Той иска да живеем заедно
Здравейте,
Имам един проблем. С приятелят ми се познаваме от много време, но сме интимни от месец. Имаме нормални отношения и сме в така наречените "сладки месеци", но днес той ме изненада като ми предложи да заживеем заедно. Първоначално си помислих, че се шегува, но той беше сериозен. Даде ми два дена да си помисля и да реша. Аз искам да прекарвам повече време с него, защото той е много зает с работата си, а живеем страшно далеч един от друг, и ни остава много малко време да сме заедно. Не знам обаче не е ли малко рано за такава сериозна стъпка?...

А другият проблем е с майка ми. Тя не го харесва особено, и си мисли, че не е за мен. Наскоро брат ми се ожени и ще ми е много съвестно да я оставя сама, защото в момента преживява много труден момент. Какво да правя?

Коментари

1.   На колко години сте?
Щом чувстваш, че не си готова за това-просто не го прави. Права си, че първоначално всичко е прекрасно, ако искаш да осатне такова не го разваляй сама. Ако заживеете заедно ежедневието ще ви погълне, ще започнат дребните битови скандали. Не се насилвай. Бъди в дома му често като гост, но не постоянно като обитател.
Това е моя съвет, казвам ти го от опит!

2.   Аз пък го намирам за доста сладко. Щом сте далеч един от друг, е и практично решение. Ако не ти пречи на учение и работа, защо не.
Не мисли за майка си, тя е пълнолетна, ще се оправи. Ако нещата не потръгнат, винаги можеш да се върнеш в нейното гнездо, до тогава, ами до тогава... ти си знаеш най-добре!

3.   Не виждам какво ще загубиш, ако заживеете заедно, много двойки така започват семейната академия. Само се въздържайте от деца на първо време. Колкото до майка ти - ако не е тя, все ще има нещо друго важно и неотложно, не я оставяй без внимание, но гледай и твоя живот, тя знае, че все някога ще остане сама. Впрочем, да попитам и аз на колко години сте, как ще се издържате и защо майка ти не харесва джентълмена?
Мечо Пух

4.   аз на 22, той на 23

5.   Не бих живяла с някой ако съм с него само от месец.

6.   Е, авторке, не ти ли е време да напуснеш майчиното гнездо? Голямо момиче си, ще се справиш!
5, тя не е с него само от месец, а спи с него от месец. Има много голяма разлика. Освен това живеят далеч един от друг и не могат да се организират да се видят, защо не?
Иначе послушай Пух, не бързай с деца, гледай си живота с момчето, имате мнооооооого време

7.   6, от написаното аз разбирам, че са заедно от месец. Авторката е писала, че се познава с него от много време, а не че са заедно.

8.   Всичко е до късмет,а не до това колко време сте заедно.аз бях с приятеля ми точно месец и полвина и заживяхме заедно.на 4 м.решихме да се оженим,и да си направим бебе.сега съм щастливо омъжена и имам най прекрасното детенце на света;)))))докато преди да го срещна имах връзка 3г.която през цялото време си беше пълна агония.така ,че направи това което чустваш,а не се води от това колко време сте заедно и кой какво ще ти каже.