Приятелство превърнало се в любов
Здравейте на всички. Не знам от къде да започна да пиша. Имах сериозна връзка, през този период се запознах с едно момче, с което си паснахме доста и станахме много добри приятели. Излизахме заедно, постоянно ако трябва да бъда честна бяхме заедно, бях повече от колкото с бившият ми приятел ( причина да се разделим не е момчето). Той тогава и той си имаше приятелка. Януари месец и двете връзки се разпаднаха и негоеата и моята. От март месец един ден бях в тях и както си седяхме и говорехме почна да ме целува естествено имаше и секс. От тогава моите чувства прерастнаха вече във доста по-голями от приятелските. Но той в един момент се одръпна, после след месец пак започна пак се одръпна. Спим на едно легло от 2 месеца буквало живея във тях, когато говорим и мислим казваме НИЕ дори и финансово доста му помагам. Вчера обаче реших да го попитам ние всъщност какви сме, той ми отговори първо чувствам те като сестра аз го питах чувствам ме като сестра а всъщото време правиш секс с мен? Той после каза приятели сме. Какви приятели ние сме навсякъде заедно постоянно дори живеем заедно споделяме общ бюджет и тн мислим за бъдещето ни какво ще направим къде ще ни е по-добре да живеем. Аз му казах че няма как да остана с него след като той ме има за приятелка само, защото моите чувства са различни и той отвърне не че няма как просто не искаш да останеш. Моля дайте ми съвет или по скоро вашето мнение!

Коментари

2.   Наглост до тавана. Може и да си му приятна но те няма за нищо от това което ти искаш. И мен един така ме въртя 3 години всеки път питам какво сме и накрая през третата година ми каза, ми ние никога не сме били нещо. А аз също прекарва много време в тях и тн. И ми отговаряше по същия заобиколен, маниоулативен и безразличен начин. Голям червен флаг. Бягай. Щом му помагаш с пари може и за това да те оставя при него, освен за безплатен "приятелски секс". Догажда ми се от такива мекотели като него имащи се за мъж.

3.   Никак не звучи добре..
Когато моя брак приключи, мъж ми ми каза.. Чувствам те като най-близкия си приятел, роднина..
За мен това е, обич, но не онази любов и страст, която свързва мъж и жена.

4.   Той те използва. Спри да му помагаш финансово. И се раздели с него. Не може да сте приятели щом правите секс. Любовници сте. Но очевидно той няма чувства към теб, така че се спасявай.

6.   Доста незряло и манипулативно от негова страна, но той за себе си е в перфектно положение - секс когато си поиска, някой и друг лев ей така отгоре, най-вероятно му и чистиш и подреждаш - е как да иска да го прекрати? !

По-добре далече от такива. Не чакай да те заобича, голяма грешка ще е чакането, тъй като чисто и просто си те използва. На мен така ако ми обяснява, че съм му "като сестра" няма да му позволя да ме докосне повече!

7.   Доста незряло и манипулативно от негова страна, но той за себе си е в перфектно положение - секс когато си поиска, някой и друг лев ей така отгоре, най-вероятно му и чистиш и подреждаш - е как да иска да го прекрати? !

По-добре далече от такива. Не чакай да те заобича, голяма грешка ще е чакането, тъй като чисто и просто си те използва. На мен така ако ми обяснява, че съм му "като сестра" няма да му позволя да ме докосне повече!

8.   За повечето хора приятелство и страст са съвсем различни неща. Да не говорим, че и представата им за приятелство е силно изкривена... По-скоро имат предвид "познанство". А твоето ми изглежда на "познанство с привилегии". Изобщо не е вярно това разделение на "обич" и "любов/страст". За съзнателният човек двете много се приближават. Ако наистина държиш на приятел, естествено има силни чувства, мислиш за него и естествено дори се бориш да не прерастнат в друга форма на интимност. Обаче несъзнателният човек просто се носи по течението. За него различни хора просто изпълняват различни роли в живота му, и е воден от фикс идеи. Т. е., самонавива се - този/тази е супе як/а, вече това ми е "голямата любов" и "голямата страст". Просто ей тъй, от нищото, към човек който изобщо не познава. Но е готов вече на всичко... Страстта се проявава към непознатото. Ако си чувала това за мъжете, че са "ловци" и търсят все "новата жена", подобно е и с жените. Просто това е характерна черта за човек който не може да обича, не гради връзки с чувства, а от цвят на цвят, търси следващата доза ендорфин чрез тръпката от "новото". Това е физическата любов, докато психическата е нещо съвсем друго, и според мен 5% я са способни на такава, я не.

За съжаление и ти си попаднала на такъв човек. Движи с теб докато не се появи това "ново" за което се оглежда. Често използвана тактика и от двата пола. Ако те удовлетворява, движи с него, но не се привързвай особено...

10.   За мен момчето не е виновно-то поне е честно и казва това, което чувства-че приема авторката за сестра. Колко по-ясно да го каже за да бъде разбран? Никъде не прочетох да я държи насила, тя ако иска да си тръгне защото не я устройва това положение кой би могъл да я спре? Ама давала му пари, правела секс със него-не е луд, който яде баницата, луд е тоя, който я дава.