, защото отслабва човешкия род, разлага се обществото и идва злото, да ни учи по трудния начин.

2.   Прав си много. Като жена винаги ми е било странно някоя като каже "този ми е под нивото". Изпитвам радост ако някой ме сваля, не разсъждавам по този начин. Относно мъжете и заплатата, дори да печели добре - ако все казва, че няма пари, лъже, че му бавят заплатата и това е едно семейство - все тая дали има или няма. Много често се получава този вариант.

3.   Ако баба ти и дядо ти имаха същите възгледи тебе нямаше да те има. Направи си едно бебе и почвай да го кърмиш на три часа., Да му правиш масажи и т. н. После се занимавай с възпитанието му и ще разбереш каква е ролята на жената и защо с началото на майчинството се поставя край на кариерата на едно жена. Сега си го представи същия филм с две деца...

4.   А, верно, "събитие" днес наричат срещата между група хора. 90-те беше ежедневие, днес е събитие, утре ще е празник. Добре, че не се слях със стадото и нямам социални мрежи. Екстра ми е така, не се зомбирани излишно.

5.   От Автора:

До 1, изключително ми беше интересно да прочета всичко което си написал. Ясно е, че на глобално ниво върви агресивна пропаганда дали с цел разделение/обединение или озаптяване на раждаемостта, няма как да знаем със сигурност. Любопитното е, че този тип кампания е насочена срещу белия човек, който за момента е доказал, че е двигателят на обществото и прогреса. И тук изниква въпроса - Защо точно най-напредналата раса се поддава първа и най-лесно, а не негри, араби, жълти и т.н. Уж сме най-интелигентни, най-далновидни, а се оставяме да ни манипулират толкова лесно?

Тъжно ми е да го напиша, но България вече е рекордьор в негативните статистики. И е на път да стане социален феномен за напълно претопен народ без наличието на война. И въпреки, че сме преки свидетели, продължаваме да стоим безучастни. Мога да дам десетки примери с които уредени мъже/жени около 30-те си я карат соло и това изобщо не ги притеснява, сякаш ще живеят до 300 години.

До 2, точно по реакцията след комплимент най-лесно се разпознава жената отсреща. Надуе ли се, значи я тресат комплекси. Считам за нормално да реагира като теб.

До 3, в този ред на мисли, ако жената е без мъж, който да й осигури ресурсите за гледане на децата какво майчинство ще изкара? И къде отиде мъжкият модел в семейството, който беше за пример на децата от едно време?

До 4, хубаво е, че гледаш света от друг ъгъл, но дългият престой в изолация също не е препоръчителен. А събитие написах, защото не исках да конкретизирам.

6.   Единствения начин да се разбунтуваме срещу подтисниците, като народ е като :
1. Почнем да се обичаме. Мъже и жени. Един-друг, както винаги е било.
2. Спрем да гледаме телевизия и влизаме в социалните мрежи.